Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai Tevi, lasītāj, nemulsina virsraksts! Jā, rakstā tiks arī runāts par komunismu, sociālismu un marksismu – ļeņinismu. Paaudze, kas šodien mācās skolās vai studē un vēlāk veidos Latvijas nākotni, par laimi to greizo spoguļu karaļvalsti nav pieredzējusi. Sekas gan mēs visi jūtam joprojām.

Tomēr galvenokārt raksts būs par cilvēka evolūciju. Varam to nosaukt arī par cilvēka garīgo attīstību. Un runāsim arī par kļūdām šajā ceļā.

Kļūdās visi, no kļūdām ir jāmācās, un kļūda kā tāda nav liela bēda. Nejēdzīgi ir tad, kad viena vai dažu cilvēku kļūdas dēļ cieš arī daudzi citi. Nu, piemēram, kļūdās autobusa šoferis vai lidmašīnas pilots, un cieš cilvēku desmiti. Varbūt simti, ja kas misējies aerobusam vai prāmim. Diemžēl pasaules vēsture ir pilna ar gadījumiem, kad dažu cilvēku kļūdu dēļ cieš miljoni – veselas valstis.   

Mana bērnība pagāja zem attīstītā sociālisma karoga, kas plīvoja ceļā uz komunismu.  Par šo ceļu toreiz nedrīkstēja šaubīties, jo tas bija zinātniski pamatots. Ja zinātne ko pamato, tad taču tas ir neapšaubāmi, vai ne? Varbūt tas neattiecas uz teorijām, kamēr tās nav pierādītas, bet marksisms – ļeņinisms noteikti nebija tas gadījums. Tur viss bija pierādīts, un, ja neticat, varat pajautāt biedram Rubikam. Viņš arī tagad apgalvos, ka tā tas ir, punkts un āmen! Ak, nē, „āmen” gan tur nedrīkst būt, jo „āmen” un marksisms - ļeņinisms bija un ir nesavienojamas lietas.

Bērnības ainas joprojām atmiņā ir gana spilgti. Darbs bija visiem pieaugušajiem. Saldējums Eskimo par 20 kapeikām bija garšīgs. Kefīrs maksāja 15 kapeikas puslitra stikla pudelē ar spilgti zaļu vāciņu, un man arī tas ļoti garšoja. Rīgas pagalmā ņemoties, nebija problēmu iemācīties krievu valodu, jo krievvalodīgie bērni pēc vecāku sabraukšanas no visurkurienes bija pārsvarā.

Atceros arī dīvainības, ko mans bērna prāts nesaprata. Kāpņu telpas mūsu daudzstāvu namā regulāri sačurāja piedzērušies onkuļi. Mamma ar papu šad tad runāja par izsūtījumiem. Tad paps parasti aizsvilās un lamāja pastāvošo iekārtu visādiem nesaprotamiem vārdiem (tikai daudz vēlāk uzzināju, ka viņš ir bijis leģionārs un, sāpi nesdams dziļi sevī, slēpis pagātni). Mamma tad metās viņu kušināt.

Jaunībā sākās jautājumi. Kā tas var būt, ka valstī, kurā visi it kā esot brīvi, tādu un tādu mūziku tomēr ir aizliegts klausīties, bet par rokenrola dejošanu izslēdz no skolas? Kā tas var būt, ka valstī, kurā labklājība ar katru dienu ejot uz augšu, rindas pēc desām kļūst arvien garākas un kvalitatīvus apavus vispār nevar iegādāties (bija tāds kājās aunamu „brīnumu” ražotājs 1.maijs, ja kāds atceras)? Kā tas var būt, kad situācijā, kur visi ir vienlīdzīgi, daži tomēr ir „vienlīdzīgāki” un braukā melnās volgās, melnās čaikās, kā arī paliek nesodīti, ja ko kriminālu sastrādā?

Darba praksēs rūpnīcās pats savām acīm redzēju, ka daudzi tur nemaz tā īsti nestrādā. Acīmredzot tā bija normāli, ka daudzās vietās tiek maksāts jau par ierašanos darba vietā vien, jo darbs taču bija jādod katram un visiem.

Man bija radies savs, tiesa, gana remdens priekšstats par notikumiem apkārt. Lēnām nāca pārmaiņu laiks ar saimniecisko aprēķinu un tamlīdzīgām lietām. Protams, jauninājumi nāca arī kā zinātniski pamatotas sistēmas sastāvdaļas. Tiku izsaukts atbildēt vienā no sabiedrības mācības stundām par to, kāds ir pamatojums jauninājumiem. Vielu, protams, nebiju lasījis; atbildēju to, ko sava priekšstatu ietvaros domāju – ka cilvēkiem pietrūkst apziņas kopēja darba veikšanai. Ai, kā tad tiku skolotāja burtiski izsmiets. Sak’, kāda apziņa, ko tu tur pūt pekstiņus!? Tikai un vienīgi saimnieciskā aprēķina mehānismi ir tie, kas var nodrošināt normālu saimniecisko vienību un līdz ar to valsts darbību. Jautājums, kas radās – gudrie cilvēki, bet kur jūs bijāt ātrāk, ja mēs tagad esam šitādos mēslos??

Kaut arī toreiz vēl neapjēdzu daudzu lietu kopsakarības, par apziņu kā atslēgu visām lietām biju tuvu patiesībai.

Vispār jau mēs visi esam par to, lai mums būtu „labi” (ļoti relatīvs jēdziens). Vai tad ir kas nepareizs tajā, ka „labi” būtu visiem? Kas ir slikts tajā, ka radītās vērtības tiek pārdalītas „no katra pēc spējām un katram pēc vajadzībām" (cita lieta – kurš un kā noteiks spējas un vajadzības)? Vai tad nav lieliski, ka ražošanas un pakalpojumu procesos radītā virsvērtība paliek pašam virsvērtības radītājam? Tiesības uz darbu un dzīvesvietu, ja pareizi atceros, bija pat garantētas Konstitūcijā. Un kur nu vēl iespējas ar plānveida ražošanu izvairīties no kapitālisma ražošanas un citam krīzēm, kurās mēs tagad tik dāsni ciešam! Visnotaļ lieliska nākotnes aina!

Kā līdz šādai leiputrijai nonākt? Te nu nāk zinātniskais pamatojums „iz Kārļa Marksa” (šeit neiztirzāsim šī cilvēka dažādās nebūt ne tik tikumiskās blakus aizraušanās, par kurām šad tad parādās publikācijas. Galu galā klāt nestāvējām, turklāt – kam tad nav pa grēciņam!). Markss bija papētījis dažādas sociāli ekonomiskās formācijas, atradis likumsakarības, kā un kāpēc viena formācija pāriet otrā, un Marksam (kā arī sekotājiem, tai skaitā Rubikam) nebija un nav nekādu šaubu, ka kapitālismam seko komunisms un spēks, kas sagraus vienu un uzcels otru, meklējams proletariāta muskuļotajās un sastrādātajās rokās.  

Te mēs palēnām esam nonākuši pie tā, ka komunisma ideoloģiskā bāze, šķiet, ir visnotaļ pamatīga. Pret augstāk minēto leiputrijas aprakstu ļaužu slānim, kam nekā nav („vergs var zaudēt tikai savas važas”!), nekādu iebildumu nevarētu būt, savukārt šādas leiputrijas neizbēgamība, reku, Markss ir pamatojis visā spozmē un pilnībā.

Un te seko lielais STOP!!!   

Nē, „STOP!!!” nebūt nenozīmē, ka aprakstītā leiputrija nav iespējama. Marksa atrastās likumsakarības, turklāt balstītas uz dialektikas likumiem, ir ar savu patiesības graudu. Cita lieta – kā mēs šīs kopsakarības protam, varam vai gribam interpretēt. Prakse ir pierādījusi, ka revolucionāru situāciju izdomāšana, kad „augšas vairs nevar dzīvot pa vecam, bet apakšas negrib dzīvot pa vecam”, neko nedod. Pajautājiet „apakšām” jebkurā valstī, jebkurā brīdī, un jūs vienmēr atradīsiet indivīdus, kuri nekādi negrib dzīvot „pa vecam”. Izveidojiet no šādiem indivīdiem pūli, paprovocējiet to, un revolucionārā situācija būs gatava. Lielais jautājums ir – bet cik liela daļa no „apakšām” bija (ir?) reāli gatavas dzīvot „pa jaunam”? Un kādi ir priekšnoteikumi dzīvošanai „pa jaunam?”

Marksisms – ļeņinisms kā priekšnoteikumu dzīvošanai „pa jaunam” izvirza „bāzes – virsbūves” koncepciju. Respektīvi, vispirms ir jāuzceļ sociāli ekonomiskā bāze, jānodrošina pārticība, un tad uz tās var būvēt „virsbūvi” – kultūru, izglītību un tamlīdzīgas lietas. Ievērojāt? Materiāli tehnisko labumu radīšana ir nodalīta no kultūras (lasi – labumi tiks radīti bez kultūras!). Rezultātā vēsturiski tā ir iegājies, ka proletariāts un kultūra ir grūti savienojamas lietas (Mihails Bulgakovs Suņa sirdī par to izcili skaisti pasmejas). Iznākums šādai nodalīšanai bija kā uz delnas, jo „bāze” tā arī netika uzcelta, materializējoties jau minētajās rindās pēc desām un nekvalitatīviem apaviem.

Mēs pieminējām kultūru. Kultūra iet roku rokā ar cilvēka apziņas attīstību. Tieši cilvēka apziņas attīstībā (lasi – tās kvantitātes pieaugumā) ir meklējami priekšnoteikumi citai augstākai (lasi – kvalitātes izmaiņai) sociāli ekonomiskai formācijai (šeit un turpmāk nelietošu jēdzienu „komunisms” to šausmu dēļ, ko tas sev nes līdzi, kā arī šī jēdziena pilnīgas degradācijas dēļ).

Kādas tad varētu būt jaunās formācijas cilvēku apziņas atšķirības no mūsdienu (arī Marksa, Engelsa, Ļeņina u.c pārstāvēto laiku) cilvēku apziņas? Izdalīšu divas:

1) Varaskāres neesamība. Tikai bez varaskāres esošs cilvēks var efektīvi vadīt kolektīvu, valsti, var KALPOT (šī vārda tiešajā un skaistajā nozīmē) tiem, kas viņu ir izvirzījuši. Pavērojiet šajā sakarā mūsu deputātus; vecākā paaudze, padomājiet, kā šis attiecas uz nostāstiem par boļševikiem.

2) „Man vajag vairāk” neesamība. Šī ir iezīme, kas ir pilnīgā pretrunā ar mūsdienu patērētāju sabiedrību, pilnīgā pretrunā ar tā paša proletariāta uzvedību, kad zagts tika viss, kas vien nav piesiets.

Varbūt šīs iezīmes var šķist nedaudz utopiskas. Kā nu ne – cilvēka ego, lai palielinātu savu nozīmību, ļoti raujas pēc varas; tam nemitīgi vajag „vairāk” – dzīvokli, māju, lielāku māju, vēl lielāku māju un tā līdz bezgalībai. Tā ir ego būtība – meklēt apmierinājumu ārējās lietās, ārējā spozmē un tā arī palikt neapmierinātam, jo tur tā visa nav. Līdz ar to, nemainot cilvēka apziņu, nekāda nākošā ekonomiskā formācija nav iespējama. To virsrakstā uzskaitītie biedri nav sapratuši. Viņi nav arī sapratuši, ka cilvēka apziņu NAV IESPĒJAMS mainīt ar teorētiskas ideoloģijas palīdzību, potējot masu prātos „pareizās” lietas, vienlaicīgi mākslīgi cenzējot un aizliedzot visu, kas kaut kādā mērā var būt draudīgs saveidotajām prāta kombinācijām.  Cilvēka ego taču no tā nemainās!

Lai veidotos nākamā formācija, cilvēku apziņā jānotiek kardinālam lēcienam – cilvēkam jāpietuvojas savai patiesajai būtībai. Cilvēka patiesā būtība pati par sevi izslēdz gan varaskāri, gan „man vajag vairāk”, jo – „viss ir viens”.  Un varbūt, ka Esamība tieši tam cilvēku gatavo? Un varbūt tāpēc tagad par to padomāt ir gana aktuāli? Un varbūt tie, kas tam nebūs gatavi, paši sev parakstīs spriedumu? Un varbūt tie, kas būs gatavi, tad arī veidos šo jauno sociāli ekonomisko formāciju – bez ideoloģijas, bez cenzūras, bez ierobežojumiem, bez reliģijām, kā pašsaprotamu lietu?

Komunistiskās (ai, kā neder šis vārds!) attiecības sabiedrībā var izveidoties tad un tikai tad, kad tās būs izveidojušās katrā indivīdā (vai vismaz tādā skaitā indivīdu, kas veido „kritisko masu”). Tieši izveidojušās un nevis iepotētas ar teorijām. Ar varu vēl neviens mīļš nav kļuvis.

Viss patiesībā ir tik ļoti vienkārši!   

Pirmpublicējums portālā e-misterija.lv 

Novērtē šo rakstu:

40
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...