Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek bezgalīgo runu par plaisas mazināšanu starp varu un tautu. Beidzot ir arī jādara kaut kas šajā virzienā. Jāizbeidz valsts pārvaldes nedraudzīgā attieksme pret valsts iedzīvotājiem. Laiks noārdīt nekompetences un savas intereses pārstāvošas ierēdņu barjeras, kuras radījuši un aiz kurām slēpjas valsts struktūru vadītāji.

Šī nelietīgā shēma, protams, ir ērta vadītājiem: vienkāršais cilvēciņš uzrakstīs vienreiz, otrreiz, neko nepanācis, nomierināsies, un nekas nebūs jādara. Ir jābūt pieejai (funkcionējošai e-adresei un tiešajam telefona numuram mājas lapā) attiecīgās struktūras vadītājam, lai to varētu izmantot gadījumā ja palīgdienests nespēj jautājumu operatīvi risināt. Privāto struktūru vadītāji pārsvarā neslēpjas, un radušās problēmas ir ātri atrisināmas.

Augstākminētais atklājās saskarsmē ar Finanšu ministriju un valsts (lielākoties) uzņēmumu Lattelecom.

I. Jau otro gadu tiek diskriminēti nekustamā īpašuma (NĪ) daļu īpašnieki, nosakot procentu pēc attiecīgā NĪ kadastra vērtības, nevis pēc viņam piederošās daļas vērtības. Tātad netiek pildīts likuma Par nekustamā īpašuma nodokli 4.panta (2) punkts, sekojoši netiek pildīti MK noteikumi Nr. 495 un Nr. 1625.

Nesekmīgi izmēģināti vairāki paņēmieni, lai iekustinātu Finanšu ministriju un VID kļūdas novēršanai. Plašāk – jau publicētā www.pietiek.com rakstā 24.08.2011 “Augstprātīgā bezdarbība”.

Lasītāji ieteica griezties tiesā. Vai tad tiesām nav ko darīt, lai noņemtos ar acīm redzamu lietu pierādīšanu un uz nodokļu maksātāju rēķina! Atcerēsimies, cik valstij izmaksāja šī paša politiskā spēka ietiepīgi inscenētā lieta ar Ojāru Grīnbergu bez personas koda.

II. Lattelecom mājas lapā nav nodrošināta iespēja saņemt vispusīgu un pilnīgu informāciju par Interaktīvo televīziju. Tās nav arī pa ceļam, pasūtot kādu no komplektiem.

Īpaši ātrs internets man nav nepieciešams. Izvēlos Mājas komplekts ekonomiskais ar TV (2Mb/s). Internets man ir. Jāizvēlas TV pakas. Izvēlos pamata paku un divus HD kanālus. Nekur izvēlņu ceļā nav aizlieguma izvēlēties HD kanālus, programma arī nebloķē HD kanālu izvēli. Lattelecom darbinieki arī to visu pieņem un noformē.

Pienāk 03.12.2010.: HD kanāli neiet, parastie kanāli vakarā darbojas ar biežiem un gariem attēla un skaņas pārrāvumiem. Ka HDTV nedarbosies, jau paredzēju, tāpēc ātri piekritu Lattelecom darbinieka ieteikumam pāriet uz interneta ātrumu 10Mb/s.

Vēlāk divi telefonlīnijas meistari apstrīdēja šī pasākuma pareizību, vajadzējis pāriet uz 6Mb/s. Diemžēl šādu variantu Lattelecom nemaz neparedz. Līnijas meistaru darbs bija pozitīvs – savu iespēju robežās ievērojami samazināja pārrāvumu intensitāti, tikai - kāpēc tas netika paveikts līdz 03.12.2010? Pārrāvumi pilnībā novērsti nav joprojām, cenšos pieciest tos.

Par tehniskiem jautājumiem nekāds dialogs nesanāca. Atbildēts tika vienīgi par iConcerts HD, kuram pārsvarā raidījumi ir ar pārrāvumiem, tematika samērā vienveidīga, nav iepriekš zināms, kuri raidījumi ir HD kvalitātē, kad tiks rādītas miglas bildes. Atbilde bija, ka pārrāvumi notiek „tur pie viņiem”. Tātad, ja prece sabojāta aiz robežas, tad mierīgi Latvijā ir tirgojama.

Kvalitatīvo interešu apmierināšana nesanāca, palika tikai TV interaktivitātes izmantošanas iespēja, kas arī bija mana minimālā interese. Tātad atgriešanās pie sākotnējā bez HD kanāliem.

Visu šo procesu pavadīja noformēšanas dīvainības. Saņēmu abonēšanā IP uztvērēju, parakstīju līguma pielikumu par pakalpojuma izmantošanu 24 mēnešus ar soda naudu 99Ls, līguma priekšlaicīgas laušanas gadījumā no manas puses. Pēc kāda laika sāka pienākt līguma pielikumi parakstīšanai ar mana personīgā DSLS modema konfiskāciju un dažādām papildus soda naudām. Neparakstīju! Pēc 3 mēnešiem, mēģinot noslēgt šo epopeju, brieda vēl viena līdzīga līguma pielikuma piesūtīšana, pat ar jaunu darbības sākuma datumu. To noprotestēju.

Ja Lattelecom mājas lapā būtu bijusi pieeja vadītājam un īstiem speciālistiem, tik gara sarakste nebūtu nepieciešama, un varbūt arī gala rezultāts sanāktu labāks.

Noslēgumā 25.02.2011. - desmitās un pēdējās vēstules teksts pilnībā, pēc kuras esošie parakstītie līgumi izrādījās pietiekami labi un nekādus jaunus dokumentus veidot un parakstīt nebija nepieciešams.

„Labdien!

1.Stingri ņemot, pakalpojumu Interaktīvā TV pagaidām Lattelecom nav vēl nevienu dienu nodrošinājis. Programmas ar bildes un skaņas pārrāvumiem nav pienācīgas kvalitātes prece un tā nav pārdodama patērētājam.

2.Kopš 03.12.2010 notiek iepazīšanās ar Interaktīvo TV, jo Lattelecom mājas lapā par to pilnas informācijas nav. Diemžēl vienīgā iepazīšanās iespēja ir, to apmaksājot.

3.Caur Lattelecom mājas lapu tika pasūtīts Mājas komplekts ekonomiskais ar TV plus divi HD kanāli. Lattelecom darbinieki to arī noformēja ar: „Pielikums pakalpojumam: Nr. DTVS0122411 ar ierīkošanas datumu 03.12.2010”. Tālākais ir Lattelecom kļūdu labojumi:

-pēc telefona 177 speciālista ieteikuma - pāreja uz interneta ātrumu līdz 10Mb/s;

-mani mājās apmeklējušo divu Lattelecom speciālistu vienots ieteikums - līdz 6Mb/s.

Arī par šo problēmu kvalificēta Lattelecom speciālista skaidrojums un ieteikums joprojām izpaliek. Tā kā vairs neticu, ka Lattelecom spēs piegādāt pienācīgā kvalitāte iConcert HD, tad saskatu iespēju vispār atteikties no HD izmantošanas un atgriezties pie sākotnējā noformējuma, cerot, ka pie 2Mb/s interneta ātruma vismaz parastā digitālā TV būs saņemama bez pārrāvumiem.

4.Nezinu, kādus līgumus Jūs tur savā iekšienē slēdzat un ar ko. Uz mani attiecas tikai tādi līgumi, kurus esmu parakstījis. Lattelecom nav atrisinājis programmu pārrāvumu problēmu. Šis ir mans pēdējais eksperiments. Ja tas nedos pozitīvu rezultātu, tad ar to arī beigsies interaktīvas TV izmantošana. Pildiet manu rīkojumu, un dokumentiem lieciet pilnu mieru. Interaktīvās TV sākuma datums ir 03.12.2010.

P.S. Ņemiet taču beidzot visu saraksti un ejiet pie augstākas priekšniecības. Ceru, ka atradīsies speciālists, kas spēj atbildēt uz vēstulēm un risināt problēmas pēc būtības.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

21

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

FotoPašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu, ka Putinam viss, kas saistās ar PSRS, ir svēts un godā turams. Viens no PSRS laika jājamzirdziņiem – Otrais pasaules karš it īpaši. Tomēr šogad 9.maija ieplānotās izrādīšanās izpalika, bet izrādīties vajag, īpaši, ja tuvojas vēlēšanas, kuru rezultāts izšķirs, vai Krievija tiks faktiski pie cara, kuram svēts PSRS mantojums, vai nē. Visticamāk, ka tiks, un šī tikšana vismazākā mērā būs saistīta ar Krievijas iedzīvotāju patieso gribu, bet tas jau cits stāsts.
Lasīt visu...

12

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

Foto1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.
Lasīt visu...

21

Ko apliecina pieminekļa zīme

FotoMantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc publiskā telpa ir svarīga. To saprot ne tikai profesionāļi, bet arī cilvēki, kuru vēstījumu var saukt par “tautas balsi”. Šajā vārdu salikumā nav ironijas, tautas balsī bez negantuma ir arī saprāts.
Lasīt visu...

15

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

FotoMinistru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu". Līdz ar to ir uzsākta manis kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.
Lasīt visu...

15

Manas pārdomas par Latvijas himnu

FotoMūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme – toreiz vēl ne valsts. Ne vairs Kurzeme, ne vairs Vidzeme, ne vairs Latgale, bet gan Latvija. Latvija kā viena noteikta daļa no pasaules. Latvija, kas atrodama pasaules kartē.
Lasīt visu...

21

Muļķība vai pasūtījums?

FotoSliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai tādēļ, ka to kādreiz ir izmantojuši kompartijas birokrāti, mūsu vadošo partiju koalīcijai nebija viegli atrast. Negribas idejas autorus un deputātus saukt par muļķiem, jo muļķībai var būt arī pasūtītājs – labi paslēpts lobijs ar saviem finansiāliem vai politiskiem mērķiem un līdzekļiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...