Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kurp tiek virzīta Latvija?

Cilvēks Trijičetrinieki
23.12.2014.
Komentāri (77)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nākamgad ēterā vairs nebūs raidījuma Dombura studija. Skaidrojums ir triviāli vienkāršs - pārāk augstas izmaksas. Pats Domburs sīkākus komentārus nesniedz. Iespējams, daudzi noticēs, ka tieši augsto izmaksu dēļ slēdz Dombura raidījumu kanālā LNT. Taču zinošākus cilvēkus - tos, kuri seko līdzi politiskajām norisēm Latvijā, māks pamatotas šaubas. Nav noslēpums, ka politiķus, kuri iedomājās, ka ir neaizskarami un viszinoši, ka var nemitīgi vervelēt muļķības un neko neizsakošas frāzes, Domburs prata nolikt pie vietas ar vienu vēzienu. Skaidri pasakot tiem, lai nelej ūdeni un nekarina makaronus uz ausīm.

Izskatās, Latvijā notiek milzu pārmaiņas - un ne uz labo pusi. Šķiet, politiskajai elitei ļoti nepatīk, ka atklāj tās nekopto un nobružāto fasādi, kas nav redzama ikdienā TV ekrānos, un kura parāda šīs politiskās elites izkurtējušo dabu, cinismu, nihilismu, augstprātību, varaskāri un nesodāmības apziņu. Latvijā nav daudz patiesi neatkarīgu un drosmīgu žurnālistu, kuri ir gatavi runāt atklāti un kuri nebaidās par savu ādu, nebīstoties, ka politmafija tos nospiedīs kā skudras, kas maisās pa ceļam.

Īstenībā stāsts nav par Domburu, jo, ja vajadzēs, viņš pats sevi pratīs aizstāvēt. Stāsts ir par virzienu, kurp tiek virzīta Latvija. Un šis virziens ir ceļš uz totālu kontroli un pakļaušanu. Visas Latvijas sabiedrības pakļaušanu melīgai un savtīgai propagandai, lai neliela politiķu grupiņa saglabātu neierobežotu varu un ietekmi. Kopš LNT kļuva par MTG grupas īpašumu, māc bažas, ka šo vienīgo kaut cik objektīvo mediju pakļaus visaptverošie politmafijas taustekļi, līdz ar ko Latvijas iedzīvotājiem vairs nebūs daudz iespēju gūt nesagrozītu un objektīvu informāciju par politikas aizkulisēm.

Māc bažas, ka Dombura studijas slēgšana var būt izplānotas akcijas, kas saucas - tautas totāla nozombēšana, viens no pēdējiem soļiem. Jo visi citi mediji - pat sabiedriskie, tiek jau kontrolēti un vadīti. Gluži kā padomju laikos, kad kompartija bija galvenā noteicēja par masu mediju saturu. Nav tālu līdz brīdim, kad režīmam nepakļāvīgos, kas nebūs mierā ar notiekošajām nelietībām varas kuluāros, sāks vajāt un pārmācīt. Ja kāds domā, ka tas nav iespējams, tad viņš rūgti maldās, par ko liecina tādas demokrātijas citadeles kā ASV, rīcība CIP cietumos. Retais vien domā, ka visi spīdzinātie bija teroristi. Protams, nav dzirdēts, ka Latvijā notiktu tik briesmīgas lietas, bet tendence ir skaidri redzama.

Lai sagrābtu un noturētu varu, tiek sadarītas ļoti daudz nelietības. Tiek pirktas gan vēlētāju balsis, gan melots pirms vēlēšanām, bet, lai iekļūtu Saeimā, cilvēki tiek bīdīti kā šaha figūriņas - novākti no ceļa, ja traucē. Aizsūtīti brīvprātīgi piespiedu kārtā uz Honkongu, kuras otrais nosaukums ir Kuldīga. Ar cilvēku apziņu tiek manipulēts ne sliktāk kā kaimiņvalstī Krievijā, politizēti tiek pat mūzikas šovi, cilvēki kļūst paranoiski aizdomīgi, gāna gan svešos, gan savējos - pat mūziķus un sportistus, vērpjot ap tiem neiedomājas sazvērestības teorijas, apsūdzot tos nodevībā.

Veci tantuki un citi vieglāk ietekmējami personāži, ir padarīti par nervu kamoliem, kas nevar naktīs mierīgi gulēt, jo domā, ka, neskatoties uz to, ka Latvija ir NATO dalībvalsts, rīt ap brokastlaiku Putins personīgi klauvēs pie viņu namdurvīm, lai izrēķinātos ar katru no tiem. Protams, situācija pasaulē ir nopietna, un mums blakus ir bīstams agresors Krievija, bet padarīt lielu daļu tautas par bailēs trīcošu recekli var vien valsts ienaidnieki vai galīgi nejēgas. Turklāt tas tiek darīts viena mērķa labad - lai noturētos pie varas un nezaudētu to, kas rezultātā dod gan materiālus labumus, gan ietekmi.

Turklāt politmafija, kura pārstāv šaura personu loka intereses, saprot, ka vara tā vien slīd laukā no tās kārajiem taustekļiem, ka arvien vairāk ļaudis saprot, ka vilks avis ādā tos grib saplosīt, ka latviešu tauta tiek vesta pretī tumšam bezdibenim, kurā iekrītot, tā vairs nekad nespēs atdzimt. It kā vēl nebūtu gana ar naida kurināšanu, panikas sēšanu, oponentu apmelošanu un kontroli ne tikai pār mediju telpu, bet arī pār drošības iestādēm, tiek kultivēta arī doma, ka seksuāli netradicionāli orientētie tiek diskriminēti, ka tiem ir jādod vairāk varas un tiesību, jo citādi tie pametīs Latviju, tā graujot mūsu ekonomiku.

Rodas pārliecība, ka "zilo" brālība ir okupējusi valdību un paziņo visiem - uzvara ir mūsu, kas nav ar mums, tas ir pret mums. Notiek masīva smadzeņu skalošana, lai pārliecinātu Latvijas sabiedrību, ka Eiropā tā ir pieņemts, ka mēs nevaram darīt un domāt citādāk, ja nedosim homoseksuāliem pāriem tādas pašas tiesības kā pārējiem - tradicionāli orientētiem, tad mūs gaida briesmīgs liktenis. Psiholoģiskais terors un melīga propaganda gāžas straumēm pār mūsu tautas apziņu, kropļojot un degradējot to, padarot lielu sabiedrības daļu par absolūtiem idiotiem, kas kā alvas zaldātiņi vienā solī soļo tiem norādītā virzienā. Solis pa labi, solis pa kreisi - neesi mūsējais. Nesoļo vienā ritmā ar visiem, tātad neesi ideoloģiski pareizi noskaņots - kaitnieks tā sacīt.

Smird pēc padomijas, smird pēc kaut kā jau redzēta, sajusta. Smird pēc totalitārisma. Smird pēc autoritārisma. Smird pēc fašisma, lai cik tas briesmīgi neizklausītos. Brīvā un neatkarīgā Latvijā. Vai tam var noticēt? Pakļāvīgo un gļēvo mūsu valstī ir vairāk, nekā to, kuri cenšas pretoties nelietīgai sistēmai. To arī izmanto tie, kuri atrodas pie varas. Un, ja pie varas nokļūst meļi un nelieši, kas cenšas maskēties aiz demokrātu maskas, tad neesam daudz labākā situācijā, kā tie kurus čekisti savulaik sagrūda lopu vagonos. Jo nerodas pārliecība, ka pat dzīvības tiešu apdraudējuma gadījumā, daudzi pretotos savām bendēm! Emigranti klusējot, emigrē, pensionāri klusējot, ļauj par sevi ņirgāties, skolotāji nevar un nevar saņemties kārtīgai protesta akcijai, smagi slimie neprotestē, ja tiem netiek sniegta adekvāta medicīniskā palīdzība.

Vai mēs drīkstam nosodīt vienkāršos Krievijas iedzīvotājus par to, ka tie tik ļoti viegli paļaujas Putina melu propagandai, ja paši esam ietekmējami un manipulējami?! Tie, kuri sacīs, ka esam gudrāki, melos. Nē, nemelos, viņi tā domās, jo ir manipulējami un ietekmējami, ko arī izmanto mūsu politiķi. Tikai aklais var neredzēt, ka veiksmes stāsta vietā, esam attapušies pie sasistas siles. Redzam, bet ticam meliem. pirmsvēlēšanu diskusijās piesauktā stabilitāte, ir mīts, jo Latvijā valda stabila stagnācija. Un tur kur stagnācija, tur izaugsmes nav. Un tur kur nav izaugsmes, ir atpalicība, bedrains ceļš uz valsts krahu. Lai novērstu uzmanību no valstī akūti svarīgajām tēmām, kas netiek iztirzātas, lai savu neizdarību un nemākulību nomaskētu, tiek meklēts ārējais ienaidnieks (gluži kā Krievijā). Turklāt tas nav tālu jāmeklē, tas ir tepat blakus. Putins ir kā glābiņš tiem, kuri nespēj Latviju vest pretī reālai ekonomiskai izaugsmei, jo ir tik vienkārši visu novelt uz viņu.

Daudzi teiks - muļķības, paranoja, murgi. Tas būtu tas labākais variants Latvijai un mūsu tautai. Bet vairums neredz acīmredzamo, jo tiem nav laika to saskatīt, cilvēki ir aizņemti ar savām ikdienas rūpēm - darbu un ģimeni. Un labi, ka tā. Taču var pienākt brīdis, kad kāds pieklauvēs pie jūsu durvīm un jautās, kāpēc tās nokrāsotas ne tajos krāsu toņos? Un skarbi vīri melnās maskās jūs saņems ciet un arestēs tāpēc, ka durvis nav pareizās krāsās, kas norāda, ka esat valsts ienaidnieks, tā teikt, bīstams elements, kurš jāizolē no sabiedrības, bet drošības labad varbūt pat jāiznīcina.

Neticami? Bet tikpat neticami ir, ka persona, kura nav ievēlēta Saeimā, tur nekaunīgā veidā iekļūst, pielietojot visnotaļ amorālus paņēmienus. Vēsi. Bez sirdsapziņas pārmetumiem. Uzspļaujot demokrātijas pamatprincipiem un ignorējot vēlētāju gribu. Mierīgi. Vai šāda persona, kuras morāle ir zem katras kritikas, un kuras eskorts savulaik pārkāpa satiksmes noteikumus, apdraudot līdzcilvēku dzīvība, drīkst atrasties valstiski atbildīgā amatā? Nav problēmu - Latvijā var. Var atrasties amatā, kurš prasa no cilvēka būt godprātīgam un ar absolūti tīru reputāciju. Lai gan tik augsta amatpersona nekautrējās nekaunīgi melot žurnālistiem?! Daži pat jūsmo, saka - bravo! Tāds ir Rietumu virziens, redziet! Viss ir OK! Kurp ejam un kur nokļūsim? Vai tik gļēvai sabiedrībai ir nākotne? Vai tā ir Latvija par kuru sapņojām? Brīva un neatkarīga.

Pārpublicēts no Delfi.lv komentāru sadaļas

Novērtē šo rakstu:

213
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

FotoLatvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus izdot darbus Latvijā un ārvalstīs. Lai cik cēla ir ideja, nav iedomājama situācija, ka autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību. Arī tad ja, projektu vadītāji apelē pie autora patriotisma jūtām un runā par Latvijas 100. jubileju.
Lasīt visu...

21

Muhameda portrets

FotoCeturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā Somijas pilsētā Turku marokāņu musulmanis ar nazi nodūra divus cilvēkus. Vēl kaut kas notika Diseldorfā, Vācijā, bet par to nav skaidras informācijas.
Lasīt visu...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...