Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Otrdien Latvijas Televīzijas vadība beidzot sniedza pirmās atbildes uz jautājumiem saistībā ar LTV dārgo pirkumu – četrus gadus veco 3,588 miljonus eiro izmaksājušo pārvietojamo televīzijas staciju (PTS). Publicējam pilnībā gan uzdotos jautājumus, gan saņemtās atbildes.

Cik gadus veca ir LTV iegādātā PTS (gan motorizētā daļa, gan TV tehnika)?

Iegādātā PTS tehnika ir gan jauna, gan lietota. Atbilstoši nolikuma tehniskās specifikācijas prasībām pārvietojamās televīzijas stacijai, t.sk. visām iekārtām/komponentēm jābūt ne vecākām par 5 (pieciem) gadiem.

Vai LTV ir lietas kursā, ka tās iegādātā PTS pirms tam ekspluatēta Dienvidamerikā?

LTV nav detalizēti pētījusi vietas un objektus, kur iegādātā PTS pirms tam strādājusi (ir zināma informācija, ka PTS ir nodrošinājusi Pekinas un Londonas olimpisko spēļu translācijas), tomēr Jūsu minētais fakts, ka tā ekspluatēta Dienvidamerikā, mūsuprāt, ir vērtējams pozitīvi, jo siltos klimatiskos apstākļos pastāv mazāka varbūtība PTS virsbūves bojājumiem.

Vai LTV ir pārliecināta, ka šī PTS var tikt ekspluatēta Latvijas apstākļos? Uz kādiem faktiem balstās šī pārliecība? Vai LTV ir lietas kursā par darbībām, kādas piegādātājs Šauļos pašlaik veic ar minēto PTS, lai to mēģinātu piemērot ekspluatēšanai Latvijas apstākļos?

Ja tiek izpildītas visas nolikuma tehniskajā specifikācijā minētās prasības attiecībā uz PTS virsbūvi un salona aprīkojumu, PTS sekmīgi varēs tikt ekspluatēta Latvijas apstākļos. LTV speciālisti seko līdzi PTS sagatavošanas procesam atbilstoši nolikuma tehniskās specifikācijas prasībām.

Kā LTV skaidro cenu, kāda samaksāta par šo PTS, ņemot vērā, ka Igaunijas TV pirms četriem gadiem par pilnīgi no jauna uzbūvētu PTS samaksāja 4 miljonus eiro?

Lai objektīvi salīdzinātu divu PTS cenas, mūsuprāt, iesākumā būtu jāapzina un jāsalīdzina to tehniskais aprīkojums un iespējas.

Kādas tieši darbības LTV veica, lai panāktu, ka par tās rīkoto iepirkumu uzzina visi vērā ņemamie šādu PTS piegādātāji Eiropā un citviet?

Paziņojums par PTS iepirkumu tika publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un LTV interneta mājas lapā.

Kādu iemeslu dēļ LTV nepieciešama tieši HD tehnika šādā PTS? Kā tieši LTV gatavojas izmantot šo HD tehniku?

SD tehnika tirgū vairs faktiski nav pieejama. Tai pat laikā, ņemot vērā, ka LTV paredz izmantot šo PTS vismaz 8 gadus, iegādāties morāli novecojušu tehnoloģiju, ievērojot tehnoloģiju attīstības procesu, būtu nesaimnieciski un netālredzīgi. Jau šobrīd EBU savām dalīborganizācijām pieprasa apmaiņas materiālus HD kvalitātē, bet vienotā sabiedriskā medija darba grupu ieteikumi ir raidījumu ražošanu un uzglabāšanu HD kvalitātē uzsākt jau 2013. gadā.

Kāpēc SIA Latvijas Televīzija iepirkumam par pārvietojamās TV stacijas (PTS) piegādi izvēlējās tieši paātrinātu slēgtu sarunu procedūru? Kas tieši un kad tieši pieņēma šādu lēmumu? Kādas juridiskās personas un kāpēc tieši tās tika izraudzītas sarunu procedūrai? Kas tās izvēlējās, pēc kādiem kritērijiem? Kāds bija to PTS un cenu piedāvājums?

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma prasībām valsts SIA Latvijas Televīzija organizēja atklātu konkursu „Par pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi” (ID Nr. LTV/2012 – 5/1 – 22), kas tika publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un LTV interneta mājas lapā.

Atklātajā konkursā pieteicās viens pretendents: UAB Televizijos ir ryšio sistemos. Pretendents atbilda visām konkursa nolikumā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām, taču iesniegtajā tehniskajā piedāvājumā dažās pozīcijās bija neprecizitātes/neatbilstības tehniskās specifikācijas prasībām, tādēļ piedāvājumu nevarēja uzreiz atzīt par atbilstošu konkursa nolikuma tehniskās specifikācijas prasībām.

Pamatojoties uz Publisko iepirkumu likuma 38.panta pirmo daļu, iepirkuma komisija pieņēma lēmumu izbeigt atklāto konkursu bez rezultāta un, rūpīgi izvērtējot situāciju, kā arī ievērojot Publisko iepirkumu likuma 38.panta trešās daļas, 62.panta pirmās daļas 1.punkta tiesisko regulējumu, pieņēma lēmumu piemērot sarunu procedūru, nepublicējot paziņojumu par līgumu, ar vienīgo pretendentu UAB Televizijos ir ryšio sistemos, un risināt sarunas par minēto tehniskās specifikācijas prasību izpildi un no tām izrietošo finanšu piedāvājuma precizēšanu. Minētā sarunu procedūra nav „paātrināta slēgta”, ievērojot, ka Publisko iepirkumu likums šādu sarunu procedūru neparedz.

Vai uzvarējušais pretendents ir šādu PTS ražotājs?  

Jā, uzvarējušais pretendents ir izgatavojis jau 60 dažāda lieluma un funkcionalitātes PTS.

Kādas personas bija LTV iepirkuma komisijā? Kāds bija iepirkuma komisijas balsojums?

Publisko iepirkumu likuma 62.panta pirmās daļas 1.punkta kārtībā organizētas sarunu procedūras „Par pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi” (ID Nr.: LTV-2012 – 01/1 -17) iepirkuma komisijas sastāvs:

Edgars Kots – iepirkuma komisijas priekšsēdētājs (valdes loceklis);

Agnese Mamaja – iepirkuma komisijas priekšsēdētāja vietniece (ģenerāldirektora vietniece);

Marika Polīte – iepirkuma komisijas locekle (galvenā grāmatvede);

Juris Sērmoliņš – iepirkuma komisijas loceklis (elektronikas inženieris);

Māris Martinsons – iepirkuma komisijas loceklis (audio resursu nodaļas vadītājs);

Igors Štāks – iepirkuma komisijas loceklis (TV tehnikas ražošanas daļas vadītāja vietnieks/elektronikas inženieris);

Pauls Juhansons – iepirkuma komisijas loceklis (autotransporta nodaļas vadītājs);

Māris Dauškāns – iepirkuma komisijas eksperts (tehniskais direktors);

Aleksandrs Vilcāns – iepirkuma komisijas eksperts (TV tehnikas resursu daļas elektronikas inženieris);

Kitija Poikāne – iepirkuma komisijas finanšu eksperte (finanšu daļas vadītāja);

NEPLP nozīmētais pārstāvis/eksperts – Gints Grūbe

Diāna Andriņa–Nagle – iepirkuma komisijas sekretāre (juriste).

Iepirkuma komisijas balsojums: par - septiņi, pret – nav, atturas - nav.

Kā LTV skaidro to, ka pirms 10 gadiem iegādātā PTS maksāja divreiz lētāk nekā jaunā?

Jaunais PTS nav salīdzināms ar LTV pirms 10 gadiem iegādāto PTS, jo jaunais PTS ir HD PTS, savukārt pirms 10 gadiem iegādātais PTS ir SD PTS. Tāpat jāņem vērā, ka attiecībā pret 2002. gadu (kad tika iegādāts PTS) fiksētais kumulatīvais inflācijas rādītājs sastāda 72%.

Nevar piekrist apgalvojumam, ka esošais PTS maksāja divreiz lētāk nekā jaunais, jo esošais PTS pēc tā iegādes darba gaitā ir papildināts ar vairākām tehniskām vienībām, kā rezultātā tā kopējā iegādes vērtība uz doto brīdi sastāda ap 2,7 milj. EUR (salīdzinājumam - jaunā PTS vērtība ir 3,588 milj. EUR).

Kāda ir LTV nepieciešamība pēc trešās PTS?

Trīs PTS ir nepieciešami, lai nodrošinātu visu nepieciešamo ārpus studiju filmēšanu pie esošā ražošanas apjoma. Turklāt katram no LTV rīcībā esošajiem PTS ir sava kapacitāte un specifika.

Jautājumi, uz kuriem Latvijas Televīzijas vadība pagaidām nav atbildējusi, ir šādi:

1) kas ir atklātā konkursa "Par pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi" (Iepirkuma identifikācijas Nr.: LTV-2012-05/1-22) nolikuma autors? Kādas personas piedalījušās šī nolikuma izstrādē? Kuras personas ir apstiprinājušas šo nolikumu tā galīgajā versijā? Vai ar šo nolikumu pirms iepirkuma izsludināšanas ir tikušas iepazīstinātas NEPLP amatpersonas? Ja jā, kad un kuras? Ja nē, kāpēc ne?

2) vai jau ir veikta pilnīga vai daļēja samaksa par iegādātās pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi? Ja jā, kura amatpersona ir pieņēmusi šo lēmumu par samaksas veikšanu? Kad šis lēmums pieņemts? Kad veikta samaksa?

3) kā LTV vadība skaidro faktu, ka faktiski visi iegādātās PTS parametri (ieskaitot darba vietu skaitu, izmērus utt.) precīzi atbilst nolikumā minētajiem? Kā LTV vadība var atspēkot pieņēmumu, ka šīs sakritības liecina par to, ka nolikums ir rakstīts tieši konkrētās PTS iegādei?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...