Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ir saprotams ukraiņu aizvainojums pret Rietumvalstīm, kuras iepriekš bija paziņojušas kā iemeslu Ukrainas neuzņemšanai NATO attiecīgu kritēriju neizpildi. Būsim godīgi, pamatojums atteikumam bija ne vien cenšanās izbēgt no konfrontācijas ar Krieviju, bet arī tādi faktori kā korupcija, kā arī slēptu un atklātu Krievijas ietekmes aģentu klātbūtne Ukrainas izpildvarā un parlamentā. Jāpiezīmē, ka ne Porošenko, ne Zeļenska prezidentūras laikā pietiekoši pasākumi šīs parādības apkarošanai netika pieņemti. Ir jāsaprot, ka korumpēšana ir viena no Kremļa hibrīdkara metodēm.”

Šis ir izvilkums no mana raksta, kas tika publicēts portālā pietiek.com pagājušā gada 29.martā. Raksts ir atrodams šeit:

https://pietiek.com/raksti/mes_iesim_lidz_galam/

Šī raksta nosaukums ir “Korupcija Ukrainā. 2.daļa”. Kāpēc 2.daļa? Raksts ar līdzīgu nosaukumu jau tika publicēts šeit 16.04.202. Saite uz rakstu:

https://pietiek.com/raksti/korupcija_ukraina_kums_putins_atsakas_no_medvedcuka/

Turpinājums tam nebija plānots, tomēr, ņemot vērā pēdējos notikumus saistībā ar korupcijas skandāliem Ukrainā un to, kā šie notikumi var ietekmēt drošības sistēmu Eiropā, nolēmu pieskarties šim jautājumam vēlreiz.

Par korupciju Ukrainas varas ešelonos jau runāts tiek sen, un viens no tiem, kas par šīm lietām runā pastāvīgi, ir pazīstamais ASV dzīvojošais apskatnieks Jurijs Švecs. Protams, ne viss no viņa paustā ir uztverams par neapstrīdamu patiesību, tomēr, analizējot notikumu gaitu un liekot talkā loģisko domāšanu, daudz kam var piekrist.

Un tā nesen ir kļuvis zināms, ka ASV ir izveidota komisija, kuras uzdevums ir kontrolēt, kā tiek izmantoti Ukrainai piešķirtie līdzekļi. Par to, ka šāda kontrole ir nepieciešama, J.Švecs runāja jau sen. Domājams, ka ASV valdības lēmumu izveidot šādu komisiju ietekmēja ne tik daudz J.Šveca aktivitātes, cik iekšpolitiskā cīņa pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Kā zināms, tad tā saucamais republikāņu “trampistu spārns” iestājas pret turpmākas palīdzības sniegšanu Ukrainai, pamatojot to ar korupciju un līdzekļu izšķērdēšanu no ukraiņu puses.

Kā var mainīties drošības sistēma pasaulē, ja vēlēšanas uzvarēs Tramps? Šis caurkritušais veikalnieks un plātīzeris jau ir paziņojis sociālajos tīklos, ka, kļūstot par prezidentu, pārtrauks karu Ukrainā 24 stundu laikā. Tie, kuri kaut cik seko notikumiem, sapratīs, ka šodienas situācijā karu (uz laiku) var cerēt apstādināt, pieņemot Maskavas nosacījumus (Doneckas un Luhanskas apgabali paliek Maskavas kontrolē) un vienlaicīgi piedraudot Ukrainai pārtraukt jebkādu palīdzību.

Šis muldoņa gan laikam būs piemirsis, ka būs nepieciešama vēl ukraiņu bruņotās tautas piekrišana un bez ASV ir virkne citu valstu, kas būs ieinteresētas turpināt palīdzības sniegšanu. Pieņemot sliktāko scenāriju, kad šāds Trampa “miera plāns” tiks realizēts, nav jābūt gaišreģim, lai saprastu, ka tas nostiprinās Kremļa pozīcijas un visas Ukrainas iekļaušana Maskavas ietekmes sfērā būs tikai laika jautājums. Nākošais posms - Baltijas valstis. Lūk, jums arī saikne starp korupciju Ukrainā un drošibu Latvijai.

Zīmīgi, ka pēc tam, kad Švecs savā YouTube kanāla publicēja “karsto” telefona numuru, kur katrs Ukrainas iedzīvotājs var sniegt informāciju pa tiešo atbaidīgām ASV amatpersonām par koruptīviem darījumiem, sākās intensīva viņa nomelnošanas kampaņa.

Šeit būs saite uz J.Šveca pēdējo video par šo tēmu:

https://www.youtube.com/watch?v=B2ZWqjLNVFI

Esmu to uzsvēris savos rakstos jau iepriekš un atkārtošu vēlreiz - no korupcijas līdz valsts nodevībai ir viens solis. Ukrainas gadījumā tas varētu izskatīties šādi - korumpēts ierēdnis saprot, ka, izbeidzoties aktīvai karadarbībai, nāksies atbildēt bruņotas tautas priekšā, tāpēc ir laikus jāmeklē atkāpšanās ceļš un paglābties var tikai Maskavas paspārnē, bet par paspārnes iegūšanu ir jāmaksā.

Laba augsne korupcijai ir Aizsardzības ministrija, kur iepirkumu kontrole var tikt apgrūtināta, aizbildinoties ar valsts noslēpumu vai speciālo iepirkuma statusu, kā arī, izmantojot kontrolējošo institūciju nekompetenci militāro iepirkumu sfērā. Tas attiecas arī uz demokrātiskām valstīm, un Latvija nav izņēmums. Korumpants, realizējot koruptīvu darījumu, cer gūt ne vien materiālu labumu, bet arī morālu gandarījumu līdzīgi kā sifilitiķis, kas apzinīgi mēģina aplipināt apkārtējos pēc iespējas lielākā skaitā, padarot tos līdzīgus sev.

Slava Ukrainas tautai, pelnītu sodu korumpantiem un necilu galu krievu okupantiem!

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

74
41

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...