Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Žurnālists Jānis Šipkēvics kopš 1986. gada ar segvārdu "Pēteris" strādāja Valsts drošības komitejas (VDK) labā – tas ir fakts, jo par šo sadarbību ir noformēta "čekas kartiņa" ar nr.22309. Un, vai viņš turpina to darīt, domājiet paši! 

Šī gada 15. novembrī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā notiks tiesas sēde, kurā Šipkēvics lūgs tiesu atzīt, ka viņš neesot sadarbojies ar VDK. Vecrīgā jau runā, ka esot jau viss sakārtots un tiesa atzīs, ka VDK aģents Šipkēvics ar segvārdu "Pēteris" esot vienkārši izdomājums. Tāpēc tiesa nospriedīs, ka Šipkēvics neesot nekad sadarbojies ar VDK.  

Ziniet, kas ir viens no galvenajiem pierādījumiem, kas atpestīs aģentu Pēteri? Es Jums pateikšu, tiesā ieradīsies jau iepriekš sarunāts viens no bijušajiem VDK darbiniekiem, kurš stāstīs, ka Šipsi seniors neesot sadarbojies ar VDK, tik vienkārši tas notiks. Un tas būs viens no tiesas galvenajiem "pierādījumiem". Jūs spējat noticēt šim absurdam? VDK darbinieku liecības ir viens no "pierādījumiem".

Tāpat tiesa droši vien pateiks, ka tās rīcībā nav nekādu dokumentālu pierādījumu par jebkādām Šipkēvica darbībām VDK labā un līdz ar to nevar pierādīt to, ka Šipsi seniors kalpojis VDK. Jūs spējat iedomāties vēl absurdāku tiesas nostāju – tā prasa VDK (!!!) darbiniekam, kurš ir kalpojis Latvijas valsts okupācijas režīma slepenpolicijai, liecību un uz šo liecību balsta spriedumu.  

Ņemot vērā, ka Šipkēvica VDK personas lieta un darba uzskaites lieta atrodas Maskavā, tad diezgan loģiski, ka tiesas rīcībā nav un nebūs materiālu par Šipkēvica "darba gaitām" VDK labā. Diez  vai FSB taisās ar šiem materiāliem dalīties. Vel jo vairāk tāpēc, ka Šipkēvics joprojām ir aktīvs aģents krievu okupantu rokās.

Būtu interesanti uzzināt patiesību par to kā tapa slavenais raidījums "Labvakar", strādājot kopā ar diviem citiem VDK aģentiem – Ojāru Rubeni (segvārds "VALTS") un Edvīnu Inkēnu (segvārds "UĢIS"). Būtu interesanti uzzināt par to kā Šipkēvics tika iekārtots čekistu dibinātajā uzņēmumā "SWH". Bet diemžēl to un vēl daudz ko citu mēs neuzzināsim, jo FSB savus aģentus nenodod. Tiem ir jāstrādā līdz kapa malai. 

Un vēl nedaudz par to, kāpēc un kā šis Šipkēvica "attaisnojošais" process tiek organizēts. To palīdz organizēt partijas "Latvijas attīstībai" faktiskais vadītājs un galvenais shēmotājs Edgars Jaunups. Tas pats Jaunups, kurš palīdzēja noorganizēt kremļa oligarham Pjotram Avenam Latvijas pilsonību.

Izskatās, ka Jaunups pamazām stutē augšā savu caurkritušo partiju nākamajām Saeimas vēlēšanām un Šipkēvics ir paredzēts kā viena no "lokomotīvēm" nākamajās vēlēšanās. Bet, ņemot vērā to, ka ir dokumentāli fiksēta Šipkēvica sadarbība ar VDK, tad tas būtu viņu diskvalificējošs faktors.

Līdz ar to Jaunups jau atkal izmantojot savas gadiem izkoptās korumpētības saites, kā arī Maskavas draugu laipno atbalstu dažu organizatorisko jautājumu sakārtošanā, Šipkēvicam tiks uztaisīts spriedums, kas "pierāda", ka viņš nav sadarbojies ar VDK.  

Ņemot vērā to, ka Jaunupam ir problēmas ar jaunu seju piesaistīšanu saviem politprojektiem, tad tiks izmantotas dažādas sejas no Latvijas kultūras sfēras, bet, pirms tās likt publikas priekšā, vajag nomazgāt baltas, lai nesanāk tā, kā sanāca Uldim Pīlēnam – GRU "karšu zīmētājam".  

Ņemot vērā arī to, ka daudzi Latvijas kultūras darboņi gadiem ir barojušies no krievu naudas, tad ir pienācis laiks nedaudz atstrādāt naudiņu. Kā mēs zinām, tad mūsu valstī biezā slāni ir atrodami tādi liekuļi kā Juris Žagars, Viesturs Kairišs (krievu nauda no "Rietumu bankas") un vēl vesela čupa "Moskovijas mecenāta" Pjotra Avena stipendiātu. Nebrīnieties, ka, tuvojoties vēlēšanām, "ļoti nejauši" SWH raidījumā "Ar dziesmu par dzīvi" atkal parādīsies intervijas ar topošajiem "Latvijas attīstībai" kandidātiem. 

Ļoti, ļoti skumji, ka Latvijas valsts svētku nedēļā mūsu valsts kā "dāvanu" saņem kārtējo "attaisnoto" VDK morālo kropli. Tas ir vairāk nekā nožēlojami. Gribētos jautāt, kur ir mūsu tieslietu ministre? Kāpēc tiek pieļauti šādi tiesas spriedumi, kas vienkārši ņirgājas par to, ko PSRS laikā darīja VDK ar latviešiem.

Inesei Lībiņai-Egnerei tādām muļķībām nav laika – lielāka problēma mūsu valstī, izrādās, ir Stambulas konvencija, nevis tas, ka VDK aģenti tiek legalizēti un saņem zaļo gaismu kandidēšanai parlamentā. 

Aicinājums masu medijiem un visiem interesentiem 15. novembrī aiziet uz Pārdaugavas tiesu Mazajā Nometņu ielā 39 un paskatīties uz to cirku, kas notiks tiesas zālē. Paskatieties, kā korumpētā tiesu sistēma "attaisno" VDK aģentus un vienkārši piesmej Latvijas valsti.   

Tādā valstī, ar šādu tiesu sistēmu mēs dzīvojam – cik ilgi mēs vēl to gribam izturēt???

Novērtē šo rakstu:

322
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...