Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anderss

18.02.2019. 21:15

»

Miesnieks

Ja skolu programās jau iestrādāts, ka krāpt un apčakarēt ir forši, koļīties un rīt tabletes ir patīkamāk kā strādāt tad rezultāts būs neizbēgams. Pilsētās dzīvos 99% mudaku un žļembās sintētisko pārtiku, kurai atšķirsies vien iepakojuma spožums...


Par skolu programmām nav šī tēma. Un arī ne par pārtiku un sadzīšanu pilsētās. Un - pat ne par mani tas nav. Bet par procesiem, kas notiek pasaulē un Latvijā kā tās daļā. Un laikam taču nav gudri tos censties neredzēt un necensties saprast. Bet tā, protams, katra paša izvēle. Miers!
P.S> Un arī krāpt un apčakarēt nav forši. Un normālā biznesā tā sen vairs nav ikdiena, bet ārkārtas parādība.

Atbildēt

Miesnieks

15.02.2019. 10:21

»

Anderss Beverens

dziļākā cieņa autoram - par viņa dzīves pieredzi un skaidro pozīciju, kuru viņš atklāti aizstāv. Ir daudzas lietas, kurās viņam var piekrist. Un vairākas, kurās gribas, tomēr nevar piekrist...


Ja skolu programās jau iestrādāts, ka krāpt un apčakarēt ir forši, koļīties un rīt tabletes ir patīkamāk kā strādāt tad rezultāts būs neizbēgams. Pilsētās dzīvos 99% mudaku un žļembās sintētisko pārtiku, kurai atšķirsies vien iepakojuma spožums.
Pats drošivien esi bankas darbonis vai kāds cits pilsētas dīkdienis, kurš ar likuma nodrošinātām monopoltiesībām, pelna uz tautas ekonomisko sadzīšanu pilsētās.

Atbildēt

Aladins

15.02.2019. 10:01

»

Anderss Beverens

Šādā raksta komentāru formātā, protams, nav iespējams iztirzāt visus sabiedrības attīstības aspektus. Tāpēc neiedziļināšos šoreiz dziļāk...


Toties drīz redzēsi kur tevi aizvedis kapitālisms un banku verdzības klans. Neaizmirsti baltas čībiņas sagatavot.

Atbildēt

Lauķis

12.02.2019. 20:36

»

lauķis

Un ko tad tās lielās saimniecības ražo , pārtiku vai toksiskus surogātus?Lielās saimniecības degradē augsni un vidi. Spēks ir laukos , pilsētas ir vājas uz dzīvot nespējīgas


Tur jau ir tā atšķirība starp K.Ulmaņa laiku lauku saimniecībām un tagadējām. Brīvās Latvijas laikā lauku saimniecībās bija zināms, optimāls hektāriem, lopu skaits, kas nodrošināja efektīvu lauku mēslošanu ar dabisko mēslpjumu, un kopā ar augu sekas pasākumiem, augsne netika degradēta, kā tas notiek tagad - gāžot tai virsū nenormālos daudzumos ķīmiju, minerālmēslus. Bez tiem jau tagad daudzkur neaug nekas.
Tā ka arī šajā jomā lieliem soļiem ejam Eiropā, jau daļēji esam tur. Bet vai tā vajadzēja?
Izejot no teiktā laukos bija vajadzīgi cilvēki, kas ir svarīgi arī no drošības viedokļa, tagad....nekā.

Atbildēt

ha-ha

12.02.2019. 20:30

»

Nost ar traktoriem,

jo tie rada bezdarbu


Ir jau 27 gadi izdevies.Vajadzēja Ivana bandu aizsūtīt uz ārzemēm sēnes lasīt ,nevis no pseidokomunisma celtniekiem konvertēt kapitālisma un demokrātijas celājos t.i slepkavu un laupītāju bandu vadoņus nedrīkst pārvērst par brīvības cīnītājiem,skolotājiem vai praviešiem.

Atbildēt

west

12.02.2019. 15:34

Pirmais – nemelot. Otrais – sniegt patiesu informāciju padotajiem un sabiedrībai. Trešais – cienīt citu spējas savākt un iesniegt sabiedrībai nozīmīgu patiesu informāciju.
Kur tādi dzīvo??????????

Atbildēt

Anderss Beverens

12.02.2019. 14:45

»

Žulis

Uzlūkojot sociālismu un kapitālismu kā 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā, jūs nepieļaujami sašaurināt skatījumu uz šo tēmu un līdz ar to, sabiedrības dzīves organizāciju padarāt par kaut ko otršķirīgu, no ekonomiskajiem faktoriem atkarīgu. Citiem vārdiem sakot, pēc jūsu...


Šādā raksta komentāru formātā, protams, nav iespējams iztirzāt visus sabiedrības attīstības aspektus. Tāpēc neiedziļināšos šoreiz dziļāk.
Bet, jā - palieku pie pamatapgalvojuma (kas citiem ļaudīm, protams, var būt grūti pieņemams) - šīs patiešām ir 2 pamatizvēles. Kurām, kā rakstīju jau iepriekš, var būt īstenošanas nianses.
Un es noteikti nevienā vārdā neteicu, ka ekonomika kā kaut kas abstrakti atsevišķi esošs diktētu sabiedrībai savas intereses.
Gluži otrādi - teicu, ka tā ir sabiedrības izvēle, kā organizēt savu dzīvi - sociālisms, kas primāri balstās uz kopīpašumu, un kapitālisms - kas primāri balstās uz privātīpašumu.
Vienkārši tāda, neatkarīgi no manas un Jūsu patikšanas, ir sabiedrības attīstības vēsture nu jau gadu tūkstošu ilgumā.
Un arī robežas šajā cilvēces attīstības vēsturē ir pārdzīvojušas dažādas perturbācijas. Un verdzības impērijas, kā reizi ir tā parādība, kas agri vai vēlu ir sabrukušas visās to izpausmes fromās.
Nezinu, ko no visnotaļ daudzajām izpratnēm Jūs saprotat ar apzīmējumu 'nacionālisma ideoloģija', bet vispār - jā, man tā šķiet provinciāla un atpakaļrāpulīga. Un, jā - man kategoriski ir grūti pieņemams sociālsisms jelkādā tā izpausmes formātā kā sabiedrības sociālekonomiskās organizācijas pamatideoloģija. Un arī Latvijā kategoriski nevēlos tā restaurāciju. Pasaulē nav neviena piemēra, kas parādītu jelkādus cilvēciski pozitīvus šāda iekārtojuma sniegtos ieguvumus. NAV NEVIENA.

Atbildēt

Žulis

12.02.2019. 12:37

»

Diemžēl

Šāds uzstādījums ar ekonomikas prioritāti valda visus pēcpadomju gadus. Paradokss - sabiedrība atguva brīvību, bet Latvijas attīstību turpina noteikt nevis cilvēka intereses un privātīpašums kā ekonomikas pamats, bet līdz galam nenoformulētais sabiedriskais labums un kapitāla intereses pāri visam. Noteicošais...


Demokrātijas būtība valsts mērogā ir sabiedrības vairākuma interešu un vajadzību pārstāvniecība. Jeb citiem vārdiem sakot - demokrātija ir vairākuma interešu un vajadzību diktāts valsts mērogā. Vismaz tāds ir demokrātijas jēdziena sākotnējais saturs. Mūsdienās gan demokrātijai tiek piedēvēts tieši pretējs saturs - tā ir mazākuma tiesību aizstāvība un mazākuma interešu diktatūra valsts mērogā. Pieturoties pie demokrātijas jēdziena sākotnējā satura, vistuvākais demokrātijas ideāliem ir nacionālas valsts modelis.Jo nacionālā valstī valsts pārvalde pārstāv pamatnācijas intereses, kas veido valsts iedzīvotāju vairākumu. Latvija, atsakoties no nacionālisma, jau sen ir pazaudējusi demokrātijas būtību. Šeit valda mazākuma varas diktāts.

Atbildēt

Lai izput skopie lielsaimnieki!

12.02.2019. 12:32

»

Lauķis

Tie, kuri nav lauku darbus strādājuši, šodien vispār nezin kas tas ir. Latvijā ievēlētie valdošie vēl joprojām nav sapratuši, ka pietiek tikai bijušajiem lauciniekiem aiziet no laukiem, lai tie vairs tur nevēlētos atgriezties gandrīz nekad, rakstu gandrīz, gan jau kāds varētu domāt citādi. Jo darbs ...


No laukiem kalpi bēg prom, jo viņu mājas brūk, ir cauras un slapjas, bez labierīcībām. Saimnieks kalpiem maksā tikai tik daudz, lai kalps var paēst, apģērbties un nenomirt badā. Kalpam nav tādu ienākumu, lai uzbūvētu vai saremontētu savu māju.
Pilsētā ir brīvi dzīvokļi un īres tirgus. Laukos palikuši tikai grausti. Drīzi vēl palikušie lokālpatriotiskie kalpi sāks bēgt uz pilsētām vai ārzemēm.
Jau tagad lauksaimnieki saskaras ar strādnuieku/kalpu trūkumu. Ja saimnieki nebūvēs barakas vai kopmītnes, tad fiziski nebūs kur izmitināt kalpus/strādniekus. Šī problēma tuvojas.
Vairs nav 20.gs., kad zem viena jumta dzīvoja saimnieki un kalpi. Tagad ir ļoti krasa noslānošanās. Lielsaimnieki dzīvo pilīs, bet kalpi vecās mājelēs. Šo kalpu bērni noteikti nepaliks laukos un noteikti nebūs tie, kuri par frašiem vairos lielsaimnieku miljonos mērāmās zemju un īpašumu bagātības.

Atbildēt

Diemžēl

12.02.2019. 10:29

»

Žulis

Uzlūkojot sociālismu un kapitālismu kā 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā, jūs nepieļaujami sašaurināt skatījumu uz šo tēmu un līdz ar to, sabiedrības dzīves organizāciju padarāt par kaut ko otršķirīgu, no ekonomiskajiem faktoriem atkarīgu. Citiem vārdiem sakot, pēc jūsu...


Šāds uzstādījums ar ekonomikas prioritāti valda visus pēcpadomju gadus. Paradokss - sabiedrība atguva brīvību, bet Latvijas attīstību turpina noteikt nevis cilvēka intereses un privātīpašums kā ekonomikas pamats, bet līdz galam nenoformulētais sabiedriskais labums un kapitāla intereses pāri visam. Noteicošais konsultantu, padomdevēju lobijs - lielo pilsētu, pašvaldību savienību, darba devēju intereses - vai tās spēj objektīvi pārstāvēt visu Latvijas sabiedrību, vai nepazaudējam demokrātijas būtību?

Atbildēt

lauķis

12.02.2019. 10:11

»

fakts

Lielās saimniecības pilnībā spēj sevi finansēt pat pilnīgi nevienlīdzīgos apstākļos, kad to konkurenti saņem daudzkārt lielāku atbalstu


Un ko tad tās lielās saimniecības ražo , pārtiku vai toksiskus surogātus?Lielās saimniecības degradē augsni un vidi. Spēks ir laukos , pilsētas ir vājas uz dzīvot nespējīgas.

Atbildēt

Jezups

12.02.2019. 09:38

ZM nekad nebija mērķis ilgtspējīga saimniekošana. Tas ir kabatas kantoris. Apskatat cik naudas piešķīrumu lēmumi izgājuši ar ZM iniciatīvu caur MK laika posmā ko 1.09.2018-1.01.2019. Naudas upe plūda visos ZZS kontrolētajos virzienos uz LLU struktūrām vien kādi 5-10 milj. Un vēl Likteņdārzam neskopojās.
Piena pārstrādes nozare totāli uzbarota ar naudu. Liekas piena kombināti vairs vispār nekonkurē, tikai par fondu naudām, bet cenas tik kāpj.
Un tik LAD Anniņai godalgas un medaļas pasniedz par labu darbu.

Atbildēt

GuntisG

12.02.2019. 08:26

Paldies autoram par pārdomāto rakstu. Šāda veida iniciatīvas, kuras autors ir izteicis, ne ZM, ne VARAM nav un nebūs pieņemamas, jo ir pretrunā ar liberālo ekonomiku un varai pietuvināto mērķiem. Lai jātnieks pamanītu to, ka viņš jāj uz beigta zirga, viņam ir jāierauga tas, ko autors ir aprakstījis. Diemžēl viņš to neredz un arī nevēlas redzēt un nevēlas arī kaut ko dzirdēt par to. Latvijai trūkst valstiski un tautsaimnieciski domājošu cilvēku. Tāpēc katras vēlēšanas virsotnēs uznes vai nu vienus un tos pašus vai tiem ļoti līdzīgus.

Atbildēt

Žulis

12.02.2019. 06:40

»

Anderss Beverens

dziļākā cieņa autoram - par viņa dzīves pieredzi un skaidro pozīciju, kuru viņš atklāti aizstāv. Ir daudzas lietas, kurās viņam var piekrist. Un vairākas, kurās gribas, tomēr nevar piekrist...


Uzlūkojot sociālismu un kapitālismu kā 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā, jūs nepieļaujami sašaurināt skatījumu uz šo tēmu un līdz ar to, sabiedrības dzīves organizāciju padarāt par kaut ko otršķirīgu, no ekonomiskajiem faktoriem atkarīgu. Citiem vārdiem sakot, pēc jūsu teorijas iznāk, ka ekonomika diktē sabiedrībai savas intereses, nevis sabiedrība veido ekonomiku atbilstoši savām interesēm. Vadoties no šādām nostādnēm, neapšaubāmi, kapitālisma ekonomiskā modeļa interesēs ir valstu robežu nojaukšana, tautu iznīcināšana un globālās verdzības impērijas nodibināšana visā pasaulē. Globalizēta pasaule ir vislabvēlīgākā vide kapitālisma pastāvēšanai.
Īstenībā, runājot par pasaules kārtību, pirmajā vietā ir jāliek nevis ekonomika, bet gan cilvēku sabiedrības intereses. Un te nu paceļas jautājums, kāda ir tā sabiedrība, kuras interesēs, mēs būvējam šīs sabiedrības ekonomisko modeli. Vai mēs šo ekonomisko modeli būvējam uz nacionālo kopību balstītai sabiedrībai, vai kosmopolītiskai, tādu cilvēku sabiedrībai, kam nav savas nacionālās piederības un kas visu pasauli uzskata par savām mājām. Jebkuras sabiedrības būtību iemieso šīs sabiedrības ideoloģija. Uz nacionālo kopību balstītās sabiedrības būtību iemieso nacionālisma ideoloģija. Ja mēs gribam Latviju kā suverēnu, nacionālu valsti, tad ATBILSTOŠI NACIONĀLISMA IDEOLOĢIJAI, mums ir jābūvē šīs valsts ekonomiskais modelis gan ar kapitālisma, gan sociālisma ekonomikai piemītošiem elementiem. Ja mēs NEgribam Latviju kā suverēnu, neatkarīgu valsti, tad nav te ko mutes dzisināt – likvidējam armiju, veram tik savas robežas vaļā uz visām četrām debess pusēm (arī uz Krieviju, jo kāda gan starpība), lai nāk te iekšā kurš grib, runā kādā valodā grib, dara ko grib (brīvība taču!) un arī mēs dodamies plašajā pasaulē laimi meklēt. Tad nu izlemiet, ko jūs īsti vēlaties. Citādi šobrīd ir tā, ka kā visi mutvārdos vēlas, lai Latvija būtu suverēna, plaukstoša valsts, bet darbos dara visu iespējamo, lai Latviju, kā suverēnu, plaukstošu, nacionālu valsti neatgriezeniski likvidētu. Un tas jau arī lielā mērā ir izdarīts.

Atbildēt

Lauķis

11.02.2019. 22:45

Tie, kuri nav lauku darbus strādājuši, šodien vispār nezin kas tas ir. Latvijā ievēlētie valdošie vēl joprojām nav sapratuši, ka pietiek tikai bijušajiem lauciniekiem aiziet no laukiem, lai tie vairs tur nevēlētos atgriezties gandrīz nekad, rakstu gandrīz, gan jau kāds varētu domāt citādi. Jo darbs pilsētā, vai pie darba devēja, atšķiras ar to, ka nostrādāji savas stundas un ej brīvsolī. Savās mājās laukos parasti strādā no tumsas līdz tumsai, un arī tad ne visu izdodas padarīt.
Taisnība autoram - ja tiek pašvaldībā likvidēta skola, jaunatne ar bērniem neglābjami aizbrauc citur, tur, kur vēl ir skola, vai prom no Latvijas.
Tas, ka tagad atkal ir sadibināti jaunie privātie kolhozi ar simtiem ha zemes un šis modelis nav attaisnojis uz to liktās cerības arī ir fakts, jo lielās saimniecības tiek dotētas no valsts budžeta tāpat kā savulaik kolhozi un sovhozi, tātad atšķirības nekādas, jo sevi finansēt tās nespēj. Pavisam savādāk tas bija ar K.Ulmaņa Latvijas laiku lauku saimniecībām. Mans vectēvs pa tēva līniju apsaimniekoja jaunsaimniecību 33 ha, uzcēla stalli, kūti, pienotavu un dzīvojamo māju - ienākumu pietika.
Tā ka viss notika tieši tā, kā to apgalvo autors, tikai žēl, ka 4.maija republika pie āī modeļa neatgriezās, bet sāka jāt ar beigtu zirgu. Kas no tā ir iznācis - nav jākomentē.

Atbildēt

Uz

11.02.2019. 22:43

..busa pakaļas uzraksts fotošopēts? "Za gsme"? Zagsme.. Zagšana..Sinonīmi!

Atbildēt

Tā nu gan

11.02.2019. 22:28

»

Kuram vēl nav apnikuši Priedīša murgi

Cūkas nekad vēl staļļos nav turētas. Cūkas tur cūku kūtīs, bet staļļos tur zirgus. Nākošreiz, kad rakstīsiet par laukiem, ņemiet to vērā


tas nav, jo pie latviešiem lauku mājās viss ir vienā vietā stallī, jo nav jau tik bagāti, lai cūkām celtu savu kūti un zirgiem celtu savu stalli. Bet pilsētnieki jau to var nezināt. Profesoru noteikti lamā pilsētnieki, kuriem nepatīk viņa pārmetumi pilsētnieku zagšanā un neprātā.

Atbildēt

Zigurds

11.02.2019. 22:20

»

vice

Viss jau skaisti, tikai der 20.gs. ne mūsdienām


Un kā vēl cilvēki raujas uz laukiem. Palasiet facebook grupu Māja meklē cilvēku vai citas līdzīgas grupas. Cita lieta, ka viņiem neviens nepalīdz mājas iegādāties, remontēt, uzsākt lauksaimniecisku vai citu darbību laukos.

Atbildēt

Anderss Beverens

11.02.2019. 21:43

dziļākā cieņa autoram - par viņa dzīves pieredzi un skaidro pozīciju, kuru viņš atklāti aizstāv. Ir daudzas lietas, kurās viņam var piekrist. Un vairākas, kurās gribas, tomēr nevar piekrist.
Tā pamatlieta ir, ka patiesībā pasaulē patiešām ir tikai 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā. Sociālisms kā kādreizējās cilvēku kopienas modernāks atvasinājums. Kopienas, kurās darba ražīguma līmenis bija tik zems, ka vispār pat nevarēja būt runa par privātīpašuma institūtu, kurās ciltis visu darīja kopā sava vadoņa vadībā. Un viņa pakļautībā. Un kapitālisms - kas balstās privātīpašumā, no vienas puses, un personas brīvībā un atbildībā - no otras.
Jā, kapitālisms var būt visai dažāds - diktatoriski autoritārs kā, piemēram, ... (nesaukšu šeit, lai neieslīgtu diskusijā, vai, piemēram, Azerbaidžānā vispār ir kapitālisms un vai tas ir pietiekami autoritārs), tas var būt ekstrēmi demokrātisks kā, piemēram, Zviedrijā, kur kreisie atvēruši slūžas pat nacionālās identitātes zaudēšanai. Tomēr tas viss balstās indivīda brīvībās rīkoties privātā īpašuma apstākļos.
Un šķiet, ka cienījamais Lucāna kungs to patiešām nesaprot. Varbūt tādēļ, ka tā nav agronomiska lieta (tomēr arī tur ir bioķīmiskie procesi, kas īsti nepakļaujas agronoma gribai), varbūt citu iemeslu dēļ.
Latvija 1918. gada novembrī izdarī'ja savu izvēli - pretēji padomju ceļam tā izvēlējās demokrātisko. Atšķirībā no Stučkas proletariāta diktatūras tā izvēlējās privātīpašniecisko kapitālismu. Un paldies mūsu senčiem, ka tā.
Tiešām, toreiz Latvijā bija 800 000 lauksaimniecībā strādājošo. Jo veienkārši vairāk par tiem 5ha zemes ar zirgu apstrādāt nevarēja, un citas alternatīvas pēc visas 1.pasaules kara laikā notikušās rūpniecības izvešanas uz Krievijas vidieni jau arī nebija.
Tomēr tagad ir traktoru laikmets. Pat vairāk- ne vairs vienkārši traktoru - bet gudro mašīnu laikmets.
Latvijā, un arī Zviedrijā, piemēram. Kurā vēl 1910. gadā lauksaimniecībā strādāja 47,8% visu strādājošo, 1930. gadā - 34,5%. bet tagad vairs tikai nepilni 1,9%.
"Darba zirgs" ir aizgājis pensijā....
Un būtu labi, ja arī Lucāna kungs to saprastu. Ka jauniešu ar likumu nepiespiedīsi strādāt mažīnas vietā ar zirgu. Ka kapitālismā īpašnieks izvēlas ceļu, kā un ar kādām tehnoloģijām veidot savu biznesu. Un ka demokrātiska sabiedrība ir iespējama tikai privātīpašuma apstākļos.

Atbildēt

Kolima

11.02.2019. 20:00

»

tikai

Autors vēl nav sapratis, ka "beigtais zirgs" ir traktors un nav vis jākāpj nost, bet vienkārši jāielej degviela


Otreiz Latvijas brīvvalsts vietā iesmērēt LPSR hibrīdu ar okupantiem jums neizdosies, biedri traktorist, degvielas lējējs.

Atbildēt

tikai

11.02.2019. 19:09

»

Žulis

Ļoti labs, informatīvs un konstruktīvus priekšlikumus saturošs raksts. Cieņa un atzinība autoram


Autors vēl nav sapratis, ka "beigtais zirgs" ir traktors un nav vis jākāpj nost, bet vienkārši jāielej degviela.

Atbildēt

inmate091382677

11.02.2019. 19:06

Vissaldāk skan pēdējais teikums, kaut arī viss teksts ir ļoti labs un optimistisks. (priedītisa dubļus nelasu principa pēc)
Paredzu, ka to izdarīt praktiski būs ļoti problemātiski, jo utis kažokā turas ar neticamu spēku. Pat mēģina te komentēt, bet ar Pietiek publiku viņiem tā propaganda ne visai padodas, kas priecē.

Atbildēt

Veca padlaiku cilvēka murgi

11.02.2019. 18:21

Pieminot "godīgos amerikāņus".

CIP un Harvardas universitāte izstrādājusi trīs cionistu principus, ko nedrīkst pieļaut bij. PSRS teritorijā.

Lauku humānismu, baznīcas un reliģijas patstāvību.. un trešais bija kaut kas, kas saistīts ar nacionālas valsts suverenitāti, ko nedrīkst pieļaut. Tieši visus šos principus konsekventi realizē visas valdības.

Atbildēt

Paldies!

11.02.2019. 16:17

Beidzot mēs sākam par to runāt. Autors piedāvā lauku attīstībai kompleksu programmu, kas sakņojas un respektē Latvijas dabas īpatnības, tautas raksturu, tradīcijas, kultūru. Cik dziļi ir jānolaižas bedrē, lai saprastu, ka pietiek!? Diemžēl ir izniekots 90-to paaudzes, kas atgriezās laukos, entuziasms un zaudēta daļa nacionālo resursu.

Atbildēt

Asiirietis

11.02.2019. 16:14

Ja kandidātu uz varu, mērķi ir pilnīgi citi, kādus tie deklarē pirmsvēlēšanu solījumos, tad pierādīt melus ir elementāri, jo balsojumi saeimā ir reģistrēti. Bet par cik nodarītie zaudējumi ir iespaidīgi gan finansiāli, gan morāli un radītas arī fiziskas ciešanas, tad vērtēt vajadzētu kā genocīda veikšanu pret latviešu tautu. Tātad atliek apsūdzēt un sodīt par valsts nodevību, kas turklāt veikta grupveidā un iepriekš vienojoties.

Atbildēt

Žulis

11.02.2019. 15:15

Ļoti labs, informatīvs un konstruktīvus priekšlikumus saturošs raksts. Cieņa un atzinība autoram!

Atbildēt

vice

11.02.2019. 14:57

Viss jau skaisti, tikai der 20.gs. ne mūsdienām!
Bet visu cieņu par iniacitīvu!
p.s.Somijā arī jaunieši neraujas uz laukiem!

Atbildēt

otto laringo Logs

11.02.2019. 14:43

Apzināt patieso stāvokli lauksaimniecībā un laukos. Šim nolūkam pie Valsts prezidenta institūcijas noorganizēt komisiju lauksaimniecības un lauku problēmu pētīšanai un risinājumu meklēšanai.
______
autoram shirmis ciet. ar to taču nodarbojas vesela ministrija ! varbūt iesākumam šo parazitējošo ministriju likvidēt ?

Atbildēt

A.P.

11.02.2019. 14:42

»

A.P.

Saruna par Latviju - lauku novadu attīstību - ir bezjēdzīga, neņemot vērā to, ka latvieši ir lieli kosmopolīti, bet galvenais - neņemot vērā latviešu kosmopolītisma skaistos panākumus. Latvieši noraida nacionālo patstāvību un politisko suverenitāti. Viņi jau divas reizes ir uzspļāvuši viņiem uzdāvinātajai...


Iespējams, ne visiem ir saprotams latviešu kosmopolītisms attiecībā uz Raiņa un Aspazijas kapu atrašanos krievu ģenerāļu ielenkumā. Kosmopolītisms ir pārliecinošs! Abi dzejnieki atdusas ne tikai krievu, bet dažādu sveštautiešu ģenerāļu ielenkumā. Tas ir interesanti: padomju armijas ģenerāļi vēlējās mūža māju līdzās latviešu diviem dzejniekiem, un latviešu kapu saimnieki apmierināja viņu jocīgo velmi. Bet varbūt tā ir labāk! Raini un Aspaziju sargā armijas visaugstākā līmeņa speci no latviešu ņirgāšanos par abiem māksliniekiem. Sargā no visādiem izdzimteņiem alvjiem hermaņiem un viņu riebīgajām, perversajām skatuves kroplībām, izmantojot Raiņa vārdu. Diemžēl ģenerāļi līdz šim ir slikti sargājuši, jo par Raini ir izņirgājies ne tikai hermanvieplis, bet arī jaunie intelektuālie pederasti no "Satori" latviešu jaunoaudzes cūkstaļļa.

Atbildēt

A.P.

11.02.2019. 14:17

Saruna par Latviju - lauku novadu attīstību - ir bezjēdzīga, neņemot vērā to, ka latvieši ir lieli kosmopolīti, bet galvenais - neņemot vērā latviešu kosmopolītisma skaistos panākumus. Latvieši noraida nacionālo patstāvību un politisko suverenitāti. Viņi jau divas reizes ir uzspļāvuši viņiem uzdāvinātajai valstiskajai suverenitātei. Viņi vienaldzīgi izturas pret dzimteni, kā rezultātā visu atdot ārzemniekiem - aramzemi, mežus. Kas tad lauku novados vēl nav atdots svešzemniekiem? Latvieši nav vienīgi kosmopolīti tad, ja runa ir par pašu latviešu atsevišķu indivīdu velmi kaut ko labu izdarīt Latvijā. Latvieši tad tūlīt ieslēdz savu nenovīdību, naidu, stulbumu, nelietību, denuncēšanas talantu pret saviem tautiešiem, nekādā gadījumā neļaujot viņiem kaut ko vērtīgu realizēt. Latviešiem patīk būt kosmopolītiem. Viņi tikai nesaprot, kāpēc neviens viņus neciena un apsaukā par fundamentāli nevērtīgu tautu, kuras sastāvā prevalē "oikmeni" - savu vecāku, radu, draugu, kaimiņu nelietīgi apzadzēji. Kā zināms, latvieši ir ne tikai "oikmenu" tauta, bet arī kompradoru tauta, maksimāli īstenojot savu kosmopolītisko apsēstību. Latvieši tāpat nesaprot, kāpēc Rainis neguļ mierīgi krievu ģenerāļu ielenkumā un raud par to, ka latvieši nekad nekļūs kultūras tauta.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

6

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

FotoIzglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika nostiprināts “uz papīra”, kad Ministru kabinets 2018.gada 15.janvārī izdeva rīkojumu Nr.17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim” (https://likumi.lv/ta/id/296460-par-pedagogu-darba-samaksas-pieauguma-grafiku-laikposmam-no-2018-gada-1-septembra-lidz-2022-gada-31-decembrim).
Lasīt visu...

18

Kam mēs esam pret

FotoKPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde - to visu Artuss Kaimiņš un Co. ir paveikuši pāris nedēļu laikā:
Lasīt visu...

21

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

FotoOtrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To sola rīkot taksisti un citi pārvadātāji, kam dzīvi apgrūtina nelegāli strādājošie un nodokļus nemaksājošie – vai citām valstīm maksājošie – konkurenti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...