Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Krievu bizness

Leonards Inkins
16.10.2022.
Komentāri (23)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunībā manu vienaudžu pulciņā bija populāra kāda anekdote par džigitu. – Brauc divi žigulī. Viens pie stūres, otrs blakus. Tas, kurš pie stūres, piebraucis pie krustojuma, kurā deg sarkana gaisma. Redzot, ka deg sarkans signāls, viņš ātri pārbrauc pāri krustojumam.

Nākamajā krustojumā aina līdzīga. Blakussēdētājs jautā: kāpēc tu pārkāp noteikumus un šķērso krustojumu, kad luksoforā deg sarkana gaisma? – Es esmu džigits! Viņš lepni paskaidro.

Te braucēji piebrauc pie krustojuma, kurā deg zaļais signāls. Džigits strauji nobremzē. Blakussēdētājs neizpratnē jautā: kāpēc apstājies? Bet, ja nu krustojumu šķērso cits džigits… Rezultātā satiksmes noteikumos paredzētais iegūst pretēju jēgu un pielietojumu.

Minētajā jaunībā mūsu palaidnības bieži robežojās ar noziegumu, un tā reiz mūs aizturēja milicija. Kad nokļuvu izmeklētāja kabinetā, viņš man atzinās, ka ir bijis ļoti grūti mūs noķert, jo neesam profesionāļi un bieži rīkojamies nevis saprātīgi, bet kādu citu impulsu virzīti.

Viņš stāstīja, ka noķert zagli viņam neesot grūti, jo vairumā gadījumu zaglis nozagto cenšas pārdot un naudu nodzert. Parasti zagto uzpērk daži cilvēki pilsētā, kurus viņš zina un no tiem arī uzzina, kas vainīgs. Parasti zog, lai nozagto pārvērstu dzērienos, bet mēs tādi nebijām, mēs konkrētajā gadījumā nezagām un guvumu nenodzērām.

Viņš man ironiski izstāstīja arī par to, kas ir krievu bizness. Esot jānozog kaste ar šņabi, tad šņabis jāpārdod un nauda jānodzer...

Asiņainās aplamības

Mēs esam ieraduši savu galvu pieskrūvēt citiem rumpīšiem. Mēs sagaidām, ka citi rīkosies, tā, kā mums liekas saprātīgi un loģiski, bet tā faktiski nekad nenotiek. Un mēs esam neizpratnē par citu rīcību un to nosodām, kaut patiesībā paši rīkojamies nesaprātīgi, sagaidot no citiem to, kas un kā, mūsuprāt, viņiem būtu jādara.

Arī es tā mēdzu darīt. Pirms Krievijas atkārtotā uzbrukuma Ukrainai arī es apgalvoju, ka kara nebūs, jo Krievijai nepietiek spēka, tai neizdosies iekarot Ukrainu un tāpēc V. Putins to nedarīs. Tikai pabiedēs. Bet nekā, Krievijas rīcība kopš tā laika ir acīmredzami aplama un sastāv tikai no asiņainām aplamībām.

Prāts un saprāts - tas ir labi, bet cilvēks vēlas arī gandarījumu, garīgu baudu. Esi taču redzējis, kā divi cilvēki nejauši satiekas durvīs vai uz «šauras takas». Satikšanās ir negaidīta, cilvēks nav tai sagatavojies, un tāpēc viņš rīkojas atbilstoši savai būtībai un iekšējai pasaulei.

Vieni laipni palaiž pretimnācēju un izbauda labsajūtu un prieku par to, ka spējuši būt pieklājīgi un laipni, bet citi, tieši otrādi, izslejas un augsti paceltu galvu, pagrūžot pretimnācēju, aiziet izbaudīt savas rīcības radīto garīgo labsajūtu un dvēseles prieku – re, kā es varu, kas tu tāds...

Arī vairums Krievijas pilsoņu, īpaši tās ietekmīgās personas, izjūt garīgu labsajūtu redzot, kā pēc viņu rīkojuma izšautās raķetes posta citu valsti, nogalina cilvēkus un rada ciešanas – re, kā es varu, un es varu ne tikai tā...

Štrunts, ka tas nav saprātīgi, štrunts, ka par to būs atmaksa un sods. Gan jau kaut kā atpirkšos, novelšu vainu uz citiem un citādi izkulšos sveiks un vesels.

Aleksandrs Balodis «Kosmozofijā» skaidro šo un atstāsta kādu sarunu ar dēmoniem. Viņš tiem jautā, kāpēc jūs tā darāt, jūs taču zināt, ka par to būs taisnīgs sods. Viņi atbildēja, – jā mēs to zinām, bet esam iemācījušies par to nedomāt, un tas mums ļauj papriecāties un nedomāt par sekām.

Šo var labi vērot arī bērnu uzvedībā, kad uz jautājumu – kāpēc tu tā darīji, atbild – nezinu. Nezina, jo tas ko viņš izdarīja, nav saprātīgi pat no bērna viedokļa, bet vienalga darīja, jo tā viņš centās sasniegt garīgo baudu un labsajūtu.

Mogilizācija

No manām atmiņām pievērsīsimies taustāmai un acīmredzamai šodienas realitātei. Vai ir iespējams, ka V. Putins izmantos kodolieročus? Neieslīgsim kļūdainā vērtējumā un domāšanā, ka tas taču nebūs saprātīgi, tā taču viņš iznīcinās Krieviju. Tālredzība un perspektīvas nozīme nav viņa stiprākā puse, ja arī tā kādreiz bija, tomēr šobrīd viņš ir citā situācijā un citos apstākļos.

Ja tev pajautāšu, norādot uz kādu tev nepazīstamu garāmgājēju, vai viņš ir spējīgs izdarīt kādu smagu noziegumu. Tu teiksi – nē, jo tas taču nav gudri un cilvēks cenšas rīkoties saprātīgi. Ja tā būtu, tad kur rodas noziedznieki, kas pastrādā noziegumus, un kur rodas neskaitāmās aplamības?

Vēl nesen gudri cilvēki laikrakstos, TV un jūtūbē apgalvoja, ka Putins neizsludinās mobilizāciju, jo viņš baidoties apbruņot tautu, jo tā varot pavērst ieročus pret viņu.

Šādus secinājumus rada saprāts, kura pārņemti ir šā apgalvotāji, bet V. Putins jau kuro reizi pierāda, ka rīkojas nesaprātīgi, tāpēc apgalvot, ka viņš neķersies pie kodolieročiem, nepārliecina, jo vienīgais šādu apgalvotāju arguments ir – ka tas nebūs gudri, tā viņš zaudēs varu, tā NATO un Rietumi iznīcinās Krievijas bruņotos spēkus un pašu Putinu... Nu, nu, ceriet vien un ticiet saprāta visvarenībai...

Nepieskrūvējiet savas gudrās galvas Putina rumpītim, tam tās nepiestāv!

Pat, ja kāds no kodolķēdē iesaistītiem atteiksies pildīt pavēli, kaut nav gadījumu, kad tā būtu noticis līdz šim un kāds nepildītu pavēli, tad šai postenī tiks nosēdināts paklausīgāks podziņspiedis.

Nedomā, ka nagi niez tikai Putinam. Krievijā tādu nagniezes apsēsto ir miljoniem. Zini taču, ka pat plinte, kas karājas pie sienas, līdz lugas beigām izšauj, ko runāt par profesionāliem ļaundariem, kuri pulcējas ap Maskavas Kremli un īpaši Kremlī.

Bezizejas situācija

Tā darbojas valsts pārvaldes sistēma, un sistēmas ietvaros visi pilda un ir spiesti pildīt pavēles. Pilda gan nosacīti labie un pat arī sliktie cilvēki. Neceri, šai ziņā sabotāžas nebūs!

Atliek padomāt par to, kādu apstākļu spiests un kurā brīdī V. Putins dos šādu pavēli? Jādomā nevis par to, vai tā notiks, bet par to, kad un kā tas notiks un ko es varu darīt šodien, lai izdzīvotu tad.

Tiem «īpaši saprātīgajiem», kuri ar putām uz lūpām bļauj, ka nekādas kodolieroču pielietošana nebūs, ka to nepieļaus NATO un kolektīvie Rietumi, ka, tikko tiks skrūvētas galviņas, tā V. Putina bunkurā ietrieksies nāvējošas raķetes, es nevaru palīdzēt, bet tu pats sev vari gan.

Kad situācija kļūs bezizejas, kad kodolieročiem būs pienācis laiks un tā stunda būs situsi? Runa nav par bezizejas situāciju Krievijai, runa ir par bezizejas situāciju pašam V. Putinam, un tikai šāda situācija izšķirs visu, bet saprātīgi domājošie teiks vēl viss nav pagalam, vēl viņš nešaus, viņš ir, pieradis pie komforta un labklājības, viņš nevēlas zaudēt to, ko divdesmit gadus krājis un vairojis... Nu, nu.

Paļauties uz to, ka Krievijā visur ir bardaks un tā neko nespēj, nav prāta pazīme. Paļauties uz to, ka Krievijas armija «karo pa vecam» un tāpēc nav bīstama, nav prāta pazīme. Paļauties uz to, ka Krievijas pilsoņi nepildīs Putina pavēles un nepildīs viņa vēlmes, kā arī pretosies viņa gribai, nav prāta darbs. Prātīgi ir rēķināties tikai ar sliktāko variantu un tad, ja paveiksies, būs iemesls patiesam priekam.

Ne mirkli neaizmirsti, cik viņu ir. Jā, viņi nepārzina un nepielieto modernās karošanas tehnoloģijas un paņēmienus, bet viņu ir daudz. Ļoti daudz. Karavīri, un arī civilie, Krievijas varas un pašu krievuprāt nav taupāms resurss. Bābas vēl saražos.

Kurzemē mūsējie nespēja mainīt ložmetējiem stobrus, un nācās piekāpties ordu pūļiem. Kopš tām dienām šai ziņā nekas nav mainījies, un nav pazīmju, ka mainīsies.

Pēc kodolieroču pielietošanas, lūkojoties no kosmosa, Zeme izskatīsies, iespējams, tāda pati, kādu tu viņu redzi šobrīd, tikai tur nebūs cilvēka vai būs ļoti mazā skaitā ar ļoti īsu dzīves ilgumu.

Saprātīgi cilvēki apgalvo, ka, kad Krievija cietīs militāru sakāvi, tad Krievijas elite nometīs Putinu un iestāsies kaut vāja, bet tomēr demokrātija Krievijā. Pirmkārt, iestājas tikai grūtniecība, viss pārējais sākas un beidzas, bet Krievijā ne iesāksies, ne arī sāksies kāda tur demokrātija. Neaizmirsti, ka vairumā Krievijas pilsoņu mīt putins un pēc V. Putina var būt tikai putins un to tur nekad nav trūcis, tikai tiem ir bijuši dažādi uzvārdi un iesaukas. Šis sākās jau pirms daudziem gadsimtiem un negrasās beigties, kamēr to nepiebeigs.

Aizvien mazāk ir pamata domāt, ka karš beigsies tikai kā Krievijas un Ukrainas asiņains konflikts. Jā, Ukraina šai karā uzvarēs, bet karā būs spiestas iesaistīties arī citas valstis un NATO karaspēks reāli, nevis tikai dodot ieročus un morāli atbalstot.

Katra diena mūs šādam iznākumam pietuvina, tas nozīmē, ka karā kritušo skaitā būs arī citu valstu pilsoņi. Ja tā būs, tad Latvijai no šāda iznākuma neizdosies izvairīties. Var jau izlikties, ka tas uz mums neattiecas, bet bumbas un raķetes, kā arī lodes nešķiro, tās nogalina visus, kas gadījušies to ceļā.

Pēc kara tiks pārskatītas robežas visā pasaulē, mainīsies drošības un kārtības uzturēšanas organizācijas, tiks dibinātas jaunas un likvidētas esošās. Krievija kļūs daudz mazāka un nekaitīgāka – uz laiku, bet tā atkal atkopsies un izvirzīs kārtējo huilo...

Šeit var noklausīties:

https://www.youtube.com/watch?v=mJTqG8WE8Uo

Novērtē šo rakstu:

53
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....