Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā Krievijas nodevīgo iebrukumu Ukrainā mūsu acīm aizsedz gan Kremļa propaganda, gan operatīvi taktiskās situācijas straujā mainība, gan vispārējā t.s. “kara migla”, šeit ir saraksts ar informācijas avotiem no Ukrainas iekšienes, kas sevi pierādījuši kā vienlaikus kvalitatīvus un operatīvus.

Biznesa ziņu aģentūra “ЛIГА-БiзнесIнформ” un tās vispārējo ziņu sadaļa News.liga.net — ģimenes uzņēmums, kas kopš deviņdesmito gadu sākuma piedāvāja juridiskās informācijas datubāzes un biznesa ziņu produktus, kamēr ar laiku kļuva par pilnvērtīgu ziņu aģentūru. Auditorijas aptaujās un profesionāļu vērtējumā katru gadu iegūst augstāko atzinību kā visuzticamākais un neitrālākais Ukrainas ziņu avots. Publicē tikai pilnībā verificētas ziņas, jo īpaši pašreizējā situācijā. Visas ziņas tiek tulkotas arī krieviski, ir laba teksta tiešraides hronika par aktuālajiem kara notikumiem.

https://news.liga.net/politics/chronicle/novaya-ugroza-iz-rossii-vse-glavnoe-ob-eskalatsii-voennoy-agressii-rf-protiv-ukrainy-live

“Kyiv Post” — Ukrainas angliski rakstošais portāls un iknedēļas drukātais izdevums, kurā strādā kā vietējie, tā no Rietumiem iebraukušie žurnālisti un redaktori. Īpašnieki vienmēr bijuši ārvalstu investori Ukrainā, kam nav saistības ar vietējām politiskām interesēm vai Kremli. Šis ir populārākais Ukrainas medijs tai auditorijas daļai, kas neprot nevienu no austrumslāvu valodām un lasa tikai angliski. Trūkums — “Kyiv Post” izmanto mazu serveri, kurš lielu notikumu (revolūcijas, aneksijas, kara) gadījumos ne vienmēr spēj apstrādāt lielo pieprasījumu plūsmu. 

https://www.kyivpost.com/

“Українська правда” — 2000. gadā izveidots internetmedijs, kuru dibināja gadu vēlāk noslepkavotais žurnālists Heorhijs Gongadze. Viens no visvairāk respektētajiem medijiem kā Ukrainā, tā ārzemēs. Ziņo par notikumiem ukrainiski, krieviski un angliski.

https://www.pravda.com.ua/eng/

УHIAH — lielākā privātā ziņu aģentūra, ietilpst “Studija 1+1” raidošo un internetmediju konglomerātā, lielākā ziņu daļa pieejama bez maksas.

https://www.unian.net/

УКРІНФОРМ — vecākā Ukrainas ziņu aģentūra, dibināta 1918.gadā un līdz pat šim laikam pieder valstij. Dažādos apjomos ziņas no Ukrainas pieejamas ne vien ukrainiski un angliski, bet arī vēl sešās citās valodās.

https://www.ukrinform.net/

Šie ir “cietākie” un bezkaislīgākie informācijas avoti par notikumiem Ukrainā, kas ar ilggadēju darbu izpelnījušies labāko reputāciju un arī šobrīdējā kara jucekļa laikā palīdz savai auditorijai saglabāt skaidras galvas kā savā valstī, tā ārzemēs.

Novērtē šo rakstu:

74
63

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft