Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Baltijas valstis atkal tiek piesauktas gan ASV prezidenta Dž.Baidena runās, gan Krievijas mediju propagandas šovos. Tā nav laba zīmē. Jo ASV prezidentu runas tiek gatavotas, pamatojoties uz izlūkdienestu datiem, bet Krievijas propaganda pēc Kremļa metodikām. Ja abas šīs lietas sakrīt laikā, tad Latvijai ir nopietni iemesli pārskatīt savus drošības riskus.

Pastāv uzskats, ka Latvijai tuvākos desmit gadus nekas nedraud, jo Krievija ir iestigusi karā Ukrainā. Tā var izrādīties maldīga drošības sajūta. Staļins, kurš arī bija pārliecināts, ka Hitlers neuzbruks 1941.gadā, jo tas nav ekonomiski izdevīgi, pēc tam teica, ka nekad nedrīkst pretinieku plānus vērtēt pēc sevis, meklēt racionalitāti, jo pretinieks var pieņemt iracionālus lēmumus.

Pasaule nesaprata Putina motīvus uzbrukumam Ukrainai. Viens no pasaules bagātākajiem cilvēkiem (ja ne bagātākais), faktiski laikā neierobežota vara - ko viņš vēl grib? Bet izrādījās, ka viņš grib palikt vēsturē kā krievu zemju savācējs un Krievijas impērijas atjaunotājs.

Izraēla pašlaik dārgi maksā par Hamas potenciālās bīstamības nepareizu novērtējumu. Izskatās, Netanjahu attiecībām ar Hamas par paraugu bija ņēmis Putina attiecības ar Kadirovu, Izraēlas valdība pieņēma, ka miljonu finansējumi un neierobežotas varas atdošana Hamas Gazas sektorā garantēs ebreju valsts drošību. Viņi aizmirsa, ka teroristiskās kustības balstās uz fanātiķiem, īpaši, ja runa ir par radikālo islāmu.

Krievijas impērijas atjaunošanas plānos vienmēr ir ietilpusi nomukušo tautu un zaudēto teritoriju atgūšana. Pāris tipisku stratēģiju:

Valstu iekļaušana un pievienošana Krievijas – Baltkrievijas savienībai, kur Baltkrievija pēc būtības savu suverenitāti ir zaudējusi. Reālākie kandidāti ir Armēnija, Gruzija.

Krievija vairāk vēlas atgūt kristīgās tautas – tādas kā gruzīni, armēņi, moldāvi, ukraiņi. Pieņemu, lai līdzsvarotu pašreizējo tendenci uz musulmaņu dominanci - dzimstības rādītāji augstāki, kā arī imigrācija no Vidusāzijas postpadomju teritorijām.

Kā tas notiek:

1.Ar imigrāciju tiek mainīts etniskais sastāvs.

Pēc kara sākuma Ukrainā krievi masveidā ir pārvākušies uz Kaukāza valstīm - Gruzija, Armēnija.

Pirms Azerbaidžānas militārās operācijas par kontroles atgūšanu par Karabahas apgabalu vizītē Maskavā ieradās Turcijas prezidents R.Erdogans. Oficiāli, lai apspriestu graudu eksportu caur Ukrainas ostām, bet visticamāk, ka neoficiāli Erdogans informēja par paredzamo militāro operāciju. Respektīvi, notika Kaukāza dalīšana starp Russkij Mir un Pantjurkisma pasauli, kur Krievijai piekrīt Kaukāza kristīgā daļa.

Arī Latvijas valdības plāni simtu tūkstošu viesstrādnieku no postpadomju teritorijām iepludināšanu Latvijā ir no šīs pašas sērijas. Īstermiņa perspektīvā tas radīs spiedienu uz latviešu valodu, palielinot tikai krieviski runājošo sabiedrības daļu, bet ilgtermiņā -  izmaiņas etniskajā un elektorālajā sastāvā

2.Tiek nodrošinātas Kremlim lojālas valdības.

Pieņemu, ka Krievijas specdienesti ir realizējuši operāciju Oligarhs. Aptuveni vienā laikā savā vai savu senču etniskās izcelsmes zemēs sabiedrisko darbību sāka Krievijas miljardieri un oligarhi: Gruzija – Bidzina Ivanišvili, valdošā partija Gruzīnu sapnis, Ukraina – Viktors Medvečuks (saukts Putina kūms), bet Latvijā - Pjotrs Avens. Izskatās, ka projekts nostrādājis ir tikai Gruzijā. Bet, ja neizdevās ar haizivi, tad Kremlis turpinās zvejot sīkās zivteles Latvijas politikas duļķainajā dīķī.

Teritoriju atgūšana notiek daudz brutālāk - militārā ceļā. Tā Krievija anektēja Krimu, Ukrainas ziemeļaustrumu rajonus. Raksturīgi, ka Krievija cenšas atgūt teritorijas, kur ir krieviski runājošo iedzīvotāju pārsvars. Nepārtraukti publiski tiek izteiktas Krievijas pretenzijas uz Kazahstānas ziemeļu apgabaliem.

Atgriežoties pie Baltijas valstīm - kādi reģioni atbilst šīm nosacījumam? Lietuvā - tādu nav vispār, Igaunijā - Narva, bet tā ir tikai pilsēta, toties Latvijā – Latgale, kura robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju – ES ārējā robeža.

Krievijas medijos visā nopietnībā tiek apspriesta Latgales autonomija. Ideālā variantā, protams, ar pievienošanu Krievijai, jo tad mainās Latvijas robežas, kas savukārt nozīmē, ka tad mūs izmet no NATO, kas savukārt paaugstināšot Krievijas drošību. Piemēram, Aleksandra Turčaņinova (Александра Турчанинова – Кусочек Латвии): Tomēr būtu principiāli nepareizi teikt, ka ideja par Latgales autonomiju un tālāku pievienošanos Krievijai ir nepiedienīga un bezjēdzīga. Galu galā Latvija ir NATO dalībvalsts, un, ja neliela valsts daļa pametīs šo teritoriju, tā automātiski izstāsies no NATO, tāpēc amerikāņu zābaka spiediens Baltijas teritorijā samazināsies. Krievijas propagandiste gan izteica šaubas par Latgales krievvalodīgo vēlmi iekļauties vēsturiskajā dzimtenē – Patiesībā pašā Latvijā nebūt nevēlas aliansi ar Krieviju, un mēs runājam ne tikai par latviešiem, bet arī par vietējiem krievvalodīgajiem. Tāpēc arī Krievija centīsies Latvijā iepludināt ar Rietumu ideoloģiju nesamaitātas cilvēku masas.

No visiem Baltijas valstu reģioniem Latgale ir atzīta par visperspektīvāko kūdīšanai uz separātismu – vajagot tikai pārliecināt latgaliešus atbalstīt krievus, jo latvieši viņus apspiežot. Tas tiek mērķtiecīgi darīts un finansēts. Visas peripetijas un kaislības ap valsts valodas vai vismaz reģionālās valodas statusa piešķiršanu latgaliešu valodai, kurai bija jākļūst par precedentu, lai uz šādu statusu Latvijā varētu pretendēt arī krievu valoda. Visas tās publiskās runas, piemēram, Latgales kongresa simtgades pasākuma (2017.g) kur sabiedriskie un kultūras darbinieki uzstāja, ka latgalieši nav latvieši. Piemēram režisors Viesturs Kairišs uztraucās, vai šāds kvazilatviskums, kurā tiek piesmieta un iznerrota Latvijas pamatnācija, ir iemesls patriotismam?

Tieši šādā rakursā ir vērtējamas publiskās aktivitātes, ko Daugavpilī un Rēzeknē īstenoja Inga Spriņģe & Re:Baltica, vēl daži margināli blogeri sakarā ar latviešu valodas zināšanu pārbaudēm Krievijas pilsoņiem, kas demagoģijā un lētā patosā varēja droši sacensties ar Hamas propagandas materiāliem.

Tomēr Latvijas valstij ir ļoti svarīgs sabiedrotais Latgalē - Katoļu baznīca. Katolicisms ir latgalieša identitātes būtiska sastāvdaļa. Dažu iespītīgu latgalieti daudz labāk par Rīgas politiķiem var pārliecināt viņa draudzes priesteris.

Latgale ir ekonomiski nabadzīgākais, depresīvākais reģions, jau vēsturiski ar sarežģītu nacionālo sastāvu, kur PSRS režīma laikā īstenotās imigrācijas politikas rezultātā ir ienācis liels daudzums krievvalodīgo iedzīvotāju. Īpaši tas attiecās uz lielajām pilsētām - Daugavpili, Rēzekni, kur bija izvietoti industriālie uzņēmumi. Nacionālā sastāva dēļ reģions ir promaskavisko partiju un Kremļa politikas atbalsta placdarms Latvijā, kam kaimiņvalsts velta daudz uzmanības un vērības. Daudz vairāk, nekā tas patiktu latviešiem. Krievijas emisāri veic aktīvu darbību mazākumtautību skolās, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, ko ievēlē krievvalodīgie iedzīvotāji. Ko Latvijas valdība dara, lai nepieļautu tālāku teritorijas rusifikāciju? Centralizācijas rezultātā valsts ir izvākusi valsts iestādes no reģioniem, bet Latgalē ir vitāli nepieciešamas valsts iestādes kā atgādinājums šīs teritorijas valstiskajai piederībai un pretsvaram prokremliski noskaņoto pašvaldību ietekmei. Atcerieties Ukrainas kara sākumu, kas Krievijas karaspēks bez kaujas ieņēma robežteritorijas ap Hersonu. Nodevība.

Kā Latvijai iet ar robežas nostiprināšanu un izbūvi? Klasiski to sauc par sabotāžu. Varētu domāt, ka uz Latvijas robežas tiek būvēts analogs Lielajam Ķīnas mūrim. Miera laikā sargāt Latvijas robežu palīgā nāk Igaunijas un Lietuvas robežsargi. Tas ir kauns! Kas tad būs kara gadījumā?

Pāri Latvijas robežai brīvi staigā visa veida kontrabanda - gan cilvēki, gan preces, tai skaitā droši vien arī ieroči un narkotikas. Un ja staigā, tad tas liecina par nopietnu korupciju uz robežas, bet, kur korupcija, tur nodevība militāra apdraudējuma apstākļos.

Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (uzskata, ka Ukraina ir projekts) ir no kreisi orientētas politiskās partijas, kura nosoda Izraēlu par pretteroristisko operāciju Gazā. Lai gan tie jaunie vīrieši, kuri nelegāli katru dienu nāk pāri Latvijas robežai un par kuru cilvēktiesībām tā iestājas Progresīvie, kuru biedru ieraksti sociālajos tīklos jau aiziet klajā antisemītismā, ir tieši no tiem pašiem rajoniem un kontingenta kā Hamas kaujinieki, kuri veica teroristisko reidu 7.oktobra agrā rītā Izraēlas teritorijā.

Izraēla ir sagatavojusi apkopojumu no nogalināto un sagūstīto teroristu viedtālruņu kamerām. Cik sapratu, tad to skatīties …Bet Latvijas militāro un speciālo dienestu karavīriem tas ir jāredz, lai būtu sagatavoti, ja šie ārsti, mūziķi un inženieri izdomās nākt reidā pāri Latvijas robežām. Tie ir sagatavoti kaujinieki ar reālu kauju pieredzi - uguns koriģētāji, spridzinātāji, diversanti un slepkavas, kuriem nogriezt galvu zīdainim nav morālo šķēršļu… Tā ir pilnīgi cita kultūra, cita mentalitāte, cita ideoloģija un citas tradīcijas. Tur nav vietas humānismam. Visticamāk viņi būs tikai instruments kaimiņu impērijas rokās, bet tas viņiem netraucēs uzrīkot tik asiņainas orģijas, kādas Latvija vēl nav piedzīvojusi. Un tikai aiz viņiem nāks tanki.

Pasaule jau gandrīz ir 3. pasaules kara priekšā, starptautiskas tiesības nestrādā, ANO ir kļuvusi par pilnīgi bezjēdzīgu institūciju, nākamajā rudenī būs prezidenta vēlēšanas ASV, bet Tramps jau tagad paziņo, ka Baltijas valstis neaizsargās, ir nopietnas iekšējas pretrunas NATO, kur Ungārija dara, ko grib, bet Turcijas prezidents masu mītiņā draud ar pusmēneša karu pret krustu.

Šai trauksmainajā laikā Latvijai būtu jāatceras seno romiešu atziņa… Si vis pacem, par bellum. Gribi mieru, gatavojies karam!

Novērtē šo rakstu:

86
38

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...