Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fight

18.07.2017. 15:23

»

IQ

Pamulki,varda brīvība ir pāri visam


Jā aptaurētais vārda brīviba ir svarīga, bet ir situācijas, kad labāk pieturēt mēli aiz zobiem, ja esi atnācis provocēt lielas ļaužu masas, kurām ir pavisam pretējs viedoklis.Paskatītos, kas notiktu, kad kāds 9.maijā aizietu pārdaugavā pie okupantu pieminekļa ar plakātu nost ar okupantiem, nost ar okupantu pieminekļiem.

Atbildēt

fight

18.07.2017. 15:13

»

Nikolajs Buivids

Ja tas bija tautas sapulce, tad tur katram bija tiesības izteikt vai paust savējo uzskatu


Tu laikam esi tik liels idiots vai tādu tēlo, ja te piesauc vārda brīvības un Satversmes pantus.Paldies policijai, ka novērsa linča tiesu pret lielzagļu roklaižu, jo jābūt galīgam idiotam vai pārdrošam, labu lielzagļu honorāru saņēmušam cilvēkam, kurš masu mītiņā, kas rīkots pret valsts izzadzējiem un tiesībsargu bezdarbību, atnāktu ar plakātu, kas vērsti, pret šī pasākuma iniciatoriem, kuriem sanākusī tauta uzticas. Labi ka šādu provokatoru nesaplosija gabalos.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

18.07.2017. 12:04

»

Robis

Buivida kungs, Jūs kā pieredzējis un tiesībās zinošs cilvēks,visu pats labi zināt, kādā veidā jāpiesaka pasākumi (sapulce, mītiņš, pikets). Un nebūs tā, ka piesaka vienu pasākumu, bet faktiski notiek vēl citi. Tāpēc pasākumu organizētājiem un policijai jākontrolē, lai tā nenotiktu. Konkrētajā gadījumā...


Ja tas bija tautas sapulce, tad tur katram bija tiesības izteikt vai paust savējo uzskatu.
Bet ja policija aiztura cilvēku par uzskatu uz plakāta, tad kāda tā ir vārda brīvība Latvijā un Satversmes 100.pants?

Atbildēt

fight

18.07.2017. 11:03

Varbūt arī policija pareizi darija, kad aizvāca lielzagļu roklaižu savlaicīgi, kamēr tauta nebija pati sākusi linča tiesu. Un vai tad vajadzīgi lieki tērēt policijas resursus, lai aizvāktu šādu elementu, domāju ka pēc kārtīga vīra nopietnas uzrunas šāds provokators aizlasītos momentā ar visu savu plakātu.

Atbildēt

Latviešu Valoda

18.07.2017. 00:23

Spriežot pēc visas informācijas, vaininieks ticis aizturēts uz 48 stundām. Par plākātu vispār nevienu nekad neaiztur. Acīmredzot konstatēta konfliktēšana ar kādu sapulces dalībnieku - video beigās redzama padzīvojusi sieviete dzeltenā jakā, kas pēkšņi parādās ļaužu bara vidū, droši vien ar viņu arī bija konflikts. Bet tad parasti aiztur uz 3 stundām, lai beidzas pasākums. Bet pēc tam rezultējoši atrastas vai nu narkotikas, vai notika pretošanās policijai, vai radās cits pamats policijai jau sākt nopietnu lietu, izrietoši vainīgais aizturēts uz 48 stundām. Tad jautājums, kas tiek noklusēts un slēpts? Izskatās pēc provokācijas, uz ko naivākie ļaudis uzķērušies.

Atbildēt

Robis

17.07.2017. 20:02

»

Nikolajs Buivids

Var būt precizēsiet – Kādus likuma normas "plakāta turētājs" pats nav ievērojis


Buivida kungs, Jūs kā pieredzējis un tiesībās zinošs cilvēks,visu pats labi zināt, kādā veidā jāpiesaka pasākumi (sapulce, mītiņš, pikets). Un nebūs tā, ka piesaka vienu pasākumu, bet faktiski notiek vēl citi. Tāpēc pasākumu organizētājiem un policijai jākontrolē, lai tā nenotiktu. Konkrētajā gadījumā, tā arī notika. Cita runa, ka Ķuža kungs to nevar izskaidrot. Tas gan godu VP nedara.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

17.07.2017. 18:53

»

Tà ir

patiesîba vèl śodien. Aiztur un paskaidrojumà aizturètajam jàraksta , par ko ir aizturèts. Gan jau ka no bailèm atrod sevi kaut kur par vainîgu. Un tie mentu teksti, ka atzîśanàs vainu mîkstina. Bija lieta ar aizturèśanu, bet aizturèśanas faktu neieregistèja. Tas nozîmè, ka aiztur,aizturèśanu ar iemeslu...


Piedāvāju Jums iepazīties ar divām pēdējam tiesas spriedumiem Lietā 130028915, kuri liecina par policijas prettiesiskam darbībām. Tas var izdarīt pēc adreses - https://manas.tiesas.lv/eTiesasMvc/lv/nolemumi , ievadot ailē „Atlasīt pēc lietas numura:” numuru 130028915.
Tas, pagaidām, ir vis. Ja man būs spēks un ja Valsts instrumenti t.i. visi Valsts varas pārstāvi kuriem ir deleģēta Satversmes 2.panta tiesības, neierobežos manas Satversmes tiesības, es Jums paziņošu kā mums vajag cīnīties par mūsu tiesībām pret šiem instrumentiem.

Atbildēt

Aivars

17.07.2017. 17:22

Nu redzi, Ainār, vēl viens mūsējais - tā sakot progresīvi domājošs kadrs- rododendrs, bļ.d!

Atbildēt

viedais

17.07.2017. 17:16

Potapova ar jurašnieku jau gadiem kāpj uz balta papīra lapas, bet, kā neviens nepamana, tā nepamana

Atbildēt

Tà ir

17.07.2017. 16:00

»

Nikolajs Buivids

Ir veca anekdote – Menti, sākumā cilvēku aiztur, bet pēc tam domā par ko aizturēja. Policisti, sākumā domā par ko cilvēku aizturēt, bet pēc tam, ja ir pamats, aiztur. Secinājums - Latvijā menti tikai nosaukumu samainīja...


patiesîba vèl śodien. Aiztur un paskaidrojumà aizturètajam jàraksta , par ko ir aizturèts. Gan jau ka no bailèm atrod sevi kaut kur par vainîgu. Un tie mentu teksti, ka atzîśanàs vainu mîkstina. Bija lieta ar aizturèśanu, bet aizturèśanas faktu neieregistèja. Tas nozîmè, ka aiztur,aizturèśanu ar iemeslu neieregistrè un vèlàk paskaidrojumus izmet un cilvèku atbrîvo. Atliek augstàkstàcvośai amatpersonai pateikt mutiski, aizturiet un neieregistrèjiet. Lîdz ar to aizturèśanas faktu nevar pieràdît Bet policijas iekśèjie noteikumi par azturèto registràciju neattiecas uz aizturèto prasîbàm policijai registrèt aizturèśanas faktu. Tà patvała un nesodàmîba, noziedzîba aug policijas darbinieku vidû.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

17.07.2017. 14:02

Ir veca anekdote – Menti, sākumā cilvēku aiztur, bet pēc tam domā par ko aizturēja. Policisti, sākumā domā par ko cilvēku aizturēt, bet pēc tam, ja ir pamats, aiztur. Secinājums - Latvijā menti tikai nosaukumu samainīja?
Gribu atvainoties visiem normāliem policistiem, bet, diemžēl, deguta karote bojā medus mucu.

Atbildēt

jaajaa

17.07.2017. 12:47

...īstenībā jau provokators, protams...tikai konservatīvo sapulcē, domāju, varēja policija šamo mierīgi atstāt...tie nav cilvēki, kas ar dūrēm un mietiem cer savu kārtību ieviest...pasmaidītu par muļķi un viss...:)

Atbildēt

nu protams

17.07.2017. 12:25

Lapsam jau labāk patiktu brēkt par policijas bezdarbību, kad tam provokatoram kāds cits provokators būtu izdauzījis zobus, bet nu var iztikt arī ar policijas gānīšanu, ka tā ko tamlīdzīgu nepieļāva.

Atbildēt

Akis

17.07.2017. 12:14

Biju tur blakus, tas cilēks ar plakātu sākumā mierīgi, bet tad aizskāra, kādu gados vecu kundzīti. Laikam tur kaut kāds ass dialogs bija, vismaz no malas izskatījās. Ja jau tā mierīgi stāvētu, neviens jau neaiztiktu. Vēlāk par to rododendru uzzināju, ka viņš vispār esot tāds provokators, kas ierodas visos pasākumos, pirms tam prasa naudu, pretējā gadījumā draud.

Atbildēt

...

17.07.2017. 12:02

»

M.Baarda

Viņš bija paspējis "sakasīties", vai kāds no vairākuma, kam nepatika plakāta saturs ar viņu sakasījās


100+ pie mums vienmēr ir vainīgs 1 cilvēks, bet varza, kas tam 1nam uzklupa - nav vainīga ne pie kā :)

Atbildēt

Dīvaini

17.07.2017. 11:56

Vai tad LR nepastāv kāds noilgums strādāt citā nozarē pēc nozīmīgu amatu( pie tam represīvajās iestādēs ) pamešanas ?Konkrētā gadījumā S un J ir kompromats ne pret vienu vien ...

Atbildēt

Ēdelweiss

17.07.2017. 11:10

»

Nikolajs Buivids

Uzskatu, ka policija apkalpo politiķu un ierēdņu intereses, nevis Latvijas tautas intereses


Ko gan var cerēt citu sagaidīt no tā Tukuma miliča-sarkano fašistu-komunistu sulaiņa Inta Ķuža....viņš taču labprātīgi zvēreja kalpot noziedzniekiem...

Atbildēt

Malda

17.07.2017. 11:02

Ziniet, šķiet, ka striķu juršam ir taisnība, par tiesiskuma lomu Latvijā. Priekš kam policijas, tiesas, pierādījumi.. priekš kam! Ja man šķiet, ka latulapsa ir vainīgs pie kaut kā, tad ir vainīgs. un punkts! Kāda tiesa, kādi pierādījumi!
Nez kā jutīsies visi šie linču tiesātāji, kad pret viņiem vērsīsies ar viņu metodēm? Visas nellijas, ingas, anitas..., jo viņu prāt pietiek ar to, ka viņām tā šķiet!

Atbildēt

8888

17.07.2017. 10:50

Potapovka un Šļuraš ir divi veci blēži,un tas,ka viņi nav cietumā,tā ir arī ķužika vaina.

Atbildēt

777

17.07.2017. 08:10

»

RP

Piekriitu


Kuzis brivpusdienas nopelnija Gulami viesnica.
Labi ka nenogalinaja Matisa ielas policijas iecirkni,ka savulaik aiztureto Alekseju Telesevu.(politmafija)
Baltezer krasto kuzim jasak Pili buvet,ka Bogdanov ,montik cvetkov strukturai.

Atbildēt

Torpedo.

17.07.2017. 00:35

Tiešām tā bija tautas sapulce, vai tikai banānu pasākums bez banāniem)

Atbildēt

švamme

16.07.2017. 22:48

es uzskatu , ka pas. rīkotāju vaina nosaucot savu sapulci par "tautas" - no šejienes visi pārpratumi; ja "tautas", tad jau nosaukums paredz, ka ierasties un paust viedokli paredzēts visiem, kas sevi uzskata par "tautu". 9. maija pasākumus taču nesauc par leģionāru piemiņas pasākumu un 16. marta pasākumus par Lielās Uzvaras cildināšanas pasākmu. Nosaukuma izvēlē vainīgi rīkotāji un tas ka policija ir ar rikotājiem uz vienu roku, tas pat aklam redzams. Likumība un tiesiskum šeit nevienam nebija prātā, ceru ka aizturētajam juristam bus diezgan dzirksts un vēlēšanās lai iedzeltu lapseņu pūznim.

Atbildēt

gāja meklēt kaški

16.07.2017. 22:01

pie tam, plakāts melīgs un 100% ar nodomu melīgs, taču ne tik glups, ka nesaprot, kas notiek
kristinas aizstāv, tas vien jau visu izsaka

Atbildēt

global

16.07.2017. 21:22

»

global

Vai, labs latviešu humors vienmēr noder


Jā, un Simonai Grāvītei cepums par to, ka uzņēmās atbildību un pateica vismaz kaut ko, kamēr pārējie bēg no žurnālistiem.j

Atbildēt

Nikolajs Buivids

16.07.2017. 20:39

»

Robis

Izlasot rakstu un komentārtus, bez šaubām redzams, ka "plakāta turētājs" pats nav ievērojis likuma normas


Var būt precizēsiet – Kādus likuma normas "plakāta turētājs" pats nav ievērojis?

Atbildēt

Nikolajs Buivids

16.07.2017. 20:34

»

Mutants

No pirksta var izzīst arī laikam faktu un pasniegt. Tautas sapulce bija organizēta, gan jau likuma noteiktā kārtībā un izsludināta programma utt...


1. Cilvēka pamattiesības var ierobežot tikai ar likumu un likuma noteikta kartība, nevis pēc rīkojuma vai instrukcijas, skaties, piemēram, Likuma par policiju 5.p.4.d. – „Policija ar savu darbību nodrošina personu tiesību un brīvību ievērošanu. Šo tiesību un brīvību ierobežošana ir pieļaujama, tikai pamatojoties uz likumu un likumā noteiktajā kārtībā. Ikreiz, kad policijai nākas ierobežot personu tiesības un brīvības, policijas darbinieks sniedz tām paskaidrojumu, kurā pamato katru konkrēto ierobežojumu.(…)”

2. Publiskajās tiesībās darbojas princips “atļauts viss, kas ir noteikts ar likumiem”. Tas nozīmē: ja publiskās iestādes kompetences aktā ir noteikts, ka iestāde ir tiesīga ierobežot kādas privātās aktivitātes, tad iestādes rīcība ir pamatota. Ja nav noteikts, tad šāda rīcība nav pamatota, tātad ir nelikumīga. Privātajās tiesībās darbojas princips “atļauts ir viss, kas nav aizliegts”.

3. Saskaņā ar Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 7.pantu nevienu nedrīkst atzīt par vainīgu noziegumā tādas darbības vai bezdarbības dēļ, kas, saskaņā ar izdarīšanas brīdī spēkā esošajiem valsts iekšējiem tiesību aktiem vai starptautiskajām tiesībām, nebija noziegums.

4. Ar represīvu varu apveltītas amatpersonas neatļautam ar likumiem darbībām var būt stindzinošs efekts (chilling effect) uz cilvēktiesībām. Proti, pilsoniska valdības kontrole ir apgrūtināta, ja daļa no pilsoņiem baidās izmantot sava tādēļ, ka nevēlas pret sevi izsaukt, iespējams, drošības iestāžu nelikumīgu represijas. Tādēļ valsts amatpersonām ir pienākums darīt visu, lai pamattiesības būtu iespējams realizēt bez bailēm.

5. Papildinot Satversmi ar 8.nodaļu “Cilvēka pamattiesības”, likumdevējs ir noteicis valstī tādu vērtību sistēmu, kas cilvēka cieņas un brīvības aizsardzību atzīst par augstāko visu tiesību mērķi. No Satversmes 89.pantā noteiktā, ka “valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības”, izriet, ka cilvēka pamattiesības ir saistošas valsts varai jebkurā tās izpausmes formā. Pamattiesības darbojas nepastarpināti. To ierobežošana jebkādā jomā citādi kā vien Satversmē noteiktā kārtībā būtu pretrunā ar šo principu. Kā Satversmes tiesa jau ir secinājusi, (…) (2001.gada 19.decembra spriedums lietā nr.2001-05-03).

6. Vārda brīvība (tās ietvaros tiesības brīvi iegūt informāciju) ir nozīmīga un būtiska starptautiska vērtība atbilstoši minētajām Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas un Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas normām, kā arī būtiska Satversmē garantēta nacionāla vērtība Latvijas Republikā, kas ir demokrātiska valsts.

Visbeidzot, kārtējo reizi vēlos paziņot, ka Eiropas cilvēktiesību tiesa ir atzinusi, ka valsts ar sankciju mehānismu vai citādi nedrīkst radīt cilvēkam bailes izmantot savu vārda brīvību vai citas cilvēktiesības. Eiropas cilvēktiesību tiesa vairakkārt atzinusi, ka bailes no sankcijām rada stindzinošu efektu uz cilvēktiesībām (chilling effect), kas Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē tiek atzīts par tiesību pārkāpumu (sk. 2009.gada 26.februāra sprieduma lietā Kudeshkina v. Russia 99.punktu).

Atbildēt

Robis

16.07.2017. 20:08

Katru gadu, 16.martā ir pasākumi ar pretējiem uzskatiem un attiecīgi 9.maijā - arī. Ja tie notiktu pēc "plakāta turētāja" saprāta, tad pūtu upuri un grautiņi demokrātijas vārdā, katru gadu 16.martā, 9.maijā, Praidos u.c.

Atbildēt

heh

16.07.2017. 20:05

»

Nē - pilsonis

Tautas sapulce, ja tev ir prātiņš, ikr ar devīzi, par ko tie iestājās, pret ko tā sasaukta, bet nevis priekš bardaka, masu nekārtību organizēšanas. Tad vajadzēja pieteikt savu "sapulci" un klāt vaļā naidu pret Strīķi un Jurašu, lai viņus nomelnotu par oligarhu apkarošanu, ko traucēja visticamāk šis ...


tev, apgarotajam pisonim izskaidrošu, ka to Streļčenoku ieteica un virzija potapova&duraš, jo domāja ka ieliks zicdirektoru, kurš braukās komandējumos un nemaisīs potapovas lietām. nelaime sākās, ka zicdirektors sāka prasīt reālu darbu un padotību, kāda ir visās valsts iestādēs.

Atbildēt

Robis

16.07.2017. 20:04

Izlasot rakstu un komentārtus, bez šaubām redzams, ka "plakāta turētājs" pats nav ievērojis likuma normas!

Atbildēt

Bochēmists

16.07.2017. 19:22

judaši un sorosisti drīz būs pasludināti par neaizskaramiem,ukropabanderiešu manieres arī šeitan.

Atbildēt

Fēlis

16.07.2017. 19:18

»

Mutants

No pirksta var izzīst arī laikam faktu un pasniegt. Tautas sapulce bija organizēta, gan jau likuma noteiktā kārtībā un izsludināta programma utt...


Ui, kāda tev komunistiska domāšana! Droši vien biji gan pionieris, gan komjaunietis, tad tēvzemietis. Ka tik par pareizajiem!

Atbildēt

nu jaa

16.07.2017. 18:47

»

zjb

Biedrs Lembergs pasludināja Jurašu par galveno Latvijas cigarešu kontrabandistu. Tiesa Latvijas tautas vārdā pasludināja, ka Ostapa Bendera radinieks ir zaglis, un tāds gandrīz kļuva par Rīgas mēri... Vai Strīķe/Bordāns to nezināja, pirms apvienojās vienā bandā ar šo benderu? Vai tas nav zemiski attiecībā...


mani arī izbrīna tie, kuri balso par Strīķi- viņai ir dīvaina savdabīga taisnības izpratne, par kuru viņa ir gatava mirt. Problēma tikai tā, ka viņas taisnības centrā atrodas viņa viena pati, citiem tur nav vietas. Līdz ar to paredzu, ka tur, kur viņa ies, visur apkārt būs tiesvedības, pārmeti=umi, teikšanas, ka viņa jau nevarēja- vārdu sakot haoss bez kāda labuma.

Atbildēt

Ģenerāļa vecākā speciāliste

16.07.2017. 17:57

Simona Grāvīte aiztur kādu nepazīstamu cilvēku pie Rīgas pils un saka ierasto frāzi:
"Viss, ko teiksiet tiks vērsts pret jums".

Nepazīstams cilvēks:
"PUPUS !!!"

Atbildēt

TT

16.07.2017. 16:56

"Nepazīstams cilvēks" ir relatīvi pazīstams jurists Rodijs ar uzvārdu pseidonīmu Rododendrs.

Atbildēt

Pār MUĻĶU zemi - klāra debess...

16.07.2017. 16:51

13.01.2009. >|< 13.07.2017.

MUĻĶU zeme eurolatvānija, XXI gadsimts.

===========

Ir sacīts: "Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS."

Un, arī: "Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes."

Atbildēt

kode

16.07.2017. 16:26

»

Padibene

Esmaija


Tas viss, ko varēji izdvest?
Čekistu pēctecis!!! Tādiem tiesu un izmeklēšanu nevajadzēja, nolēma un nošāva turpat

Atbildēt

ESMAIJA

16.07.2017. 15:34

Kāda tur tautas sapulce? Pūlis salasījies no padibenēm. Ar galvu domājoši taču neies un bez pierādījumiem nepaģērēs ko tiesāt, ko nošaut un ko izbarot lapsām! Taču ieskatāties Potāpovas Aņkas acīs, tās nav gudra cilvēka acis, bet vājprāta stindzinātas kā kobrai. Un visa tā tukšā plātīšanās - nu tik viņa parādīs , izķers visus korumpētos Rīgas domē. Tikai nav paskaidrots, ko tad darīja līdz šim, ko ta neizķēra.

Atbildēt

haralds

16.07.2017. 15:17

jāpapēta, vai nu ir tāds likums vai to uz vietas izdomā rīkotāji kopā ar policistiem - ka rīkotāji drīkst tos, kuru purni un / vai žaķetes viņiem nepatīk, palūgt padzīt 50 m nostāk. nu, aizturēšana galīgi nav kasē, kur tad дерьмоkrā†ija?
http://www.fotoblog.lv/rep/8390621/?cid=57380
http://www.fotoblog.lv/rep/8390622/?cid=57380
http://www.fotoblog.lv/rep/8390623/?cid=57380
nekas nepatiess takš uz plakāta nebija rakstīts. nefirmīgi Lembergu #ah**j drīkst, ZOOpreziden†am drīkst paģērēt, lai atkāpjās, Ģenerālprokurōram drīkst paģērēt, lai atkāpjās, komunis†am, kolchōza priekšsēdim un 1000 000-na meklē†ājam drīkst paģērēt, lai atkāpjās, bet depu†ā†iem Po†āpovai un Bordānam nedrīkst!
bet atmāzēties iekšlietu minis†rs un Ķuzis meis†ari:
https://skaties.lv/zinas/latvija/iekslietu-ministrs-kozlovskis-atvainojas-operatoram-par-aizturesanu/
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/policijas-prieksnieks-policistu-riciba-mani-raisa-bazas/komentari/

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Neoliberālisma dizaina izčākstēšana

FotoLatviešu politiski organizatoriskās kaislības saglabā vēsturiski sākotnējo dinamismu. Latviešiem nav apnicis veidot jaunas politiskās organizācijas. Dinamisms nav tik liels kā „pirmajā” LR. Bet arī tagad, „otrajā” LR, nav pamata sūdzēties par politisko organizāciju veidošanas mānijas apsīkumu. 2014.gada 5.maijā tika dibināta partija „No sirds Latvijai”, 2014.gada 17.maijā tika dibināta „Jaunā konservatīvā partija”, 2016.gada 3.maijā tika dibināta partija „KPV LV (Kam pieder valsts)”, bet 2017.gada 26.augustā tika pietaisīta partija „Kustība „Par!”.
Lasīt visu...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...