Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Krusts vai apakšbikses

Pietiek lasītājs
11.02.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tie cilvēki, kas  seko līdzi Mairim Briedim sociālajos tīklos, viņu pazīst kā bokseri, sponsoru dresētu cirka lāci, kā arī pareizticīgu kristieti. Tieši Maira ļoti savdabīgajai reliģijas izpratnei es vēlētos pievērst uzmanību, tiesa, varbūt tas būs interesanti arī tiem lasītājiem, kuri Dievam netic.

Vēl pirms dažām nedēļām Mairis Epifānijas peldēšanās ietvaros, kuros viņš piedalās gandrīz katru gadu, peldējās upē, kas ir pareizticīgo rituāls šajos pareizticīgo svētkos.

Sirsnīgs un vaļsirdīgs Epifānijas peldēšanās video, ar kuru Mairis dalījās ar saviem sekotājiem sociālajos tīklos, tika papildināts ar šādiem Maira vārdiem:

“Šodien ir 19. janvāris. Šajā dienā Jēzus Kristus tika kristīts Jordānā, un šajā dienā viss un jebkurš ūdens ir svēts! Un katrs nāk (peldēšanās) ar savu misiju – kāds nāk atlaist grēkus. Kāds nāk, lai saņemtu svētību. Kāds nāk, lai saņemtu spēku. Katram ir sava misija. Tāpēc šī diena mums ir ļoti svarīga. Skaidrs, ka neatrodamies Jordānā, bet, lai veiktu šo rituālu, mēs peldamies Daugavā.” 

Video beigās Mairis, kurš bija nēsājis pareizticīgo krustu, trīs reizes krustu šķērsu un ienira ūdenī saskaņā ar šo pareizticīgo peldēšanās rituālu. Bet, kad svētais ūdens bija nožuvis, Mairis iekāpa mašīnā un devās uz mūzikas studiju, lai nodziedātu šo brīnišķīgo dziesmiņu (tulkojums no angļu valodas):

Hei, Džeik, ko teiksi par cīņu ar īstu vīrieti? Es nolikšu savas jostas uz galda, negribi tās nogaršot?

Izskatās, ka tu esi nobijies, tu, mazais kuces dēls. Zēniņ, noliec malā rotaļlietas un paņem klausuli, kad es tev zvanu.

Šķiet, ka tev ir mazas olas tāpat kā pērtiķim un savu laiku tu pavadi tikai ar porno aktrisēm.

Ak, piedod, laikam tā bija tava meitene, kura mēģināja atrast tavas olas kā maza vāvere.

Es apsolu, ka aizvēršu tavu netīro muti. Es nospēlēšu tevi vienā raundā un tad tevi izsitīšu.

Es parādīšu pasaulei, ka tavas boksa cīņas ir iestudētas, un es tev iesitīšu tik spēcīgi, ka nevarēsi piecelties. Džeik, tu nevarēsi piecelties.

Man ir grūti pateikt, kādu “garīgo” literatūru Mairim iesaka lasīt viņa garīgie mentori, bet pēdējo reizi, kad pārbaudīju, vismaz trīs vārdu no Maira repa dziesmiņas Bībelē nebija. Nemaz nerunājot par dziesmas teksta atklāti agresīvo un kristietim nepieļaujamo toni.  

Tieši tāpēc šis stāsts par Mairi, kurš vēlas gan «блатные» dziesmas izplatīt, gan svētajā ūdenī grēkus atlaišanu saņemt, man atgādināja vienu anekdoti:

«Ebrejs Odesā atnāk uz publisko pirti ar krustu uz krūtīm. Apjukušie ebreji skatās uz viņu - tad uz krustu, tad uz... Tad viens ebrejs neiztur un saka: Josif Solomonovič, tu vai nu krustu paslēp, vai apakšbikses uzvelc...»

Interesants fakts ir tas, ka repa dziesma, ko dziedāja Mairis, ir adresēta amerikāņu blogerim un miljonāram Džeikam Polam, ar kuru kopā Mairis jau ilgu laiku sapņo kāpt ringā. Tādā provokatīvā veidā Mairis vēlas piesaistīt blogera uzmanību.

Šis fakts ir interesants, jo Džeikam Polam atšķirībā no Maira nav absolūti nekādu sasniegumu profesionālajā sportā. Tas ir, patiesībā Mairis vēlas kāpt ringā un sasist seju cilvēkam, zinot, ka šis cilvēks kvalitatīvi sist pretī spējīgs nav. Patiesa kristieša rīcība, vai ne.

Diemžēl ar to Maira "kristieša” varoņdarbi nebeidzas. Lai citi aicinājumi uz cīņu ar Džeikam Polam gūtu atbalsi sociālajos tīklos, Mairis sev uztaisīja tetovējumu ar uzrakstu "Džeika Pola sliktā karma". To darot, Mairis grib pateikt, ka šī tetovējuma īpašnieks, pats Mairis, pēc analoģijas ar sliktu karmu nesīs Džeika dzīvē dziļas nepatikšanas un nelaimi. Tas kārtējo reizi par kristieša cienīgiem darbiem.

Šis tetovējums ir arī interesants, jo saskaņā ar pareizticīgo mācību karmas jēdziens ir daļa no pagānu ticības. Pagānu ticība savukārt ir elkdievība jeb viens no visbriesmīgākajiem nāves grēkiem, par kuru saskaņā ar pareizticīgo mācību cilvēku sagaida neaprakstāms sods.

Proti, pareizticīgais kristietis Mairis uz sava ķermeņa uz visiem laikiem uzrakstīja vārdu, kas nozīmē postošu spēku gan viņam pašam, gan viņa ticībai un baznīcai. No pareizticības viedokļa (un to Mairim varēs apstiprināt absolūti jebkurš kanoniskais pareizticīgais priesteris) šāds uzraksts daudz neatšķiras no tetovējuma "Man patīk grēka saldā garša" vai "Esmu gatavs pārdot dvēseli par naudu".

Ņemot to visu vērā, sanāk, ka tāpat kā tam ebrejam pirtī arī Mairim Briedim nebūtu slikti izlemt, kas viņam ir dzīvē ir svarīgāk – krusts vai apakšbikses.

Novērtē šo rakstu:

143
32

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

Trīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem...

Foto

Jaunā politiķa solījums

1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs....

Foto

Tiesības būt stulbam

Rit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20...

Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...