Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domājot par Ukrainas traģēdiju un video rullīšos redzot nobombardētās vietas, kurās pašam ir nācies pabūt, ir ļoti nepatīkamas, skumjas sajūtas. Tomēr kā nosacītam krievu un ukraiņu pazinējam ir vēlme izteikt savas pārdomas par krievu domāšanu un nosacīto krievu tautas atbalstu cara tētiņam (Putinam), kurš mēģina atbrīvot ukraiņu tautu no “fašistu” režīma.

Mana dzīves pieredze, kazarmās Ukrainas vidienē, Viņicas pilsētā pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū nodzīvojot divus gadus un sadzīviski vērtējot dažādu PSRS tautību pasaules uztveri, liek nonākt pie dažiem šodienas īstenības secinājumiem.

Pirms vairāk nekā 30 gadiem

Krievu zaldātiņa, un viņa ģimenes pasaules uztvere parasti ir; ja tu neesi bijis divus gadus obligātajā armijas dienestā, tad tu neesi pilnvērtīgs vīrietis. Pilnīgi normāli ir jāuztver ņirgāšanās un pazemojošu darbību veikšana, ko tev liek virsniecība un ģedovščinas sistēma, jo tad tu būsi norūdīts nākamajai dzīvei kaut kur Kurskas apgabala ciematā, kad pēc diviem gadiem atgriezīsies.

Tā nav tikai sabiedrības uztvere par obligāto divu gadu dienestu PSRS laikā. PSRS armijas karadienesta statūtos bija rakstīts: stoiko preodoļevatj vse tjagoti i lišeņija voinskoi službi (stingri pārvarēt visas grūtības un ierobežojumus kara dienesta laikā). Secinājums: pilnīgi oficiāli tev tiek paziņots, ka tev būs slikti un tev neļaus cilvēcīgi pāris gadus no dzīves pavadīt.

Acīmredzot tā vietā, lai cilvēks divus gadus apgūtu kara zinības, iemācītos apieties ar ieročiem, viņam ir jābūt sistēmas moceklim, pazemotam, un nedod Dievs, ja kādu reizi iedomāsies protestēt pret sistēmu.

Parasti PSRS armijas apmācības ikdiena bija politinformācijas stundas, kurās stāstīja par ļauno NATO, kurš trin nazi, lai nobeigtu nabaga krievus. Neatņemama dienesta sastāvdaļa bija armijas daļas teritorijas sakopšana, trauku mazgāšana, palīgdarbi PSRS armijas virsnieku mājās, cūku fermas sakopšana. Starp citu, cūku ferma bija neatņemama daudz maz lielas PSRS armijas daļas sastāvdaļa.

Teritorijas sakopšana ir pa pusei anekdotisks, bet tajā pat laikā patiess stāsts. Jauniesauktajam padomju praporščiks dod bērzu zaru slotu no noliktavas, lai saslaucītu kritušās lapas. Slotai, kuru puikam izsniedz, ir kāts un desmit nodrāzti bērza zari, ar kuriem ko saslaucīt ir praktiski neiespējami. Tajā pat laikā ir pilna noliktava ar labām, jaunām slotām. Zaldātiņš saka, iedodiet man jaunu slotu, es ātri un labi visu saslaucīšu. Praporšķika atbilde ir, man nav svarīgi, lai viss būtu tīrs, man ir svarīgi, lai tu nomocītos, to darbu darot (kr.val. Mņe ne važno, čto ti čisto podmetjoš, mņe nužno, čtobi ti zaj...balsa.)

Lai nerunātu tikai par slikto, varu pateikt, ka obligātā dienesta karavīriem bija ikdienas krosiņš un fiziskās sagatavotības uzlabošana sporta laukumā.

Man nav priekšstata, ka pašlaik notiek Krievijas armijā, bet pieļauju, ka arī pašlaik Krievijas armijā ir tāds jēdziens NZ (ņeprikosnovennij zapas), latviešu valodā neaizskaramās rezerves. Tas nozīmēja, ka vien X stundā šos resursus iespējams izmantot. Kas gan bija šis NZ… Tās bija un acīmredzot arī ir pārtikas rezerves, neaizskarta, savulaik ražota jauna kara tehnika, kura bija ieslēgta īpašos boksos. Parasti šo boksu drošību nodrošināja koka panelītis ar gropi, kurā bija ielipināts plastilīna gabaliņš. Uz šī plastilīna gabaliņa tika uzspiests primitīvs zīmogs, kura nospiedums gadiem kalta un sala.

Nezinu, kā ir šodien, bet tolaik ar degvielu piepildītās bākas kara braucamajos X stundai bija sausas, daža laba auto detaļa bija noņemta utt. Glabājamo “dārgumu” BTR, GAZ-66, KAMAZ riepas NZ noliktavās sarepēja, un nav brīnums, ka auto kolonas slāpst un ar plīsušām riepām šodien Ukrainā apstājas.

NZ bija arī pārtikas noliktavas, kurās bija arī lēti papirosi karavīriem. Par alkoholu tiešām nevaru spriest, neesmu redzējis. Parasti NZ saldētavās turēja kautķermeņu liemeņus, un tad, kad šai gaļai tuvojās lietošanas termiņš, to izbaroja karavīru ēdnīcās. Es šo briesmīgo oksidējošos gaļu nosacīti ēdu divu gadu garumā. Tiesa, NZ noliktavās glabājās arī ļoti garšīgi gaļas konservi un griķu, rīsu konservi  ar gaļu. Šodien redzot ukraiņu video, kur rāda, ka krievu karavīri tiek baroti ar konserviem, kuriem beidzies derīguma termiņš, var teikt, ka tas droši vien ir pilnīgi reāls stāsts.

Nedomāju, ka tas ir tas faktors, kurš ietekmēs krievu armijas virzību, jo tiešām, sendienās krievu armijas konservi bija ļoti garšīgi.

Atmoda pie slāviem

Pagājušā gadu simteņa astoņdesmito gadu nogalē kā students pabiju Jakutijā, šodien laikam politkorekti jāsaka - Sahas Republikā. Šajā sakarā vēlos izvērtēt neviendabīgās Krievijas nācijas un to attieksmi pret Krievijas impēriju. Mazpilsēta vai ciematiņš, kurš saucas Džebariki – Haija, atrodas 300 kilometrus no Jakutskas pilsētas uz austrumiem. Šajā ciematā vai pilsētelē dzīvo aptuveni 3500 iedzīvotāju, no kuriem 2500 vīriešu, un 1000 sieviešu, no viņiem kādi 700 evenki un jakuti. No vīriešu populācijas vien daži desmiti nav bijuši notiesāti un pabijuši ieslodzījumu vietās. Ierodoties šajā pilsētciemā, tiekam laipni uzņemti, iekārtojamies ļoti ciešamos apstākļos garā, barakveida kopmītnē, runājamies ar vietējiem un sapņojam par to, kā nopelnīsim lielo rubli. Pilsētciemā ir ogļu šahta, kurā strādā gana daudz ukraiņu. Atmodas ideju spārnoti esam paņēmuši līdz tolaik PSRS telpā neērto sarkanbaltsarkano karogu, kuru arī uzvelkam uz barakas jumta. Nākamajā dienā pie mūsu mītnes ir klaigājoša sapulce. Puse klaigātāju ir par to, lai tūlīt noņemam šo “nacistu” karogu, otra puse atbalsta mūs. Kāda ukraiņu tautības sieviete teica - es arī rīt uzšūšu un uzkāršu mūsu dzeltenzilo karogu. Beigu beigās mīļā miera labad karogu tomēr noņēmām.

Nākošajā dienā pie manis pienāk maza auguma jaukutu tautības vīriņš un saka – jūs visu pareizi darāt, jums ir tautas fronte, jums ir programma, kā rīkoties, lai būtu neatkarīgi, utml. Vīriņš, kura vārdu vairs neatceros, turpina stāstīt, šī ir mūsu zeme, mums ir dimanti, ogles un virkne resursu, mēs, jakuti, gribam šeit paši saimniekot, krievi mums arī ir daudz pāri darījuši.

Mans viedoklis ir, ka Krievijas režīma un impērijas gals nav inteliģentu demonstrācijas Krievijas lielajās pilsētās, bet gan mazo tautiņu un viņus atbalstošo krievu vēlme dzīvot, nemaksājot obroku Maskavai. Krievijā ir ļoti daudz nacionālo minoritāšu, vispirms jau tatāri (+/- 7 000 000), baškīri, udmurti un citi. Manuprāt, impērijas sabrukums ir laika jautājums, dod, dievs, bez asins upēm.

Neuzskatu sevi par intelekta guru un padomdevēju Džebariki – Haija iedzīvotājiem, kā pareizi dzīvot, tomēr, aizlidojot no šī ciema pirms trīsdesmit gadiem, palika zināms žēlums pret šiem ļaudīm, kuru bezcerība un bezperspektīva eksistē vel šodien, bet viņi šodien noteikti domā, ka visās viņu nelaimēs ir vainojams NATO un ļaunā Eiropa.

Paradokss ir tas, ka pēc desmit gadiem pavisam netālu no Džebariki – Haija pabija mans draugs, kurš par iespaidiem Sibīrijā uzrakstīja grāmatu. Lasot grāmatu, smējos, jo apraksts bija pilnīgi precīzs, kā pirms 30 gadiem, un nabaga krieviņa mentalitātē nekas nebija mainījies.

Šodien, skatoties uz postu

Savāds ir krievu cilvēks, laipns, gatavs dalīties ar pēdējo maizes garoziņu un tajā pat laikā slepkavot jebkuru, kurš kaut nedaudz apdraudēs Krievijas impēriju un cara tētiņu – šodien Vladimiru Vladimiroviču. Krievs ir līdzīgs fanātiskajam mūkam no filmas “Da Vinči kods”, kurš uz savas kājas lika dzeloņus, lai ikdienā pie katras kustības ciestu sāpes. Pilnai laimei šis mūks vakarā paššaustījās ar pletni, jo ciešanas un mokas viņu tuvina Dievam. Šādu praksi viduslaikos patiesi atsevišķi sabiedrības locekļi cerībā uz laimi paradīzē savā ikdienā piemēroja. Krievu cilvēkam gan nesola ne 72 jaunavas, ne mūžīgu laimi paradīzē, taču viņš ir gatavs ciest.

Pirms diviem gadiem izmantoju bezmaksas vīzas iespēju, apmeklēju Kaļiņingradu, kādreizējo Kēnigsbergu. Savāda ir sagaidīšana robežkontroles punktā. Muitnieki un robežsargi cietām sejām, izbīdāmi riepu duramie dzelkšņi, apkārt tev robežas sargātāji staigā ar milzu suņiem saitē. Pēc pāris dienām atgriežoties Lietuvā, tevi sagaida smaidīgs kungs un jaunkundze, kuri vien liek atvērt automobiļa bagāžnieku, apskata ID karti un pasmaida, neko nerakņājot, jo tur stāv vien divas somas.

Tad nu esmu Kaļiņingradā, rezervētas viesnīcas sētā atstāju mašīnu un braucu ar tramvaju apskatīt pilsētas centru un okeāna muzeju. Tā kā mobilā telefona pieslēgumu izveidot Krievijā ārzemniekam ir samērā sarežģīta procedūra, esmu kioskā nopircis papīra karti un cenšos orientēties.

Braucot tramvajā, pētu karti un prasu gadus septiņdesmit vecai kundzītei, kur labāk izkāpt, lai tiktu tuvāk Kaļiņingradas okeāna muzejam. Dzirdot manu nelielo krievu valodas akcentu un uzzinot, ka esmu no Latvijas, kundze ir ļoti atsaucīgi, stāsta par savu dzīvi un rāda interesantas ēkas Kaļiņingradā. Kundze stāsta, re, šeit visas mājas 1945. gadā tika sabombardētas, lūk, šī fašistu māja vēl ir palikusi. Tad pēkšņi sieviņa apraujas, atvainojas un saka - jūs tak arī laikam esat fašists. Pasmaidu un saku, ka laikam īsti neesmu fašists. Kundze saka, ka aizbraukšot vēl vienu sev lieku pieturu un pavadīšot mani, lai es varētu ieraudzīt mani interesējošo muzeju. Tā arī notiek, un esmu bezgala pateicīgs krievu sieviņai. Tajā pat laikā esmu pārliecināts, ka viņas dēls nepieciešamības gadījumā izšautu raķetes uz Latviju.

Novērtē šo rakstu:

129
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....