Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Krievu bizness

Leonards Inkins
16.10.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunībā manu vienaudžu pulciņā bija populāra kāda anekdote par džigitu. – Brauc divi žigulī. Viens pie stūres, otrs blakus. Tas, kurš pie stūres, piebraucis pie krustojuma, kurā deg sarkana gaisma. Redzot, ka deg sarkans signāls, viņš ātri pārbrauc pāri krustojumam.

Nākamajā krustojumā aina līdzīga. Blakussēdētājs jautā: kāpēc tu pārkāp noteikumus un šķērso krustojumu, kad luksoforā deg sarkana gaisma? – Es esmu džigits! Viņš lepni paskaidro.

Te braucēji piebrauc pie krustojuma, kurā deg zaļais signāls. Džigits strauji nobremzē. Blakussēdētājs neizpratnē jautā: kāpēc apstājies? Bet, ja nu krustojumu šķērso cits džigits… Rezultātā satiksmes noteikumos paredzētais iegūst pretēju jēgu un pielietojumu.

Minētajā jaunībā mūsu palaidnības bieži robežojās ar noziegumu, un tā reiz mūs aizturēja milicija. Kad nokļuvu izmeklētāja kabinetā, viņš man atzinās, ka ir bijis ļoti grūti mūs noķert, jo neesam profesionāļi un bieži rīkojamies nevis saprātīgi, bet kādu citu impulsu virzīti.

Viņš stāstīja, ka noķert zagli viņam neesot grūti, jo vairumā gadījumu zaglis nozagto cenšas pārdot un naudu nodzert. Parasti zagto uzpērk daži cilvēki pilsētā, kurus viņš zina un no tiem arī uzzina, kas vainīgs. Parasti zog, lai nozagto pārvērstu dzērienos, bet mēs tādi nebijām, mēs konkrētajā gadījumā nezagām un guvumu nenodzērām.

Viņš man ironiski izstāstīja arī par to, kas ir krievu bizness. Esot jānozog kaste ar šņabi, tad šņabis jāpārdod un nauda jānodzer...

Asiņainās aplamības

Mēs esam ieraduši savu galvu pieskrūvēt citiem rumpīšiem. Mēs sagaidām, ka citi rīkosies, tā, kā mums liekas saprātīgi un loģiski, bet tā faktiski nekad nenotiek. Un mēs esam neizpratnē par citu rīcību un to nosodām, kaut patiesībā paši rīkojamies nesaprātīgi, sagaidot no citiem to, kas un kā, mūsuprāt, viņiem būtu jādara.

Arī es tā mēdzu darīt. Pirms Krievijas atkārtotā uzbrukuma Ukrainai arī es apgalvoju, ka kara nebūs, jo Krievijai nepietiek spēka, tai neizdosies iekarot Ukrainu un tāpēc V. Putins to nedarīs. Tikai pabiedēs. Bet nekā, Krievijas rīcība kopš tā laika ir acīmredzami aplama un sastāv tikai no asiņainām aplamībām.

Prāts un saprāts - tas ir labi, bet cilvēks vēlas arī gandarījumu, garīgu baudu. Esi taču redzējis, kā divi cilvēki nejauši satiekas durvīs vai uz «šauras takas». Satikšanās ir negaidīta, cilvēks nav tai sagatavojies, un tāpēc viņš rīkojas atbilstoši savai būtībai un iekšējai pasaulei.

Vieni laipni palaiž pretimnācēju un izbauda labsajūtu un prieku par to, ka spējuši būt pieklājīgi un laipni, bet citi, tieši otrādi, izslejas un augsti paceltu galvu, pagrūžot pretimnācēju, aiziet izbaudīt savas rīcības radīto garīgo labsajūtu un dvēseles prieku – re, kā es varu, kas tu tāds...

Arī vairums Krievijas pilsoņu, īpaši tās ietekmīgās personas, izjūt garīgu labsajūtu redzot, kā pēc viņu rīkojuma izšautās raķetes posta citu valsti, nogalina cilvēkus un rada ciešanas – re, kā es varu, un es varu ne tikai tā...

Štrunts, ka tas nav saprātīgi, štrunts, ka par to būs atmaksa un sods. Gan jau kaut kā atpirkšos, novelšu vainu uz citiem un citādi izkulšos sveiks un vesels.

Aleksandrs Balodis «Kosmozofijā» skaidro šo un atstāsta kādu sarunu ar dēmoniem. Viņš tiem jautā, kāpēc jūs tā darāt, jūs taču zināt, ka par to būs taisnīgs sods. Viņi atbildēja, – jā mēs to zinām, bet esam iemācījušies par to nedomāt, un tas mums ļauj papriecāties un nedomāt par sekām.

Šo var labi vērot arī bērnu uzvedībā, kad uz jautājumu – kāpēc tu tā darīji, atbild – nezinu. Nezina, jo tas ko viņš izdarīja, nav saprātīgi pat no bērna viedokļa, bet vienalga darīja, jo tā viņš centās sasniegt garīgo baudu un labsajūtu.

Mogilizācija

No manām atmiņām pievērsīsimies taustāmai un acīmredzamai šodienas realitātei. Vai ir iespējams, ka V. Putins izmantos kodolieročus? Neieslīgsim kļūdainā vērtējumā un domāšanā, ka tas taču nebūs saprātīgi, tā taču viņš iznīcinās Krieviju. Tālredzība un perspektīvas nozīme nav viņa stiprākā puse, ja arī tā kādreiz bija, tomēr šobrīd viņš ir citā situācijā un citos apstākļos.

Ja tev pajautāšu, norādot uz kādu tev nepazīstamu garāmgājēju, vai viņš ir spējīgs izdarīt kādu smagu noziegumu. Tu teiksi – nē, jo tas taču nav gudri un cilvēks cenšas rīkoties saprātīgi. Ja tā būtu, tad kur rodas noziedznieki, kas pastrādā noziegumus, un kur rodas neskaitāmās aplamības?

Vēl nesen gudri cilvēki laikrakstos, TV un jūtūbē apgalvoja, ka Putins neizsludinās mobilizāciju, jo viņš baidoties apbruņot tautu, jo tā varot pavērst ieročus pret viņu.

Šādus secinājumus rada saprāts, kura pārņemti ir šā apgalvotāji, bet V. Putins jau kuro reizi pierāda, ka rīkojas nesaprātīgi, tāpēc apgalvot, ka viņš neķersies pie kodolieročiem, nepārliecina, jo vienīgais šādu apgalvotāju arguments ir – ka tas nebūs gudri, tā viņš zaudēs varu, tā NATO un Rietumi iznīcinās Krievijas bruņotos spēkus un pašu Putinu... Nu, nu, ceriet vien un ticiet saprāta visvarenībai...

Nepieskrūvējiet savas gudrās galvas Putina rumpītim, tam tās nepiestāv!

Pat, ja kāds no kodolķēdē iesaistītiem atteiksies pildīt pavēli, kaut nav gadījumu, kad tā būtu noticis līdz šim un kāds nepildītu pavēli, tad šai postenī tiks nosēdināts paklausīgāks podziņspiedis.

Nedomā, ka nagi niez tikai Putinam. Krievijā tādu nagniezes apsēsto ir miljoniem. Zini taču, ka pat plinte, kas karājas pie sienas, līdz lugas beigām izšauj, ko runāt par profesionāliem ļaundariem, kuri pulcējas ap Maskavas Kremli un īpaši Kremlī.

Bezizejas situācija

Tā darbojas valsts pārvaldes sistēma, un sistēmas ietvaros visi pilda un ir spiesti pildīt pavēles. Pilda gan nosacīti labie un pat arī sliktie cilvēki. Neceri, šai ziņā sabotāžas nebūs!

Atliek padomāt par to, kādu apstākļu spiests un kurā brīdī V. Putins dos šādu pavēli? Jādomā nevis par to, vai tā notiks, bet par to, kad un kā tas notiks un ko es varu darīt šodien, lai izdzīvotu tad.

Tiem «īpaši saprātīgajiem», kuri ar putām uz lūpām bļauj, ka nekādas kodolieroču pielietošana nebūs, ka to nepieļaus NATO un kolektīvie Rietumi, ka, tikko tiks skrūvētas galviņas, tā V. Putina bunkurā ietrieksies nāvējošas raķetes, es nevaru palīdzēt, bet tu pats sev vari gan.

Kad situācija kļūs bezizejas, kad kodolieročiem būs pienācis laiks un tā stunda būs situsi? Runa nav par bezizejas situāciju Krievijai, runa ir par bezizejas situāciju pašam V. Putinam, un tikai šāda situācija izšķirs visu, bet saprātīgi domājošie teiks vēl viss nav pagalam, vēl viņš nešaus, viņš ir, pieradis pie komforta un labklājības, viņš nevēlas zaudēt to, ko divdesmit gadus krājis un vairojis... Nu, nu.

Paļauties uz to, ka Krievijā visur ir bardaks un tā neko nespēj, nav prāta pazīme. Paļauties uz to, ka Krievijas armija «karo pa vecam» un tāpēc nav bīstama, nav prāta pazīme. Paļauties uz to, ka Krievijas pilsoņi nepildīs Putina pavēles un nepildīs viņa vēlmes, kā arī pretosies viņa gribai, nav prāta darbs. Prātīgi ir rēķināties tikai ar sliktāko variantu un tad, ja paveiksies, būs iemesls patiesam priekam.

Ne mirkli neaizmirsti, cik viņu ir. Jā, viņi nepārzina un nepielieto modernās karošanas tehnoloģijas un paņēmienus, bet viņu ir daudz. Ļoti daudz. Karavīri, un arī civilie, Krievijas varas un pašu krievuprāt nav taupāms resurss. Bābas vēl saražos.

Kurzemē mūsējie nespēja mainīt ložmetējiem stobrus, un nācās piekāpties ordu pūļiem. Kopš tām dienām šai ziņā nekas nav mainījies, un nav pazīmju, ka mainīsies.

Pēc kodolieroču pielietošanas, lūkojoties no kosmosa, Zeme izskatīsies, iespējams, tāda pati, kādu tu viņu redzi šobrīd, tikai tur nebūs cilvēka vai būs ļoti mazā skaitā ar ļoti īsu dzīves ilgumu.

Saprātīgi cilvēki apgalvo, ka, kad Krievija cietīs militāru sakāvi, tad Krievijas elite nometīs Putinu un iestāsies kaut vāja, bet tomēr demokrātija Krievijā. Pirmkārt, iestājas tikai grūtniecība, viss pārējais sākas un beidzas, bet Krievijā ne iesāksies, ne arī sāksies kāda tur demokrātija. Neaizmirsti, ka vairumā Krievijas pilsoņu mīt putins un pēc V. Putina var būt tikai putins un to tur nekad nav trūcis, tikai tiem ir bijuši dažādi uzvārdi un iesaukas. Šis sākās jau pirms daudziem gadsimtiem un negrasās beigties, kamēr to nepiebeigs.

Aizvien mazāk ir pamata domāt, ka karš beigsies tikai kā Krievijas un Ukrainas asiņains konflikts. Jā, Ukraina šai karā uzvarēs, bet karā būs spiestas iesaistīties arī citas valstis un NATO karaspēks reāli, nevis tikai dodot ieročus un morāli atbalstot.

Katra diena mūs šādam iznākumam pietuvina, tas nozīmē, ka karā kritušo skaitā būs arī citu valstu pilsoņi. Ja tā būs, tad Latvijai no šāda iznākuma neizdosies izvairīties. Var jau izlikties, ka tas uz mums neattiecas, bet bumbas un raķetes, kā arī lodes nešķiro, tās nogalina visus, kas gadījušies to ceļā.

Pēc kara tiks pārskatītas robežas visā pasaulē, mainīsies drošības un kārtības uzturēšanas organizācijas, tiks dibinātas jaunas un likvidētas esošās. Krievija kļūs daudz mazāka un nekaitīgāka – uz laiku, bet tā atkal atkopsies un izvirzīs kārtējo huilo...

Šeit var noklausīties:

https://www.youtube.com/watch?v=mJTqG8WE8Uo

Novērtē šo rakstu:

53
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...