Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā, ka krievija ir uzsākusi ne tikai pilna mēroga karu pret Ukrainu, bet jau daudzus gadus izvērš hibrīdkaru pret NATO, tad ir acīmredzami, kā krievija visos līmeņos ir aktivizējusi savus ietekmes aģentus, arī Latvijā, kur tādi ir neskaitāmi.  

Turpinot savu rakstu sēriju par krievijas spiegiem un ietekmes aģentiem Latvijā, šoreiz vērsīšu Jūsu uzmanību uz mums jau labi pazīstamās Latvijas  Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF) valdes priekšsēdētajas Elīnas Egles-Ločmeles vīru Aivaru Ločmeli, kura dzīves gājums un „uzņēmējdarbības līkloči” mums parādīs, kā VDK atstāja savu aģentus neatkarīgajā Latvijā un kā tika izvērsts krievijas specdienestu tīkls Latvijā.  

Cerams, ka sagatavotais materiāls beidzot liks sarosīties arī mūsu valsts tiesībsargājošajām institūcijām, citādāk paliek skumji skatīties, kā krievu dienesti 30 gadus pa mūsu zemi saimnieko kā pa savu ķēķi.  

Sāksim ar jaunību, kad A. Ločmelis jau diezgan skaidri demonstrēja, ka būs kārtīgs padomju pilsonis un uzticīgi kalpos Ļeņina (vai arī Fēliksa Dzeržinska) ideāliem. Aivars nāk no Alūksnes puses, no Liepnas. Jau skolas gados demonstrēja „izcilu” lojalitāti padomju varai.

Par to ir arī rakstiskas liecības. 1987. gadā uz 23. februāri („svētku diena”) Alūksnes avīzē „Oktobra karogs” tiek publicēts raksts „Mūsu Aivars” par novadnieku Aivaru Ločmeli. Ņemot vērā cik daiļrunīgi ir raksturots A. Ločmelis, uzskatu, ka šie citāti no raksta ir jāpārpublicē pilnībā:  

„Savāktie novadpētniecības materiāli ir palīdzējuši arī viņam (Ločmelim) izkopt pozitīvas rakstura iezīmes. Tas mācīja izprast, ar kādām saitēm esam saistīti ar mūsu Dzimteni (Padomju Latviju) un rast sakarus ar mūsu zemes ļaudīm. Tika uzrakstītas vēstules karavīru (Padomju „Sarkanās armijas”) tuviniekiem, nosūtīti apraksti par savu dzimto ciemu Liepnu. Skolā Aivars ar lielu atbildību veica politinformatora pienākumus (komunisma ideoloģiskā propaganda). Rūpīgi gatavojās politpārrunām, regulāri sekoja presei, radio un televīzijas pārrunām.

Militāri patriotiskie pasākumi skolā Aivaram vienmēr izraisīja pārdzīvojumus palīdzēja izvēlēties savu vietu dzīvē. Jau trešo gadu Aivars mācās karaskolā. Mēs esam lepni, ka ne tikai Aivars, bet arī Valērijs Kovgers mācās karaskolā.” (A. Lāce, Liepnas vidusskolas direktore.)

Nu, ko jūs teiksiet par šādu jaunā Aivara raksturojumu? Grūti atrast vēl dedzīgāku un kalpot gatavāku jaunekli padomju varai par Aivaru Ločmeli. Tātad 1987.gadā Aivars Ločmelis vēl mācās padomju karaskolā, bet turpat aiz stūra jau ir lielais pārmaiņu laiks, un jaunais Aivars tiek gatavots lielai misijai jau neatkarīgajā Latvijā. (http://periodika.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pa|issue:421304|article:DIVL80|query:Mūsu%20Aivars%20Ločmelis%20

Tātad Aivars Ločmelis tikko pabeidz padomju karaskolu, un tieši tanī brīdī mainās valsts iekārtas un „orgāni”, Aivaru aizsūta no Alūksnes uz Ogri, kur uzreiz pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991. gadā A. Ločmelis ar draugiem Ēriku un Valēriju Igauņiem nodibinu holdingkompāniju FELIX, kam vēlāk būs liela ietekme Latvijas ekonomikā.   

Maza vēsturiska un informatīva atkāpe – jau laikus pirms Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas VDK aktīvi strādāja, lai ieņemtu starta pozīcijas vairākās stratēģiskās institūcijās, tautsaimniecības uzņēmumos, līdz ar to spētu kontrolēt jaunās valsts darbību. Piemēram – visas lielās ostas (joprojām kontrolē VDK cilvēki), finanšu sektors (bankas, finanšu uzraudzības iestādes – joprojām milzīga ietekme VDK cilvēkiem), iekšlietu sektors (atrodas zem totālas VDK rokas joprojām!!!), lielākie loģistikas uzņēmumi (joprojām atrodas zem totālas VDK ietekmes),  politiskās partijas (lielākajā daļā joprojām atrodas VDK aģenti), advokātu biroji (legālais piesegs zem kura joprojām darbojas liels daudzums VDK aģentu un no jauna savervētie KF drošības iestāžu aģenti), valsts kapitālsabiedrības (lielākajā daļā ir notikusi „veiksmīga” rotācija un veco gvardi ir nomainījuši jaunākas paaudzes korumpanti un FSB savervētie).  

Tātad jaunais gurķis Aivars Ločmelis un viņam no KGB/FSB piespēlētie kompanjoni brāļi  Igauņi, kuriem kopā tīri teorētiski vispār nav nekādu finanšu līdzekļu, 1992. gadā tā vienkārši ņem un kopīgi ar lielo PSRS metalurģijas flagmani Čerepovecas metalurģijas kombinātu, kas tagad ir nosaukts par Severstal, nodibina kopīgu uzņēmumu AS Severstaļlat. Padomājiet vēlreiz par šo – jauns džeks, tikko pabeidzis karaskolu, naudas nav necik, nāk no Alūksnes rajona Liepnas, ņem un vienkārši nodibina kopuzņēmumu ar vienu no lielākajiem PSRS laika metalurģijas kombinātiem. Kā tas ir iespējams?

Ir tikai un vienīgi viens variants – KGB projekts. Visus stratēģiskos valsts uzņēmumus pēc PSRS izbeigšanās pilnībā pārņēma KGB (tos, kas bija zem militārās rūpniecības, daļēji turpināja „jumtot” armija). un, ņemot vērā, ka jaunais censonis Aivars tika veiksmīgi novervēts karaskolā un pauda bezierunu gatavību kalpot saviem Maskavas saimniekiem, ļoti ātri un veikli nodibinājās uzņēmums AS Severstaļlat.

Jau stipri vēlāk AS Severstaļlat pārformējās, un to pilnībā kontrolēja cilvēki tikai no krievijas. Severstaļ gadījumā ķēdes galā bija lielais kremļa oligarhs Aleksejs Mordašovs, pret kuru ir arī ieviestas starptautiskās sankcijas. Starp citu, A. Mordašovam ir daudz un dažādi biznesa segmenti Latvijā, kuri ir veiksmīgi sarakstīti uz vietējo kremļa pakalpiņu vārdiem. Jāatzīmē, ka vienmēr kremlim pa rokai esošais ainars šlesers šeit spēlē zināmu lomu.   

Veiksmīgi izpildījis pirmo uzdevumu (metalurģijas uzņēmuma dibināšana), Ločmelis ķērās pie nākamā steidzamā uzdevuma – bankas dibināšanas. Tika nodibināta bēdīgi slavenā „Ogres komercbanka”. Kāpēc bēdīgi slavenā? Tāpēc, ka jūs pat nevar iedomāties, cik daudz melnās KGB naudas izplūda caur šo banku. Vienkārši neticami apmēri. Ņemot vērā, ka no valsts puses nekāda kontrole nebija (teiksim lielu paldies Repšem, Rimšēvičam un visām deviņdesmito gadu valdībām – Godmanis, Birkavs, Gailis, Krištopans, Krasts, Šķēle – visi kā viens VDK aģenti), tad tas bija tik viegli izdarāms kā mazam bērnam atņemt konfekti. Un shēma līdzīga kā Sevesrstaļlat gadījumā – Ločmelis ar draugiem nodibina uzņēmumu, tas „veiksmīgi” uzsāk darboties un tad tiek „pārdots” oficiāli atpakaļ „investoriem” no krievijas.

Jāpiebilst, ka vēlāk „Ogres komercbanka” tiek aizklapēta ciet, jo naudas atmazgāšana un vienkārši brutāla finanšu noziegumu pastrādāšana šajā bankā sasniedz tādus apmērus, ka pat korumpētā Latvijas valsts finanšu uzraudzības sistēma pēc vairākkārtējiem ārvalstu iestāžu pieprasījumiem vairs nevar to ignorēt. Bet jebkurā gadījumā darbiņš tika padarīts perfekti – „Ogres komercbanka” savu uzdevumu izpildīja pēc pilnas programmas.  

Tagad pievērsimies nākamajam lielajam segmentam, kuru caur holdingu „FELIX” VDK veikli paņēma savā stratēģiskajā pārraudzībā. Un tā, protams, ir kravu pārvadājumu joma. 1994. gadā Ločmelis ar draugiem nodibina uzņēmumu SIA “Alpha Shipping Company”, kas nodarbojas ar dažādu kravu pārvadājumu organizēšanu, kuģu aģentēšanu, kuģu komerciālo, tehnisko un operatīvo menedžmentu, kuģu fraktēšanu un kravu ekspedīciju. Ļoti, ļoti nozīmīgs aktīvs VDK/FSB rokās, kas joprojām aktīvi strādā (it sevišķi krievu pārvaldītajā Rīgas brīvostā) un nes dažāda veida labumu.

Shēma ierastā, holdings “FELIX” palaiž uzņēmuma darbību, un pēc tam uzņēmums tiek pārdots tālāk jau citiem krievu cilvēkiem, kuri to administrē un attīsta tālāk. Šobrīd SIA “Alpha Shipping Company” pieder trim ļoti interesantiem uzņēmējiem, kuri jau sen ir sazīmēti kā krievu dzimtcilvēki: Alberts Voroņevičs, Arnis Ančupāns un Valdis Siliņš. Visi trīs vēl caur citām Maltas ofšoros dibinātajām kompānijām ir saistīti ar tādu odiozu Latvijas “biznesmeni” kā Aleksandru Brandavu, uz kura vārda ir sarakstīti vairāki ar netīro krievu naudu saistīti uzņēmumi. Jau atkal – caur šo uzņēmumu KGB gan dzina cauri melno naudu, gan veica naudas atmazgāšanu, gan veica un joprojām veic dažādas kontrabandas operācijas, kā arī, protams, veic izlūkošanas operācijas. Viss vienā!  

Noteikti nevar nepieminēt vēl vienu ļoti, ļoti svarīgu uzņēmumu, kura tapšanā piedalījās holdings “FELIX”, un tas ir Rīgas ostas stividoru uzņēmums SIA LACON. Par šo uzņēmumu un ar to saistītajām personām varētu uzrakstīt pabiezu grāmatu – pilnu ar VDK aģentūru. Šobrīd uzņēmums pieder Kiprā reģistrētam uzņēmumam FORONE LIMITED, aiz kura stāv ļoti tumša persona – VDK cilvēks Boriss Medvedevs, kam ļoti interesantā veidā deviņdesmito gadu vidū “par īpašiem nopelniem” tika piešķirta Latvijas pilsonība (par šo procesu noteikti būtu jāparunā skaļāk). Deviņdesmito gadu sākumā un vidū darbojās kopā ar VDK virsnieku Gunti Indriksonu. Šim uzņēmumam ir ļoti liela ietekme Rīgas brīvostā. Jau atkal – caur šo uzņēmumu krievi kontrolē procesus Rīgas ostā.  

Un šādā veidā holdings “FELIX” ieguva dažādus uzņēmumus dažādās sfērās – apsardzes uzņēmums SIA “FAM” (vēlāk integrējās uzņēmumā “FALCK”), uzņēmums SIA “NETCARDS” (pēc Rīgas Domes Transporta departamenta pasūtījuma izstrādāja Vecrīgas iebraukšanas un izbraukšanas kontroles sistēmu Rīgas mēra Gundara Bojāra laikā), SIA „Baltic Residence agency” (nekustamo īpašumu attīstītājs caur kuru Ločmelis atkal atmazgāja krievu naudu).

No visa garā uzņēmumu saraksta, kuros iesaistījās Ločmelis, nobeigumā noteikti ir jāpiemin arī AS „Rīgas Vagonbūves rūpnīca” (AS RVR). Caur šo uzņēmumu Ločmelis centās realizēt diezgan pamatīgu valsts naudas izzagšanas plānu. Šajā plānā viņš pat iesaistīja savu nākamo sievu, tā laika valsts prezidenta padomnieci Elīnu Egli, kas, izmantojot savu posteni diezgan bezkaunīgi un brutāli, lobēja AS RVR intereses, bet galu galā lielā shēma neizdevās, un tolaik valsts atcēla būtībā gandrīz jau noslēgto līgumu. 

2009. gada decembra sākumā valstij pastarpināti piederošā AS „Pasažieru vilciens” izsludināja vilcienu iepirkuma konkursu. Par vilcienu iepirkuma konkursa uzvarētāju tika atzīts Spānijas uzņēmums „Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.” (CAF), un 2012. gada 2. aprīlī ar to tika noslēgts līgums. CAF izvēlējās Rīgas vagonbūves rūpnīcu kā apakšuzņēmēju. Neilgi pēc līguma parakstīšanas atklājās, ka vairāki līguma nosacījumi neatbilda valdības apstiprinātajai pozīcijai, un tika pieprasīts pārslēgt līgumu ar atbilstošiem noteikumiem. 2012. gada 3. oktobrī paziņots, ka vienošanās starp „Pasažieru vilcienu” un CAF par jauno vilcienu iegādi nav panākta. Šajā gadījumā jānorāda, ka Ločmelis cieta vienu no retajām neveiksmēm, jo šī projekta ietvaros tika ieguldītas pamatīgas finanses (kukuļos un citos “maksājumos”, kas veicināja “pareizu” procesa gaitu).  

Nobeigumā pieminēšu vēl dažus faktus, kas ir saistīti ar Ločmeļa tiešu iesaistīšanos Latvijas politikā. 2010. gadā, kad tika dibināta partiju apvienība „Par labu Latviju” (tā saucamā oligarhu partija, kuras priekšgalā atradās Andra Šķēles un Ainara Šlesera duets). Šī partiju apvienība it kā sastāvēja no dažādām partijām. Tad nu, lūk, partiju apvienības dibināšanas forumā tika ievēlēta valde 14 cilvēku sastāvā. No Kustības Par Labu Latviju valdē deleģēti – Aivars Ločmelis, Aleksandrs Milovs (būvnieks, kurš administrē VDK naudu), Guntis Rāvis (vēl viens būvnieks, kurš cieši saistīts ar VDK. Biznesa partneris VDK virsniekam Guntim Indriksonam), Atis Sausnītis (vecs, ietekmīgs komunists, kurš prihvatizēja Latvijas pārtikas uzņēmumus), Aleksejs Šeiņins (kremļa pakalpiņš, krievu preses izdevējs) un Juris Savickis (VDK virsnieks, kurš administrē KGB naudu Latvijā, viens no FSB rezidentiem Latvijā). A. Ločmeļa domubiedru grupa diezgan skaidri atklāj, kādu personu un valstu intereses pārstāv A. Ločmelis – šeit komentāri ir lieki.   

Vēl pieminēsim Ločmeļa draugu un biznesa partneru Ērika  un Valērija Igauņa iesaisti Latvijas politikā. Visvairāk zināms par viņu neformālo piedalīšanos kremļa aģentes I. Sudrabas vadītās partijas “No sirds Latvijai” darbībā/nodrošināšanā. Ēriks Igaunis aktīvi piedalījās krievijas polittehnologu dabūšanā uz Latviju, lai tie palīdzētu partijas “No sirds Latvijai” vēlēšanu kampaņā. Jau atkal ar neapbruņotu aci redzama šo cilvēku ļoti konkrētā un mērķtiecīgā darbošanās krievijas interesēs.  

Protams, A. Ločmelim privātās dzīves līkloči bijuši visai jautri, bet noteikti nevar nepieminēt viņa tagadējo laulību ar DAIF Latvija vadītāju Elīnu Egli. Ņemot vērā jau tā milzīgo A. Ločmeļa negatīvo darbību kopumu pret Latvijas valsts interesēm, bet vēl arī izmantojot savas sievas Elīnas Egles-Ločmeles darbošanos Latvijas aizsardzības industrijā, A. Ločmelis iegūst daudz informācijas par notikumiem Latvijas aizsardzības industrijā un tos izmanto savā (krievijas) labā.  

Cerams, ka caur šo nebūt ne pilnīgi A. Ločmeļa darbības/dzīves aprakstu daudzi labāk sapratīs, cik dziļi daudzos nozīmīgos Latvijas valsts procesos atrodas krievijas drošības iestādes. Diemžēl gan Aivars Ločmelis, gan viņa sieva Elīna Egle-Ločmele joprojām brīvi un aktīvi “strādā” un pret viņiem nav izvērsta pilnīgi nekāda pretdarbība. Visas Latvijas sabiedrības priekšā darbojas personas, kuras diezgan neslēpti darbojas mūsu valsts ienaidnieku interesēs, bet no valsts puses netiek pakustināts ne pirkstiņš, lai to apturētu.   

Cerams, ka mums nevajadzēs nonākt tādā situācijā kā Ukrainai, lai beidzot kaut ko sāktu darīt. Laika nav vairs daudz! 

Novērtē šo rakstu:

172
26

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...