Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Krustneši

Leonards Inkins
16.08.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uz manām iepriekšējām pārdomām par kolektīvo atbildību pēc publicēšanas saņēmu gana daudz izbrīnītu, neapmierinātu un pat dusmīgu vērtējumu. No tā secinu, ka ir vērts turpināt un palicis vēl kas nepasacīts, kas uzsverams un precizējams.

Krusts

Katram, sasniedzot noteiktu vecumu, tiek izsniegts krusts. Pēc krusta katrs iet pakaļ pats, sagaida savu rindu un, krustu nesot, dodamies dzīvē. Krusti ir dažādu izmēru, bet bez tiem ir tikai mirušie. Krusti ir visiem, pat noziedzniekiem un politiķiem. Arī dažādi seksuāli orientētajiem.

Tā nu pulciņš «krustnešu», ejot pa dzīves ceļu, dodas no punkta «a» uz punktu «b». Ceru, ka man nav jāizskaidro sākumpunkta un galapunkta būtība un nozīme, jo tie ir tikai līdzības elementi. Starp «krustnešiem» gadījās kāds, kurš, aizbildinoties, ka vajagot pačurāt, iešmauca mežā. Tur tas savu krustu no visām pusēm apzāģēja. Nu nesamais kļuva daudz vieglāks, un dzīve vairs nebija tik grūta un pienākumu un atbildības pilna. Aizpogājis bikšu priekšu, tas ar savu krustiņu pievienojās citiem «krustnešiem».

Kad no punkta «a» uz punktu «b» bija kāds ceļa gabaliņš noiets, gājējiem negaidīti, bez brīdinājuma, pēkšņi radās šķērslis dziļas aizas izskatā. Gājēji neapmulsa, pārlika pāri aizai krustus un pa tiem nokļuva otrajā pusē. Drošākie – kājās stāvot, ar plaši izplestām rokām balansējot, vājākie un bailīgākie – rāpus iekrampējoties krustā, bet čurātājs...

Krustiņa nesējs apmulsa, viņš ne pa jokam uztraucās...

Un kā tu neuztrauksies, ja visi iet un aiziet, bet tu netiec līdz...

Viņš nedomāja par cēloņiem un sekām, jo to viņam vieglais krustiņš nebija iemācījis, viņš taču bija pārliecināts, ka nekā tāda nebūs, ka krustam nav nekādas jēgas un nozīmes, ka visi ceļi sen ir asfaltēti un labiekārtoti, tilti izbūvēti, sertificēti, bet izrādījās...

Kolektīvā atbildība un kolektīvā vaina

Naivi ir domāt, ka pēc pusgada karadarbības Ukrainā cilvēkiem ar Krievijas pasēm (krustiem) viss būs pa vecam un ka viņi arī turpmāk varēs izmantot Eiropu kā lielveikalu un kempingu.

Nu Eiropa saka: mums nevajag jūsu karu, un mums nevajag jūs. Viss!  Loks noslēdzies, un civilizācijas pacietība beigusies.

Runa nav par to, ka kāds ir labs vai slikts, bet par to, ka ir tāda agresorvalsts, kura piekopj teroristiskas metodes, apdraud citas valstis, un šī valsts ir Krievija, bet, ja tev ir Krievijas pase, tātad tu pārstāvi šo valsti, šī valsts tevi sargā, aprūpē, izglīto, un tu esi līdzvainīgs un atbildīgs par to, kā uzvedas tava valsts. Tev ir šīs valsts izsniegts krusts, kuru tu vēl esi pamanījies apzāģēt. Tu esi arī šīs valsts tīkojumu labuma guvējs.

Konstitūcija

Krievija šodien ir galvenā pasaules problēma, un NATO Krieviju oficiāli ir pasludinājusi par savu vienīgo pretinieku un apdraudējumu. Izrādās arī, ka ANO nemaz nav dokumentu, vienošanās un citu pilnvarojumu, no kuriem izriet Krievijas darbība ANO un Drošības padomē.

Vai tie, kurus dēvē par labajiem krieviem, zina, kas rakstīts Krievijas konstitūcijā un kas rakstīts pasē? Kādas saistības uzliek pases esamība?

Ak, tu neinteresējies, kas valstī valda, ko valsts dara, neej uz vēlēšanām? Tas neatbrīvo no atbildības, jo pamatlikuma nezināšana šajā ziņā neko nemaina. Ja valsts mobilizēs, tad ar ieročiem rokās būs jāpilda valsts pavēles, tāpēc pase nav tikai krāsains papīrītis, tā ir līdzdalības pierādījums un piederības apliecinājums.

Pirms nu jau daudziem gadiem kādā sarunā ar Uldi Freimani viņš man teica: ja redzu, ka valstī kaut kas nav kārtībā, tad vispirms es domāju, ka es esmu pārāk maz darījis, lai tā nebūtu.

Runas par karadarbības un agresijas sekām nu pārtop reālās sekās. Iespējams, ka daudzi Krievijas pilsoņi nav tiešā ziņā vainīgi, ka Krievija uzbruka Ukrainai, iespējams, ka viņi nav tieši vainojami, ka Krieviju vada nelieši, bet līdzvainīgi gan, jo, runājot Ulda vārdiem, ir pārāk maz darījuši, lai tā nebūtu, un pieļāvuši to.

NATO

Rakstot par atbildību, es rakstīju un rakstu ne tikai par krievu kolektīvo atbildību. Tas iepriekšējās publikācijas lasītājiem palika nepamanīts, vai arī viņi nespēja izdarīt pareizus secinājumus. Tāpēc šeit īpaši uzsveru – es rakstu par kolektīvo atbildību, tās būtību, nevis tikai par kādas tautas atbildību. Atbildīgas ir visas tautas, pat tās, kuras par šo neko nav dzirdējušas.

Tas nemazina Krievijas pasu īpašnieku atbildību, bet arī Latvijas Republikas pasu īpašnieki ir atbildīgi par to, kas notiek Latvijā. Arī Latvijas pilsoņiem tika izsniegti krusti, un tos apzāģējuši nav tikai kādi daži. Šī iesprukšana mežā ir bijusi gana masveidīga.

Ko nu, NATO karavīriem jānāk mūs glābt, liet savas asinis tikai tāpēc, ka mums krusti maza izmēra? Jā, mums vieniem pietrūks spēka, pārspēks ir pārāk liels, bet ir zināms, ka Dievs palīdz tikai tiem, kas palīdz paši sev. Mēs kā daudzi, kas tēlo kristiešus, esam «ielikuši visu Dieva rokās», tas ir, pilnībā rūpes par savu valsti, savu labklājību un drošību deleģējuši Eiropas Savienībai un NATO.

Kad tas ir izdarīts, mēs ar saviem maziem krustiņiem varam ceļot, atpūsties, nerūpēties par valsti, jo tas ir jādara politiķiem, un mūs taču sargās Briseles regulas un NATO karavīri.

Mēs dienēt neiesim, mēs nevēlamies izniekot gadu savas dzīves. Mums ir jāmācās augstskolās, mums ir jāveido karjeras, un mums nav laika izniekot savu dzīvi militārām nodarbībām.

Šiem un šādi domājošiem ir lieki atgādināt, ka tas, kurš nebaro savu armiju, vienmēr baro svešu. Bezsaimnieka manta pastāv tikai teorētiski, bet praksē to vienmēr kāds pamanās piesavināties.

Man daudzi iebildīs, ka mēs neparko neesam atbildīgi. Tu mūs nepamatoti apsūdzi! Mēs neesam vainīgi, ka Šķēle prihvatizēja, ka zagleris bija prezidents, ka... Īsāk sakot, pati nevainība. Mēs minētos laikos dzīvojām uz Marsa un tikai vakar šeit ieradāmies. Mēs viņiem nedevām piecīšus, gan vietējos, gan ārzemju... Mēs nevēlējām Saeimas, bez mūsu atbalsta pastāvēja un pastāv vara, mēs nebijām tie, kas iebilda pret obligāto militāro dienestu, jo mēs nevaram tā izniekot savu dzīvi, zaudējot gadu kazarmās...

Vai zini, kas ir rakstīts Satversmē? Vai vispār esi lasījis? Tur teikts, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika un ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Uzsveru – Latvijas tautai!

Ir minēts arī, ka likumdošanas tiesības pieder Saeimai, kā arī tautai šajā Satversmē paredzētā kārtībā un apmēros. Tātad arī tev! Bet vara nemēdz būt bez atbildības un sekām. Vēl Satversmē ir teikts, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības un ka ikvienam ir tiesības apvienoties biedrībās, politiskās partijās un citās sabiedriskās organizācijās. Vai tu jau apvienojies un pievienojies?

Tu teiksi, nav jau, par ko balsot, un nekad nav bijis. Pirmkārt, tie ir meli, otrkārt, ja nav, tad kāpēc neizveidoji?

Dekoratīvā suverenitāte

Līdzšinējā Eiropas Savienības ekonomisko panākumu atslēga un sasniegumi bija balstīti lētās izejvielās no Krievijas, kas ļāva dzīvot, pat samazinot ražošanu un citas ekonomiskās aktivitātes Eiropā.

Nākotnē Eiropai būs jāizlemj par Krievijas lomu Eiropā un pasaulē. Vai tu šajā lemšanā piedalīsies vai stāstīsi, ka tev ir svarīgāki darbi darāmi?

Ja nepiedalīsies, tad pastāv liela varbūtība, ka varneši ar kosmētiskām korekcijām mēģinās atdzīvināt iepriekšējo dzīvesveidu, izmantojot lētās izejvielas no Krievijas, aizvien vairāk kļūstot atkarīgi no tās, kā arī pieļaut, ka Krievija izmanto šo naudu, lai bruņotos, uzpirktu politiķus un plašsaziņas līdzekļus, tādējādi īstenojot Krievijas asiņaino imperiālismu. Prāvests A. Kavacis šo pat bija sarēķinājis litros!

Daudzi neiebilst pret šādu dzīvošanu, kad saņem Krievijas izejvielas un energoresursus, dzīvei nepieciešamo ražo Āzijā, bet mēs rūpējamies par biotopiem, par zaļu dzīvošanu, par vēja enerģiju, par sociālo taisnīgumu, par seksuālām minoritātēm... Diemžēl daudziem pietiek ar dekoratīvo suverenitāti.

Kas šo nodrošinās? Jāpiespiež Ukrainu piekrist teritoriāliem zaudējumiem, lai varētu atgriezties pie minētā dzīvesveida.

Bet, ja piedalīsies, ir taču iespējams panākt, ka Briselei un ne tikai nāksies piekāpties Baltijas valstu, Centrāleiropas valstu, Ukrainas, Skandināvu viedokļiem un ļaut tām reāli piedalīties ES vadībā, jo šīs ir valstis, kuras robežojas ar Krieviju, zina Krievijas patieso seju un draudu apmērus.

Iespējams, ka tad lielāku ietekmi guvušās minētās valstis neļaus ieslīgt atkarībā no Krievijas. Jo līdz šim Vācija, Spānija, Itālija u.c. atradās tālu no Krievijas, nepazina Krieviju, bet bija dominējošās ES.

Esmu pārliecināts, ka Dievam nav citu roku un citu acu kā tikai tās, kas ir mums. Reiz kāds putns pārāk tuvu ūdenim izdēja olas. Lai tās glābtu, tas ar knābi smēla ūdeni un nesa to tālāk no olām. Tu teiksi, bezjēdzīgas darbības, bet Dievs, to redzot, apžēlojās un pastūma okeānu tālāk...

Novērtē šo rakstu:

35
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...