Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anderss

18.02.2019. 21:15

»

Miesnieks

Ja skolu programās jau iestrādāts, ka krāpt un apčakarēt ir forši, koļīties un rīt tabletes ir patīkamāk kā strādāt tad rezultāts būs neizbēgams. Pilsētās dzīvos 99% mudaku un žļembās sintētisko pārtiku, kurai atšķirsies vien iepakojuma spožums...


Par skolu programmām nav šī tēma. Un arī ne par pārtiku un sadzīšanu pilsētās. Un - pat ne par mani tas nav. Bet par procesiem, kas notiek pasaulē un Latvijā kā tās daļā. Un laikam taču nav gudri tos censties neredzēt un necensties saprast. Bet tā, protams, katra paša izvēle. Miers!
P.S> Un arī krāpt un apčakarēt nav forši. Un normālā biznesā tā sen vairs nav ikdiena, bet ārkārtas parādība.

Atbildēt

Miesnieks

15.02.2019. 10:21

»

Anderss Beverens

dziļākā cieņa autoram - par viņa dzīves pieredzi un skaidro pozīciju, kuru viņš atklāti aizstāv. Ir daudzas lietas, kurās viņam var piekrist. Un vairākas, kurās gribas, tomēr nevar piekrist...


Ja skolu programās jau iestrādāts, ka krāpt un apčakarēt ir forši, koļīties un rīt tabletes ir patīkamāk kā strādāt tad rezultāts būs neizbēgams. Pilsētās dzīvos 99% mudaku un žļembās sintētisko pārtiku, kurai atšķirsies vien iepakojuma spožums.
Pats drošivien esi bankas darbonis vai kāds cits pilsētas dīkdienis, kurš ar likuma nodrošinātām monopoltiesībām, pelna uz tautas ekonomisko sadzīšanu pilsētās.

Atbildēt

Aladins

15.02.2019. 10:01

»

Anderss Beverens

Šādā raksta komentāru formātā, protams, nav iespējams iztirzāt visus sabiedrības attīstības aspektus. Tāpēc neiedziļināšos šoreiz dziļāk...


Toties drīz redzēsi kur tevi aizvedis kapitālisms un banku verdzības klans. Neaizmirsti baltas čībiņas sagatavot.

Atbildēt

Lauķis

12.02.2019. 20:36

»

lauķis

Un ko tad tās lielās saimniecības ražo , pārtiku vai toksiskus surogātus?Lielās saimniecības degradē augsni un vidi. Spēks ir laukos , pilsētas ir vājas uz dzīvot nespējīgas


Tur jau ir tā atšķirība starp K.Ulmaņa laiku lauku saimniecībām un tagadējām. Brīvās Latvijas laikā lauku saimniecībās bija zināms, optimāls hektāriem, lopu skaits, kas nodrošināja efektīvu lauku mēslošanu ar dabisko mēslpjumu, un kopā ar augu sekas pasākumiem, augsne netika degradēta, kā tas notiek tagad - gāžot tai virsū nenormālos daudzumos ķīmiju, minerālmēslus. Bez tiem jau tagad daudzkur neaug nekas.
Tā ka arī šajā jomā lieliem soļiem ejam Eiropā, jau daļēji esam tur. Bet vai tā vajadzēja?
Izejot no teiktā laukos bija vajadzīgi cilvēki, kas ir svarīgi arī no drošības viedokļa, tagad....nekā.

Atbildēt

ha-ha

12.02.2019. 20:30

»

Nost ar traktoriem,

jo tie rada bezdarbu


Ir jau 27 gadi izdevies.Vajadzēja Ivana bandu aizsūtīt uz ārzemēm sēnes lasīt ,nevis no pseidokomunisma celtniekiem konvertēt kapitālisma un demokrātijas celājos t.i slepkavu un laupītāju bandu vadoņus nedrīkst pārvērst par brīvības cīnītājiem,skolotājiem vai praviešiem.

Atbildēt

west

12.02.2019. 15:34

Pirmais – nemelot. Otrais – sniegt patiesu informāciju padotajiem un sabiedrībai. Trešais – cienīt citu spējas savākt un iesniegt sabiedrībai nozīmīgu patiesu informāciju.
Kur tādi dzīvo??????????

Atbildēt

Anderss Beverens

12.02.2019. 14:45

»

Žulis

Uzlūkojot sociālismu un kapitālismu kā 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā, jūs nepieļaujami sašaurināt skatījumu uz šo tēmu un līdz ar to, sabiedrības dzīves organizāciju padarāt par kaut ko otršķirīgu, no ekonomiskajiem faktoriem atkarīgu. Citiem vārdiem sakot, pēc jūsu...


Šādā raksta komentāru formātā, protams, nav iespējams iztirzāt visus sabiedrības attīstības aspektus. Tāpēc neiedziļināšos šoreiz dziļāk.
Bet, jā - palieku pie pamatapgalvojuma (kas citiem ļaudīm, protams, var būt grūti pieņemams) - šīs patiešām ir 2 pamatizvēles. Kurām, kā rakstīju jau iepriekš, var būt īstenošanas nianses.
Un es noteikti nevienā vārdā neteicu, ka ekonomika kā kaut kas abstrakti atsevišķi esošs diktētu sabiedrībai savas intereses.
Gluži otrādi - teicu, ka tā ir sabiedrības izvēle, kā organizēt savu dzīvi - sociālisms, kas primāri balstās uz kopīpašumu, un kapitālisms - kas primāri balstās uz privātīpašumu.
Vienkārši tāda, neatkarīgi no manas un Jūsu patikšanas, ir sabiedrības attīstības vēsture nu jau gadu tūkstošu ilgumā.
Un arī robežas šajā cilvēces attīstības vēsturē ir pārdzīvojušas dažādas perturbācijas. Un verdzības impērijas, kā reizi ir tā parādība, kas agri vai vēlu ir sabrukušas visās to izpausmes fromās.
Nezinu, ko no visnotaļ daudzajām izpratnēm Jūs saprotat ar apzīmējumu 'nacionālisma ideoloģija', bet vispār - jā, man tā šķiet provinciāla un atpakaļrāpulīga. Un, jā - man kategoriski ir grūti pieņemams sociālsisms jelkādā tā izpausmes formātā kā sabiedrības sociālekonomiskās organizācijas pamatideoloģija. Un arī Latvijā kategoriski nevēlos tā restaurāciju. Pasaulē nav neviena piemēra, kas parādītu jelkādus cilvēciski pozitīvus šāda iekārtojuma sniegtos ieguvumus. NAV NEVIENA.

Atbildēt

Žulis

12.02.2019. 12:37

»

Diemžēl

Šāds uzstādījums ar ekonomikas prioritāti valda visus pēcpadomju gadus. Paradokss - sabiedrība atguva brīvību, bet Latvijas attīstību turpina noteikt nevis cilvēka intereses un privātīpašums kā ekonomikas pamats, bet līdz galam nenoformulētais sabiedriskais labums un kapitāla intereses pāri visam. Noteicošais...


Demokrātijas būtība valsts mērogā ir sabiedrības vairākuma interešu un vajadzību pārstāvniecība. Jeb citiem vārdiem sakot - demokrātija ir vairākuma interešu un vajadzību diktāts valsts mērogā. Vismaz tāds ir demokrātijas jēdziena sākotnējais saturs. Mūsdienās gan demokrātijai tiek piedēvēts tieši pretējs saturs - tā ir mazākuma tiesību aizstāvība un mazākuma interešu diktatūra valsts mērogā. Pieturoties pie demokrātijas jēdziena sākotnējā satura, vistuvākais demokrātijas ideāliem ir nacionālas valsts modelis.Jo nacionālā valstī valsts pārvalde pārstāv pamatnācijas intereses, kas veido valsts iedzīvotāju vairākumu. Latvija, atsakoties no nacionālisma, jau sen ir pazaudējusi demokrātijas būtību. Šeit valda mazākuma varas diktāts.

Atbildēt

Lai izput skopie lielsaimnieki!

12.02.2019. 12:32

»

Lauķis

Tie, kuri nav lauku darbus strādājuši, šodien vispār nezin kas tas ir. Latvijā ievēlētie valdošie vēl joprojām nav sapratuši, ka pietiek tikai bijušajiem lauciniekiem aiziet no laukiem, lai tie vairs tur nevēlētos atgriezties gandrīz nekad, rakstu gandrīz, gan jau kāds varētu domāt citādi. Jo darbs ...


No laukiem kalpi bēg prom, jo viņu mājas brūk, ir cauras un slapjas, bez labierīcībām. Saimnieks kalpiem maksā tikai tik daudz, lai kalps var paēst, apģērbties un nenomirt badā. Kalpam nav tādu ienākumu, lai uzbūvētu vai saremontētu savu māju.
Pilsētā ir brīvi dzīvokļi un īres tirgus. Laukos palikuši tikai grausti. Drīzi vēl palikušie lokālpatriotiskie kalpi sāks bēgt uz pilsētām vai ārzemēm.
Jau tagad lauksaimnieki saskaras ar strādnuieku/kalpu trūkumu. Ja saimnieki nebūvēs barakas vai kopmītnes, tad fiziski nebūs kur izmitināt kalpus/strādniekus. Šī problēma tuvojas.
Vairs nav 20.gs., kad zem viena jumta dzīvoja saimnieki un kalpi. Tagad ir ļoti krasa noslānošanās. Lielsaimnieki dzīvo pilīs, bet kalpi vecās mājelēs. Šo kalpu bērni noteikti nepaliks laukos un noteikti nebūs tie, kuri par frašiem vairos lielsaimnieku miljonos mērāmās zemju un īpašumu bagātības.

Atbildēt

Diemžēl

12.02.2019. 10:29

»

Žulis

Uzlūkojot sociālismu un kapitālismu kā 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā, jūs nepieļaujami sašaurināt skatījumu uz šo tēmu un līdz ar to, sabiedrības dzīves organizāciju padarāt par kaut ko otršķirīgu, no ekonomiskajiem faktoriem atkarīgu. Citiem vārdiem sakot, pēc jūsu...


Šāds uzstādījums ar ekonomikas prioritāti valda visus pēcpadomju gadus. Paradokss - sabiedrība atguva brīvību, bet Latvijas attīstību turpina noteikt nevis cilvēka intereses un privātīpašums kā ekonomikas pamats, bet līdz galam nenoformulētais sabiedriskais labums un kapitāla intereses pāri visam. Noteicošais konsultantu, padomdevēju lobijs - lielo pilsētu, pašvaldību savienību, darba devēju intereses - vai tās spēj objektīvi pārstāvēt visu Latvijas sabiedrību, vai nepazaudējam demokrātijas būtību?

Atbildēt

lauķis

12.02.2019. 10:11

»

fakts

Lielās saimniecības pilnībā spēj sevi finansēt pat pilnīgi nevienlīdzīgos apstākļos, kad to konkurenti saņem daudzkārt lielāku atbalstu


Un ko tad tās lielās saimniecības ražo , pārtiku vai toksiskus surogātus?Lielās saimniecības degradē augsni un vidi. Spēks ir laukos , pilsētas ir vājas uz dzīvot nespējīgas.

Atbildēt

Jezups

12.02.2019. 09:38

ZM nekad nebija mērķis ilgtspējīga saimniekošana. Tas ir kabatas kantoris. Apskatat cik naudas piešķīrumu lēmumi izgājuši ar ZM iniciatīvu caur MK laika posmā ko 1.09.2018-1.01.2019. Naudas upe plūda visos ZZS kontrolētajos virzienos uz LLU struktūrām vien kādi 5-10 milj. Un vēl Likteņdārzam neskopojās.
Piena pārstrādes nozare totāli uzbarota ar naudu. Liekas piena kombināti vairs vispār nekonkurē, tikai par fondu naudām, bet cenas tik kāpj.
Un tik LAD Anniņai godalgas un medaļas pasniedz par labu darbu.

Atbildēt

GuntisG

12.02.2019. 08:26

Paldies autoram par pārdomāto rakstu. Šāda veida iniciatīvas, kuras autors ir izteicis, ne ZM, ne VARAM nav un nebūs pieņemamas, jo ir pretrunā ar liberālo ekonomiku un varai pietuvināto mērķiem. Lai jātnieks pamanītu to, ka viņš jāj uz beigta zirga, viņam ir jāierauga tas, ko autors ir aprakstījis. Diemžēl viņš to neredz un arī nevēlas redzēt un nevēlas arī kaut ko dzirdēt par to. Latvijai trūkst valstiski un tautsaimnieciski domājošu cilvēku. Tāpēc katras vēlēšanas virsotnēs uznes vai nu vienus un tos pašus vai tiem ļoti līdzīgus.

Atbildēt

Žulis

12.02.2019. 06:40

»

Anderss Beverens

dziļākā cieņa autoram - par viņa dzīves pieredzi un skaidro pozīciju, kuru viņš atklāti aizstāv. Ir daudzas lietas, kurās viņam var piekrist. Un vairākas, kurās gribas, tomēr nevar piekrist...


Uzlūkojot sociālismu un kapitālismu kā 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā, jūs nepieļaujami sašaurināt skatījumu uz šo tēmu un līdz ar to, sabiedrības dzīves organizāciju padarāt par kaut ko otršķirīgu, no ekonomiskajiem faktoriem atkarīgu. Citiem vārdiem sakot, pēc jūsu teorijas iznāk, ka ekonomika diktē sabiedrībai savas intereses, nevis sabiedrība veido ekonomiku atbilstoši savām interesēm. Vadoties no šādām nostādnēm, neapšaubāmi, kapitālisma ekonomiskā modeļa interesēs ir valstu robežu nojaukšana, tautu iznīcināšana un globālās verdzības impērijas nodibināšana visā pasaulē. Globalizēta pasaule ir vislabvēlīgākā vide kapitālisma pastāvēšanai.
Īstenībā, runājot par pasaules kārtību, pirmajā vietā ir jāliek nevis ekonomika, bet gan cilvēku sabiedrības intereses. Un te nu paceļas jautājums, kāda ir tā sabiedrība, kuras interesēs, mēs būvējam šīs sabiedrības ekonomisko modeli. Vai mēs šo ekonomisko modeli būvējam uz nacionālo kopību balstītai sabiedrībai, vai kosmopolītiskai, tādu cilvēku sabiedrībai, kam nav savas nacionālās piederības un kas visu pasauli uzskata par savām mājām. Jebkuras sabiedrības būtību iemieso šīs sabiedrības ideoloģija. Uz nacionālo kopību balstītās sabiedrības būtību iemieso nacionālisma ideoloģija. Ja mēs gribam Latviju kā suverēnu, nacionālu valsti, tad ATBILSTOŠI NACIONĀLISMA IDEOLOĢIJAI, mums ir jābūvē šīs valsts ekonomiskais modelis gan ar kapitālisma, gan sociālisma ekonomikai piemītošiem elementiem. Ja mēs NEgribam Latviju kā suverēnu, neatkarīgu valsti, tad nav te ko mutes dzisināt – likvidējam armiju, veram tik savas robežas vaļā uz visām četrām debess pusēm (arī uz Krieviju, jo kāda gan starpība), lai nāk te iekšā kurš grib, runā kādā valodā grib, dara ko grib (brīvība taču!) un arī mēs dodamies plašajā pasaulē laimi meklēt. Tad nu izlemiet, ko jūs īsti vēlaties. Citādi šobrīd ir tā, ka kā visi mutvārdos vēlas, lai Latvija būtu suverēna, plaukstoša valsts, bet darbos dara visu iespējamo, lai Latviju, kā suverēnu, plaukstošu, nacionālu valsti neatgriezeniski likvidētu. Un tas jau arī lielā mērā ir izdarīts.

Atbildēt

Lauķis

11.02.2019. 22:45

Tie, kuri nav lauku darbus strādājuši, šodien vispār nezin kas tas ir. Latvijā ievēlētie valdošie vēl joprojām nav sapratuši, ka pietiek tikai bijušajiem lauciniekiem aiziet no laukiem, lai tie vairs tur nevēlētos atgriezties gandrīz nekad, rakstu gandrīz, gan jau kāds varētu domāt citādi. Jo darbs pilsētā, vai pie darba devēja, atšķiras ar to, ka nostrādāji savas stundas un ej brīvsolī. Savās mājās laukos parasti strādā no tumsas līdz tumsai, un arī tad ne visu izdodas padarīt.
Taisnība autoram - ja tiek pašvaldībā likvidēta skola, jaunatne ar bērniem neglābjami aizbrauc citur, tur, kur vēl ir skola, vai prom no Latvijas.
Tas, ka tagad atkal ir sadibināti jaunie privātie kolhozi ar simtiem ha zemes un šis modelis nav attaisnojis uz to liktās cerības arī ir fakts, jo lielās saimniecības tiek dotētas no valsts budžeta tāpat kā savulaik kolhozi un sovhozi, tātad atšķirības nekādas, jo sevi finansēt tās nespēj. Pavisam savādāk tas bija ar K.Ulmaņa Latvijas laiku lauku saimniecībām. Mans vectēvs pa tēva līniju apsaimniekoja jaunsaimniecību 33 ha, uzcēla stalli, kūti, pienotavu un dzīvojamo māju - ienākumu pietika.
Tā ka viss notika tieši tā, kā to apgalvo autors, tikai žēl, ka 4.maija republika pie āī modeļa neatgriezās, bet sāka jāt ar beigtu zirgu. Kas no tā ir iznācis - nav jākomentē.

Atbildēt

Uz

11.02.2019. 22:43

..busa pakaļas uzraksts fotošopēts? "Za gsme"? Zagsme.. Zagšana..Sinonīmi!

Atbildēt

Tā nu gan

11.02.2019. 22:28

»

Kuram vēl nav apnikuši Priedīša murgi

Cūkas nekad vēl staļļos nav turētas. Cūkas tur cūku kūtīs, bet staļļos tur zirgus. Nākošreiz, kad rakstīsiet par laukiem, ņemiet to vērā


tas nav, jo pie latviešiem lauku mājās viss ir vienā vietā stallī, jo nav jau tik bagāti, lai cūkām celtu savu kūti un zirgiem celtu savu stalli. Bet pilsētnieki jau to var nezināt. Profesoru noteikti lamā pilsētnieki, kuriem nepatīk viņa pārmetumi pilsētnieku zagšanā un neprātā.

Atbildēt

Zigurds

11.02.2019. 22:20

»

vice

Viss jau skaisti, tikai der 20.gs. ne mūsdienām


Un kā vēl cilvēki raujas uz laukiem. Palasiet facebook grupu Māja meklē cilvēku vai citas līdzīgas grupas. Cita lieta, ka viņiem neviens nepalīdz mājas iegādāties, remontēt, uzsākt lauksaimniecisku vai citu darbību laukos.

Atbildēt

Anderss Beverens

11.02.2019. 21:43

dziļākā cieņa autoram - par viņa dzīves pieredzi un skaidro pozīciju, kuru viņš atklāti aizstāv. Ir daudzas lietas, kurās viņam var piekrist. Un vairākas, kurās gribas, tomēr nevar piekrist.
Tā pamatlieta ir, ka patiesībā pasaulē patiešām ir tikai 2 pamatizvēles ekonomikas un visas sabiedrības dzīves organizācijā. Sociālisms kā kādreizējās cilvēku kopienas modernāks atvasinājums. Kopienas, kurās darba ražīguma līmenis bija tik zems, ka vispār pat nevarēja būt runa par privātīpašuma institūtu, kurās ciltis visu darīja kopā sava vadoņa vadībā. Un viņa pakļautībā. Un kapitālisms - kas balstās privātīpašumā, no vienas puses, un personas brīvībā un atbildībā - no otras.
Jā, kapitālisms var būt visai dažāds - diktatoriski autoritārs kā, piemēram, ... (nesaukšu šeit, lai neieslīgtu diskusijā, vai, piemēram, Azerbaidžānā vispār ir kapitālisms un vai tas ir pietiekami autoritārs), tas var būt ekstrēmi demokrātisks kā, piemēram, Zviedrijā, kur kreisie atvēruši slūžas pat nacionālās identitātes zaudēšanai. Tomēr tas viss balstās indivīda brīvībās rīkoties privātā īpašuma apstākļos.
Un šķiet, ka cienījamais Lucāna kungs to patiešām nesaprot. Varbūt tādēļ, ka tā nav agronomiska lieta (tomēr arī tur ir bioķīmiskie procesi, kas īsti nepakļaujas agronoma gribai), varbūt citu iemeslu dēļ.
Latvija 1918. gada novembrī izdarī'ja savu izvēli - pretēji padomju ceļam tā izvēlējās demokrātisko. Atšķirībā no Stučkas proletariāta diktatūras tā izvēlējās privātīpašniecisko kapitālismu. Un paldies mūsu senčiem, ka tā.
Tiešām, toreiz Latvijā bija 800 000 lauksaimniecībā strādājošo. Jo veienkārši vairāk par tiem 5ha zemes ar zirgu apstrādāt nevarēja, un citas alternatīvas pēc visas 1.pasaules kara laikā notikušās rūpniecības izvešanas uz Krievijas vidieni jau arī nebija.
Tomēr tagad ir traktoru laikmets. Pat vairāk- ne vairs vienkārši traktoru - bet gudro mašīnu laikmets.
Latvijā, un arī Zviedrijā, piemēram. Kurā vēl 1910. gadā lauksaimniecībā strādāja 47,8% visu strādājošo, 1930. gadā - 34,5%. bet tagad vairs tikai nepilni 1,9%.
"Darba zirgs" ir aizgājis pensijā....
Un būtu labi, ja arī Lucāna kungs to saprastu. Ka jauniešu ar likumu nepiespiedīsi strādāt mažīnas vietā ar zirgu. Ka kapitālismā īpašnieks izvēlas ceļu, kā un ar kādām tehnoloģijām veidot savu biznesu. Un ka demokrātiska sabiedrība ir iespējama tikai privātīpašuma apstākļos.

Atbildēt

Kolima

11.02.2019. 20:00

»

tikai

Autors vēl nav sapratis, ka "beigtais zirgs" ir traktors un nav vis jākāpj nost, bet vienkārši jāielej degviela


Otreiz Latvijas brīvvalsts vietā iesmērēt LPSR hibrīdu ar okupantiem jums neizdosies, biedri traktorist, degvielas lējējs.

Atbildēt

tikai

11.02.2019. 19:09

»

Žulis

Ļoti labs, informatīvs un konstruktīvus priekšlikumus saturošs raksts. Cieņa un atzinība autoram


Autors vēl nav sapratis, ka "beigtais zirgs" ir traktors un nav vis jākāpj nost, bet vienkārši jāielej degviela.

Atbildēt

inmate091382677

11.02.2019. 19:06

Vissaldāk skan pēdējais teikums, kaut arī viss teksts ir ļoti labs un optimistisks. (priedītisa dubļus nelasu principa pēc)
Paredzu, ka to izdarīt praktiski būs ļoti problemātiski, jo utis kažokā turas ar neticamu spēku. Pat mēģina te komentēt, bet ar Pietiek publiku viņiem tā propaganda ne visai padodas, kas priecē.

Atbildēt

Veca padlaiku cilvēka murgi

11.02.2019. 18:21

Pieminot "godīgos amerikāņus".

CIP un Harvardas universitāte izstrādājusi trīs cionistu principus, ko nedrīkst pieļaut bij. PSRS teritorijā.

Lauku humānismu, baznīcas un reliģijas patstāvību.. un trešais bija kaut kas, kas saistīts ar nacionālas valsts suverenitāti, ko nedrīkst pieļaut. Tieši visus šos principus konsekventi realizē visas valdības.

Atbildēt

Paldies!

11.02.2019. 16:17

Beidzot mēs sākam par to runāt. Autors piedāvā lauku attīstībai kompleksu programmu, kas sakņojas un respektē Latvijas dabas īpatnības, tautas raksturu, tradīcijas, kultūru. Cik dziļi ir jānolaižas bedrē, lai saprastu, ka pietiek!? Diemžēl ir izniekots 90-to paaudzes, kas atgriezās laukos, entuziasms un zaudēta daļa nacionālo resursu.

Atbildēt

Asiirietis

11.02.2019. 16:14

Ja kandidātu uz varu, mērķi ir pilnīgi citi, kādus tie deklarē pirmsvēlēšanu solījumos, tad pierādīt melus ir elementāri, jo balsojumi saeimā ir reģistrēti. Bet par cik nodarītie zaudējumi ir iespaidīgi gan finansiāli, gan morāli un radītas arī fiziskas ciešanas, tad vērtēt vajadzētu kā genocīda veikšanu pret latviešu tautu. Tātad atliek apsūdzēt un sodīt par valsts nodevību, kas turklāt veikta grupveidā un iepriekš vienojoties.

Atbildēt

Žulis

11.02.2019. 15:15

Ļoti labs, informatīvs un konstruktīvus priekšlikumus saturošs raksts. Cieņa un atzinība autoram!

Atbildēt

vice

11.02.2019. 14:57

Viss jau skaisti, tikai der 20.gs. ne mūsdienām!
Bet visu cieņu par iniacitīvu!
p.s.Somijā arī jaunieši neraujas uz laukiem!

Atbildēt

otto laringo Logs

11.02.2019. 14:43

Apzināt patieso stāvokli lauksaimniecībā un laukos. Šim nolūkam pie Valsts prezidenta institūcijas noorganizēt komisiju lauksaimniecības un lauku problēmu pētīšanai un risinājumu meklēšanai.
______
autoram shirmis ciet. ar to taču nodarbojas vesela ministrija ! varbūt iesākumam šo parazitējošo ministriju likvidēt ?

Atbildēt

A.P.

11.02.2019. 14:42

»

A.P.

Saruna par Latviju - lauku novadu attīstību - ir bezjēdzīga, neņemot vērā to, ka latvieši ir lieli kosmopolīti, bet galvenais - neņemot vērā latviešu kosmopolītisma skaistos panākumus. Latvieši noraida nacionālo patstāvību un politisko suverenitāti. Viņi jau divas reizes ir uzspļāvuši viņiem uzdāvinātajai...


Iespējams, ne visiem ir saprotams latviešu kosmopolītisms attiecībā uz Raiņa un Aspazijas kapu atrašanos krievu ģenerāļu ielenkumā. Kosmopolītisms ir pārliecinošs! Abi dzejnieki atdusas ne tikai krievu, bet dažādu sveštautiešu ģenerāļu ielenkumā. Tas ir interesanti: padomju armijas ģenerāļi vēlējās mūža māju līdzās latviešu diviem dzejniekiem, un latviešu kapu saimnieki apmierināja viņu jocīgo velmi. Bet varbūt tā ir labāk! Raini un Aspaziju sargā armijas visaugstākā līmeņa speci no latviešu ņirgāšanos par abiem māksliniekiem. Sargā no visādiem izdzimteņiem alvjiem hermaņiem un viņu riebīgajām, perversajām skatuves kroplībām, izmantojot Raiņa vārdu. Diemžēl ģenerāļi līdz šim ir slikti sargājuši, jo par Raini ir izņirgājies ne tikai hermanvieplis, bet arī jaunie intelektuālie pederasti no "Satori" latviešu jaunoaudzes cūkstaļļa.

Atbildēt

A.P.

11.02.2019. 14:17

Saruna par Latviju - lauku novadu attīstību - ir bezjēdzīga, neņemot vērā to, ka latvieši ir lieli kosmopolīti, bet galvenais - neņemot vērā latviešu kosmopolītisma skaistos panākumus. Latvieši noraida nacionālo patstāvību un politisko suverenitāti. Viņi jau divas reizes ir uzspļāvuši viņiem uzdāvinātajai valstiskajai suverenitātei. Viņi vienaldzīgi izturas pret dzimteni, kā rezultātā visu atdot ārzemniekiem - aramzemi, mežus. Kas tad lauku novados vēl nav atdots svešzemniekiem? Latvieši nav vienīgi kosmopolīti tad, ja runa ir par pašu latviešu atsevišķu indivīdu velmi kaut ko labu izdarīt Latvijā. Latvieši tad tūlīt ieslēdz savu nenovīdību, naidu, stulbumu, nelietību, denuncēšanas talantu pret saviem tautiešiem, nekādā gadījumā neļaujot viņiem kaut ko vērtīgu realizēt. Latviešiem patīk būt kosmopolītiem. Viņi tikai nesaprot, kāpēc neviens viņus neciena un apsaukā par fundamentāli nevērtīgu tautu, kuras sastāvā prevalē "oikmeni" - savu vecāku, radu, draugu, kaimiņu nelietīgi apzadzēji. Kā zināms, latvieši ir ne tikai "oikmenu" tauta, bet arī kompradoru tauta, maksimāli īstenojot savu kosmopolītisko apsēstību. Latvieši tāpat nesaprot, kāpēc Rainis neguļ mierīgi krievu ģenerāļu ielenkumā un raud par to, ka latvieši nekad nekļūs kultūras tauta.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dzirkstele

FotoMaz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem, uzrunāja bijušās Padomju Savienības valstis, sakot - mēs varam! Mēs spējam nostumt malā padomju nomenklatūru un atbrīvoties no viņu virsvadības. Ja mums tas izdevās – arī jūs to spējat!
Lasīt visu...

12

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

FotoKristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība, taču šoreiz īstuma elpu Lieldienu sveicienam piešķir apņēmība atjaunot kristīgās Eiropas simbolu – Parīzes Dievmātes katedrāli. Piepeši tas ir ļoti svarīgi franču tautai un daudziem cilvēkiem visā pasaulē, arī Latvijā.
Lasīt visu...

21

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

FotoLatvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Turklāt, neskatoties uz būtisko izrāvienu 2018.gadā, Latvijas atpalicība šajā jomā ar katru gadu pieaug, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) apkopotie dati par inovatīvo zāļu pieejamību Baltijas valstīs 2018.gadā.
Lasīt visu...

21

Nacionālais suicīds

Foto2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam Valsts prezidenta amatā. Kandidatūra Valsts prezidenta amatam koalīcijai būs jāiesniedz maija sākumā Saeimas prezidijam. Visticamāk, opozīcijas partijas līdz maija sākumam nāks klajā ar savu redzējumu par labākajiem augstā amata kandidātiem. "No koalīcijas partijām ir izvirzīts viens kandidāts, vairāk nav. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Levita kungam nevarētu būt Saeimas vairākuma atbalsta," pēc sadarbības sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).”
Lasīt visu...

21

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

FotoŠucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz īpaši derdzīgiem darbiņiem, kas pašiem nebija pa prātam.
Lasīt visu...

21

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

FotoKlausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā stāsta par to, kā visu mūžu tiecies tikai un vienīgi uz bezkompromisu tiesiskumu, atcerējos ne tik senus laikus, kad Bordāna kungs rakstīja iesniegumus, lai iestātos pavisam citās partijās, un minēja pavisam citus argumentus. Parakņājos epastā – un, lūk, vienu iesniegumu atradu…
Lasīt visu...

21

Palīdzība...

Foto2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc? Tāpēc, ka šodienas Amerikas Savienotās Valstis atšķiras no līdzšinējo prezidentu vadītām. Mainoties valsts prezidentam, ASV lēnām, bet neatlaidīgi un spītīgi maina kursu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

Esmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu...

Foto

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

Beidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme...

Foto

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

Otrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī...

Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....

Foto

PAR izdarīja to, ko nespēja NA: EP priekšvēlēšanu partiju cīņas/veļas mazgāšana ir sākusies

Pēdējo dienu laikā redzams, ka partijas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām aktivizē savas priekšvēlēšanu...

Foto

Nenosūtīta atklātā vēstule Arkādijam Suharenko

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāj Arkādij Suharenko! Rakstu Jums atklātu vēstuli, aicinot darīt visu iespējamo, lai neļautu Levita kungam...

Foto

Vējoņa miesassargi invalīdu stāvvietu neaizņēma

Sadarbībā ar arValsts prezidenta drošības dienestu Valsts prezidenta vizītes dienā  šī gada 5. aprīlī tika organizētas stāvvietas pie Carnikavas novada domes...

Foto

Privatizācijas aģentūra vēlas turpināt bezatbildīgi šķiest nodokļu maksātāju naudu, aicinu Ekonomikas ministriju izvērtēt aģentūras vadības rīcību

Paziņojot par savu ieceri lūgt Augstākās tiesas rīcības sēdē tiesnešu...

Foto

Varbūt pienācis laiks likt izšķērdētājiem maksāt?

To, ka uzņēmējs Kirovs Lipmans sūdzas par valsts iestāžu attieksmi konkrētā lietā, bet valsts iestāde – Privatizācijas aģentūra Ministru kabineta...

Foto

Īsi par jauno valdību un tās stutēm

Kartona Jurašs Saeimā ir JKP sektantu prāta nabadzības apliecinājumus, bet smagos noziegumos apsūdzētais Jurašs - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra...

Foto

Hipotēze par globālas parādības cēloni

Šajā esejā vēlos iepazīstināt ar hipotēzi par globālas parādības cēloni. Virsraksts varēja būt savādāks. Virsrakstā iederas vārdi – “Modernā obsesija jeb...

Foto

Atpakaļ deviņdesmitajos, rindā pēc desas pie „Olainfarm”

Šajā rakstā vēlos paust savu kā mazākuma akcionāru pārstāvja viedokli par notikumiem, kas norisinājās 1. aprīlī pie AS „Olainfarm”...

Foto

Kad politiķi un ierēdņi mēģina sava nesaimnieciskuma dēļ radušos zaudējumus piedzīt no uzņēmējiem

Šodien, 2019. gada 3. aprīlī Rīgas apgabaltiesa pilnībā noraidīja Privatizācijas aģentūras prasību pret...

Foto

Ir nopietnas problēmas ar Laimas slimības novēlotu diagnosticēšanu un nekorektas ārstēšanas vai neārstēšanas sekām

Laimas slimības slimnieku biedrības viedoklis par 2019.gada 27.marta Latvijas Infektologu un Hepatologu...

Foto

Nejaukais metējs Artuss Kaimiņš aizmirsis visas manas veltes un labos darbus

Metējs laikam atkal ir uzkāpis uz korķa, met un cenšas jokot. Laikam metienā būs aizmirsis,...

Foto

Kas vēl ir atkarīgs no Meroni?

1. Valsts drošības dienesti atzīst, ka Meroni ir apdraudējums Latvijas valstij, tādēļ ar Meroni saistītai kompānijai aizliedz iegādāties Radio SWH....

Foto

Kā neapzinīgajām „nepareizajām” influencerēm kļūt „pareizākām” un apzinīgākām - abonējiet pareizo žurnālu un rakstiet par pareizajām lietām

Pirms nedēļas sociālajos tīklos publicēju ierakstu par Latvijas “influenceriem”....

Foto

Par Īvānu un pašiem

Šodien daudz manu sekotāju trako par Daiņa Īvāna rakstu avīzē "Cīņa" pirms gadiem 30, kas piespēlēja sociālismam un PSRS*. Lai būtu....

Foto

Šodiena bieži atklāj pagātni

Gadās, ka nākotne ir nenovēršama, it kā kāda augstāka spēka nolemta. Nav neviena, kas spētu to apturēt. Cilvēki un notikumi virzās līdzīgi...

Foto

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi. Cilvēki, kuriem nacionālās pašapziņas un nacionālo interešu jēdziens šķiet kaut kas svešs. Būdami politikā,...

Foto

Mūsu esības antipodi

Latviešu tautas esību tagad nosaka antipodi – divas diametrāli pretējas dzīves izpausmes. Par katru no šīm izpausmēm ir emocionāli vingra atziņa. Par vienu...

Foto

Atklāta vēstule Kariņa valdībai: lūdzam apturēt ekoloģiskās sistēmas iznīcināšanu

Biedrība “Aleju aizsardzība” un dabas draugi Latvijā lūdz Jūs kļūt par pirmo valdību Latvijā, kura izveido ekoloģisko...

Foto

Čekas „stukaču” kartiņu sāga turpinās

Savdabīgi, ka pēdējās nedēļas laikā ir atklājies fakts, ka nav publiskotas visas „čekas” kartītes. Medijos raksta, ka vēl ir aptuveni 447...

Foto

Moceklis Nils veic gājienu ar bandinieku: EP priekšvēlēšanu kampaņa ir sākusies

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikuši divi mēneši, un ir interesanti vērot, kā notiek “Saskaņas” līdera...

Foto

Aicinām piketā pie Saeimas piedalīties ikvienu, kuru neapmierina stāvoklis dzīvnieku aizsardzības jomā Latvijā

Aicinām piedalīties piketā pie Saeimas trešdien, 27.martā plkst. 8.30 – 10.30 ikvienu, kuru...

Foto

Prātojums par raibiem laikiem

Prātoju par raibiem laikiem, gluži vai negaidīti uzkritušiem. Jutos pilnībā apradis ap mūsu sabiedrības mierīgo, bet neizbēgamo virzību uz arvien jauniem atklātības...

Foto

Kur tad palika šie „riski nacionālajai drošībai”?

Jau vairākus mēnešus Latvijas sabiedrībai ir pieejams daļējs tā saucamo čekas maisu saturs, un atgādināšu – „kartītes” apskatei ir...

Foto

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

Aizvadītais XX gadsimts ir ievērojams ar kardinālu sabiedrības pārveidošanos. Zinātnes valodā sabiedrības pārveidošanos dēvē par sociālo transformāciju. XX gadsimtā būtiski izmainījās...

Foto

No visiem kaktiem lien ārā mošķi, kas vēlas mūsdienu Latviju padarīt par totalitāru zemi

Vai tiešām LTV izlems, kurš drīkst nomāt telpas, vadoties pēc tā, kāds...

Foto

Izglītības ministrija ir ļoti ieinteresēta aprobežotas nācijas radīšanā

Tas, ka katrs cenšas paķert to, kas nav piesiets vai ir slikti piesiets, zināms jau sen. Pēdējā laika...

Foto

Kamēr Jānis Sārts guļ uz NATO lauriem, Kremlis plūc augļus informācijas kaujas laukā

Jau kādu laiku atpakaļ līdztekus tādiem jau zināmiem formulējumiem kā bruņots konflikts un...

Foto

Augsti godātajam Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim - par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Informējam, ka Ministru kabineta (turpmāk - MK) atbalstītajā un Saeimai iesniegtajā...

Foto

Atvērtās sabiedrības nacionālās īpatnības

Atvērtās sabiedrības idejas Latvijā kļuva populāras 80. gadu beigās. Daudzi no mums uzzināja, ka pretstatā atvērtai sabiedrībai pastāv arī slēgtā sabiedrība, kuru...

Foto

Par tikumu, bērnu drošību, fizisko un garīgo veselību: iesniegums Ilgai Šuplinskai, izglītības un zinātnes ministrei

Baudām aizvien lielāku materiālo labklājību. Tomēr vērojumi viena cilvēka mūža garumā...

Foto

Dieva dāvana, svētuma deficīts un algas

Acīmredzot latviešu tautas dzīvē kā Dieva dāvanu nākas uztvert neilgo padomju periodu. XX gs. 70.gados latviešu kultūras attīstībā tika sasniegta...

Foto

Kas mūsdienu politiķiem liek vairīties no leģionāriem?

Arī šogad pie Mātes Latvijas atnāks sirmie leģionāri. Varbūt kādam rokās būs necils ziedu pušķītis, cits iztiks bez tā....

Foto

Nu sajuka vienā katlā jums tie Aivaru Skrindu īpašumi un viņu sievas...

Raksta Jums korumpētākais un mafiozākais Valsts meža dienesta organizētā grupējuma šūniņas – Daugavpils nodaļas...

Foto

Valsts meža dienests: apgalvojumi par „mežziņu mafiju” ir abstrakti, pie mums viss labākajā kārtībā

Anda Krēsliņa (attēlā) vadītā Valsts meža dienesta iekšējās kontroles sistēma strādā lieliski,...

Foto

Vitālijs Reinbahs Augstākajā tiesā atkārtoti uzvar Rīgas mēru Nilu Ušakovu

12. martā juridisko pierādījumu trūkuma dēļ ar Augstākās tiesas lēmumu tika izbeigta tiesvedība saistībā ar Rīgas...

Foto

Zagļiem un teroristiem nav nacionalitātes

Kremlis reiz cerēja, ka ar Imantas betona bloku namu pagalmā uzaugušā naivā Nila palīdzību tam izdosies pārņemt varu un kontroli Rīgā...