Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

stalins-diagnoze

16.06.2019. 12:37

»

diagnoze

Gribētos kautrīgi pavaicāt, vai valstī svarīgāku lietu trūkst, kam tērēt miljardus? Ja no padomju laikiem neremontētos tiltus jau līmē kopā ar skoču, tad miljardu izšķiešana pompozos apšaubāma izskata veidojumos liecina par absolūtu klīniku. Nigērija pie Baltijas jūras


Oligarhatam naudas trukst. Jus domajat Andrim Skelem naudas par daudz? Bet vins , nevis zelojas, bet censas nopelnit.Luk sis projekts nezkapec no senseniem laikiem tuvs sirdij.

Atbildēt

diagnoze

16.06.2019. 10:32

»

Un

Vai Rīgā zemes trūkst, ka jābūvē uz ūdens?! Brīva teritorija, cik sirds kāro - degradēta, aizaugusi ar krūmiem un brikšņiem, pēc izvēles. Ļausim Daugavai mierīgi plūst


Gribētos kautrīgi pavaicāt, vai valstī svarīgāku lietu trūkst, kam tērēt miljardus? Ja no padomju laikiem neremontētos tiltus jau līmē kopā ar skoču, tad miljardu izšķiešana pompozos apšaubāma izskata veidojumos liecina par absolūtu klīniku. Nigērija pie Baltijas jūras.

Atbildēt

Un

16.06.2019. 10:02

»

Nu

Tāda vieta -strēle upei pa vidu mums arī ir-Zaķusala.Tos klučus var novietot tur


Vai Rīgā zemes trūkst, ka jābūvē uz ūdens?! Brīva teritorija, cik sirds kāro - degradēta, aizaugusi ar krūmiem un brikšņiem, pēc izvēles. Ļausim Daugavai mierīgi plūst!

Atbildēt

Bebrs

16.06.2019. 09:38

Nacionāļi! Jūs ar savu Melbārdi esat galīgi nojūgušies ar to koncertzāli uz AB dambja. Es tā cerēju, ka Melbārde aizvilksies uz Briseli un nepaspēs to AB dambi ieborēt valdībai. Vai tiešām jāceļ objekts, kur vajadzīgas tādas blakus izmaksas kā dambja stiprināšana, vajadzētu jau pateikt skaidri, kas aiz tā ir sabīdīts. Kam no tā kāds labums, ne jau nu mums, nodokļu maksātājiem, parādus maksās bērni un bērnu bērni. NA- žēl, ka par jums visu laiku balsoju. Jūs ar savu personīgo naudu droši vien tā nešķiestos, padomātu, pirms ko sāktu.

Atbildēt

Ģirts

15.06.2019. 23:05

Ja man dotu naudu,es būtu ar mieru pārdot,vellnam savu dvēseli.

Atbildēt

vispār

15.06.2019. 17:12

pie iepriekšējā,- laikam jau viena nozare var konkurēt ar vācu ražošanas gigantiem - aptrūksies naudiņa, pacelsim nekustamā īpašuma nodokli, un tie, kas nevēlās aizbraukt,- maksās zobus sakoduši.Varēs celt, celt un vēlreiz celt, un tiesāties ar būvniekiem visus nākamos 100 gadus,bet uzturēšanas izmaksām var taču aizņemties, vai ne?Pie viena varēs ievest lēto darba spēku, jo nav taču kas ceļ.

Atbildēt

vispār

15.06.2019. 17:00

»

Tiem kam

Tiem kam raizes sagādā zemā atrašanās vieta un ūdens visapkārt - ieguejiet Elbas filharmonija. Labs paraugs, kam sekot. Hamburgā faktiski uz zemes strēles, upes vidū. Un - skaisti , sakarīgi, entrāli ( un dārgi, protams


raizes sagādā Latvijas patreizējos pārvaldības apstākļos uzsākta valsts objekta celtniecība ar korupcijas pieskaņu, sociālo nodrošinātību un pārvaldošo personību nedraudzēšanos ar galvu . ..nesalīdzināsim nu Eiropas vadošo ekonomiku ar viņu izpratni par valsts naudu, atbildības sajūtu, jebkura pilsoņa sociālo aizsardzību.Ja vācieši būtu tādā stāvoklī, kā mēs, diez vai nu viņi celtu vietā, kur ir vislielākās izmaksas.Viņiem ir porshe, mersedes, bmw, siemens, aeg, vwāģis, opels, loewe,liebherrs, miele,kupfersbush,ķrupp, uttttttutjpr.Varbūt varam nosaukt kaut vienu lietu, bez izcirstajiem mežiem,kas var konkurēt ar ienākumiem, kaut vai ar vienu no šiem ražotājiem?Cik tūristu brauc skatīties tikai Gaismas pili - saucamajā modernās arhitektūras tūrē?Nepaliksim smieklīgi.Mēs laižam pazušanā to, uz ko reāli tūristi brauc - centra vecās ēkas, koka ēkas, bet kā tādi pēdējie provinciāļi cenšamies izdekorēt pussabrukušu pilsētu ar arhitektūru, kura jau visdrīzāk novecojusi vēl nerealizēta.Tādi laiki.Nav vairs Sidnejas operas laiki.

Atbildēt

Tiem kam

15.06.2019. 16:08

Centrāli

Atbildēt

Tiem kam

15.06.2019. 16:08

Tiem kam raizes sagādā zemā atrašanās vieta un ūdens visapkārt - ieguejiet Elbas filharmonija. Labs paraugs, kam sekot. Hamburgā faktiski uz zemes strēles, upes vidū. Un - skaisti , sakarīgi, entrāli ( un dārgi, protams.)

Atbildēt

DDD

15.06.2019. 11:30

»

Vispār

Ugunsgréka gadījumā jau tas, kas pietrūkst, ir ūdens ( nevis sauszeme). Un tā nu kā reizi ao koncertzāli būtu papilnam


Varētu vēl iebūvēt trauksmes pogu, lai ēka noiet zem ūdens un paceļas atpakaļ

Atbildēt

Vispār

14.06.2019. 22:51

»

Neticīgais

Nevaru iedomāties kā ugunsgrēka gadījumā tiks veikta skatītāju evakuācija uz sauszemi un kā lielās fūres nogādās dekorācijas izrādēm


Ugunsgréka gadījumā jau tas, kas pietrūkst, ir ūdens ( nevis sauszeme). Un tā nu kā reizi ao koncertzāli būtu papilnam

Atbildēt

apk

14.06.2019. 20:09

Zinot, ka notiek zemeslodes sasilšana un celsies ūdens līmenis jūrās, tad neliekas nemaz tik pareizi kaut ko grandiozu celt pie jūras vai uz upes.

Atbildēt

nākotnes blathata

14.06.2019. 15:24

Ko nu vairs: rebe sarunāta, otkati sadalīti, pat vieta dziļi simboliska - tieši peļķē ...

Atbildēt

FANNIJA PIRMĀ

14.06.2019. 13:56

»

40 miljoni Egila tautiešiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (TP) projekta uzlabošanai un uzturēšanai 2016.gadā izlietoti 8 182 568 eiro, teikts informatīvajā ziņojumā "Par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta pabeigšanu 2016.gadā


..., bet CIK būs nepiecieš., KAD //G.P.// sāks grimt: katras 5 minūtes gaŗām brauc baļķvedēji (produkcija absolūti bez PVN), kā arī cits Latv. vairāk noderīgs uzņēmēju transports !!?

Atbildēt

varētu padomāt, ka

14.06.2019. 13:32

»

Feiss

Aptaurēts pamuļķis


tādu diagnozi tev galvasdakteris noteica?

Atbildēt

vezumnieks

14.06.2019. 12:42

Vai tas ir nereāli - veidot daudzfunkcionālu objektu ar 2 vai vairāk zālēm vienā vietā, ja konkrēti -Uzvaras laukumā, pie tam tik iespaidīgi, lai tur esošais kroplīgais veidojums uz koncertzāļu fona izskatītos niecīga parodija. Būvi pacelt virs 4-5-6 stāvu terasēm, kas apzaļumotas un atvēlētas sporta aktivitātēm. Iekšpusē daudzstāvu autostāvvietas, 1.stāvā sab.transporta mezgls.Racionāli saimniekojot izmaksas samazinātos.Sporta būves tā notiek.Un celtniecību neuzticēt pārbaudītiem zagļiem/blēžiem!

Atbildēt

Ojārs

14.06.2019. 12:35

»

Jā, bet

Visdrīzāk to koncertzāli uz tā dambja tomēr būvēs, jo ne jau tādas iniciatīvas grupas vai tauta šeit ir noteicēja. Atcerēsimies kaut vai kādi protesti bija pret to stikla kalnu. Un tomēr uzbūvēja. Tā nodokļu maksātāju naudiņa taču ir kaut kā jāapgūst. Un šī valstiņa ir nolemta. Tādēļ pirms valsts bankrota...


Vai tomēr pirms koncertzāles celtniecības projekta uzsākšanas nebūtu jāpabeidz jau iesāktais un vēl nepabeigtais?! Te es domāju Operas piebūvi, tās 3.kārtu. Pabeidzam vispirms to - iesākto, un tikai pēc tam sākam ko jaunu!

Atbildēt

Zanīte

14.06.2019. 12:10

Nevajag Rīgā neko celt. viss tiks sadārdzināts un izzagts!

Atbildēt

kaktuss

14.06.2019. 11:52

Paldies par reālu situācijas novērtējumu!Izkļekerējām 60 miljonus gadsimtam,tā vietā lai būvētu pateisu vērtību gramstamies pa duļķķainu ūdeni!Protams dažaam labam gribas atkārtot demakovas slaucienu,bet vai mūsu valst to var izturēt!

Atbildēt

tad iet

14.06.2019. 11:39

bet tas būs nacionālpatritisks speidiens- atliek te rēķinus savilkt RTU zolitūdes kalkulatoru grupai biznesa manufakturā

Atbildēt

apzagtais

14.06.2019. 11:31

Mūrniecei, Dzintaram, tagad arī Puntulim rokas jau trīc no nākotnes otkatiem. Cena uz dambja pāris gadu laikā ir pieaugusi 2x!!! Sīlis sola mīlēt tikai NA. Vai pie 100gadu svinībām maz sazagās? Tagad vēl žīdu iebīdīja par prezidentu, nav amatā stājies, bet jau 40milj. krievžīdiem jādod. Rīt būs vēl 200, un Dzintars plēsīs kreklu un murgos par žīda latvietību.

Atbildēt

no Jūrmalas

14.06.2019. 11:02

Koncertzāle uz AB dambja ir absurds. Nenormālas būvniecības izmaksas. Nedrošiba. Nejēdzīga satiksmes infrastruktūra.
Taču galvenais iemeslsi šim absurdam - NA iecerējuši sev dabūt 10-20% no būvniecības izmaksām.

Atbildēt

AB dambja utopija

14.06.2019. 10:13

Jau no rašanās brīža AB projekts ir ar pretenziju uz nerealizēto projektu kategoriju. Vienīgais jautājums - cik valstij šāda ekstra izmaksāja un turpina izmaksāt!
"Jauno pieminekļu" koncepcija ir atpakaļrāpulīga un ir sevi izsmēlusi.

Atbildēt

lasita

14.06.2019. 10:06

Visi saprātīgi domājošie to saprot. Šo var nesaprast vai nu nejēgas vai nu materiāli ieinteresētie.

Atbildēt

Neticīgais

14.06.2019. 09:35

Nevaru iedomāties kā ugunsgrēka gadījumā tiks veikta skatītāju evakuācija uz sauszemi un kā lielās fūres nogādās dekorācijas izrādēm?

Atbildēt

Jebkuram

14.06.2019. 09:23

loģiski domājošam cilvēkam jau sen ir pilnīgi skaidrs, ka Nacionālo koncertzāli ir jābūvē Doma laukumā. Ar ieejas durvīm pret katru mazo ieliņu, kas ienāk Doma laukumā, lai pēc mākslas izsalkušie cilvēki no vistālākajiem Latvijas pagastiem neriņķojot apkārt koncertzālei uzreiz no savas puses ienākdami Doma laukumā uzreiz tiktu ērtajos krēslos.

Atbildēt

dogsnake

14.06.2019. 09:03

»

Ralfiņam un pārējiem

Šķēle laikam patiešām labi samaksājis, ka tādu kampaņu uzsākuši. Laikam pamatīgas naudas plūsmas problēmas


nav obligāti jābūvē andrejsalā - var uz cieta pamata zaķsalā, lucavsalā, pie ZA, pie ,,uzvaras,, pirksta, var daugavgrīvas cietoksņa teritorijā un citviet. ja vien grib. un ja būvētu par savu naudu, tad rēķinātu, kur var loģiski ietaupīt un nekad nebūvētu uz veca pusbrukuša dambja upes vidū - ja cilvēkam viss ar galvu kārtībā, tad šāda izvēle vispēr nepastāvētu.

Atbildēt

Zinošais

14.06.2019. 08:22

Ja KM nebūs konkrēta objekta (ieceres) projekta vadītājs, problēmas būs neatkarīgi no tā ko, kurā vietā vai pēc kāda projekta cels vai apsaimniekos !
Varam paskatīties iepriekšējo KM pieredzi - Nacionālajā bibliotēkā jau bija šāda neveiksmīga prakse - rezultātus mēs varam redzēt - būvnieki uzvar tiesā par naudas piedziņu, fasāde nemazgāta, putnu bojāta, piebrauktuve un apkārtne jāpārtaisa, lietus kanalizācijai par maz jaudas, klimata kontrole nestrādā jo nav ņemtas vērā klimata izmaiņas u.t.l.

Atbildēt

40 miljoni Egila tautiešiem

14.06.2019. 07:26

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (TP) projekta uzlabošanai un uzturēšanai 2016.gadā izlietoti 8 182 568 eiro, teikts informatīvajā ziņojumā "Par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta pabeigšanu 2016.gadā".

Atbildēt

Art

14.06.2019. 06:40

- 1500 vai 2000 skatītāju vietas.
- 150.000.000 euro būs uzbūvēšanas reālās izmaksas (ar visiem otkatu sadārdzinājumiem un piemksām "sakarā ar serežģījumiem".
Sanāk, ka uz vienu apmeklētājsēdvietu tēriņš būs 75.000 euro.

Ja koncertzāle strādās super aktīvā režīmā, mēnesī būs 10 koncerti (tas būtu superrekords), ieejas biļetes cena būs visiemnabagiem pieejamā 20 euro cenā, tad ieņēmums gadā no viena apmeklētāja sastādīs: 12 mēn.x 20 euro x 10 koncert 2400 euro.
Tātad, laiks lai atpelnītu vienas sēdvietas uzbūvēšanu sarēķinam: 75000:2400 31,25 gadi.
bet reāli šo skaitli var reizināt ar 2. Jo, pastāv taču vēl koncertzāles un pasākumu rīkošanas uzturēšanas izdevumi.

Tad beigās jautājums - kāda jēga celt tik maza apmēra zāli, kura gadu gadiem būs jāuztur no nodokļu maksātāju līdzekļiem?

Kā tas pašlaik reāli notiek ar gaismas "čupu".

Atbildēt

Ludis

14.06.2019. 06:33

Par savu naudu lai būvē kaut uz pašas bibliotēkas jumta.

Atbildēt

ha-ha

14.06.2019. 05:21

Daugavas vidū vajag uzbērt no smiltīm un nobetonēt salu tieši priekš koncertzāles.
Bet varbūt līcī pie Bulduriem vai Majoriem?
Vai tālāk, lai ar kuģīti aizbraukt. Eksotika!
Es gan vēlētos maksimāli oriģinālu risinājumu - kāpēc nebūvēt Tobago? Vēsturiskas saites, būs kultūras un tehnoloģijas. Bet kas pats galvenais - neviena kontrole neuzzinās cik naudas aizgādāts!
Es par Tobago!

Atbildēt

Jā, bet

14.06.2019. 05:14

Visdrīzāk to koncertzāli uz tā dambja tomēr būvēs, jo ne jau tādas iniciatīvas grupas vai tauta šeit ir noteicēja. Atcerēsimies kaut vai kādi protesti bija pret to stikla kalnu. Un tomēr uzbūvēja. Tā nodokļu maksātāju naudiņa taču ir kaut kā jāapgūst. Un šī valstiņa ir nolemta. Tādēļ pirms valsts bankrota pasludināšanas vajag iespējami vairāk saslēgt līgumus par šādu, simtiem miljonu dārgu projektu realizēšanu kā šī koncertzāle, "Rail Baltica" u.c. Tas dos iespēju no šīs valstiņas izsūkt pēdējo sulu arī vēl pēc bankrota pasludināšanas. Brīnišķīga ir tā iespēja valsts vārdā aizņemties naudu. Tas dod iespēju no valsts izņemt tādas naudas summas, kādu valstij patreiz nemaz nav. Gan jau aborigēni, viņu bērni un bērnu bērni pēc tam tos kredītus atmaksās. Bet tie, kas valsts vārdā to naudu būs aizņēmušies gozēsies pludmalēs pie siltajām jūrām. Nekāda atbildība taču par valsts vārdā noslēgtajiem līgumiem un pieņemtajiem lēmumiem pie mums nepastāv. Būtu stulbi to neizmantot.

Atbildēt

Yes

13.06.2019. 23:08

Beidxot viens gudrs cilvēks!!

Atbildēt

labus

13.06.2019. 22:34

neko nezinu par "naudas plūsmām", bet kā arhitekts varu teikt — ar "apgādes plūsmām" "jaunajam nac simbolam" uz AB dambja, problēmas būs BRIESMĪGAS

Atbildēt

Ralfiņam un pārējiem

13.06.2019. 22:15

Šķēle laikam patiešām labi samaksājis, ka tādu kampaņu uzsākuši. Laikam pamatīgas naudas plūsmas problēmas.

Atbildēt

Eve

13.06.2019. 21:45

Ralf, malacis un prieks par to, ka ir viedoklis un pamatojums!

Atbildēt

Secinājums

13.06.2019. 21:04

Toties kādi ,,otkati,, sanāks.Reņģēdāji tāpat par visu samaksās.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...