Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar pagājušā gada 7. janvāri datētais Muitas pārvaldes direktora Tāļa Kravaļa iesniegums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei, pēc kura saņemšanas oficiāli tika sākts kukuļošanas kriminālprocess pret bijušo Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Vladimiru Vaškeviču, KNAB kā saņemts oficiāli datēts ar 10. janvāri. Taču, kā redzams no dokumenta pirmās lappuses pilnās versijas, Strīķe to vīzējusi jau divas dienas pirms dokumenta oficiālās saņemšanas KNAB. Pats KNAB apgalvo – jautājums par to, kā tas bijis iespējams un ko tas nozīmē, birojam neesot saprotams.

Ar roku rakstītajā iesniegumā, ko Pietiek publiskoja pirms divām dienām, Kravalis ar ļoti „policejiskiem” izteikumiem bija detalizēti aprakstījis, kā Vaškevičs ilgstoši uz viņu izdarījis spiedienu virknē jautājumu, līdz beidzot 2010. gada 26. decembrī Kravaļa automašīnā atstājis saini, kurā Muitas priekšnieks pēc pārbraukšanas mājās atradis 23 700 eiro un 2400 latu.

Nepilnas divas nedēļas pēc saiņa atrašanas – 7. janvārī (piektdienā) Muitas pārvaldes vadītājs oficiāli vērsās KNAB, „lai sniegtu manā rīcībā esošo informāciju, kas varētu palīdzēt atklāt V. Vaškeviča īstenotos noziedzīgos nodarījumus, kas saistīti ar kontrabandas, izvairīšanās no nodokļu nomaksas atbalstīšanu, kā arī kukuļošanu”.

Kravaļa iesniegums KNAB kā saņemts oficiāli reģistrēts trīs dienas pēc datuma, ar kuru tas datēts, - pagājušā gada 10. janvārī (pirmdienā). Taču, kā rāda tā pilnā versija, KNAB vadība un konkrēti Strīķe darbības ar to veikusi jau divas dienas pirms iesnieguma oficiālās saņemšanas.

Uz dokumenta redzama Strīķes rezolūcija, kas datēta jau ar 8. janvāri (sestdienu) un adresēta KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītājai Lienītei Šikorei: „Lūdzu nekavējoties rīkoties saskaņā ar Kriminālprocesa likumu.” Savukārt 9. janvārī (svētdienā) – dienu pirms iesnieguma oficiālās saņemšanas KNAB – Šikore jau devusi uzdevumu izmeklētājam Rimantam Kuzmam: „Rīcībai saskaņā ar Kriminālprocesa likumu.”

Pats KNAB apgalvo, ka vienkārši nesaprotot uzdotos jautājumus saistībā ar šo gadījumu. „Lūdzu precizēt jautājuma būtību,” – šādi KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs atbildēja uz jautājumiem, vai KNAB darbībā gadās, ka birojs veic darbības saskaņā ar personu iesniegumiem, kuri oficiāli KNAB lietvedībā vēl nav iegrāmatoti kā saņemti, un, ja jā, tad cik bieži tas gadās, kādu iemeslu un kādu apsvērumu dēļ.

Tikmēr Valsts kancelejas oficiālais skaidrojums ir: „Iestādei ir jāreģistrē privātpersonas vai juridiskas personas iesniegumu, lai nodrošinātu to uzskaiti un saglabāšanu, izziņu un informāciju par tajos ietverto informāciju. Reģistrācija nepieciešama arī, lai kontrolētu vai uz iedzīvotāja iesniegumu ir sniegta atbilde. Dokumentu reģistrēšanas kārtību nosaka Dokumentu juridiskā spēka likums un Ministru kabineta noteikumi Nr.916 Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība. Saskaņā ar Dokumentu juridiskā spēka likuma 4.pantu, lai dokumentam būtu juridisks spēks, tajā iekļauj šādus rekvizītus: 1) dokumenta autoru nosaukums; 2) dokumenta datums; 3) paraksts. Šī informācija parādās uz iesniedzēja iesnieguma kopijas kā apliecinājums, ka institūcija iesniegumu ir saņēmusi un reģistrējusi.”

Arī Valsts policija apliecina: „Iestāde saņem dokumentu, iereģistrē un tālāk tas nonāk pēc piekritības izpildītājam. Šo kārtību nosaka Valsts policijas lietvedības noteikumi, kas izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 72.panta pirmās daļas 2.punktu. Saskaņā ar noteikumiem nereģistrē ielūgumus, apsveikumus, reklāmas, plakātus, paziņojumus par dažāda veida sēdēm, apspriedēm, sanāksmēm, konferencēm, to programmas vai dienas kārtības, iespiedizdevumus (grāmatas, žurnālus utml.), atsevišķus grāmatvedības dokumentus.”

Kā zināms, pats Kravalis nekādus skaidrojumus nesniedz. Neoficiāli ir tikusi izvirzīta versija, ka jau pirms Kravaļa oficiālā iesnieguma Muitas vadītājs izsekots un viņa „labprātīgais” iesniegums tapis ne gluži labprātīgi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...