Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Krieviju ar prātu nesaprast

Jānis Zvīņa
14.03.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domājot par Ukrainas traģēdiju un video rullīšos redzot nobombardētās vietas, kurās pašam ir nācies pabūt, ir ļoti nepatīkamas, skumjas sajūtas. Tomēr kā nosacītam krievu un ukraiņu pazinējam ir vēlme izteikt savas pārdomas par krievu domāšanu un nosacīto krievu tautas atbalstu cara tētiņam (Putinam), kurš mēģina atbrīvot ukraiņu tautu no “fašistu” režīma.

Mana dzīves pieredze, kazarmās Ukrainas vidienē, Viņicas pilsētā pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū nodzīvojot divus gadus un sadzīviski vērtējot dažādu PSRS tautību pasaules uztveri, liek nonākt pie dažiem šodienas īstenības secinājumiem.

Pirms vairāk nekā 30 gadiem

Krievu zaldātiņa, un viņa ģimenes pasaules uztvere parasti ir; ja tu neesi bijis divus gadus obligātajā armijas dienestā, tad tu neesi pilnvērtīgs vīrietis. Pilnīgi normāli ir jāuztver ņirgāšanās un pazemojošu darbību veikšana, ko tev liek virsniecība un ģedovščinas sistēma, jo tad tu būsi norūdīts nākamajai dzīvei kaut kur Kurskas apgabala ciematā, kad pēc diviem gadiem atgriezīsies.

Tā nav tikai sabiedrības uztvere par obligāto divu gadu dienestu PSRS laikā. PSRS armijas karadienesta statūtos bija rakstīts: stoiko preodoļevatj vse tjagoti i lišeņija voinskoi službi (stingri pārvarēt visas grūtības un ierobežojumus kara dienesta laikā). Secinājums: pilnīgi oficiāli tev tiek paziņots, ka tev būs slikti un tev neļaus cilvēcīgi pāris gadus no dzīves pavadīt.

Acīmredzot tā vietā, lai cilvēks divus gadus apgūtu kara zinības, iemācītos apieties ar ieročiem, viņam ir jābūt sistēmas moceklim, pazemotam, un nedod Dievs, ja kādu reizi iedomāsies protestēt pret sistēmu.

Parasti PSRS armijas apmācības ikdiena bija politinformācijas stundas, kurās stāstīja par ļauno NATO, kurš trin nazi, lai nobeigtu nabaga krievus. Neatņemama dienesta sastāvdaļa bija armijas daļas teritorijas sakopšana, trauku mazgāšana, palīgdarbi PSRS armijas virsnieku mājās, cūku fermas sakopšana. Starp citu, cūku ferma bija neatņemama daudz maz lielas PSRS armijas daļas sastāvdaļa.

Teritorijas sakopšana ir pa pusei anekdotisks, bet tajā pat laikā patiess stāsts. Jauniesauktajam padomju praporščiks dod bērzu zaru slotu no noliktavas, lai saslaucītu kritušās lapas. Slotai, kuru puikam izsniedz, ir kāts un desmit nodrāzti bērza zari, ar kuriem ko saslaucīt ir praktiski neiespējami. Tajā pat laikā ir pilna noliktava ar labām, jaunām slotām. Zaldātiņš saka, iedodiet man jaunu slotu, es ātri un labi visu saslaucīšu. Praporšķika atbilde ir, man nav svarīgi, lai viss būtu tīrs, man ir svarīgi, lai tu nomocītos, to darbu darot (kr.val. Mņe ne važno, čto ti čisto podmetjoš, mņe nužno, čtobi ti zaj...balsa.)

Lai nerunātu tikai par slikto, varu pateikt, ka obligātā dienesta karavīriem bija ikdienas krosiņš un fiziskās sagatavotības uzlabošana sporta laukumā.

Man nav priekšstata, ka pašlaik notiek Krievijas armijā, bet pieļauju, ka arī pašlaik Krievijas armijā ir tāds jēdziens NZ (ņeprikosnovennij zapas), latviešu valodā neaizskaramās rezerves. Tas nozīmēja, ka vien X stundā šos resursus iespējams izmantot. Kas gan bija šis NZ… Tās bija un acīmredzot arī ir pārtikas rezerves, neaizskarta, savulaik ražota jauna kara tehnika, kura bija ieslēgta īpašos boksos. Parasti šo boksu drošību nodrošināja koka panelītis ar gropi, kurā bija ielipināts plastilīna gabaliņš. Uz šī plastilīna gabaliņa tika uzspiests primitīvs zīmogs, kura nospiedums gadiem kalta un sala.

Nezinu, kā ir šodien, bet tolaik ar degvielu piepildītās bākas kara braucamajos X stundai bija sausas, daža laba auto detaļa bija noņemta utt. Glabājamo “dārgumu” BTR, GAZ-66, KAMAZ riepas NZ noliktavās sarepēja, un nav brīnums, ka auto kolonas slāpst un ar plīsušām riepām šodien Ukrainā apstājas.

NZ bija arī pārtikas noliktavas, kurās bija arī lēti papirosi karavīriem. Par alkoholu tiešām nevaru spriest, neesmu redzējis. Parasti NZ saldētavās turēja kautķermeņu liemeņus, un tad, kad šai gaļai tuvojās lietošanas termiņš, to izbaroja karavīru ēdnīcās. Es šo briesmīgo oksidējošos gaļu nosacīti ēdu divu gadu garumā. Tiesa, NZ noliktavās glabājās arī ļoti garšīgi gaļas konservi un griķu, rīsu konservi  ar gaļu. Šodien redzot ukraiņu video, kur rāda, ka krievu karavīri tiek baroti ar konserviem, kuriem beidzies derīguma termiņš, var teikt, ka tas droši vien ir pilnīgi reāls stāsts.

Nedomāju, ka tas ir tas faktors, kurš ietekmēs krievu armijas virzību, jo tiešām, sendienās krievu armijas konservi bija ļoti garšīgi.

Atmoda pie slāviem

Pagājušā gadu simteņa astoņdesmito gadu nogalē kā students pabiju Jakutijā, šodien laikam politkorekti jāsaka - Sahas Republikā. Šajā sakarā vēlos izvērtēt neviendabīgās Krievijas nācijas un to attieksmi pret Krievijas impēriju. Mazpilsēta vai ciematiņš, kurš saucas Džebariki – Haija, atrodas 300 kilometrus no Jakutskas pilsētas uz austrumiem. Šajā ciematā vai pilsētelē dzīvo aptuveni 3500 iedzīvotāju, no kuriem 2500 vīriešu, un 1000 sieviešu, no viņiem kādi 700 evenki un jakuti. No vīriešu populācijas vien daži desmiti nav bijuši notiesāti un pabijuši ieslodzījumu vietās. Ierodoties šajā pilsētciemā, tiekam laipni uzņemti, iekārtojamies ļoti ciešamos apstākļos garā, barakveida kopmītnē, runājamies ar vietējiem un sapņojam par to, kā nopelnīsim lielo rubli. Pilsētciemā ir ogļu šahta, kurā strādā gana daudz ukraiņu. Atmodas ideju spārnoti esam paņēmuši līdz tolaik PSRS telpā neērto sarkanbaltsarkano karogu, kuru arī uzvelkam uz barakas jumta. Nākamajā dienā pie mūsu mītnes ir klaigājoša sapulce. Puse klaigātāju ir par to, lai tūlīt noņemam šo “nacistu” karogu, otra puse atbalsta mūs. Kāda ukraiņu tautības sieviete teica - es arī rīt uzšūšu un uzkāršu mūsu dzeltenzilo karogu. Beigu beigās mīļā miera labad karogu tomēr noņēmām.

Nākošajā dienā pie manis pienāk maza auguma jaukutu tautības vīriņš un saka – jūs visu pareizi darāt, jums ir tautas fronte, jums ir programma, kā rīkoties, lai būtu neatkarīgi, utml. Vīriņš, kura vārdu vairs neatceros, turpina stāstīt, šī ir mūsu zeme, mums ir dimanti, ogles un virkne resursu, mēs, jakuti, gribam šeit paši saimniekot, krievi mums arī ir daudz pāri darījuši.

Mans viedoklis ir, ka Krievijas režīma un impērijas gals nav inteliģentu demonstrācijas Krievijas lielajās pilsētās, bet gan mazo tautiņu un viņus atbalstošo krievu vēlme dzīvot, nemaksājot obroku Maskavai. Krievijā ir ļoti daudz nacionālo minoritāšu, vispirms jau tatāri (+/- 7 000 000), baškīri, udmurti un citi. Manuprāt, impērijas sabrukums ir laika jautājums, dod, dievs, bez asins upēm.

Neuzskatu sevi par intelekta guru un padomdevēju Džebariki – Haija iedzīvotājiem, kā pareizi dzīvot, tomēr, aizlidojot no šī ciema pirms trīsdesmit gadiem, palika zināms žēlums pret šiem ļaudīm, kuru bezcerība un bezperspektīva eksistē vel šodien, bet viņi šodien noteikti domā, ka visās viņu nelaimēs ir vainojams NATO un ļaunā Eiropa.

Paradokss ir tas, ka pēc desmit gadiem pavisam netālu no Džebariki – Haija pabija mans draugs, kurš par iespaidiem Sibīrijā uzrakstīja grāmatu. Lasot grāmatu, smējos, jo apraksts bija pilnīgi precīzs, kā pirms 30 gadiem, un nabaga krieviņa mentalitātē nekas nebija mainījies.

Šodien, skatoties uz postu

Savāds ir krievu cilvēks, laipns, gatavs dalīties ar pēdējo maizes garoziņu un tajā pat laikā slepkavot jebkuru, kurš kaut nedaudz apdraudēs Krievijas impēriju un cara tētiņu – šodien Vladimiru Vladimiroviču. Krievs ir līdzīgs fanātiskajam mūkam no filmas “Da Vinči kods”, kurš uz savas kājas lika dzeloņus, lai ikdienā pie katras kustības ciestu sāpes. Pilnai laimei šis mūks vakarā paššaustījās ar pletni, jo ciešanas un mokas viņu tuvina Dievam. Šādu praksi viduslaikos patiesi atsevišķi sabiedrības locekļi cerībā uz laimi paradīzē savā ikdienā piemēroja. Krievu cilvēkam gan nesola ne 72 jaunavas, ne mūžīgu laimi paradīzē, taču viņš ir gatavs ciest.

Pirms diviem gadiem izmantoju bezmaksas vīzas iespēju, apmeklēju Kaļiņingradu, kādreizējo Kēnigsbergu. Savāda ir sagaidīšana robežkontroles punktā. Muitnieki un robežsargi cietām sejām, izbīdāmi riepu duramie dzelkšņi, apkārt tev robežas sargātāji staigā ar milzu suņiem saitē. Pēc pāris dienām atgriežoties Lietuvā, tevi sagaida smaidīgs kungs un jaunkundze, kuri vien liek atvērt automobiļa bagāžnieku, apskata ID karti un pasmaida, neko nerakņājot, jo tur stāv vien divas somas.

Tad nu esmu Kaļiņingradā, rezervētas viesnīcas sētā atstāju mašīnu un braucu ar tramvaju apskatīt pilsētas centru un okeāna muzeju. Tā kā mobilā telefona pieslēgumu izveidot Krievijā ārzemniekam ir samērā sarežģīta procedūra, esmu kioskā nopircis papīra karti un cenšos orientēties.

Braucot tramvajā, pētu karti un prasu gadus septiņdesmit vecai kundzītei, kur labāk izkāpt, lai tiktu tuvāk Kaļiņingradas okeāna muzejam. Dzirdot manu nelielo krievu valodas akcentu un uzzinot, ka esmu no Latvijas, kundze ir ļoti atsaucīgi, stāsta par savu dzīvi un rāda interesantas ēkas Kaļiņingradā. Kundze stāsta, re, šeit visas mājas 1945. gadā tika sabombardētas, lūk, šī fašistu māja vēl ir palikusi. Tad pēkšņi sieviņa apraujas, atvainojas un saka - jūs tak arī laikam esat fašists. Pasmaidu un saku, ka laikam īsti neesmu fašists. Kundze saka, ka aizbraukšot vēl vienu sev lieku pieturu un pavadīšot mani, lai es varētu ieraudzīt mani interesējošo muzeju. Tā arī notiek, un esmu bezgala pateicīgs krievu sieviņai. Tajā pat laikā esmu pārliecināts, ka viņas dēls nepieciešamības gadījumā izšautu raķetes uz Latviju.

Novērtē šo rakstu:

129
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...