Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi kriminālprocesu par farmācijas uzņēmuma Olainfarm mirušā īpašnieka Valērija Maligina šķirtenes Signes Balderes-Sildedzes rīcību, faktiski apkrāpjot un aplaupot pašas meitu – nepilngadīgo Annu Emīliju Maliginu, kas ir viena no V. Maligina mantiniecēm.

No skopās informācijas, ko Pietiek saņēmis no Valsts policijas, izriet, ka kriminālprocesa ietvaros tiek veikta izmeklēšana par apjomīgu informāciju saistībā ar S. Balderes-Sildedzes, iespējams, krāpnieciskām darbībām, tostarp arī par viņas kā aizbildnes rīcību, rīkojoties ar nepilngadīgās meitas mantu.

Kā zināms, V. Maligina atstātajā testamentā bija noteikts termiņš, kura laikā mantiniecēm aizliegts pārdot uzņēmuma akcijas. Taču jau faktiski uzreiz pēc uzņēmēja nāves un testamenta nolasīšanas sākās darbības šī nosacījuma apiešanā, un visenerģiskākā šajā jomā bija tieši S. Baldere-Sildedze.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka jau 2019. gada pavasarī S. Baldere-Sildedze slepus ir sākusi pārrunas ar uzņēmumu Zdorovie Europe, lai atrastu veidu, kā, apejot aizliegumu, faktiski pārdotu savai meitai pienākošās Olainfarm akcijas. Tā paša gada 25.septembrī tika parakstīti vekseļi, kas bija galvenais priekšnosacījums līguma parakstīšanai, un 30. oktobrī ticis parakstīts arī pamatlīgums par akciju faktiskā īpašnieka maiņu.

Taču, saņēmusi jaunus priekšlikumus, S. Baldere-Sildedze darījuma partnerus ir piekrāpusi un 2020. gada maijā atkāpusies no noslēgtā līguma. Tad arī ir sākts viens no kriminālprocesiem, kas saistīts ar S. Balderes-Sildedzes, iespējams, krāpniecisku rīcību.

„Kriminālprocess Nr.11410026620 uzsākts 2020.gada 12.jūnijā pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma 18.nodaļu (2021.gada 20.aprīlī kriminālprocesā noteikta kvalifikācija pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas), izskatot SIA Zdorovie Europe, reģistrācijas Nr.40203216347 (kopš 2021 .gada 3.februāra nosaukums - SIA Farma Fund) 2020.gada 8.jūnija iesniegumā norādītās ziņas par, iespējams, pretlikumīgām darbībām 2019.gada 30.septembri noslēgtā starp SIA Zdorovie Europe un Signi Balderi-Sildedzi pirkuma līguma priekšlīguma saistību izpildē,” informē Valsts policija.

Tagad kļuvis zināms, ka šī kriminālprocesa ietvaros tiek izmeklētas ne tikai S. Balderes-Sildedzes darbības, apkrāpjot darījuma partnerus saistību un konkrēti priekšlīguma saistību izpildē pret Zdorovie Europe, bet arī „viņas kā aizbildnes rīcība, rīkojoties ar nepilngadīgās meitas Annas Emīlijas Maliginas mantu”.

Pretēji Olainfarm un S. Balderes-Sildedzes apmaksātu PR uzņēmumu pārstāvju - kuri raksta komentāros uzdodas par vienkāršiem lasītājiem - apgalvojumiem šis kriminālprocess nav izbeigts, un, kā liecina Pietiek rīcībā esoša Valsts policijas izziņa, vēl šā gada jūlijā tam pievienota vēl citu cietušo sniegta informācija.

„Faktiski mēs redzam, kā Valērija Maligina šķirtene, kura sen bija izsvītrota no viņa dzīves, tagad, izmantojot viņa nāvi un faktiski aplaupot pati savu meitu, mēģina nopelnīt uz meitas rēķina, lai nodrošinātu sev īpaši greznu dzīvesveidu.

Kriminālprocesā izvērtējamais darījums, kad viņa vienlaikus ir centusies apkrāpt ukraiņu uzņēmējus, faktiski slepeni pārdodot Olainfarm akciju paketi un vienlaikus izkrāpjot naudu personiskām vajadzībām vekseļu formā, ar abām šīm darbībām aplaupot savu meitu par daudziem miljoniem eiro, viņai noteikti varētu nodrošināt „gada mātes” titulu,” – tā Pietiek situāciju skaidro jurists, kas arī ir ticis izsaukts uz liecību sniegšanu kriminālprocesa ietvaros.

Novērtē šo rakstu:

252
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...