Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Pilsonis

25.03.2017. 13:49

Autoram - paldies par rakstu!Kaut būtu vairāk drosmīgu cilvēku,kuri profesionāli orientējas valstiskās sfērās un atsedz patieso lietu stāvokli!

Atbildēt

Uzmini

22.03.2017. 17:25

»

Jep

Eu, nu runā skaidru valodu! Kuram līkam pincim čakša DOD


"Es sapratu, kāpēc Anita un visa vadība viņu sauc par belašu." Belevičs

Atbildēt

Puma

20.03.2017. 19:56

Vispirms liels paldies Pietiek lasītājam par ievietoto informāciju. Tā mani sagrāva. Nav nekādu cerību,tie paši dubļi un vēl smacīgāks gaiss mediķiem. Nauda mums solīta vienmēr, bet nekad nav atnākusi, tā kā arī šoreiz nemaz negaidīsim. Gaidīju, ka vismaz atslābs birokrātu žņaugi, bet redzams, tie kļūs vēl ciešāki un neļaus mums strādāt, kontrolēt nāks medicīniski neizglītoti, bet izcili birokrātiski kadri. Cik viltīgi- Neatliekamā med. palīdzība vienā finansējuma grupā ar mūsu veselības aprūpes organizētājiem! Nav neviena pasākuma, kas veicinātu medicīnas pieejamību, nav domāts par mūsu sabiedrības sastāvu. Vēl lielas muļķības -pašvaldībām aizliegts sniegt finansiālu atbalstu
privātajiem, bet ģimenes ārstu prakses lielākoties ir individuālie darba veicēji! Kur ņemsim 2 māsas pie viena ārsta, ja ar uguni meklējam kaut vienu. Ar pašreizējām algām un ieviesto sertifikācijas modeli tiek izšķaidīti arī vēl esošie kadri.

Atbildēt

Māsa

20.03.2017. 16:12

Es zinu, kas pasūta šos rakstus. Tas ir gļēvulis. Viņš pats nekad neparakstās ar savu vārdu. Tas ir ļaundaris, kas medicīnu nodzinis līzd kliņķim. Man ir vēstule, ko man rakstīja draudzene no Norvēģijas. Viņa aizbrauca uz Norgi šā liekuļa dēļ. Te jums daļu no vēstules.
– tad nu mani sauca uz mazo operāciju zāli. Pie durvīm stāvēja visa slimnīcas vadība. Anita stāvēja ar sarkanām rozēm. Viņa pati man atvēra durvis.
Viņš bija noguldits ar kājām un galvu uz zemi. Šefs no dibena dzina viņam garas sirmas spalvas. Pumpa tāda kā pseidokondiloma tieši pret caurumu. Traucējusi dirst.
Brūnās pseidokondilomas ir kazahiem. Viņi dibenu tīra ar akmeni.
Milzīgs dibens un mazs līks pincītis. Es padomāju, kā ar to vispār kaut ko var. Nu ar to melno vārnu grīdas biedreni tad tā– tai tik naudu, Bet Baiba taču bija kaut kāda Latvijas misene, un viņa arī pa šo pincīti ņemas, bauc pie viņa sūkā un lūdzas, lai šo arī.
Viņš ieraudzija mani, pazina un sāka kliegt, ka es viņu nogalināšot. Paņēmu adatu un un iedūru vēnā. Viņš drebēja kā galerts un kliedza kā lokomotīve. Es sapratu, kāpēc Anita un visa vadība viņu sauc par belašu.
Vēlāk man palātā lika viņam vālreiz iedurt vēnā un uzlikt sistēmu. Pumpa bija nost. Gulēja viņš palātā un viņa roku glāstīja Čakša. Es zinu, kā atšķirt tās, kas pielien, no tām, kas devušas. Šitā tam mazam līkam pincītim dod.
Nu tā es viņu aizmirsu ar visu viņa pumpu.
Jūnijā manai vecākajai tīnim liftā iekāpa līdz divi čečeni. Varbūt kaut kādi afgāņi, jo viņš mūs vienmēr agrāk uz to Gulaša goteli sauca.
Apturēja liftu starp stāviem. Viens bērnam muti ar lupatu ciet, otrs roku zem biksēm un pirkstu iebāž. Un tad bērnam saka, ka es esot kaut kādu vēstuli Lauku avīzei uzrakstījusi un tagad 20 štukas viņiem parādā. Un parāda mazākās bildīti.
Nākošā dienā dabūju biļetes uz prāmi mums visām trim. Meitas mācās un šprehē norge, es arī špricēju, bet sola, ka tikšu reanimācijā. Nu alga ir desmitreiz. Kamēr viņš pisīs medicīnu, mēs uz Latviju nebrauksim. Norvēģijā policijai uzrakstīju iesniegumu, viņi meitas pieskata.

Atbildēt

tūba

20.03.2017. 12:35

pajautājiet, ko dara čakšas padomniece, tad atbildipar reformāma atradīsiet paši.

Atbildēt

ha-ha

20.03.2017. 11:37

4.maijā LPSR deputāti t.i.komunisti,komsorgi,čekisti, PSRS specvienību apsardzē,sanāca kopā un nolēma komunismu vairs necelt,jo ar to nekas prātīgs savai kabatai nesanāk un par miljonāriem nekļūt Ar sava vecākā brāļa svētību nolēma celt mežonīgo kapitālismu,kuru ceļ joprojam un kur miljoni saprātīgo ļaužu kabatās birst gan no ES fondiem,gan no valsts budžeta,Galvenais noturēt šim procesam 4.maija kadrus un sagatavot klonus.Kas attiecas uz tautu,tad-štrunts par bitem,ka tik medus!

Atbildēt

Dace

20.03.2017. 11:26

»

Fredis

Ne velna nesaprotu, vai šī būs tā gaidītā reforma un plāns, ko visi gaida? Tādas shēmas tak bijušas jau 10 gadus atpakaļ, vai tas ir viss, ko varēja parādīt "darbīgā" ministre ar "godīgo" padomnieci?Vakar TV3 gan labi parādīja,kā prot strādāt padomniece, pašvaldība = ZZS. Visi gali ūdenī,papīri tīri...


Zzs neko neatmet un zzs cilvēkus tur pa gabalu,vāne pieņem un pilda pasūtījumus,valdēs salikti cilvēki,kas tos pildīs, naudu sev patur. Stradiņos ar iepirkumiem Rīgas domes tradīcijas 20%,arī zzs gar degunu. Šobrīd veselības jomā valda haoss un visatļautība.

Atbildēt

Ierēdnis

20.03.2017. 10:48

»

no Čakšas

neko. Un es nesaprotu, kur tas suns aprakts- it kā runā sakarīgi, info sniedz, bet tikko jāsāk kkas darīt, tā nonākam pie sasistas siles un secinājuma- labāk nebūtu darījusi. Vai komanda vāja, vai tomēr bildi neredz...


Neredz nozari kopumā un nav arī komandas jo abas ar vāni ir klasiski Bosinga piemēri. Šī ministre visu sistēmu sačakarēt tā, ka līdz 65 gadam nevarēs savākt. Tik briesmīgi vēl nav bijis ne arvienu ministru.

Atbildēt

Vecas patiesības

20.03.2017. 10:41

Nekā jauna prezentācijā. Par to ierašanās laiku pie pacienta NMP: kā tiks plānots celt procentus?(Informācija vienā no pēdējiem slaidiem.) Neviens jau tā nedara, ka saņem izsaukumu un izbrauc, kad labpatīk. Hronometrs skaita laiku no pirmās sekundes. Ierašanās atkarīga no daudziem citiem apstākļiem: sastrēgumi, neprecīza adrese, ledus, bezceļš u.t.t. Veselības ministrija plāno arī sakārtot ceļus? Šie konkrētie procenti veidojas no pilnīgi citiem apstākļiem, vai ir vai nav personāla vai citi resursi, tas ierašanās laiku nemaina.

Atbildēt

--->SISE

20.03.2017. 10:23

»

Sise

Nu labi ,ka tik daudz uzrakstīts,ko jūs vēl no Čakšas gaidat


Demisiju, demisiju gaidam!!!

Lai kā korķi izšauj no VM

Atbildēt

Savā drauģeļu lokā viņš noteikti lepni palielās - re, kā es tos naciķus drāžu. Un šie man neko nevar padarīt!

20.03.2017. 10:17

»

TB

Savā drauģeļu lokā viņš noteikti lepni palielās - re, kā es tos naciķus drāžu. Un šie man neko nevar padarīt


Tas bija citam rakstītam domāts.

Atbildēt

TB

20.03.2017. 10:13

Savā drauģeļu lokā viņš noteikti lepni palielās - re, kā es tos naciķus drāžu. Un šie man neko nevar padarīt!

Atbildēt

piecgade

20.03.2017. 07:55

Kučinskis šorīt jau komentējis, ka reformas jāievelk vairāku gadu garumā, galvenais ir tikai skaisti parunāt, cik labi būtu, ja tādas tiktu veiktas...

Atbildēt

ekonom

20.03.2017. 07:43

Jā, galvenais visu sākt darīt pēc iespējas vēlāk, un tad jau var nedarīt vispār, jo viss plāns būs novecojis un atkal jāsāk taisīt jauns. Tāpēc mums nav e-veselības, ir 3-gadu rindas operācijām, haoss pakalpojumos. Bet nē, plānus ieviest nedrīkst, jo tas nav populāri. TP un Vienotībai var pārmest visu ko, bet tie tomēr kaut ko arī darīja, bet šie mīkstie traucēja reformām tajos laikos un arī tagad velk laiku,domājot, sēdēs ilgi un laimīgi.

Atbildēt

Fredis

20.03.2017. 07:30

Ne velna nesaprotu, vai šī būs tā gaidītā reforma un plāns, ko visi gaida? Tādas shēmas tak bijušas jau 10 gadus atpakaļ, vai tas ir viss, ko varēja parādīt "darbīgā" ministre ar "godīgo" padomnieci?Vakar TV3 gan labi parādīja,kā prot strādāt padomniece, pašvaldība = ZZS. Visi gali ūdenī,papīri tīri un var saņemt valsts pasūtījumu.Šie darboņi savā laikā apceļojuši daudzas slimnīcas, piedāvājot šo shēmu, labi,ka ne visur tos pieņēma.Toties tagad padomniecei noteikti jau jaunas idejas, kur grābt.Atmetīs atkal ZZS kādu ļimonu un ligzdiņā iekšā.

Atbildēt

Вася

20.03.2017. 02:36

Paldies dievam, ka valdībā strādā

Atbildēt

...

19.03.2017. 23:45

»

Troļļu gans

Piekrītu, liekas, ka prezentācija ir sagrābstīta nedēļās laikā, Preisu nav ko piesiet. Bija piedāvājums no kura nevar attiekties un ir jauni ļoti lieli izaicinājumi


kādi jauni? nauda visu laiku tiek prasīta,tikai papīru vajadzēja pretī un te ir? Pārāk gudrs gribi būt vai kā?

Atbildēt

Troļļu gans

19.03.2017. 23:41

»

ha ha

Preisa jau sen prom. Intresanti gan kapēc


Piekrītu, liekas, ka prezentācija ir sagrābstīta nedēļās laikā, Preisu nav ko piesiet. Bija piedāvājums no kura nevar attiekties un ir jauni ļoti lieli izaicinājumi.

Atbildēt

Troļļu gans

19.03.2017. 22:58

»

...

tiešām līdz 2065 :) žēl,ka nezin VM ,kas būs nākamgad.... Prezentācija tik vāja,cik pati Čākša


Negaidīti vāja. Lai ar kā es cienītu bij.ministru, jāatzīst, ka viņa prezentācija ir labāka. Čakšas ne šāda, ne tāda. Ko var secināt paskatoties 3.slaidu, ka apmierinātības un izdevumu lielumam korelācija ir nepārliecinoša, ka Slovākijā ir labāk nekā Latvijā, 8.slaids, ka Latvijā ārstu skaits maz atšķiras no vidējā ES, 11.slaids, savukārt māsu ievērojami, 12.slaids un salīdzināt ar 43. slaidu. Par noformējuma stila kļūdām, galotnēm pat nerakstīšu. Sagrābstīta prezentācija. Tā ir, ka nav komandas, ar vānēm vai preisām tālu neaizbrauksi.

Atbildēt

Troļļu gans

19.03.2017. 22:04

»

hi hi

Belēvičš līdz 2035. gadam bija saplānojis, Čakša jau līdz 2060


Precizēšu. Dr. Biol. Guntis Belēvičs, Veselības ministrs "Vesels! Latvijas veselības platforma 2015 - 2065". Profesionālāka prezentācija, ar pipariņu. Un daudz reālāka :-)

Atbildēt

Troļļu gans

19.03.2017. 21:52

Kāds priekšnieka līmenis, tāds padoto. Līdzīgi bija trešdien Saeimā. Štrunts ar priekšnieku un cien.padoto, nespēja ir acīmredzama. Pat Belēvičs cepa interesantākas un reālākas prezentācijas. Vispirms jānoslauka deguns un tad var domāt par pasaules lāpīšanu. Nu labi, 2 cilvēciņi ir tikai 2 cilvēciņi. Galu galā vienkārši nepaplašināti teikumi arī ir teikumi. A ko 100 izcili gudrās galvas? Kur principiālie opozīcijas deputāti, rakstnieki, jautātāji? Kur jūsmotājas? Kur principiālie latviešu aizstāvji? Kur pieredzējušie, bet vārgie vienotā bariņa deputāti? A nekur? Vieni apmierināti ar izrādīto principialitāti, redz kādus jautājumus mēs mākam uzdot. Otras sāk domāt par nākotni un nešūpot kārtējo laivu, kurā sēž. Citiem nav laika, jo ir tik daudz citu interesantu lietu, ko darīt darba laikā. Par vārgajiem garā vienotajiem nerakstīšu, jābūt pieklājīgam. Cerēsim, ka Čakšai izdosies Belēviča iesāktais, norakt ZZS un aizsūtīt to īsto vietu, politisko kapsētu. Nav Latvijā vietas politiskajiem zombijiem, bijušajiem komuņagām un viņu šodienas skolniekiem, čakšām, vānēm, preisām, utt.

Atbildēt

Ilgvars

19.03.2017. 21:15

Kad NASA notika space shuttle Columbia avārija, notika liela izmeklēšana, meklējot nelaimes iemeslus. Un kā viens no avārijas veicinošiem faktoriem tika minēts fakts, ka NASA pārāk aizrāvās ar Powerpoint prezentāciju veidošanu, tehniskā dokumentācija praktiski maz tika izmantota vadības hierahijas augstākajos līmeņos :)

Atbildēt

furiks

19.03.2017. 21:11

»

no Čakšas

neko. Un es nesaprotu, kur tas suns aprakts- it kā runā sakarīgi, info sniedz, bet tikko jāsāk kkas darīt, tā nonākam pie sasistas siles un secinājuma- labāk nebūtu darījusi. Vai komanda vāja, vai tomēr bildi neredz...


kuru Tu sauc par skaistu sievieti? to ar līdakas aukstajām izvalbītajām acīm, zirga zobiem un cinismu pret veselības aprūpē strādājošajiem? kas ir gudra runa.....

Atbildēt

švamme

19.03.2017. 19:53

Man izskatās interesanti šī frāze: Valsts maksātu par veselīgu un izārstētu pacientu, nevis par atrašanos stacionārā. Tā arī varētu būt reforma???

Ja samaksas apmērs jebkuram no ārstējošā sastāva būtu skaitīts balstoties uz VESELIEM cilvēkiem, nevis pēc vājnieku skaita, tad arī kvalitāte uzlabotos. Man šķiet, ka Japānā ir tāda sistēma, ka ārstam maksā, ja cilvēks ir vesels, un kā tikko saslimst, maksājumi neienāk, tātad ārsts ir maksimāli ieinteresēts, lai pacients pēc iespējas ātrāk atgūtu veselību.

Atbildēt

deputāts

19.03.2017. 19:51

Kučinskis no Čakšas gaida tikai bučas un neko vairāk.

Atbildēt

barmaļejs

19.03.2017. 18:53

Kučinskis labāk varētu pastāstīt, kā ar e-veselības 28 miljoniem tika glābts Lattelekom krīzes laikā

Atbildēt

baublies

19.03.2017. 18:19

Ko var apelēt pie Kučinska? Kučinskis ir slims cilvēks, slikti izskatās, un vienīgais, ko demonstrē visur - savu absolūto nespējību.

Atbildēt

...

19.03.2017. 18:11

»

siskoskopija

Papildus uzdevumus uzlikt ģimenes ārstiem nav iespējams, vismaz jaunajai paaudzei. Jo ārstu pamatizglītība nedod tādas prasmes un zināšanas. RSU topošie mediķi mācās uz plastmasas lellēm, LU vispār nav praktiskās apmācības...


Protams,jo uzņem visus LU un RSU,konkursa nav. Arī citi citās specialitātēs ir bēdu ieleja,ja tiek pirmā kursa izvelk cauri visām studijām,jo citādi rinda ar mācību spekiem paliks bez darba

Atbildēt

siskoskopija

19.03.2017. 18:08

Papildus uzdevumus uzlikt ģimenes ārstiem nav iespējams, vismaz jaunajai paaudzei. Jo ārstu pamatizglītība nedod tādas prasmes un zināšanas. RSU topošie mediķi mācās uz plastmasas lellēm, LU vispār nav praktiskās apmācības.

Savukārt rezidentūra ir strādāšana par zemu algu, kur neviens neko iemācīt nav ieinteresēts.

Atbildēt

no Čakšas

19.03.2017. 17:08

neko. Un es nesaprotu, kur tas suns aprakts- it kā runā sakarīgi, info sniedz, bet tikko jāsāk kkas darīt, tā nonākam pie sasistas siles un secinājuma- labāk nebūtu darījusi. Vai komanda vāja, vai tomēr bildi neredz?
GAIDĀM NO KUČINSKA, LAI VIŅŠ SAPRASTU, KA SKAISTA SIVIETE AR LABU VALODU VĒL NENOZĪMĒ LABA DARĪTĀJA, gaidām, kad kučinskim tas pieleks un viņš veiks attiecīgas darbības.

Atbildēt

Sise

19.03.2017. 16:36

Nu labi ,ka tik daudz uzrakstīts,ko jūs vēl no Čakšas gaidat?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...