Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ierosinājums Pietiekam

24.02.2021. 23:48

Jums vajadzētu uzrakstīt rakstu par tēmu, kas ir apskatīta šajā vecajā referātā, un tas bija jau tālajā 2010.gadā, bet nekas nav mainījies!:
http://www.latvijasadvokats.lv/article/49/

Lūk, tā ir īstā vieta, no kurienes aug kājas Latvijas policijas un prokuratūras cinismam un visatļautībai. Mums cenšas iestāstīt, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, bet izrādās, ka pat Krievijā un Ukrainā ir lielāka demokrātija, nekā Latvijā, jo Latvijā policija un prokuratūra darbojas kā troika, kas aizstāj tiesu!
Te galvenais, vērtīgākais izvilkums no šī referāta, kas pierāda, ka dzīvojam beztieskākā valstī pat par Krieviju un Ukrainu:
" Kādus pilveidošanas ceļus saskata šī referāta autors?
..............
Otrkārt, ir jāatsakās no līdz šim dominējušās tendences samazināt pārsūdzēšanas iespējas līdz vienai-divām pakāpēm, nepieciešams ieviest dubulto un pat trīskāršo kontroli.

Treškārt, nepieciešams palielināt tiesas un tiesnešu lomu pirmstiesas kriminālprocesā un kriminālprocesa uzsākšanas stadijā pieņemto lēmumu kontrolē, paredzot plašākas iespējas pārsūdzēt arī tiesā lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu un par kriminālprocesa uzsākšanu.

Šādus un līdzīgus tiesiskus modeļus izmanto jau vairākas valstis. Dažas no šīm valstīm vai dažus šo valstu pielietotos risinājumus nevajadzētu pārņemt nekritiski, kā to dažreiz dara mūsu likumdevējs, bet tomēr problēmas izpēte nevar būt ne vispusīga, ne praktiski noderīga, ne mūsdienu situācijai atbilstoša, pilnībā ignorējot ārvalstu pieredzi un no tās uzreiz atsakoties.

Piemēram, Francijas Kriminālprocesa kodeksa sistēma būtiski atšķiras no Latvijas kriminālprocesa tieši ar to, ka izmeklēšanas tiesnesis ir aktīvs procesa dalībnieks praktiski visā pirmstiesas kriminālprocesā. Izmeklēšanas tiesnesis var izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 92.pants), pieprasīt no kriminālprocesu veicošajām amatpersonām izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 151.panta 1.daļa), lemt par pierādījumu pieļaujamību jau izmeklēšanas stadijā (Francijas KPK 170.pants), izbeigt kriminālprocesu, ja apsūdzības celšanai nav pamata (Francijas KPK 177.panta 1.daļas).

Saskaņā ar Francijas KPK 185. un 186. pantiem procesa dalībniekiem ir tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas tiesneša lēmumus izmeklēšanas palātai.

Citiem vārdiem, izmeklēšanas tiesneša statuss Francijas kriminālprocesā ir pietuvināts procesa virzītāja statusam Latvijas kriminālprocesā, un, kas ir daudz svarīgāk, tiesa plašāk, nekā Latvijā, kontrolē pirmstiesas kriminālprocesa norisi.

Pārsūdzības arhitektūras ziņā mūsu Kriminālprocesa likumam ir līdzīgs Igaunijas Kriminālprocesa likums, kura 229.paragrāfs piešķir procesa dalībniekiem tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas iestādes lēmumus prokuroram, bet prokurora lēmumus – vienu pakāpi augstākajā prokuratūrā. Tomēr, Igaunijas Kriminālprocesa kodeksa 230.paragrāfs paredz iespēju prokuratūras amatpersonu lēmumus pārsūdzēt izmeklēšanas tiesnesim.

Kā interesantu piemēru var minēt arī Krievijas Federācijas un Ukrainas Kriminālprocesa kodeksus, kuru aktualitāte Latvijai pamatojās uz tādu mūsu tiesisko kultūru kopējo iezīmi kā ārkārtīgi progresīva tiesiskā regulējuma iestrādāšana likumā un relatīvi augsts juristu profesionāls līmenis, kuri, diemžēl, bieži vien vāji ietekmē kopumā represīvi nihilistisku domāšanas veidu likuma piemērošanas praksē. Iespējams, ka demokrātiskie institūti, kas Latvijā vismaz pagaidām funkcionē, ļaus mums šo valstu pieredzi izmantot labāk, nekā pašās Krievijā un Ukrainā.

Krievijas Kriminālprocesa kodeksa 125.panta 1.daļa paredz personai tiesības pārsūdzēt rajona tiesā pēc pirmstiesas izmeklēšanas izdarīšanas vietas lēmumus par krimināllietas ierosināšanu un izbeigšanu, citus lēmumus, kas skar personas konstitucionālās tiesības un brīvības, vai kavē personas pieeju tiesai.

Ukrainas Kriminālprocesa kodekss, kurš no juridiskās tehnikas viedokļa izskatās neskaidrāks un sarežģītāks, tomēr paredz iespējas pārsūdzēt tiesā lēmumus par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu (236-1.pants), par kriminālprocesa izbeigšanu (236-5 pants) un kriminālprocesa uzsākšanu (236-7.pants).
............."

Atbildēt

aina

24.02.2021. 18:09

Kapēc vajadzēja visu ražu novākt,nepietika vienu nogriezt,aiznest uz analīzēm?
Kur pie mums ir cilvēktiesības?
Uzvar,bagātie un visu varenie!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 17:14

TOP advokāti -

TOP ir angļu valodas vārds, ar nozīmi
augšgals,
latviski saka - topā jeb augšgalā jeb

augšgala advokāti labākie Latvijas advokāti

Atbildēt

juhops

24.02.2021. 17:01

Trūkst vārdu! Vēl viens pierādījums tam, ka Latvijā cilvēkiem bez sakariem un naudas taisnību panākt ir tikpat kā neiespējami.

Atbildēt

vietējais

24.02.2021. 16:11

»

vcb

Vietējais, kādu darbu, kādas pūles??? Spriedumu izlasīji? Jeb nelasīji, bet viedoklis ir? Ne jau par darbu un pūlēm piespriež morālo kompensāciju. Un, pat tad, ja būtu runa par darbu un pūlēm, tad par kādu darbu un pūlēm var runāt, ja tante iekašāja zemē 27 kaņepju sēkliņas pa perimetru ap savu villu...


Tad kad tev būs 70 vai 80 gadi, pamēģini uzrakt zemi, kaut ko iedēt un uzaudzēt, bez darba un pūlēm.
Un tad es labprāt pasmietos kā tev tas bez darba izdotos? Vari būt drošs arī tev no vecuma,slimībām un visadām kaitēm neizdosies izbēgt un būtu labi ja līdz tam laikam saprastu ko nozīmē vārds,darbs.

Atbildēt

vcb

24.02.2021. 15:54

»

vietējais

Šādas lietas nevar rēķināt tikai matemātiski. Gribētu redzēt ja tavu darbu un pieliktās pūles izpostītu kāds muļķis, kādu dziesmu tad dziedātu...


Vietējais, kādu darbu, kādas pūles??? Spriedumu izlasīji? Jeb nelasīji, bet viedoklis ir? Ne jau par darbu un pūlēm piespriež morālo kompensāciju. Un, pat tad, ja būtu runa par darbu un pūlēm, tad par kādu darbu un pūlēm var runāt, ja tante iekašāja zemē 27 kaņepju sēkliņas pa perimetru ap savu villu? Un pirmajā laikā varbūt palaistīja. Baigais darbs...

Atbildēt

viedoklis

24.02.2021. 15:37

»

Latvju strēlnieku mazdēls

Nespēju noticēt, līdz kādam idiotismam nonākusi mūsu valsts. Attopieties


Mūsu valstī loģisku rīcību meklēt nav vērts, neatradīsiet to. Un nav runa par tiem 1500 eiro kuri būtu jāizmaksā pensionārei, bet pie visa vainīga ir godkāre un varenības sajūt, jo izmaksājot šo summu būtu jāatzīst ka vara pārsniegta un ir kļūdījušies. Bet kā zināms, ja augstprātība un varenības sajūta pārņēmusi cilvēku un viņš sevi vērtē. ieceļ dieva vietā, kā var atzīt savas kļūdas un palikt pēkšņi par normālu cilvēku.

Atbildēt

Jauna kultūra

24.02.2021. 13:50

»

nekas nemainās?

Lai secinātu, kas tās par kaņepēm,pārbaudei pietiktu ar pāris stublājiem, kāpēc bija vajadzīgs tāds vandālisms...


Tikmēr Lembergu tiesā 10 gadus un žēlojas, ka tiesai mazs resurss. Likās ar jauno ģenerālprokuroru kaut kādi principi mainīsies, še tev. Lai iztiesātu pensionāres lietu - jamaksā par komunālajiem, tiesnešiem, tiesnešu palīgiem algas, IT apkalpošanas izmaksas, proguroriem, kuri to visu skricelēja plus vēl ja atmetīs apgabaltiesai atkal maksā maksā maksā. Un kāda valsts iedzīvotājiem no tā pievienotā vērtība? Varbut tomēr samaksāt 1500 euro un beigt kasīties???

Atbildēt

nekas nemainās?

24.02.2021. 13:03

Lai secinātu, kas tās par kaņepēm,pārbaudei pietiktu ar pāris stublājiem, kāpēc bija vajadzīgs tāds vandālisms?
Domāju, ka ar šo prasību prokuratūra zaudē daudz vairāk nekā 1500 eiro.Savu prestižu, kurš jau tā zems, bet nupat ar jauno prokuroru uzlabojās. Nekā. Lecam pa vecam!

Atbildēt

kas ir top advokati?

24.02.2021. 11:54

Kas ir TOP advokati?

Atbildēt

Hrens

24.02.2021. 10:08

Iespējams zilais zilo brālības biedru sargā. Bet kuru tas vairs interesē.

Atbildēt

lauķis

24.02.2021. 09:21

»

RP

Un tad naaks Saulvedis- bordans!...izdzenaas dazjus "sliktos", izkaartos tantukam kompensaacijas un iejaas baltaa zirgaa nakosho veeleeshanu pirmajaas rindaas


Gan jau tajā kompānijā būs govjuzēns un vēl viens otrs deģenerāts kas tēlo tautas aizstāvi.Nekā jauna,tas viss jau ir bijas.
Ja ir aitas,atradīsies arī cirpēji.

Atbildēt

RP

24.02.2021. 09:10

»

Skabarga

Kleptokràtijas šedervs ir vandíties pa svešiem dzívokļiem un izmantot raganu pakalpojumus par nodokļu maksàtàju naudu, prese nerok, jo ir taču ,,aizliegtàs,, témas


Un tad naaks Saulvedis- bordans!...izdzenaas dazjus "sliktos", izkaartos tantukam kompensaacijas un iejaas baltaa zirgaa nakosho veeleeshanu pirmajaas rindaas!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 07:58

Nevar domāt, ka prokurors ir tikai melnais bruņinieks, jo

pēc 4 gadus ilgas tiesāšanas, kur
piedalījās, apsūdzību uzturēja prokurore Rīgā
par vainīgiem dienesta pilnvaru
pārsniegšanā tika atzīti
3 Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa policisti
un
viņiem uz gadiem tika liegts strādāt policijā
un tika piespriests piespiedu darbs.

2. instance atzina 1. instances tiesnesi par nepareizu.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 06:08

Internetā biologs (eksperts)
komentēja par šo lietu
pazīmes pēc kurām atšķirt parasto kaņepi dabā
no narkotiskās,
izteikums bija, ka tas neesot viegli.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 05:08

>Kasācijas kārtībā vairs nav iespējams mainīt >summas.

Nē, var, jo summa izriet no likuma piemērošanas,
likums var būt piemērots, bet nepilnīgi, nepareizi.
Ir Senāta dokumenti, kur par to ir spriests.

>lietas turpināšanai. Ko gan var gribēt no >totalitārās varas šajā valstiņā, kur policisti >kļuvuši par riktīgi iebarotiem asinssuņiem, >aizstāvot partokrātijas diktatūru

cēlonis ir tas, ka ir likumi, kas neatbilst
Satversmei un tos lieto prokuratūra,
bet privātpersona ar TOP advokātu palīdzību
var apstrīdēt šo tiesās.

Vajadzīgi ļoti labi iebaroti, riktīgi TOP advokāti.

Atbildēt

Skabarga

24.02.2021. 03:30

Kleptokràtijas šedervs ir vandíties pa svešiem dzívokļiem un izmantot raganu pakalpojumus par nodokļu maksàtàju naudu, prese nerok, jo ir taču ,,aizliegtàs,, témas....

Atbildēt

kalašnikovs

24.02.2021. 02:35

No dibenrasta vēl ne to sagaidīsim!

Atbildēt

Atkal nekā

24.02.2021. 00:09

Smaga vilšanās !

Atbildēt

Latvju strēlnieku mazdēls

24.02.2021. 00:00

Nespēju noticēt, līdz kādam idiotismam nonākusi mūsu valsts. Attopieties !

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

23.02.2021. 23:29

No Ģenerālprokuratūras Finanšu departamenta (vai kā viņiem to struktūru sauc) darba apraksta viss ir pareizi.
Sen atpakaļ strādāju Rīgas domes vienā no departamentiem. No valsts puses RD grasījās uzlkt sodu par pašvaldību autonomu funkciju (kas noteiktas likumā "Par pašvaldībām" nepildīšanu. Tad toreizējā RD Finanšu departamenta vadītāja aicināja izvērtēt, vai "ekonomiski izdevīgāk" ir maksāt sodu un nepildīt uzdevumu, kādēļ vispār pašvaldība ir radīta, un par ko tai vispār pienākās nodokļu maksātāju nauda!

Atbildēt

to 22:31

23.02.2021. 22:52

Kurš likums to noteic ?
Un kas ir likums pret blatu sistēmu varas gaiteņos?

Atbildēt

l

23.02.2021. 22:31


Likums noteic , ka iestādes kļūda nedrīkst radīt negatīvas sekas privātpersonai.

Kopmensācija jāprasa no vainīgajiem miličiem un daudz lielāks cipars.

Lv āra apstākļos narkotiku saturošas kaņepes izaudzēt nav iespējams. ( temperatūra par zemu )

Atbildēt

Niknais

23.02.2021. 22:13

Piderasi

Atbildēt

Lato Lapsa

23.02.2021. 21:37

Bez cepiena. Es te tagad lembja iemaksāto avansu atstrādāju.

Atbildēt

cik naivs jautājiens

23.02.2021. 21:21

»

hm

Tantiņa vairākus gadus maksājusi advokātiem, braukājusi uz tiesām un beidzot pierādījusi policistu nelikumīgu rīcību...


sen jau redzams , kurš ar ko atrodas kara stāvoklī.

Atbildēt

NEVAR

23.02.2021. 21:21

»

Maigonis

Ir tikai vienas zāles. Nākamās instances tiesai jāliek kompensēt vēl lielāka summa un tiesas izdevumi jāsedz prokuratūrai. Un tas ir jāpublicē mēdijos. Jo šis gadījums ir par policijas patvaļu, kura nedrīkst palikt nesodīta


Kasācijas kārtībā vairs nav iespējams mainīt summas. Tikai konstatēt, vai lietā ir bijuši kādi procedūras pārkāpumi vai piemēroti nepareizi panti. Un tad lietu nosūtīt atpakaļ pārskatīšanai uz citu apgabaltiesu vai vispār sākt lietu no jauna. Izskatās, tantei tās kaņepes izmaksās krietni dārgi visos tiesu izdevumos vai arī policija gaida, kad tante atstieps kājas un zudīs pamats lietas turpināšanai. Ko gan var gribēt no totalitārās varas šajā valstiņā, kur policisti kļuvuši par riktīgi iebarotiem asinssuņiem, aizstāvot partokrātijas diktatūru, lai nejauši nenonāktu barikāžu otrā pusē, kā Baltkrievijā.

Atbildēt

Secinājums

23.02.2021. 21:01

»

Paija

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs...


Vergiem nav nekādu tiesību.

Atbildēt

tv36

23.02.2021. 20:56

»

Paija

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs...


Šī suga saprot tikai naudas valodu. Ja nodokļu maksātāji likumīgi varētu norādīt, kur novirzīt samaksātos nodokļus, tad varbūt kaut kas mainītos.

Atbildēt

Paija

23.02.2021. 20:50

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs.
Kā šodien atceros, ka Tieslietu ministrijā Publisko tiesību departamentā savas karjeras sākumā strādāja gan Strupišs (Komerclikuma projekts, tagad Augst. Tiesas pr-js), gan Stukāns (Publisko tiesību departamenta referents toreiz), gan V.Krūmiņa (tagad Augst. tiesas Adm. dep. pr-ja, agrāk Tiesl.ministrija) Krūmiņa bija Strupišu iesaistījusi Komerclikuma projektā...
Tā ka pensionāres likteni izšķirs savstarpēji labi pazīstami biedri un biedrenes.

Ir jānotiek kaut kam globālam, lai tiesa lemtu parastā mirstīgā labā...

Atbildēt

tv36

23.02.2021. 20:49

Alkatīgi burtpakalpīgi mērgļi, ne tiesiskuma pārstāvji. Varu saderēt, ka pārsūdzēšanas cirks notiek sausas statistikas dēļ, lai kaut kad var “pamatoti” prasīt algas pielikumus un/vai prēmijas par it kā labi paveiktu darbu. Uz pensionāres rēķina? Nu, nu. Karmarangs (karma+bumerangs; vārdu aizņēmos internetā) sasniedz visus.

Atbildēt

hm

23.02.2021. 20:45

Tantiņa vairākus gadus maksājusi advokātiem, braukājusi uz tiesām un beidzot pierādījusi policistu nelikumīgu rīcību.
Tā vietā, lai nokaunētos un lūgtu piedošanu, tiek izmantots valsts resurss un tantiņai no jauna liek algot advokātus un staigāt pa tiesām. Ja nevar likuma ceļā, tad ārpus tā. Tas ir tāds kā brīdinājums visiem, kas grasās vērsties pret valsts nelikumīgu rīcību. Nokausēsim jūs tiesās un advokātu pakalpojumos gadu gadiem ilgstošos!
Vai šāda valsts institūciju rīcība neprasa nosodījumu?

Atbildēt

Tīrs čangalis

23.02.2021. 20:02

Ja tā taisnība, tad mana iedzimta inteliģence neļauj Jūs ,prokurorus nosaukt par pilnīgi aptaurētiem idiotiem!

Atbildēt

Gunča no Kokorevas.

23.02.2021. 19:40

kad man nogrieza, tad bija laipni mājieni par kukulīti...

Atbildēt

roselle

23.02.2021. 19:30

resursi tomēr ir??? kasīties un kasīties ap jau gandrīz aizmirstām lietām

Atbildēt

XXXX

23.02.2021. 19:16

»

Secinājums

Tikai sadomazohists vēlētos nonākt pensionāres Dzidras vietā.Tad tu varēsi pasmīnēt par visu


Vēlreiz aicinu norobežoties no personālijām, bet pievērsties principiem.
Taču ja kas, viena personālija šķiet nepelnīti aizmirsta, nepieminēta. Tā, kura visu to raksta. Piekritīsim, ne jau tantuks, kurš kaut ko noteikti pelnījis, ir tas rakstītājs.

Atbildēt

Taa ir kad

23.02.2021. 19:14

Pisarsi vada valsti ar katru dienu pix gets ar own vairaak

Atbildēt

Hauss

23.02.2021. 19:07

Šādi ,,MĒSLI,, un visa viņu šaika būtu jātiesā GĀGĀ!!!!!!!!!

Atbildēt

Tā var tikai Latvijā

23.02.2021. 18:58

Iznīcina privātīpašumu, bez tiesas lēmuma, tas ir, bez juridiska pamata, un vēl negrib par kaitējumu samaksāt? Jebkurai nekaunībai ir robežas, bet te Ģenerālprokuratūra ir pārkāpusi visas iespējamaš saprotamās robežas. Ja taisnību, tad kaņepes ir saimnieces, un cenu nosaka saimniece - tādu kādu grib. Ja nelikumīgi, un šoreiz tā ir, pievāci stukān vai ģirģen, tās kaņepes - tad maksā cik prasa! Un nečauksti... Tas nekas, ka esi baigais valdonis. Iespējams, ka jau ir aizmirsies, kā atbrauca pie kādiem džeki ar dēļu galiem un tur pavicinājās. Nedod Dievs, ka atkārtosies recidīvs.

Atbildēt

jkjkjkjkjkjkj

23.02.2021. 18:58

tūpļa imunitāti var sasniegt sākot pretoties okultistu-pedofīlu ielikteņiem
un steidzami sasaucot Nīrnbergas prāvu

Atbildēt

vietējais

23.02.2021. 18:42

»

vcb

Pēc būtības jāpiekrīt gan pieteicējai, gan tiesai, gan komentāru autoriem. Tomēr, vērtējot summas apmēru, ir bišķi par treknu. Par šādu morālo skādi ar kādiem 500-700 Eināriem būtu pieticis atliektiem galiem. Un būtu vilks paēdis un kaza dzīva


Šādas lietas nevar rēķināt tikai matemātiski. Gribētu redzēt ja tavu darbu un pieliktās pūles izpostītu kāds muļķis, kādu dziesmu tad dziedātu?
Sodam vajadzētu būt vismaz sākot no 3000 un nevis no valsts bužeta, bet vainīgajiem, ar cerību ka tā viņiem būtu mācību maksa par savu muļķību.

Atbildēt

XXXX

23.02.2021. 18:15

Norobežojoties no iesaistītajām personām, sūdzēties 3 instancēs ir atļauts jebkuram. Uzsvēršu vēlreiz -JEBKURAM. Personālijām nav nekāda nozīme. Pēdējais urkagāns arī var sūdzēties 3 instancēs.
Tāpēc lielā sūdzēšanās matadors izbrīns prasās pēc smīniņa.

Atbildēt

jautaajums

23.02.2021. 17:57

»

Tamāra

....Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro - kompensācija par amata atstāšanu


Kad beidzot sapratīs ka nedzīvojam valstī,dzīvojam smirdīgā kolonijā ar koloniālu pārvaldi.Nu kad nāks apskaidrība?

Atbildēt

Tamāra

23.02.2021. 17:53

»

vcb

Pēc būtības jāpiekrīt gan pieteicējai, gan tiesai, gan komentāru autoriem. Tomēr, vērtējot summas apmēru, ir bišķi par treknu. Par šādu morālo skādi ar kādiem 500-700 Eināriem būtu pieticis atliektiem galiem. Un būtu vilks paēdis un kaza dzīva


....Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro - kompensācija par amata atstāšanu.....
UN PENSIONĀREI PAR TREKNU ?

Atbildēt

vai tu

23.02.2021. 17:49

»

R

Latvijas policijā, tiesās un prokuratūrās notiekošais vairs pat neizbrīna


par prokuroru Uldi Cinkmani,....tas video tagad ari krievijaa populars

Atbildēt

stukans

23.02.2021. 17:47

jau suuta komandejumaa uldi Cinkmani ar sljuskaam lai ietupina alkatu penzionari

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vecie blēži „likuma un kārtības” sardzē

FotoGrūti pateikt, kas darījās Mandžūrijas kandidāta Alda Gobzema galvā, kad tika izdomāts viņa jaunās partijas nosaukums „Likums un kārtība”. No vienas puses varbūt Aldis ir amerikāņu seriāla „Law and Order” kvēls cienītājs, no otras varbūt viņa sirdij ir tuva Polijā valdošā partija „Likums un taisnība”. Tāpat iespējams, ka par iedvesmu kalpojis gan seriāls, gan partija. Taču, manuprāt, jaunās partijas nosaukuma izvēle patiesībā ir pamatojama ar to, ka Aldis ir vienkārši nolēmis mūs visus pamatīgi „iztroļļot”, jo partijas „Likums un kārtība” valdē ir savācis personas, kurām ar iepriekšminētajām vērtībām nav ne mazākā sakara.
Lasīt visu...

18

Karīna Sprūde ir nevis parasts mirstīgais, bet mans cilvēks

FotoVisi ir izņēmušies, un tagad klausieties. Es vienmēr runāju to, ko domāju. To Jūs zināt. Es nebaidos būt tāds, kāds esmu, jo tikai tā var izmainīt domāšanu sabiedrībai. Tas ir smags darbs un prasa milzu piepūli. Tas jādara pat tad, ja kāds apvainojas. Tātad. KARĪNA SPRŪDE IR MANS CILVĒKS.
Lasīt visu...

12

Ģirģen, sāc strādāt, nevis tēlo tautas ministru ar pielīšanu un izlikšanos par aizstāvi un glābēju

FotoVakar vakarā ziņās stāsta, ka policija uzrēķinājusi sodos ap miljonu, čakarējot cilvēkus. Tāpat vakar vakarā uzzvanīju un papļāpāju ar latviešu ģimeni Norvēģijā, kuri komentārā pie mana ieraksta “Kāds ir Tavs telefona numurs?” bija ierakstījuši to. Maskas nav jāvalkā, policija nevienu priekšā neņem, rindās pie veikala nav jāstāv un bankomātā naudu ar groziņu nav jāizņem. Stāsts nav par to. Stāsts ir par Ģirģena atklāto divkosību.
Lasīt visu...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

Notikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku...

Foto

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

Es kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres....

Foto

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

Nesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli,...

Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...