Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen pasaulē plaši zināmais interneta izdevums “The Insider” ziņoja par krievu oligarhiem Iskanderu Mahmudovu un Andreju Bokarjevu, kuri ir pakļauti starptautiskajām sankcijām Lielbritānijā, bet netraucēti attīsta savu biznesu Latvijā caur uzņēmumu AS “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca”. Diemžēl vai par laimi Latvijas vārds kārtējo reizi ir izskanējis plašajā pasaulē ne tajā labākajā gaismā. Latvija joprojām ir vieta, kur Kremļa režīms var droši apiet starptautiskās sankcijas.

Plašsaziņas līdzekļos arī ir izskanējusi informācija par Kremļa oligarham Dmitrijam Mazepinam piederošo uzņēmumu SIA “Riga fertilizer terminal”, kuram šobrīd steidzīgi tiek steidzīgi mainīti oficiālie kontrolpaketes turētāji – tie tagad būs mums jau labi zināmais uzņēmums SIA “Rīgas tirdzniecības osta”, kurš uz pusēm pieder prokremlisko oligarhu Šķēles un Šlesera ģimenēm.  

Ņemot vērā starptautiskās sankcijas, kas ir ieviestas pret Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, tad Krievijai ir ļoti svarīgi visā pasaulē izmantot savus cilvēkus, kas palīdz apiet starptautiskās sankcijas. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī Latvija ir iekļuvusi to valstu sarakstā, caur kuru Krievija apiet sankcijas, un tas ir pamanīts arī starptautiskajā vidē. Tādā veidā turpinot, Latvijai ir lielas izredzes tikt iekļautai kārtējā starptautiskajā pelēkajā sarakstā.  

Lai apietu sankcijas, ir jābūt pietiekoši kompetentai izpratnei gan par nacionālajiem tiesību aktiem, gan arī par gana specifiskām starptautiskajām tiesību normām, un šādas specifiskas zināšanas piemīt tikai juristiem un finansistiem. Un pietiekoši kompetentās iestādēs jau ir iezīmējušies konkrēti Latvijas advokātu biroji, kuri strādā Kremļa interesēs un palīdz apiet sankcijas. Tāpēc pamazām publicēšu to, ko būšu atklājis par tiem Latvijas advokātu birojiem un konkrētiem Latvijas advokātiem, juristiem un finansistiem, kuri ir pārdevušies Kremlim. Protams, tas viss ir tikai un vienīgi mans personiskais viedoklis.

Jāatzīmē, ka kārtējo reizi visas daudzās Latvijas tiesībsargājošās institūcijas izliekas neko nezinām vai neko negrib zināt, vai vienkārši neko nespēj izdarīt, jo kā gan citādāk lai saprot to, ka, piemēram, Juris Savickis ballējas kopā ar Valsts policijas vadību un nodarbina bijušos Latvijas premjerus. Tāpēc kā vienmēr ir nepieciešams kādam no malas skaidri un gaiši pateikt: “Draugi, nu vairs nav labi…!”  

Šo ekskluzīvo sarakstu (protams, tas viss ir tikai mans viedoklis), kura personāži ļoti nealkst sabiedrības uzmanības, es publicēšu pa daļām. Šeit būs saraksta 1. daļa. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.   

Ivars Gulbis – advokātu birojs “TRINITI”.    

Nodrošina juridisko atbalstu prokremliskajiem Latvijas oligarhiem Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram piederošajiem tranzītuzņēmumiem, kuru patiesie labuma guvēji ir KF oligarhi (SIA “Rīgas Tirdzniecības osta”, SIA “Riga Fertilizer Terminal” u.c.). Viss advokātu birojs strādā to klientu labā, kuriem nepieciešams juridiskais atbalsts sankciju apiešanā.  

Rolands Gulbis – Ivara Gulbja brālis, kurš nodrošina operatīvo pārvaldību prokremlisko oligarhu Šķēles un Šlesera piederošajiem tranzītuzņēmumiem, kuru patiesie labuma guvēji ir KF oligarhi (SIA “Rīgas Tirdzniecības osta” un ar to saistītie uzņēmumi).

Egons Rusanovs – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Izveidojis advokātu biroju kopā ar bijušo VDK darbinieku Armandu Babrovski. Rusanovs ir padomju varas kolaborants, kurš strādājis padomju varas tiesībsargājošās institūcijās un bijis lojāls okupācijas varai. Kļūstot par advokātu, sāka aizstāvēt KF organizētās noziedzības un KF ietekmes aģentu intereses. Arī viņu prokremliskie mediji  izmanto kā sabiedriskās domas ietekmētāju.  

Eduards Vaišļa – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF organizētās noziedzības pārstāvjiem, KF ietekmes aģentiem un prokremliski noskaņotām personām.  

Vilis Sruoģis – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF ietekmes aģentiem un prokremliski noskaņotām personām. Kandidēja parlamenta vēlēšanās no prokremliskās partijas “Stabilitātei!”.  

P.S. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.  

Turpinājums sekos…

Novērtē šo rakstu:

116
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...