Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Edgars

28.11.2022. 15:54

Brīnišķīgs aprēķins: Vienkārši pieņemt, ka vasarā, dienas laikā liekais vispār ir vajadzīgs blakus mājās ir muļķīgi, jo dienas laikā privātmājā visbiežāk elektrība tiek tērēta minimāli.

Otrkārt, Saules paneļi ļauj ražot pašam, bet tikai pa dienu, tie nekādā veidā principā neveicina kopējo energoneatkarību dēļ tā, ka elektrībā privātmāju rajonos tiek ražota tad, kad to nevajag, tur kur to nevajag. Attiecīgi tikai drīzāk palielina energonestabilitāti (joprojām ņemot vērā, ka runa ir par privātmāju rajoniem), kur nav nopietnu patērētāju, laikā, kad tā elektrība tiek reāli ražota.

Atbildēt

millers

27.11.2022. 15:17

»

Mārtiņa Čakstes "enerģētiķa" pieredze:

SIA Pure Chocolate


kafija tak galvenā štroma sastāvdaļa, bet, ja tev vēl ir kastroļi no cepter, ar volvo par maz, vajag vismaz bugati

Atbildēt

HT

27.11.2022. 15:02

»

HT

Vēlreiz atvainojos, kļūdas labojums. Man nakādu sakaru ne specdienestiem, ne partijām. Pilnīgi nekādu. Pat personīgi nepazīstu nevienu esošo vai bijušo Saeimas deputātu, vai oašvaldību. Nav arī nekādu kontaktu ar medijiem, inrevijas atsaku jau 20 gadus un vairāk...


Ko tad Hunta dara ar sabiedrību? To maldina slepeno Pasaules bankas aizdevumu nosacījumu prasībās. Eiropas komisija ir Pasaules bankas stratēģiskais partneris. Globālā civiliācijas samazināšana ir galvenā ANO prioritāte. Stratēģija ir viena - palielināt ierēdņu skaitu, palielinot tai algu kā šķirai pret visu sabiedrību. Nav neviena tautsaimniecības joma, kurā nebūtu piemērota ķīmija ar ietekmi uz dabu. Globālās korporācijas apzinās dabas globālās dabas bagātības un tās privatizē. CIlvēkkapitāls patērē pārāk daudz dabas resursu un tādēļ jāsamazina ar vienu politiku - nauda tiek drukāta politiskām partijām, medijiem, kas stāsta, cik pareiza ir politika, un ierēdņiem, kuri terorizē un terorizēs uzņēmējus un privātpersonas un sodīs, izmantojot savu varu un “pareizo likumu spēku”, lai iznīcinātu lieko cilvēkkapitālu, kas piesārņo dabu. Tādēļ tiek gatavota elektroniskā nauda un totāla katra sociālais reitings.

Bet visi triki ar jauno koalīciju ir labi saskaņots politiskajs teātris pūlim, kas pat vairs nav tauta. Jo ar 13.03.2020. atņemtas cilvēktiesības, par ko klusē uzpirktās partijas un mediji.

Atbildēt

HT

27.11.2022. 14:48

»

kremļa huntas trollim

Nāksies tevi apbēdināt, bet Satiksmes ministriju nevar izveidot, jo tā ir izveidota 1918.gadā un tās darbība atjaunota 1990.gadā


Vēlreiz atvainojos, kļūdas labojums. Man nakādu sakaru ne specdienestiem, ne partijām. Pilnīgi nekādu. Pat personīgi nepazīstu nevienu esošo vai bijušo Saeimas deputātu, vai oašvaldību. Nav arī nekādu kontaktu ar medijiem, inrevijas atsaku jau 20 gadus un vairāk

24.novembrī 2022. gadā E. Smiltēns kā Saeimas pr-js ignorēja 14. Saeimas Juridiskās komisijas lēmumu neatbalstīt “Klimata ministrijas” izveidi, ko pamatoja ar jauniem un ievērojamiem budžeta izdevumiem un nodeva likumu par “Klimata minisrijas” izveidi 14. Saeimas balsojumam. Tā ir E. Smiltēna nodevība pret Saeimu un tautu. Pirmā E. Smiltēna nodevība pēc Saeimas deputāta zvēresta nodošanas kalpot Latvijas tautai.

https://youtu.be/-YolLuObPZw

Atbildēt

HT

27.11.2022. 13:56

24.novembrī 2022. gadā E. Smiltēns kā Saeimas pr-js ignorēja 14. Saeimas Juridiskās komisijas lēmumu neatbalstīt “Satiksmes ministrijas” izveidi, ko pamatoja ar jauniem un ievērojamiem budžeta izdevumiem un nodeva likumu par Satiksmes ministrijas izveidi 14. Saeimas balsojumam. Tā ir E. Smiltēna nodevība pret Saeimu un tautu. Pirmā E. Smiltēna nodevība pēc Saeimas deputāta zvēresta nodošanas kalpot Latvijas tautai.

https://youtu.be/-YolLuObPZw

Kā K. Kariņš visus apmuļķoja ar 31. augusta 2022. gada valdības MK noteikumiem turpmāk komentārā.

Kāpēc netiek un netiks samazināts ierēdņu skaits.

ANO “klimata policija”

https://www.swp-berlin.org/en/topics/dossiers/sustainability-climate-and-energy/european-and-global-climate-policy


UN climate policy and the green
police

https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal_en

The European Commission adopted a set of proposals to make the EU's climate, energy, transport and taxation policies fit for reducing net greenhouse gas emissions by at least 55% by 2030, compared to 1990 levels. More information on Delivering the European Green


Eiropas Komisija pieņēma virkni priekšlikumu, lai ES klimata, enerģētikas, transporta un nodokļu politika būtu piemērota, lai līdz 2030. gadam samazinātu siltumnīcefekta gāzu neto emisijas vismaz par 55%, salīdzinot ar 1990. gada līmeni. Plašāka informācija par Eiropas zaļo gaitu

ANO balsojums par globālas zaļās policijas izveidi izgāzās dažus gadus atpakaļ.

Savukārt, Latvijā jau izveidotas Latvijas zemes iedzīvotāju sodīšanai Administratīvās atbildības likums, kura sodus nevar pārsūdzēt.


Ierēdņi savā valstī jūtas kā karaļi. 13. Saeimas deputāts Māris Možvillo:

https://youtu.be/Uc4U7FKYri8

Administratīvās atbildības likums radījis iespēju, ka 40 iestādes, kas var privātpersonai uzlikt sodu bez pārsūdzēšanas. Tautsaimniecība tiek iznīcināta ar ierēdniecības patvaļu. Tāpēc ierēdniecību neplāno samazināt, bet gan palielināt ar Klimata ministriju un nākotnē caur Iekšlietu monistrijai pakļautu “Zaļo policiju”, kas uzliks sodus mājsaimniecību dūmeņiem un sausām tualetēm, kā jau medijos izskanēja iepriekš, palielinās ierēdņu armiju un valsts izdevumus un korupciju, ar kuras starpniecību privātpersonas pretosies totālai sodīšanai.

Esošā MK valdība izdevusi rīkojumu.

Ministru kabineta rīkojums Nr. 583
Rīgā 2022. gada 31. augustā (prot. Nr. 43 27. §)
Par Vides politikas pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam
1. Apstiprināt Vides politikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam (turpmāk – pamatnostādnes).
2. Noteikt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Zemkopības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju un to padotības iestādes atbilstoši to kompetencei par atbildīgajām institūcijām pamatnostādņu īstenošanā, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādes atbilstoši to kompetencei par līdzatbildīgajām institūcijām.”

Ko no tā varam spriest? Ka Klimata ministijas izveide nav koalīcijas kompetence, bet gan 4. maija finanšu korporācijas saskaņota rīcība ar “ANO Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa” prioritātēm, kas izstrādātas 2021.-2026. gadu plānā.

14. Saeimas Juridiskā komisija vakar nobalsoja pret Klimata ministrijas izveidi, kas palielinās budžeta izdevumus.

Neskatoties uz to AS biedrs E. Smiltēns kā Saeimas prezidija priekšsedētājs likumu par Klimata ministrijas izveidi virza uz balsošanu Saeimā.

4. maija valsts finanšu korporācijas koalīcija, neatzīstot Saeimas Juridiskās komisijas lēmumu, to ignorējot pilnā mērā, akceptē V.I. Ļeņina tēzi: “Ja gribas lietu saputrot, tad jāveido komisija”. 4. maija valsts finanšu korporācija negrib lietu saputrot, jo K. Kariņš jau ir izdevis MK rīkojumu 31. augustā 2022. gadā, kopā ar E. Levitu un jauno koalīciju apmuļķojot 14. Saeimu un visu sabiedrību.

Redzot, ka K. Kariņa MK valdības izdotais rīkojums ir 31. augustā 2022. gadā, nevar nepamanīt, ka tas izdots Klimata ministrijas izveides pamatbāzes vajadzībām - “diagonālēs sadarbojoties ministrijām”. Tādēļ ieilgušais teātris starp JV un AS ir cīņa par krēsliem, nevis politika tautas interesēm.

Atbildēt

tikai

27.11.2022. 10:25

»

Jukums>tikai

Nezinu, patiess nezinu: Pilnīgi iespējams ka pasūtījuma raksti..Cita lieta-vai tie ir meli vai patiesība


Pēc pasūtījuma histēriju var sarīkot arī uz patiesiem faktiem un nav svarīgi vai tie ir 10 gadu laikā pāris nopirkti vidējas klases auto vai darījuma pusē taisīta bilance.

Atbildēt

Kristaps

27.11.2022. 09:08

Mēs latgalieši AS"Sadales tīkls" padomē kļūsim kā tautietis Vilis- gudri un bagāti.

Atbildēt

-āns

27.11.2022. 07:43

Edijs Šaicāns ir ilgstoši strādājis ar enerģētikas tirgus attīstības un politikas
veidošanas jautājumiem, sākot kā LR Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un
infrastruktūras departamenta nodaļas vadītājs, departamenta direktora vietnieks un šobrīd tā
direktors. 2019. gadā iecelts AS “Latvenergo” padomē un bija tās priekšsēdētāja vietnieks.
Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis maģistra grādu siltumenerģētikas un siltumtehnikas
specialitātē.

Atbildēt

Mārtiņa Čakstes "enerģētiķa" pieredze:

27.11.2022. 07:23

SIA Pure Chocolate
SIA Melnā kafija / Lofbergs Baltija
SIA Officeday Latvija, Officeday grupa
Zepter International

Atbildēt

Versija

26.11.2022. 17:13

itāts no teksta: 2) Izmaksas un ienākumus starp koncerna ietilpstošiem uzņēmumiem nevar skatīt atrauti no šo uzņēmumu grūtās pelņas vai ciestiem zaudējumiem (izmaksām). Pretējā gadījumā sanāk tā, ka mātesuzņēmumam ir superpeļņa, jo ir ienākumi, bet meitasuzņēmumiem ir mākslīgi radīti zaudējumi (izmaksas), kas savā ziņā piedalās mātes uzņēmuma superpeļņas radīšanā.
Vai tikai tas arī nav lielais plāns- Latvenergo nav neprivatizējams, lai gan, izvairoties no referenduma, valdība sasolīja tautai, ka privatizācijas jautājums ir noņemts no dienas kārtības. Bet nekas nav teikts par Latvenergo "meitas uzņēmumiem", ka tie nebūtu privatizējami. Un ja megapeļņas laikmetā absolūtā monopolstāvoklī esošajām "meitām" ir jāizdod obligācijas publiskajā piedāvājumā, bet zaudējumi ir tik un tā, rodas pārliecība, ka drīz par sviestmaizi tās tiks "atdalītas un prihvatizētas". Tepat Pietiek bija aprakstīta shēma, kā vienu slimnīcu prihvatizēja, pirms tam -naudas nav, ir tikai zaudējumi, bet, maģiskā veidā uzreiz pēc privatizācijas visss tika nomaksāts jau par pašas slimnīcas naudu, kura mistiskā veidā atradās un savairojās.

Atbildēt

Nezariņš

26.11.2022. 17:07

»

vēl viens naivulis-vēlētājs

Nu kurienes tāda MUĻĶĪGA doma, ka Ekonomikas ministrijā to nezina? Tada var ienākt prātā tikai LV ierindas vēlētājam


Vai vienreiz varētu beigt visur pieminēt Zariņu? Visas lielās rebes sākās tieši tad, kad viņš no turienes aizgāja. Ja būtu palicis, iespējams, viss būtu citādi, nekā tagad.

Atbildēt

temīda

26.11.2022. 13:45

kur aprēķini ko latvenrgo iegūst no OIK ? OIK stacijas ir atteikušās no OIK (tirgo nordpool)un lielkākai daļai fiktīvi atņēma (kuras šogad pa lētu naudu ražotu ).Savukārt iedzīvotājiem un uzņēmumiem rēķinos tas OIK bija un ir. BVKB un Latvenergo ir izkrāpuši naudu no pilsoņiem +atteikušies no lētākas vietējās ģenerācijas !! Tie ir simti miljoni !!!!!

Atbildēt

Хм

26.11.2022. 12:03

»

cik labi>Xm

Ka tādu kā tu ir pilna Saskaņa....Tur tik pat kā nav normālu cilvēku..visi tādi kā tu


Это всё, что смогли "родить" в ответ на цифры, не получилось на Зариня всё свалить?)) а вы чаще проверяйте даты, на которые ссылаетесь, не надо будет потом вот так слабо отмазываться))

Atbildēt

Diana

26.11.2022. 11:37

Nu klusais vajprats..Nezinu cik tur Mārtiņš vainigs, ka foto pielikts, taču tas kas notiek.Vienkarši riebjas..

Atbildēt

JKL

26.11.2022. 11:04

»

Elza

Tā kā nacionāļi ir šī valsts uzņēmuma Padomes locekļi un faktiskie kuratori arī kā atbildīgie nozares vadītāji...


Zīle jau no O.Kehra-Sorosa vadītās ekonomistu apvienības: 2022... Citus te nemaz nepublicē, ne no ekonomistu biedrības, ne neatkarīgos ekonomistus..

Atbildēt

labojums

26.11.2022. 11:03

»

Elza

Tā kā nacionāļi ir šī valsts uzņēmuma Padomes locekļi un faktiskie kuratori arī kā atbildīgie nozares vadītāji...


tajās padomēs un valdēs sēz visi: sākot ar nacionāliem...un beidzot ar sorosistiem un kremlistiem..

Atbildēt

Elza

26.11.2022. 10:12

Tā kā nacionāļi ir šī valsts uzņēmuma Padomes locekļi un faktiskie kuratori arī kā atbildīgie nozares vadītāji.
Un to, ka zīļuks ar bārdu nozari kurē kopš trīs miljonu afēras, kad no lapsenes kodieniem mira daudzi stipri jāšaubās par šī uzņēmuma piederību Latvijai.
Kur vēl zīļuka grupējuma lobētā biržas afēra.

Atbildēt

nu

26.11.2022. 09:49

»

asdsasd

Aizmirsi pieminēt Rolandu Irkli no Vienotības, kas bija SPRK priekšnieks, apstiprinaja visus Kampara un Kariņa tarifus un tagad viņs ir Valsts kontroles priekšnieks


un tad vienmēr jautājums: Ar ko daži ir tik pietuvināti partijām? Tak ne jau ar zināšanām, strādāšanu valsts labā...Vienīgais sakarīgais izskaidrojums ir-ar afērām un naudu....Vienotībā tak daudz biedru, bet tādi Irkļi no viena liela amata otrā--ar ''ķonkursu'' palīdzību...

Atbildēt

Jukums>tikai

26.11.2022. 09:45

»

tikai

Tikai 90% no rakstiem ir prasti pasūtījuma raksteļi, bet pārējie 10% noslīkst to sūdos


Nezinu, patiess nezinu: Pilnīgi iespējams ka pasūtījuma raksti..Cita lieta-vai tie ir meli vai patiesība..

Atbildēt

Rapša dīzeļpiešprice un kukurūzas gāzess

25.11.2022. 23:08

»

noslauki brilles un iedziļinies vairāk, nevis lej te ūdeni

Ekonomiskā saitēma, kur katra uzņēmuma nosaukumā ir vārdi valsts vai visas tautas uzņēmums, reāli nedarbojās, zaudēja konkurences cīņā. Ja Latvenergo nebūtu monopoluzņēmums, tad tas sen jau būtu bankrotējis. Piemēram, atnāktu ķīnieši vai krievi, vai indieši un uzbūvētu Latvijā ātomelektrostaciju, un...


Nekāds Latvenergo un HESi pa burbuli neaizietu, ja neskaita uzblīdušo vadību. Līdz patērētāju sadalei, pašizmaksa kā bija 2 kapeikas, tā arī palika 2 santīmi, vēlāk 2 centi, bet mazumcena 4 centi. Viss pārējais ir mākslīgi uzpūsts burbulis no šoferdēliem un pārējās maukumājas.

Atbildēt

100% uz sava riska un kredītspējas

25.11.2022. 22:47

100% uz sava riska un kredītspējas
~~~~
Atliekt tikai biedriem uz "sava riska" uzvarēt tiesā un cenas būs jāceļ vēl, lai kompensētu
(10 000 ķermeņiem) "uz sava riska" zaudējumus.

Atbildēt

Andris

25.11.2022. 21:43

🤣😂🤣Nekas sarežğīts,tikai skaitļi🤣😂🤣

Atbildēt

asdsasd

25.11.2022. 21:05

»

vēl viens naivulis-vēlētājs

Nu kurienes tāda MUĻĶĪGA doma, ka Ekonomikas ministrijā to nezina? Tada var ienākt prātā tikai LV ierindas vēlētājam


Aizmirsi pieminēt Rolandu Irkli no Vienotības, kas bija SPRK priekšnieks, apstiprinaja visus Kampara un Kariņa tarifus un tagad viņs ir Valsts kontroles priekšnieks.

Atbildēt

hi hi

25.11.2022. 20:28

»

protams

un pie visa ta vainīgi naciki, fasisti, benderovci, latiši, amerikanci, ves zapad


slava ukani.herojam salo...bate naš bandera,mate okraina....ļa ļa ļa......

Atbildēt

nain,nain

25.11.2022. 20:25

»

nē, nē

amerikanci, fašisti, naciki, benderovci....visi rietumos ir vainīgi


kamrad,vainīgi Krievija un Putins,i nedomā atkāpties no ingišsaksu DOGMĀM glupais pastalniek.

Atbildēt

Visticamāk

25.11.2022. 19:38

kārtējais jaunietis, kurš vēl nav izbaudījis šīs zaglīgās valsteles melnos darbus, nodomāja piedalīties piedāvātajā "izdevīgajā spēlē". Tas nekas - vienreiz viņam visu atņems, otreiz visu izmānīs, trešajā reizē rakstīs to pašu, ko es, bet par citiem jauniešiem. :)

Atbildēt

tikai

25.11.2022. 18:58

»

Jukums

Var jau būt ka tā-tomēr manuprāt Lato dara ar lielu sabiedrībai vajadzīgu darbu, rakstot par blēdībām valstī


Tikai 90% no rakstiem ir prasti pasūtījuma raksteļi, bet pārējie 10% noslīkst to sūdos.

Atbildēt

Jukums

25.11.2022. 18:41

»

labrīt

teiksim kā ir - labrīt, no kura laika Pietiek nodarbojas ar publicētās info pārbaudi? Mērķis nav informēšana, bet click-bite komplektā ar tautas musināšanu


Var jau būt ka tā-tomēr manuprāt Lato dara ar lielu sabiedrībai vajadzīgu darbu, rakstot par blēdībām valstī..

Atbildēt

labrīt

25.11.2022. 18:06

»

Jukums

teiksim kā ir: www.pietiek.com publicē tagad jeb kuru rakstu ko jeb kurš iesniedz,l nepūloties pārbaudīt tā patiesumu..Līdz ar to pietiek.com arvien vairāk tuvinās ļoti lielas tautas daļas iemīlētai dzeltenai presei


teiksim kā ir - labrīt, no kura laika Pietiek nodarbojas ar publicētās info pārbaudi? Mērķis nav informēšana, bet click-bite komplektā ar tautas musināšanu

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

25.11.2022. 16:55

»

Kā lai tic savai valstij

Kārtējo reizi pārliecinos, ka mūsu valstij nevar ticēt, un čakstes un gaso un citi to izmanto, lai apsmietu gan valsti , gan iedzīvotājus.Un tagad bāleliņiem ir laiks apsmiet tos, kuri ticēja teslām un saules paneļiem. Naivie, dumjie! Arī man teica - neliec tos paneļus, Tevi apčakarēs. Neticēju. Vai...


Jau gadus 20 dzīvoju pēc principa neticēt nekam, ko sī vara saka, piedāvā, utt. Darbojas. Un darbojas labi. Skola maksā naudu, - tā īsumā var noformulēt to, kas noticis ar raksta autoru. Meklējiet tagad kaimiņus, kuri būs gatavi no jums elektroenerģiju pirkt. Kabelis uz kaimiņa māju, kontrolskaitītājs, vienošanās ar kaimiņu par nedaudz zemāku cenu, nekā elektrum prasa, aprēķins un samaksa no kaimiņa reizi mēnesī, un ... mīkstais virsū visām energokontrolēm un pārējiem ķēdessuņiem.

Atbildēt

Normāls

25.11.2022. 16:00

Neizdevušies cilvēki jūs te visi esat! M. Vanag, pārgudrībā esi galīgi apmaldījies. Tie saules paneļu uzstādītāji dabū no valsts naudu un vēl viņiem par maz, ne par ko negrib maksāt, izredzētie atradušies.
Parastie patērētēju neko nav dabūjuši, bet sola jau visiem vienādu tarifu.
Sen zināms, ka privatie saules paneļi ir tikai bagāto butaforija. Jebkura racionāla ražošana ir centralizēta.

Atbildēt

Cerība

25.11.2022. 14:25

Ir cerība, ka šoreiz uzvarēs prasītāji, un valsts uzņēmums beigs krāpties ar tarifiem. Cerība mirst pēdējā, tāpat kā 2011. gadā, kad 300 ierindas patērētāji iesniedza kolektīvu prasību tiesā pret Latvenergo par tarifu paaugstināšanas neizskaidrojamiem iemesliem. Līdz ar to palika neskaidrs, ar kādu rezultātu lieta beidzās Eiropas tiesā, kur vērsās pirmais un galu galā pēdējais (jo pārējie nevērsās) prasītājs minētajā lietā, tas ir, Ilmārs Poikāns.

Atbildēt

Хм

25.11.2022. 12:58

»

vēl viens naivulis-vēlētājs

Nu kurienes tāda MUĻĶĪGA doma, ka Ekonomikas ministrijā to nezina? Tada var ienākt prātā tikai LV ierindas vēlētājam


ай ай, какая бессовестная попытка свалить с больной головы на здоровую-сколько уже лет прошло, как Зариньш там не работает?
И чем же таким важным были заняты последующие руководители регулятора, если не смогли навести возможный беспорядок, если такой намек на Зариня?

Ах, и какая незадача- долгое время член комиссии регулятора. А именно руководителем он был около года, в 2011 году. ТО есть уже как 11 лет его там и близко нет.

Atbildēt

Kā lai tic savai valstij

25.11.2022. 12:18

Kārtējo reizi pārliecinos, ka mūsu valstij nevar ticēt, un čakstes un gaso un citi to izmanto, lai apsmietu gan valsti , gan iedzīvotājus.Un tagad bāleliņiem ir laiks apsmiet tos, kuri ticēja teslām un saules paneļiem. Naivie, dumjie! Arī man teica - neliec tos paneļus, Tevi apčakarēs. Neticēju. Vai tiešām tā notiks?! Gaida regulatora spriedumu? Nekad neesmu šim kantorim ticējis. Nekad! Vai tad tas kaut ko nav apstiprinājis? Nav vienojies?

Atbildēt

muļķuzemes ziepene tipiskā

25.11.2022. 11:37

Bagātie arī raud....

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....