Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

stalins-diagnoze

16.06.2019. 13:37

»

diagnoze

Gribētos kautrīgi pavaicāt, vai valstī svarīgāku lietu trūkst, kam tērēt miljardus? Ja no padomju laikiem neremontētos tiltus jau līmē kopā ar skoču, tad miljardu izšķiešana pompozos apšaubāma izskata veidojumos liecina par absolūtu klīniku. Nigērija pie Baltijas jūras


Oligarhatam naudas trukst. Jus domajat Andrim Skelem naudas par daudz? Bet vins , nevis zelojas, bet censas nopelnit.Luk sis projekts nezkapec no senseniem laikiem tuvs sirdij.

Atbildēt

diagnoze

16.06.2019. 11:32

»

Un

Vai Rīgā zemes trūkst, ka jābūvē uz ūdens?! Brīva teritorija, cik sirds kāro - degradēta, aizaugusi ar krūmiem un brikšņiem, pēc izvēles. Ļausim Daugavai mierīgi plūst


Gribētos kautrīgi pavaicāt, vai valstī svarīgāku lietu trūkst, kam tērēt miljardus? Ja no padomju laikiem neremontētos tiltus jau līmē kopā ar skoču, tad miljardu izšķiešana pompozos apšaubāma izskata veidojumos liecina par absolūtu klīniku. Nigērija pie Baltijas jūras.

Atbildēt

Un

16.06.2019. 11:02

»

Nu

Tāda vieta -strēle upei pa vidu mums arī ir-Zaķusala.Tos klučus var novietot tur


Vai Rīgā zemes trūkst, ka jābūvē uz ūdens?! Brīva teritorija, cik sirds kāro - degradēta, aizaugusi ar krūmiem un brikšņiem, pēc izvēles. Ļausim Daugavai mierīgi plūst!

Atbildēt

Bebrs

16.06.2019. 10:38

Nacionāļi! Jūs ar savu Melbārdi esat galīgi nojūgušies ar to koncertzāli uz AB dambja. Es tā cerēju, ka Melbārde aizvilksies uz Briseli un nepaspēs to AB dambi ieborēt valdībai. Vai tiešām jāceļ objekts, kur vajadzīgas tādas blakus izmaksas kā dambja stiprināšana, vajadzētu jau pateikt skaidri, kas aiz tā ir sabīdīts. Kam no tā kāds labums, ne jau nu mums, nodokļu maksātājiem, parādus maksās bērni un bērnu bērni. NA- žēl, ka par jums visu laiku balsoju. Jūs ar savu personīgo naudu droši vien tā nešķiestos, padomātu, pirms ko sāktu.

Atbildēt

Ģirts

16.06.2019. 00:05

Ja man dotu naudu,es būtu ar mieru pārdot,vellnam savu dvēseli.

Atbildēt

vispār

15.06.2019. 18:12

pie iepriekšējā,- laikam jau viena nozare var konkurēt ar vācu ražošanas gigantiem - aptrūksies naudiņa, pacelsim nekustamā īpašuma nodokli, un tie, kas nevēlās aizbraukt,- maksās zobus sakoduši.Varēs celt, celt un vēlreiz celt, un tiesāties ar būvniekiem visus nākamos 100 gadus,bet uzturēšanas izmaksām var taču aizņemties, vai ne?Pie viena varēs ievest lēto darba spēku, jo nav taču kas ceļ.

Atbildēt

vispār

15.06.2019. 18:00

»

Tiem kam

Tiem kam raizes sagādā zemā atrašanās vieta un ūdens visapkārt - ieguejiet Elbas filharmonija. Labs paraugs, kam sekot. Hamburgā faktiski uz zemes strēles, upes vidū. Un - skaisti , sakarīgi, entrāli ( un dārgi, protams


raizes sagādā Latvijas patreizējos pārvaldības apstākļos uzsākta valsts objekta celtniecība ar korupcijas pieskaņu, sociālo nodrošinātību un pārvaldošo personību nedraudzēšanos ar galvu . ..nesalīdzināsim nu Eiropas vadošo ekonomiku ar viņu izpratni par valsts naudu, atbildības sajūtu, jebkura pilsoņa sociālo aizsardzību.Ja vācieši būtu tādā stāvoklī, kā mēs, diez vai nu viņi celtu vietā, kur ir vislielākās izmaksas.Viņiem ir porshe, mersedes, bmw, siemens, aeg, vwāģis, opels, loewe,liebherrs, miele,kupfersbush,ķrupp, uttttttutjpr.Varbūt varam nosaukt kaut vienu lietu, bez izcirstajiem mežiem,kas var konkurēt ar ienākumiem, kaut vai ar vienu no šiem ražotājiem?Cik tūristu brauc skatīties tikai Gaismas pili - saucamajā modernās arhitektūras tūrē?Nepaliksim smieklīgi.Mēs laižam pazušanā to, uz ko reāli tūristi brauc - centra vecās ēkas, koka ēkas, bet kā tādi pēdējie provinciāļi cenšamies izdekorēt pussabrukušu pilsētu ar arhitektūru, kura jau visdrīzāk novecojusi vēl nerealizēta.Tādi laiki.Nav vairs Sidnejas operas laiki.

Atbildēt

Tiem kam

15.06.2019. 17:08

Centrāli

Atbildēt

Tiem kam

15.06.2019. 17:08

Tiem kam raizes sagādā zemā atrašanās vieta un ūdens visapkārt - ieguejiet Elbas filharmonija. Labs paraugs, kam sekot. Hamburgā faktiski uz zemes strēles, upes vidū. Un - skaisti , sakarīgi, entrāli ( un dārgi, protams.)

Atbildēt

DDD

15.06.2019. 12:30

»

Vispār

Ugunsgréka gadījumā jau tas, kas pietrūkst, ir ūdens ( nevis sauszeme). Un tā nu kā reizi ao koncertzāli būtu papilnam


Varētu vēl iebūvēt trauksmes pogu, lai ēka noiet zem ūdens un paceļas atpakaļ

Atbildēt

Vispār

14.06.2019. 23:51

»

Neticīgais

Nevaru iedomāties kā ugunsgrēka gadījumā tiks veikta skatītāju evakuācija uz sauszemi un kā lielās fūres nogādās dekorācijas izrādēm


Ugunsgréka gadījumā jau tas, kas pietrūkst, ir ūdens ( nevis sauszeme). Un tā nu kā reizi ao koncertzāli būtu papilnam

Atbildēt

apk

14.06.2019. 21:09

Zinot, ka notiek zemeslodes sasilšana un celsies ūdens līmenis jūrās, tad neliekas nemaz tik pareizi kaut ko grandiozu celt pie jūras vai uz upes.

Atbildēt

nākotnes blathata

14.06.2019. 16:24

Ko nu vairs: rebe sarunāta, otkati sadalīti, pat vieta dziļi simboliska - tieši peļķē ...

Atbildēt

FANNIJA PIRMĀ

14.06.2019. 14:56

»

40 miljoni Egila tautiešiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (TP) projekta uzlabošanai un uzturēšanai 2016.gadā izlietoti 8 182 568 eiro, teikts informatīvajā ziņojumā "Par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta pabeigšanu 2016.gadā


..., bet CIK būs nepiecieš., KAD //G.P.// sāks grimt: katras 5 minūtes gaŗām brauc baļķvedēji (produkcija absolūti bez PVN), kā arī cits Latv. vairāk noderīgs uzņēmēju transports !!?

Atbildēt

varētu padomāt, ka

14.06.2019. 14:32

»

Feiss

Aptaurēts pamuļķis


tādu diagnozi tev galvasdakteris noteica?

Atbildēt

vezumnieks

14.06.2019. 13:42

Vai tas ir nereāli - veidot daudzfunkcionālu objektu ar 2 vai vairāk zālēm vienā vietā, ja konkrēti -Uzvaras laukumā, pie tam tik iespaidīgi, lai tur esošais kroplīgais veidojums uz koncertzāļu fona izskatītos niecīga parodija. Būvi pacelt virs 4-5-6 stāvu terasēm, kas apzaļumotas un atvēlētas sporta aktivitātēm. Iekšpusē daudzstāvu autostāvvietas, 1.stāvā sab.transporta mezgls.Racionāli saimniekojot izmaksas samazinātos.Sporta būves tā notiek.Un celtniecību neuzticēt pārbaudītiem zagļiem/blēžiem!

Atbildēt

Ojārs

14.06.2019. 13:35

»

Jā, bet

Visdrīzāk to koncertzāli uz tā dambja tomēr būvēs, jo ne jau tādas iniciatīvas grupas vai tauta šeit ir noteicēja. Atcerēsimies kaut vai kādi protesti bija pret to stikla kalnu. Un tomēr uzbūvēja. Tā nodokļu maksātāju naudiņa taču ir kaut kā jāapgūst. Un šī valstiņa ir nolemta. Tādēļ pirms valsts bankrota...


Vai tomēr pirms koncertzāles celtniecības projekta uzsākšanas nebūtu jāpabeidz jau iesāktais un vēl nepabeigtais?! Te es domāju Operas piebūvi, tās 3.kārtu. Pabeidzam vispirms to - iesākto, un tikai pēc tam sākam ko jaunu!

Atbildēt

Zanīte

14.06.2019. 13:10

Nevajag Rīgā neko celt. viss tiks sadārdzināts un izzagts!

Atbildēt

kaktuss

14.06.2019. 12:52

Paldies par reālu situācijas novērtējumu!Izkļekerējām 60 miljonus gadsimtam,tā vietā lai būvētu pateisu vērtību gramstamies pa duļķķainu ūdeni!Protams dažaam labam gribas atkārtot demakovas slaucienu,bet vai mūsu valst to var izturēt!

Atbildēt

tad iet

14.06.2019. 12:39

bet tas būs nacionālpatritisks speidiens- atliek te rēķinus savilkt RTU zolitūdes kalkulatoru grupai biznesa manufakturā

Atbildēt

apzagtais

14.06.2019. 12:31

Mūrniecei, Dzintaram, tagad arī Puntulim rokas jau trīc no nākotnes otkatiem. Cena uz dambja pāris gadu laikā ir pieaugusi 2x!!! Sīlis sola mīlēt tikai NA. Vai pie 100gadu svinībām maz sazagās? Tagad vēl žīdu iebīdīja par prezidentu, nav amatā stājies, bet jau 40milj. krievžīdiem jādod. Rīt būs vēl 200, un Dzintars plēsīs kreklu un murgos par žīda latvietību.

Atbildēt

no Jūrmalas

14.06.2019. 12:02

Koncertzāle uz AB dambja ir absurds. Nenormālas būvniecības izmaksas. Nedrošiba. Nejēdzīga satiksmes infrastruktūra.
Taču galvenais iemeslsi šim absurdam - NA iecerējuši sev dabūt 10-20% no būvniecības izmaksām.

Atbildēt

AB dambja utopija

14.06.2019. 11:13

Jau no rašanās brīža AB projekts ir ar pretenziju uz nerealizēto projektu kategoriju. Vienīgais jautājums - cik valstij šāda ekstra izmaksāja un turpina izmaksāt!
"Jauno pieminekļu" koncepcija ir atpakaļrāpulīga un ir sevi izsmēlusi.

Atbildēt

lasita

14.06.2019. 11:06

Visi saprātīgi domājošie to saprot. Šo var nesaprast vai nu nejēgas vai nu materiāli ieinteresētie.

Atbildēt

Neticīgais

14.06.2019. 10:35

Nevaru iedomāties kā ugunsgrēka gadījumā tiks veikta skatītāju evakuācija uz sauszemi un kā lielās fūres nogādās dekorācijas izrādēm?

Atbildēt

Jebkuram

14.06.2019. 10:23

loģiski domājošam cilvēkam jau sen ir pilnīgi skaidrs, ka Nacionālo koncertzāli ir jābūvē Doma laukumā. Ar ieejas durvīm pret katru mazo ieliņu, kas ienāk Doma laukumā, lai pēc mākslas izsalkušie cilvēki no vistālākajiem Latvijas pagastiem neriņķojot apkārt koncertzālei uzreiz no savas puses ienākdami Doma laukumā uzreiz tiktu ērtajos krēslos.

Atbildēt

dogsnake

14.06.2019. 10:03

»

Ralfiņam un pārējiem

Šķēle laikam patiešām labi samaksājis, ka tādu kampaņu uzsākuši. Laikam pamatīgas naudas plūsmas problēmas


nav obligāti jābūvē andrejsalā - var uz cieta pamata zaķsalā, lucavsalā, pie ZA, pie ,,uzvaras,, pirksta, var daugavgrīvas cietoksņa teritorijā un citviet. ja vien grib. un ja būvētu par savu naudu, tad rēķinātu, kur var loģiski ietaupīt un nekad nebūvētu uz veca pusbrukuša dambja upes vidū - ja cilvēkam viss ar galvu kārtībā, tad šāda izvēle vispēr nepastāvētu.

Atbildēt

Zinošais

14.06.2019. 09:22

Ja KM nebūs konkrēta objekta (ieceres) projekta vadītājs, problēmas būs neatkarīgi no tā ko, kurā vietā vai pēc kāda projekta cels vai apsaimniekos !
Varam paskatīties iepriekšējo KM pieredzi - Nacionālajā bibliotēkā jau bija šāda neveiksmīga prakse - rezultātus mēs varam redzēt - būvnieki uzvar tiesā par naudas piedziņu, fasāde nemazgāta, putnu bojāta, piebrauktuve un apkārtne jāpārtaisa, lietus kanalizācijai par maz jaudas, klimata kontrole nestrādā jo nav ņemtas vērā klimata izmaiņas u.t.l.

Atbildēt

40 miljoni Egila tautiešiem

14.06.2019. 08:26

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (TP) projekta uzlabošanai un uzturēšanai 2016.gadā izlietoti 8 182 568 eiro, teikts informatīvajā ziņojumā "Par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta pabeigšanu 2016.gadā".

Atbildēt

Art

14.06.2019. 07:40

- 1500 vai 2000 skatītāju vietas.
- 150.000.000 euro būs uzbūvēšanas reālās izmaksas (ar visiem otkatu sadārdzinājumiem un piemksām "sakarā ar serežģījumiem".
Sanāk, ka uz vienu apmeklētājsēdvietu tēriņš būs 75.000 euro.

Ja koncertzāle strādās super aktīvā režīmā, mēnesī būs 10 koncerti (tas būtu superrekords), ieejas biļetes cena būs visiemnabagiem pieejamā 20 euro cenā, tad ieņēmums gadā no viena apmeklētāja sastādīs: 12 mēn.x 20 euro x 10 koncert 2400 euro.
Tātad, laiks lai atpelnītu vienas sēdvietas uzbūvēšanu sarēķinam: 75000:2400 31,25 gadi.
bet reāli šo skaitli var reizināt ar 2. Jo, pastāv taču vēl koncertzāles un pasākumu rīkošanas uzturēšanas izdevumi.

Tad beigās jautājums - kāda jēga celt tik maza apmēra zāli, kura gadu gadiem būs jāuztur no nodokļu maksātāju līdzekļiem?

Kā tas pašlaik reāli notiek ar gaismas "čupu".

Atbildēt

Ludis

14.06.2019. 07:33

Par savu naudu lai būvē kaut uz pašas bibliotēkas jumta.

Atbildēt

ha-ha

14.06.2019. 06:21

Daugavas vidū vajag uzbērt no smiltīm un nobetonēt salu tieši priekš koncertzāles.
Bet varbūt līcī pie Bulduriem vai Majoriem?
Vai tālāk, lai ar kuģīti aizbraukt. Eksotika!
Es gan vēlētos maksimāli oriģinālu risinājumu - kāpēc nebūvēt Tobago? Vēsturiskas saites, būs kultūras un tehnoloģijas. Bet kas pats galvenais - neviena kontrole neuzzinās cik naudas aizgādāts!
Es par Tobago!

Atbildēt

Jā, bet

14.06.2019. 06:14

Visdrīzāk to koncertzāli uz tā dambja tomēr būvēs, jo ne jau tādas iniciatīvas grupas vai tauta šeit ir noteicēja. Atcerēsimies kaut vai kādi protesti bija pret to stikla kalnu. Un tomēr uzbūvēja. Tā nodokļu maksātāju naudiņa taču ir kaut kā jāapgūst. Un šī valstiņa ir nolemta. Tādēļ pirms valsts bankrota pasludināšanas vajag iespējami vairāk saslēgt līgumus par šādu, simtiem miljonu dārgu projektu realizēšanu kā šī koncertzāle, "Rail Baltica" u.c. Tas dos iespēju no šīs valstiņas izsūkt pēdējo sulu arī vēl pēc bankrota pasludināšanas. Brīnišķīga ir tā iespēja valsts vārdā aizņemties naudu. Tas dod iespēju no valsts izņemt tādas naudas summas, kādu valstij patreiz nemaz nav. Gan jau aborigēni, viņu bērni un bērnu bērni pēc tam tos kredītus atmaksās. Bet tie, kas valsts vārdā to naudu būs aizņēmušies gozēsies pludmalēs pie siltajām jūrām. Nekāda atbildība taču par valsts vārdā noslēgtajiem līgumiem un pieņemtajiem lēmumiem pie mums nepastāv. Būtu stulbi to neizmantot.

Atbildēt

Yes

14.06.2019. 00:08

Beidxot viens gudrs cilvēks!!

Atbildēt

labus

13.06.2019. 23:34

neko nezinu par "naudas plūsmām", bet kā arhitekts varu teikt — ar "apgādes plūsmām" "jaunajam nac simbolam" uz AB dambja, problēmas būs BRIESMĪGAS

Atbildēt

Ralfiņam un pārējiem

13.06.2019. 23:15

Šķēle laikam patiešām labi samaksājis, ka tādu kampaņu uzsākuši. Laikam pamatīgas naudas plūsmas problēmas.

Atbildēt

Eve

13.06.2019. 22:45

Ralf, malacis un prieks par to, ka ir viedoklis un pamatojums!

Atbildēt

Secinājums

13.06.2019. 22:04

Toties kādi ,,otkati,, sanāks.Reņģēdāji tāpat par visu samaksās.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...