Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pretēji normatīvajos aktos noteiktajam pierobežas sektoros dzelzceļa kravu pārvadājumus veic nevis “Latvijas Dzelzceļš”, bet gan Baltkrievijas un Krievijas lokomotīves, kuru darbu apmaksā Latvija un no kā valūtas ieņēmumi aiziet kara un represiju finansēšanai. Faktiski “Konservatīvo” un satiksmes ministra Tāļa Linkaita paspārnē izveidota shēma, kā aizpludināt “Latvijas Dzelzceļa” un tā klientu naudu Putina un Lukašenko režīmiem.

Pirms divdesmit gadiem, līdz ar Eiropas Savienības normu ieviešanu daļēji liberalizējot dzelzceļa pārvadājumus, tiesības lietot sliežu ceļus tika nodotas arī privātajiem dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumiem – tādiem kā AS “Baltijas Tranzīta Serviss”, “Skinest Rail” un AS “Baltijas Ekspresis”. Vienīgais izņēmums palika sliedes Krievijas un Baltkrievijas pierobežā: atsaucoties uz nacionālās drošības apsvērumiem, posmos Krievijas robeža – Kārsava – Rēzekne I un robeža – Zilupe – Ludza – Rēzekne II, kā arī posmā Baltkrievijas robeža – Indra – Krāslava – Daugavpils monopoltiesības uz kravu pārvadājumiem saglabāja “Latvijas Dzelzceļš” kā valsts uzņēmums (tajā skaitā “LDz” meitasuzņēmumi “Ritošā Sastāva Serviss” un “LDz Cargo”).

Taču faktiski, kā rāda pierobežas iedzīvotāju teiktais un sagādātās fotogrāfijas, īstenībā dzelzceļa kravu pārvadājumus pēdējos gadus veic nevis nacionālās drošības principiem atbilstošais “Latvijas Dzelzceļš”, kam šādas tiesības garantē normatīvie akti, bet gan Putina režīma kontrolētais “RŽD” un Lukašenko režīma kontrolētais Baltkrievijas dzelzceļš. Krievijas un Baltkrievijas valsts uzņēmumiem piederošās attiecīgās lokomotīves, braucot ar šo ārvalstu apkalpēm, nevis atdod ienākošās kravas “Latvijas Dzelzceļam” uz robežas vai tuvākajā stacijā dažus kilometrus tālāk (attiecīgi Zilupē vai Indrā), bet gan ved līdz pat Rēzeknei un Daugavpilij. Tikai tur vagonu sastāvus beidzot pārņem no Krievijas un Baltkrievijas lokomotīvēm. (Attēlos — “RŽD” lokomotīves Rēzeknes II stacijā.)

Tas pats notiek ar vagoniem, kas nogādājami pretējā virzienā: pierobežas posmos sastāvus velk nevis “LDz” un tā meitasuzņēmumi, kā to nosaka normatīvie akti, bet gan Krievijas un Baltkrievijas lokomotīves ar attiecīgajām apkalpēm.

Faktiskais iemesls, kāpēc tiek pārkāpti normatīvi un kāpēc šos pierobežas sliežu ceļu posmus apkalpot nav ļauts Baltijas kravu pārvadātājiem, bet darbu izpilde bez konkursa tiek atdota Latvijai nedraudzīgo kaimiņvalstu varasiestāžu kontrolētajiem uzņēmumiem, ir vēlme finansēt agresorvalstu režīmus.

Krievijas un Baltkrievijas režīmiem nonākot pieaugošā starptautiskā izolācijā attiecīgi pēc Krimas aneksijas 2014. gadā un pēc brutālās iedzīvotāju protestu apspiešanas Minskā kopš 2020. gada, nemaz nerunājot par Krievijas pašreiz veikto un Baltkrievijas atbalstīto pilnmēroga militāro invāziju Ukrainā, abas arvien autoritārākās un agresīvākās valstis jau gadiem izjūt nepieciešamību pēc ārvalstu valūtas ieņēmumiem.

Lai tādus padarītu iespējamus no Latvijas puses, “Konservatīvo” (iepriekšējais nosaukums – JKP) ministra Tāļa Linkaita vadītā Satiksmes ministrija izliekas neredzam, ka tieši tajos vienīgajos dzelzceļa posmos pierobežā, kuros “LDz” ir noteiktas monopoltiesības veikt kravu pārvadājumus nacionālās drošības apsvērumu dēļ, šo darbu veikšana ir atdota tieši tām agresorvalstīm, no kurām šie draudi Latvijas un Eiropas drošībai rodas.

Naudas aprites shēma ir šāda: izmantojot savu garantēto monopolstāvokli šajos dzelzceļa posmos pierobežā, “LDz Cargo” kravu pārvadājumiem tajos ir uzlicis vairākkārt augstāku maksu nekā pārvadājumiem pārējā Latvijas teritorijā, kur ir konkurence ar privātajiem dzelzceļa pārvadātājiem un kur tāpēc ir ievērojami zemākas cenas. Visi dzelzceļa kravu pārvadātāji, kam nepieciešams izmantot šos pierobežas posmus, ir spiesti maksāt paaugstinātus tarifus garantētā “LDz” monopola dēļ.

Taču faktiski „LDz” neizpilda savu normatīvajos aktos noteikto pienākumu veikt pārvadājumus pierobežas posmos, bet gan bez konkursa atdod šo darbu izpildi agresorvalstu uzņēmumiem, kas pakļaujas attiecīgi Putina un Lukašenko režīmiem, lai varētu naudu par šo darbu izpildi novirzīt “RŽD” un Baltkrievijas dzelzceļam. Mērķis – nodrošināt šiem uzņēmumiem (un līdz ar to attiecīgajiem režīmiem) valūtas ieņēmumus ārējā tirgū, lai būtu iespējams finansēt iebrukumu Ukrainā un represijas pret civiliedzīvotājiem pašu valstīs.

Kā ievērojuši kravu pārvadājumu nozarē pierobežā strādājošie Latgales iedzīvotāji, šī shēma pierobežas dzelzceļa iecirkņos kļuvusi par faktisku monopolstāvokli pēc tam, kad satiksmes ministra krēslā nonāca Tālis Linkaits (JKP/“Konservatīvie”).

Novērtē šo rakstu:

54
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....