Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam kad Rīgas apgabaltiesa noraidīja VAS Latvijas Gaisa satiksme (LGS) prasību pret īru zemo cenu lidsabiedrību Ryanair, uzskatot, ka lieta ir piekritīga Īrijas tiesai, LGS tomēr pēta juridiskās iespējas vērsties pret Ryanair, kuras parāds par aeronavigācijas pakalpojumiem sasniedz 368 000 eiro. Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss Pietiek neizslēdz arī tik radikālu līdzekļu izmantošanu kā Ryanair lidmašīnu aizturēšana, kamēr parāds nebūs nomaksāts. „Tas ir konkurences jautājums. Tad jau jebkura cita kompānija var pateikt – re, kur viens nemaksā, kāpēc man jāmaksā?” saka Matīss.

LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš jau pirms Rīgas apgabaltiesa noraidīja prasību pret Ryanair un sarunā ar Pietiek pieļāva – ja prasība tiks pāradresēta uz Īrijas tiesu, Latvijas pusei būs jāizšķiras, vai iesaistīties tiesvedībā. Tas var izmaksāt neadekvāti dārgi, jo tad nāktos algot starptautiska advokātu biroja pakalpojumus. Šobrīd LGS juristi vēl analizē situāciju un lēmums nav pieņemts. SM valsts sekretārs Anrijs Matīss otrdien Pietiek pieļāva, ka juridiski vēl iespējams pacīnīties par to, lai tiesvedība ar Ryanair tomēr notiktu Latvijas tiesā.

„Juridiski rūpīgi jāizvērtē, vai tiešām tā ir, ka Latvijas uzņēmumam, lai saņemtu maksu par saviem pakalpojumiem, ir jāgriežas Īrijas tiesā. Ir rūpīgi jāizanalizē likumdošana, un es pieļauju, ka to ir iespējams darīt Latvijas tiesā. Kāda starpība, no kādas valsts ir klients? Galvenais, ka LGS pakalpojumu sniedz Latvijas teritorijā. Tie nav kaut kādi pārlidojumi, tas ir pakalpojums, kas tiek sniegts termināļu zonā Latvijas teritorijā,” uzskata Matīss.

SM valsts sekretārs neizslēdz arī radikālu metožu lietošanu, lai panāktu, ka Ryanair LGS samaksā 368 000 eiro lielo parādu par sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem, tostarp līdz pat Ryanair lidmašīnu aizturēšanai. „Viņi [LGS] nevar nedarīt neko, jo tie ir valstij nodarīti zaudējumi,” saka Matīss. „LGS ir jāizvērtē riski – ja kāds reiss nenotiek vai tiek aizturētas lidmašīnas, jāizvērtē riski, cik tas maksātu, jautājums ir par samērīgumu,” par iespēju, ka Ryanair lidmašīnām Rīgā varētu tikt uzlikti klamburi, saka SM valsts sekretārs.

Noprotams, ka SM politiskā vadība ir devusi zaļo gaismu rīcībai, kādu LGS atzīs par juridiski un saimnieciski pareizāko. Tiesa, kā atzīst Matīss, „tiesāšanās – tas, protams, būtu civilizētāk”. Latvijas puse apzinoties, ka arī no Ryanair puses iespējama pretprasība tiesā. Ryanair iekšējā sarakstē ar LGS atteikšanos maksāt par aeronavigācijas pakalpojumiem pamatojot ar vēl satiksmes ministra Aināra Šlesera (PLL) laikā noslēgto konfidenciālo līgumu. Latvijas puse tādā gadījumā kā pretargumentu varētu izmantot faktu, ka Ryanair tomēr ir veicis vismaz vienu pārskaitījumu LGS – īru lidsabiedrība aizvadītā gada augustā samaksājusi 106 000 eiro par gaisa satiksmes kontroles pakalpojumiem. „Ja viņi uzskata, ka var likumīgi nemaksāt, kādēļ tad viņi vienreiz ir samaksājuši?” norāda Matīss.

Pietiek jau rakstīja: ja sāksies tiesvedība, atklātībā, iespējams, nonāks visas ar Ryanair vēl Šlesera laikā slēgtās vienošanās, ko īru lidsabiedrība varētu izmantot kā argumentu tiesā, pieļāva ar gaidāmo tiesvedību saistīti avoti.

Ryanair nemaksāšanu LGS argumentē ar līgumā ar starptautisko lidostu Rīga ietverto nosacījumu, ka visas iespējamās maksas jau iekļautas nodevā lidostai, ko Ryanair maksā par katru izlidojošo pasažieri. Līdz ar to Ryanair uzskata, ka šīs izmaksas jāsedz lidostai Rīga.

Jāatgādina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc Valsts kontroles protesta un Ģenerālprokuratūras uzdevuma, ir atsācis izmeklēšanu par to, vai bijušais satiksmes ministrs, tagad apvienības Par labu Latviju Saeimas deputāts Šlesers kā atbildīgais ministrs, parakstot slepeno atlaižu līgumu ar Ryanair, nav iesaistījies koruptīvos darījumos un to, vai, parakstot šo līgumu, ir ievērojis valsts intereses.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

Foto"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par 12 baltkrievu IT kompāniju uzņemšanu LV, nepamanot, ka tajā slēpjas arī āķis.
Lasīt visu...

21

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

FotoEs pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju loma un funkcija mūsdienu ekonomikā ir būtiski paplašinājusies. Bankas pilda funkcijas, kas ir svarīgas ne tikai tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai, bet banku biznesa modeļu ilgtspēja, tai skaitā kreditējot mazos un vidējos uzņēmumus gan Rīgā, gan reģionos, var būt veiksmes pamats Latvijas ekonomikas un finanšu sektora attīstībai arī nākotnē.
Lasīt visu...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...