Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kolaborācijas pretīgais vieplis

Jurģis Liepnieks*
29.11.2019.
Komentāri (95)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Emma Nowak

03.12.2019. 16:38

Vai vēlaties atrast meiteni bezmaksas seksa sanāksmēm? Laipni lūdzam - www.GetMeets.com

Atbildēt

Savādais

02.12.2019. 17:28

Nu gan Jurģis laiž! Būtu nu pats paskatījies savas ģimenes vēsturē! Arī daudz ko interesantu sabiedrībai varētu atklāt. Ar putām uz lūpām Jurģis tiesā Vonsoviču, bet kas bija paša tēvs?

Atbildēt

www.govlawyer.lv

01.12.2019. 22:34

1. Vonsovičs piedzima PSRS,
viņam nebija iespējas
salīdzināt PSRS ar kapitālistiskajām valstīm.

2. Vonsoviča laikā bija spēkā
P. Strautmaņa 1981. g. parakstīts
likums

Par Latvijas PSR tiesu iekārtu,

kas noteica -

Tiesas uzdevumi.

Tiesa ar visu savu darbību
audzina padomju pilsoņus tā,
lai viņi būtu uzticīgi Dzimtenei un
komunisma idejām.

Piemērojot kriminālsodus,
tiesa ne vien soda noziedzniekus,
bet tās mērķis ir arī
viņus labot un pāraudzināt.

Atbildēt

PIETIEK

01.12.2019. 14:38

»

hi hi nain

Būs grāmatas: sļesars,jantariks,partija-kopa vienotie


Komentējiet, un tā mēs izmainīsim situāciju Latvijā!

Atbildēt

hi hi nain

01.12.2019. 13:26

»

a411

Nākamās trīs grāmatas: Jānis Urbanovičs, Andris Ameriks, Nils Ušakovs


Būs grāmatas: sļesars,jantariks,partija-kopa vienotie.

Atbildēt

a411

01.12.2019. 12:52

Nākamās trīs grāmatas: Jānis Urbanovičs, Andris Ameriks, Nils Ušakovs.

Atbildēt

Tektoniskas politikas izmaiņas

01.12.2019. 12:49

»

fakts

Absolūti demagoģisks un melīgs raksts un grāmatele no kuras tas ņemts...Zeme zem kājām 4. maija valsts varas korporācijai ļodzās pēc 2019. gada 7. novembra 2000 mediķu protestiem. Tie ir tikai tā daļa, kas iznāca protestos pie Saeimas ēkas. Tas nozīmē, ka tendence protestēt ir daudz lielāka! Neviens pēc valdības lēmuma neņemt vērā likumu par mediķu algu palielināšanu, vairs īsti netic varas pozitīvajiem nolūkiem. Jebkura “provokācija” sociālajos tīklos pret čekistu- komunistu 4. maija varas korporāciju Latvijā varas vērtējumā ir Kremļa inspirācija. Saprotams, ka Kremļa troļļi skaitās ikviens, kurš nepiekrīt valsts varas vadlinijām palielināt aizbraukušo skaitu, visos veidos samazinot iedzīvotāju daudzumu. To, kuri LTV un TV24 atainoto patiesību uzskara par reālu, kļūst aizvien mazāk. Vara domā, ka atradīs pēdas uz Kremli, tomēr tie nelieši tā prot noslēpties, ka neviens nav atrodams.

Mediķi gatavo jaunas protestu akcijas 2019. gada 11. decembrī. Jaunatne negrib aizbraukt no Latvijas, bet 4. maijas varas korporācijai ir izdevīgi, ka politiski sociāli aktīvā jaunatne aizbrauс.

Tektoniskas politikas izmaiņas Latvijā tikai sākas. Arī ar esošo tieslietu sistēmu vairs nevarēs samierināties neviens, tajā jāmaina izglītojošie elementi visas sabiedrības izglītošanai. Faktiski būtu jānoskaidro un jāpublicē, cik amatpersonām tieslietu sistēmā ir dubultpilsonība un kāda, cik personām no tieslietu sistēmas ir Latvijā nedeklarēto ofšoru banku kontu un kuras ir tās personas, kuras, izmantojot šos kontus, ir patiesā labuma guvējas.

Atbildēt

fakts

01.12.2019. 11:26

Absolūti demagoģisks un melīgs raksts un grāmatele no kuras tas ņemts.
Salīdzinājums ar nacistisko Vāciju un tās tiesnešiem galīgi garām- nevienu tiesnesi netiesāja par piespriestiem pāris gadu cietumsodiem spekulantiem vai parazītiem. Tikpat melīgs apgalvojums, ka mūsdienās par tādiem noziegumiem lielākā daļa pasaules nav dzirdējusi, ir gan spekulanti, kas tirgojas ar dažādu veidu biļetēm uz koncertiem un citiem pasākumiem, gan labi zināmie nelegālā alkohola un cigarešu tirgotāji. Un visi tie ir krimināli vai administratīvi sodāmi pārkāpumi visā pasaulē!

Atbildēt

Fuflomjotam patika farss ?

01.12.2019. 09:43

»

Niknais

man, piemēram, patika, ka Padomu laikos tiesāja pederastus


Gorbunovs & Daudiss
Birkavs & Zàlitis
Vai vini tika tiesàti ?

Atbildēt

Q

01.12.2019. 07:37

Lapsa malacis , velc tos komunistu un komjauniešu prusakus dienas gaismā, salīduši visādos amatos un parazitē uz tautas rēķina , gluži kā boļševiku laikos!

Atbildēt

ĻOTI JĀCER

01.12.2019. 06:41

ka čekas ( ОПГ ) zvērības tiks notiesātas.Jā tā bija verdzības valsts, pie varas noziedznieki parasti laupītāji, ka koba u.c.
Neviens neprasa asinis, bet mutes ciet un beigt zagt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VIENKĀRŠI TIESISKUMU.

Atbildēt

Сyrilu

30.11.2019. 19:37

»

Cyril

урод латыш


Вата в жопе побывала?

Atbildēt

tad jājautā

30.11.2019. 19:12

»

tad jājautā

Kāpēc Boss vienmēr izsprūk sveikā? Vai ne tāpēc, ka mums ir Izredzētie, kurus aiztikt nedrīkst? Vai tāda tieslietu padarīšana


Ak vai, es nepadomāju, kas izvirzīja Bosu par premjeru. "Mēs esam diženi..." Es atvainojos, ak.

Atbildēt

Man riebj gan alkoholiķe Strautmane, gan glumais preteklis Vonsovičs

30.11.2019. 18:31

Man jāatzīst, ka Kolaborants ir totàla haltūra. Milzīga reklāma, kā jau “kases gabalam”. Nav pat saprotams kolaboranta jēdziena attiecinājums uz Vonsoviču un tikpat bezmērķīgie komentāri grāmatā kā spriedumi, kurus varēja atklāt īsā rakstā. Nožèlojami. Tik nožèlojami, ka LL gribas pašu nodèvèt jaunajà lamuvàrdà “kolaborants”. Beidziet haltûrèt! Un lasītāju apstulbināt ar tukšumu!

Atbildēt

Ķiriļic

30.11.2019. 17:16

»

Cyril

дебилы pidariotы


Kas ir. sāk smirdēt pēc sviluma?

Atbildēt

a411

30.11.2019. 17:10

Ja parādi dilst, tad raksts ir labs...

Atbildēt

Cyril

30.11.2019. 16:35

»

Patriot

Гансы уроды


дебилы pidariotы

Atbildēt

ei!

30.11.2019. 16:18

Man dziļi vienaldzīgs ir tāds Vosovičs, bet,ja nu cilvēks ķeras pie rakstāmā, tēmu vajag pārzināt vai arī vimaz elementāri nemelot. Neskatīja LPSR Augstākā tiesa kā pirmās instance kandžas tirgotājus un nestrādātājus.Apelācijas instances vispār nebija. Tātad, pie Augstākās tiesas tiesneša jau nonāca rajona vai pilsētas tautas tiesas spriedums, kurā večiņai vai večukam spriedums jau bija pasludināts. Ja nav šajā spriedumā acīmredzamu tā laika likuma pārkāpumu, kā rīkoties AT tiesnesim?

Atbildēt

talak

30.11.2019. 16:06

»

tāds pats kā

Rabinovičs, Kaganovičs u.t.t


Abramovičs...:))

Atbildēt

vai tiešam

30.11.2019. 16:05

Romuald Tu arī saki komentēt? Iepriekš izskatijās ka Baiba un advokatu birojs komentē, bet tagad jauni rakstīšanas stili parādijās!!Tiešām efektīvs raksts! Gaidam turpinajumu! Nopirkšu divas gramatas, kā atbalstu autoram!

Atbildēt

no Jūrmalas

30.11.2019. 15:57

Protams, ka Vonsovičs tajā laikā rīkojies nosodāmi, BET...Lai nu kas būtu pārmetis negodīgumu un savtīgumu Vonsovičam, bet ne Šķēles sulainis un līdzskrējējs Liepnieks. Vai tad viņš pats nav ticis tiesāts sakarā ar piedalīšanos Šķēles afērās? Ne jau par tirdzniecību ar šņabi vai cigaretēm, bet gan par līdzdalbu miljonu izkrāpšanā no valsts .

Atbildēt

Patriot

30.11.2019. 15:43

»

Cyril

урод латыш


Гансы уроды

Atbildēt

1940

30.11.2019. 13:59

»

jāatmasko

Jāatmaso arī Padomju juristus Andri Guļānu, Aloizu Vazni, Gvido Zemribo, Jāni Muižnieku, Viktoru Skudru, Aivaru Endziņu, Edgaru Meļķisi, Uldi Krastiņu, Biedru, Valdi Birkavu, Aivaru Borovkovu, Valdemāru Šubrovskis, Eduardu Pupovu, Rūdīti Āboliņu, Aksenoku, Jāni Maizīti, Ēriku Kalnmeieru,Normundu Kaksīti...


Kā zināms tie nav ne tuvu vēl visi, ap katru vēl bariņš līdzjutēju un kur vēl kolonistu orda turpat miljons ģīmju. Ne velti tie mūs apsaukā par urodiem latviešiem, jo iekšējo ienaidnieku bars ir izveidots milzīgs un tie jūtas bezgala stabili.

Atbildēt

nain

30.11.2019. 13:27

»

yes

autors malacis - desmit balles no desmit


autors nav malacis,nulle balles no nulles!

Atbildēt

Patriotiskais gars

30.11.2019. 10:20

VANZOVIČA KUNGS ESIET STIPRS un SPĒCĪGS,TURATIES,SAULES MŪŽA LATVIJA ar JUMS.LEMBERGA KUNGS no apmelojumiem cietis daudz vairāk.

Atbildēt

Cikàgas Gangsteris

30.11.2019. 06:55

»

facebook

Pašlaik kolaboracionista (dzimtenes nodevēja) statuss var būt tikai tiem indivīdiem, kuri kalpo ārējam spēkam - Latvijas Republikas ģeopolitiskajiem saimniekiem ASV, NATO un Eiropas Savienības valdībai. Šie indivīdi ir uzskatāmi par dzimtenes nodevējiem, jo viņi apzināti nedarbojas savas tautas/dzimtenes...


Un ja tu esi labi nokonspiréjies ietekmes agents ,kurs darbojas pret LV ? Un tik labi iefiltréjies valsts pàrvaldé , ka arestét tikai péc daudziem gadiem tevi varés ? Tad pasreiz lïdz arestam sis subjekts ir,, augsti godàtais pimpja sükàtàja kungs''?

Atbildēt

facebook

30.11.2019. 06:00

Pašlaik kolaboracionista (dzimtenes nodevēja) statuss var būt tikai tiem indivīdiem, kuri kalpo ārējam spēkam - Latvijas Republikas ģeopolitiskajiem saimniekiem ASV, NATO un Eiropas Savienības valdībai. Šie indivīdi ir uzskatāmi par dzimtenes nodevējiem, jo viņi apzināti nedarbojas savas tautas/dzimtenes interesēs. Tos indivīdus, kuri darbojas Latvijas Republikas valsts, pašvaldības un citās struktūrās par kolaboracionistiem nevar uzskatīt. Viņi nav dzimtenes nodevēji. Viņi tagad kalpo dzimtenei tāpat kā to viena daļa darīja padomju laikā. Un nav svarīgi, kā tiek vērtēta dzimtenes politiskā iekārta padomju laikā un pēcpadomju laikā. Abos laika periodos dzimtene nemainās. Cita lieta, kā cilvēks izturas pret kalpošanu dzimtenei, ņemot vērā politisko iekārtu. Ja cilvēks neatzīst attiecīgo politisko iekārtu un nevēlas ar to sadarboties, tad viņš nav dzimtenes nodevējs. Dzimtenes nodevējs iegūst skaisto statusu tikai tad, ja kalpo ārējam spēkam tiešas (3.Reiha) okupācijas gadījumā jeb ģeopolitiskās okupācijas gadījumā, kas attiecas uz pēcpadomju Latviju.

Atbildēt

???

29.11.2019. 22:48

Vai varam vilkt paralēles dzīvesbiedri Vladimirs Uļjanovs (Ļeņins) un Nedežda Krupskaja, Romualds Vonsovičs un Baiba Strautmane?

Atbildēt

jāatmasko

29.11.2019. 22:38

Jāatmaso arī Padomju juristus Andri Guļānu, Aloizu Vazni, Gvido Zemribo, Jāni Muižnieku, Viktoru Skudru, Aivaru Endziņu, Edgaru Meļķisi, Uldi Krastiņu, Biedru, Valdi Birkavu, Aivaru Borovkovu, Valdemāru Šubrovskis, Eduardu Pupovu, Rūdīti Āboliņu, Aksenoku, Jāni Maizīti, Ēriku Kalnmeieru,Normundu Kaksīti, Zigrīdu Mītu, Dzintaru Kullu utt.

Atbildēt

R

29.11.2019. 22:26

»

zvirbulēns

Visu cieņu raksta autoram. Desmitniekā...


Ko čiespsti sajūsmā kā graudu atradis? Vonsovičs esot padomju laikā notiesājis tirgoni ( spekulantu)? Tad bija tāds likums! Arī tagad tirgoņus dzenā VID, konfiscē preci, uzliek sodus, ieslēdz skaitītājus, apraksta mantu, tiesā. Viennozīmīgi vēl plāšākā rakursā un drastiskākas represijas pret tirgoņiem! Vai ne tā čiepstuli?

Atbildēt

vispār

29.11.2019. 22:21

Dažādās valstīs ir dažādi likumi un tas kas vienā ir pilnīgilikumīga darbība citā būs sodāma ar augstāko sodamēru un otrādi.

Atbildēt

K

29.11.2019. 22:19

Pilnīgi bezjēdzīgs raksts un arī grāmata. Kāpēc nerakstīt par pašlaik amatos esošiem notāriem, ktiesnešiem, kuri roku ,,piešāvuši'' īpašumu izkrāpšanas shēmās un paši konsultē, par pašlaik amatos esošiem tiesnešiem, piemēram Jūrmalas zemesgrāmatas, bez kuras asistēšanas nebūtu iespējams izkrāpt īpašumus un kuru piesedz Rīgas rajona zemesgrāmatā Rīgā? Bail? Ja bail, tad mūsu bērnu bērni būs spiesti šiem korumpantiem maksāt pensijas, kuras tie, patiesībā būdami korumpanti ar stāžu, nav pelnījuši!

Atbildēt

zvirbulēns

29.11.2019. 22:18

Jāsagatavo grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā 15.pantā ( Par zvērinātiem advokātiem nevar uzņemt personas) un 16.pantā( No zvērinātu advokātu skaita izslēdz personas), nosakot, ka par zvērinātiem advokātiem nevar uzņemt personas, kuras bijušas Latvijas PSR Augstākās tiesas tiesneši, un no zvērinātu advokātu skaita izslēdz bijušos Latvijas PSRS Augstākās tiesas tiesnešus.
Šie sagatavotie ( uzrakstītie) likuma papildinājumi, jāiesniedz valsts prezidentam, lūdzot viņam tos iesniegt izskatīšanai LR Saeimā.
Vai Levits iesniegs, tas mazsvarīgs jautājums, galvenais, ka tikai šādā veidā prezidentu varēsim iesaistīt diskusijā par šo varai tik nevēlamo tēmu.

Var arī sagatavot likumprojektu, kas aizliegtu šādām personām būt par advokātiem, prokuroriem, tiesnešiem ierēdņiem, policistiem, deputātiem, valsts uzņēmējsabiedrību valdes locekļiem, utt., utt. un šo jauno likumu nosūtīt prezidentam.

Atbildēt

aha

29.11.2019. 22:13

"par parazītisku dzīvesveidu, spekulāciju vai bezstrādes ienākumiem, proti, nodarījumiem, kas nav iedomājami un pat vispār nav saprotami ārpus komunistiskās ideoloģijas ietvariem."

To tu pastāsti Eiropas Cilvēktiesību tiesai, kas atzina par likumīgu Sorosam piespriesto sodu par nelikumīgu “insaider” informācijas izmantošanu, lai gūtu peļņu no darījuma ar Societe Generale akcijām.

Atbildēt

Spekulants

29.11.2019. 21:59

»

aha

"spriedumos par spekulāciju vai bezstrādes ienākumu gūšanu, arī šeit ir noziegumi bez cietušā, bez jebkāda kaitējuma


Un tikko, nenormāla histerija par centrāltirgus cigarešu tirgoņiem! Vai "cienījamais" autors arī šos spekulantus aizstāv?

Atbildēt

zvirbulēns

29.11.2019. 21:42

Visu cieņu raksta autoram. Desmitniekā!
Bet, ir tomēr jāseko tālākai rīcībai, pirmkārt, par šo tēmu jāsāk diskusijas visur, kur vien tas iespējams, diskusijās jāiesaista bijušās un esošās valsts augstākās amatpersonas, lūdzot tām sniegt savu vērtējumu par konkrēto personu, kurš tagad ir zvērināts advokāts. Jājautā katram, Bordānu ieskaitot, - vai šādas personas var atrasties tiesu varā. Situāciju jālūdz izvērtēt Zvērinātu advokātu padomei. Jāsameklē notiesātie, vai viņu radinieki, jālūdz viņiem padalīties pārdomās...īsi sakot, jāturpina darbs, kamēr ar likumu šādiem cilvēkiem tiks aizliegts būt ne tikai piederīgiem pie tiesu varas, bet arī ieņemt jēl kādus amatus.

Atbildēt

aha

29.11.2019. 21:40

"spriedumos par spekulāciju vai bezstrādes ienākumu gūšanu, arī šeit ir noziegumi bez cietušā, bez jebkāda kaitējuma"

Tikai nez kāpēc mūsdienās ir regulāra histērija par spekulantiem, kas tirgo dziesmusvētku biļetes?!

Atbildēt

a411

29.11.2019. 21:23

Tas tak ir tik vienkārši: padomju okupācijas atbalstītāji savākušies pie padomju okupācijas pieminekļa Pārdaugavā 9.maijā...

Atbildēt

a411

29.11.2019. 21:18

Terminoloģija medijos klibo: nevar nosaukt padomju okupantu par padomju okupantu!

Atbildēt

antons mikoss

29.11.2019. 21:08

Jurģi! Kad būs grāmata par kremļa kurmi kremļa kurmja dēlu E. Levitu. Viņš ir atbildīgs par Slāvlatvijas(Latslāvijas) nostiprināšanu ar ~300 000 Krievijas militārpesonām un VDK darboņiem ar ģimenēm. Kam bija izšķiroša ietekme, lai kurmis tiktu ievēlēts par 1. personu Latslāvija.
Vonsovičs ir tāds knislis ar savu ļaunuma nodarījumu salīdzinot ar "nācijas dižkurmi".
Rakstīsi?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...