Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izlasot portālā Pietiek.com publicētos rakstus par „Latvenergo” valdes izvirtušo vadības stilu, izšķērdējot nodokļu maksātāju miljonus, vēlējos atgādināt, ka pilnīgi visos lielākajos „Latvenergo” iepirkumos ne tik vien ir “saskatāmas korupcijas pazīmes”, bet vairākos gadījumos ir stājušies spēkā notiesājoši tiesas spriedumi un vairākas ārvalstu kompānijas jau samaksājušas soda naudas un atzinušas savu vainu „Latvenergo” amatpersonu korumpēšanā. Visa šajā rakstā minētā informācija ir publiski pieejama un pārbaudāma.

Pļaviņu HES rekonstrukcija

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/spriedums-plavinu-hes-korupcijas-lieta-stajas-speka-trim-notiesatajiem-bus-jadodas-cietuma.a335495/

Šajā lietā vainīgie jau paspējuši izciest cietumsodus un atkal ir uz brīvām kājām, bet tas nemaina lietas būtību, sistēma turpina strādāt, tikai labuma guvēji nu ir citi.

TEC - 2 pirmais bloks un TEC-2 otrais bloks

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/tec-2-arzemju-buvnieki-jau-atzinusies-ietekmes-pirksana-”Latvenergo”-lieta.a267502/

Tie ir divi atsevišķi projekti, katrs aptuveni 400 miljonu vērtībā. Pirmajā blokā ģenerāluzņēmējs bija spāņu kompānija “Iberdrola”, otrajā turku kompānija “Gama”. Šie abi projekti ir ne tikai lielākie enerģētikas nozarē, bet vieni no nozīmīgākajiem projektiem vispār Latvijas ekonomikā.

Apsūdzībā ir runa par vismaz 4 miljonu kukuli, bet jāsaprot, ka tā ir tikai aisberga redzamā daļa, ko izmeklētājiem izdevies atrast. Zinātāji stāsta, ka patiesā kopējā kukuļa summa ir vismaz 3 reizes lielāka.

Būtu naivi domāt, ka „Latvenergo” vadība būtu varējusi tā “šeptēties” bez politiķu atbalsta un dalīšanās ar tiem. Ar Krievijas gāzi kurinātie TECi arī tieši saistīti ar OIK afēru.

Latvijas iedzīvotāju OIK miljards Krievijas kara finansēšanai

Nav noslēpums, ka „Latvenergo” ar milzīgu atrāvienu ir absolūti lielākais OIK saņēmējs valstī (informācija pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā). Kopumā subsīdijās no valsts iedzīvotāju kabatām „Latvenergo” saņēmis aptuveni vienu miljardu EUR.

Ja šis miljards būtu ticis izmantots Latvijas energoneatkarības izveidošanai, tad to varētu uzskatīt par veiksmīgu investīciju, bet tā vietā tika izbūvēti TEC-1, TEC-2 pirmais bloks un TEC-2 otrais bloks, kas visi darbināmi ar fosilo kurināmo – dabasgāzi, kas visus iepriekšējos gadus 100% apmērā importēta no Krievijas.

Šobrīd jau nevienam nav noslēpums, ka Krievija tiešā veidā izmanto energoresursu ieņēmumus kara finansēšanai Ukrainā. Tāpēc, lai cik skumji tas neizklausītos, Latvijas iedzīvotāji caur OIK un „Latvenergo” ir tieši finansējuši Krievijas karu Ukrainā.

Likumsakarīgi, ka 2017. gadā, kad izcēlās tā sauktais OIK skandāls, „Latvenergo” 100% piederošais “Sadales Tīkls” ļoti veiksmīgi novērsa visu uzmanību uz dažām no energosistēmas viedokļa nenozīmīgām elektrostacijām. No šodienas viedokļa redzams, ka tās dažas mazās stacijas tika pataisītas par grēkāžiem tikai kā dūmu aizsegs.

Problēmu ar krāpšanos ar pašpatēriņu varēja novērst ļoti vienkārši, taču tas apzināti netika darīts. Savukārt fakts, ka 2/3 no visiem OIK maksājumiem saņem „Latvenergo”, palika nepamanīts. Tikpat likumsakarīgi, ka jebkādi atjaunojamās elektroenerģijas ražošanas projekti tika apturēti un pēdējo piecu gadu laikā Latvijā faktiski netika ieviestas jaunas elektroenerģijas ražošanas jaudas.

Šobrīd, kad augstās elektroenerģijas cenas biržā padarījušas investīcijas atjaunojamajā enerģijā pievilcīgākas un daudzi uzņēmumi un privātpersonas par saviem līdzekļiem izbūvē saules parkus, tad atkal uz “skatuves parādās” „Latvenergo”, kas caur savu meitas uzņēmumu mēģina šiem jaunajiem ražotājiem maksu par uzstādīto jaudu palielināt par 570%.

Šo tematu šeit sīkāk neanalizēšu, jo tas ir atsevišķa raksta vērts, bet svarīgi saprast, ka milzīgos sadales tarifos ražotājiem vistiešāk ir ieinteresēts tieši „Latvenergo”, jo TEC un HES ražotnes ir pieslēgtas augstsprieguma tīklam, kuram pēc iesniegtā tarifu projekta maksa par uzstādīto jaudu būtu aptuveni 20 reizes (!) zemāka nekā ražotājiem, kas pieslēgti sadales tīklam. Tātad atkal tiešs „Latvenergo” mēģinājums nepieļaut konkurenci, kas ļauj diktēt noteikumus tirgū, bet diemžēl ne iedzīvotāju labā.

Gāzes “pārdošana” valstij

2022. gada augustā premjers Kariņš paziņoja, ka valsts no „Latvenergo” pirks gāzi 0,9 TWh apmērā par 193 miljoniem eiro.

(https://www.tvnet.lv/7591281/karins-latvijas-gaze-patiesiba-butu-jasauc-par-krievijas-gazi)

Skaitļi pasniegti tādā formā, ka standarta lasītājam neizsaka pilnīgi neko. Taču, ja pārrēķina uz vienas megavatstundas cenu, tad redzams, ka valsts izvēlējusies bez jebkāda pat formāla konkursa nopirkt gāzi par cenu, kas pārsniedz 200 EUR/MWh.

Lai gan TTF biržā uz īsu brīdi cenas bija šādā līmenī, taču tā noteikti nav cena par kādu nopietni tirgus spēlētāji iepirka sev rezerves. Arī paša „Latvenergo” gāzes krājumi ir iegādāti pa/r pavisam citu cenu. To var noteikt, piemēram, pēc SPRK apstiprinātajiem TEC siltumenerģijas tarifiem (https://www.sprk.gov.lv/sites/default/files/cmaa_files/20220830_Nr141.pdf).

Decembrī TEC-2 siltumenerģijas tarifs ir 169,25 EUR/MWh, un tāds tarifs saskaņā ar metodoloģiju ir ar gāzes cenu 122,50 EUR/MWh. Tādējādi valsts šajā gāzes iepirkumā ir pārmaksājusi aptuveni 80 EUR/MWh, kas kopā ir 72 miljoni EUR!

Sākotnēji varētu šķist: kāda starpība – valsts pērk sadārdzinātu produktu no valsts uzņēmuma, nauda tāpat paliek valsts kabatā. Taču efekts, ko šādi darījumi atstāj uz tirgu izkropļotas konkurences un tai neizbēgami sekojošu šķērssubsīdiju veidā, ir katastrofāls. 

Tāpat šajā konkrētajā darījumā ir saskatāmas krāpšanas pazīmes. 70 lieki miljoni „Latvenergo” peļņā noteikti palielinās valdes kopējo atalgojumu.  Ņemot vērā, ka tiešā veidā izņemt naudu no valsts uzņēmuma līdzekļiem ir samērā sarežģīti, “norēķins” par netīrajiem darbiem ar vadību notiek milzīgu algu, prēmiju un dažādu piemaksu veidā, kas savukārt ir atkarīga no uzņēmuma peļņas. Politiķi savukārt ar šo ir ieguvuši ļoti paklausīgu „Latvenergo” valdi, kas darīs visu, ko tiem liks.

Caur šo nonākam pie vēl viena “ļoti interesanta” projekta. „Latvenergo” nesen paziņoja, ka tās stratēģiskais partneris vēja parku jomā būs kompānija RWE. Līdz pavisam nesenai pagātnei cilvēks, kas noteica toni „Latvenergo” no Ekonomikas ministrijas puses, bija Edijs Šaicāns – valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos. Tagad Šaicāna kungs ar lepnumu informējis, ka kļuvis par vadītāju RWE projektiem Latvijā.

Aplis noslēdzies, jautājums sakārtots no visām pusēm. „Latvenergo” pludinās neskaitāmus miljonus uz kompāniju, kuras vadībā nonācis savējais, kurš savukārt ir nesaraujami saistīts ar politisko eliti un izpildīs visas viņu iegribas. Sabiedrības kontrole pār naudas līdzekļu izlietojumu nebūs iespējama, jo nevienam nebūs piekļuves privātas kompānijas (RWE) darījumiem. 

Un tie ir tikai gadījumi, kuros amatpersonas ir pieķertas “pie rokas”. Nav šaubu, ka korupcijas gadījumu ir nesalīdzināmi vairāk un tā ir sistemātiska parādība „Latvenergo” koncernā.

Tieši „Latvenergo” ir bijis lielākais atjaunojamās enerģijas attīstības kavētājs valstī, kas noveda pie apstākļiem, ka Latvija ierindojās pirmajās vietās Eiropā atkarības ziņā no Krievijas gāzes. 

Ir ļoti dīvaini, ka apstākļos, kad „Latvenergo” ir tieši atbildīgs par Latvijas iedzīšanu absolūtā atkarībā no Krievijas energoresursiem un vienlaikus nav spējis realizēt nevienu lielu projektu bez korupcijas un krāpšanās, šādai organizācijai plāno uzticēt Latvijas energoneatkarībai kritiskos lielo vēja parku projektus. Bet varbūt arī nav dīvaini, varbūt tas ir izcils plāns, tikai jautājums - kā interesēs?

Attēlā – AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste

Novērtē šo rakstu:

134
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...