Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen pasaulē plaši zināmais interneta izdevums “The Insider” ziņoja par krievu oligarhiem Iskanderu Mahmudovu un Andreju Bokarjevu, kuri ir pakļauti starptautiskajām sankcijām Lielbritānijā, bet netraucēti attīsta savu biznesu Latvijā caur uzņēmumu AS “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca”. Diemžēl vai par laimi Latvijas vārds kārtējo reizi ir izskanējis plašajā pasaulē ne tajā labākajā gaismā. Latvija joprojām ir vieta, kur Kremļa režīms var droši apiet starptautiskās sankcijas.

Plašsaziņas līdzekļos arī ir izskanējusi informācija par Kremļa oligarham Dmitrijam Mazepinam piederošo uzņēmumu SIA “Riga fertilizer terminal”, kuram šobrīd steidzīgi tiek steidzīgi mainīti oficiālie kontrolpaketes turētāji – tie tagad būs mums jau labi zināmais uzņēmums SIA “Rīgas tirdzniecības osta”, kurš uz pusēm pieder prokremlisko oligarhu Šķēles un Šlesera ģimenēm.  

Ņemot vērā starptautiskās sankcijas, kas ir ieviestas pret Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, tad Krievijai ir ļoti svarīgi visā pasaulē izmantot savus cilvēkus, kas palīdz apiet starptautiskās sankcijas. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī Latvija ir iekļuvusi to valstu sarakstā, caur kuru Krievija apiet sankcijas, un tas ir pamanīts arī starptautiskajā vidē. Tādā veidā turpinot, Latvijai ir lielas izredzes tikt iekļautai kārtējā starptautiskajā pelēkajā sarakstā.  

Lai apietu sankcijas, ir jābūt pietiekoši kompetentai izpratnei gan par nacionālajiem tiesību aktiem, gan arī par gana specifiskām starptautiskajām tiesību normām, un šādas specifiskas zināšanas piemīt tikai juristiem un finansistiem. Un pietiekoši kompetentās iestādēs jau ir iezīmējušies konkrēti Latvijas advokātu biroji, kuri strādā Kremļa interesēs un palīdz apiet sankcijas. Tāpēc pamazām publicēšu to, ko būšu atklājis par tiem Latvijas advokātu birojiem un konkrētiem Latvijas advokātiem, juristiem un finansistiem, kuri ir pārdevušies Kremlim. Protams, tas viss ir tikai un vienīgi mans personiskais viedoklis.

Jāatzīmē, ka kārtējo reizi visas daudzās Latvijas tiesībsargājošās institūcijas izliekas neko nezinām vai neko negrib zināt, vai vienkārši neko nespēj izdarīt, jo kā gan citādāk lai saprot to, ka, piemēram, Juris Savickis ballējas kopā ar Valsts policijas vadību un nodarbina bijušos Latvijas premjerus. Tāpēc kā vienmēr ir nepieciešams kādam no malas skaidri un gaiši pateikt: “Draugi, nu vairs nav labi…!”  

Šo ekskluzīvo sarakstu (protams, tas viss ir tikai mans viedoklis), kura personāži ļoti nealkst sabiedrības uzmanības, es publicēšu pa daļām. Šeit būs saraksta 1. daļa. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.   

Ivars Gulbis – advokātu birojs “TRINITI”.    

Nodrošina juridisko atbalstu prokremliskajiem Latvijas oligarhiem Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram piederošajiem tranzītuzņēmumiem, kuru patiesie labuma guvēji ir KF oligarhi (SIA “Rīgas Tirdzniecības osta”, SIA “Riga Fertilizer Terminal” u.c.). Viss advokātu birojs strādā to klientu labā, kuriem nepieciešams juridiskais atbalsts sankciju apiešanā.  

Rolands Gulbis – Ivara Gulbja brālis, kurš nodrošina operatīvo pārvaldību prokremlisko oligarhu Šķēles un Šlesera piederošajiem tranzītuzņēmumiem, kuru patiesie labuma guvēji ir KF oligarhi (SIA “Rīgas Tirdzniecības osta” un ar to saistītie uzņēmumi).

Egons Rusanovs – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Izveidojis advokātu biroju kopā ar bijušo VDK darbinieku Armandu Babrovski. Rusanovs ir padomju varas kolaborants, kurš strādājis padomju varas tiesībsargājošās institūcijās un bijis lojāls okupācijas varai. Kļūstot par advokātu, sāka aizstāvēt KF organizētās noziedzības un KF ietekmes aģentu intereses. Arī viņu prokremliskie mediji  izmanto kā sabiedriskās domas ietekmētāju.  

Eduards Vaišļa – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF organizētās noziedzības pārstāvjiem, KF ietekmes aģentiem un prokremliski noskaņotām personām.  

Vilis Sruoģis – advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”  

Nodrošina juridisko atbalstu KF ietekmes aģentiem un prokremliski noskaņotām personām. Kandidēja parlamenta vēlēšanās no prokremliskās partijas “Stabilitātei!”.  

P.S. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.  

Turpinājums sekos…

Novērtē šo rakstu:

115
55

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...