Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējā laikā Latvijā dzirdam vairāku iebraucēju, Putina režīma kritiķu sarūgtinājumu par Latvijas kārtību, neizprotot, kur viņi ir ieradušies. Spilgti tas izpaudās dīdžeja Dubasa, kas atgriezies pēc Krievijā pavadīta ilgāka laika, intervijā TV 24, kā arī TV kanāla Doždj žurnālistes Kotrikadzes jautājumos par Pārdaugavas pieminekļa nojaukšanu un tūrisma vīzu neizsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Tāpēc atļaušos izskaidrot dažas politnekorektas, bet noderīgas lietas Maskavas žurnālistu zināšanai.

Latviešiem faktiski nav ģimeņu, kurās kāds nebūtu represēts padomju okupācijas laikā, tāpēc Latvijas pilsoņiem ir dziļi vienaldzīgi no PSRS iebraukušo imigrantu prātojumi un viņu vectētiņu - „atbrīvotāju" sirdssāpes par novāktajiem ziediem pie Staļina karavīru pieminekļa.

Latvieši nav lūguši, lai krievi viņus atbrīvo, tieši otrādi - sarkanarmiešus vienmēr ir uzskatījuši par saviem ienaidniekiem. Latvijas tautas (pilsoņu) karaspēks bija Latviešu Leģions (100 000 vīru, t.sk. 5000 vietējo krievu), kas kopā ar skandināvu, holandiešu un vācu ieroču biedriem neļāva ieņemt Kurzemes cietoksni līdz pēdējai kara dienai. Atgādināšu, ka Staļins bez panākumiem sūtīja no 600 000 līdz 1 miljonam sarkanarmiešu 6 lielkaujās ieņemt Kurzemi, bet zaudēja 400 000 karavīru, no kuriem krita vairāk nekā 100 000 un Kurzeme palika neieņemta.

Pēc Vācijas kapitulācijas tūkstošiem latviešu karavīru devās mežos un nacionālo partizānu rindās līdz 1956. gadam turpināja pretošanos boļševismam.

Mēs zinām, ka 80 procentus vācu militārā potenciāla iznīcināja angļu un amerikānu aviācija, tāpēc mums liekas smieklīgi, ka tauta, kas otrajā Pasaules karā gandrīz divus gadus bija Hitlera sabiedrotā, tagad plātās, ka esot Baltijas valstu atbrīvotāji no fašisma.

Latvieši neuzskata, ka pieminekļa nojaukšana šķeltu sabiedrību, jo neuzskata nepilsoņus un latviešu valodas nepratējus par savu sabiedrību. Mēs cienām tikai tos, kas cīnījās pret Krievijas imperiālismu. Manerheimu, Pilsudski vai Banderu mēs uzskatām par varoņiem.

„Labajiem krieviem" būtu jāzina, ka krievi Baltijas valstīs pat nav minoritāte Eiropas Padomes konvencijas nozīmē, jo te viņiem nekad nav bijusi sava vēsturiskā teritorija kā flāmiem un valoņiem Beļģijā vai zviedriem Ālandu salās Somijā un Vidzemes (tagad Igaunijas) Roņu un Hijumā salās. Latvijas valstij nav jāuztur šeit krievu skolas, tāpat kā nav jāfinansē indusu vai etiopiešu skolas.

"Labie krievi" man iebildīs un teiks - kā tad tā, krievu taču ir tik daudz. Bet indusu pasaulē ir vēl vairāk, un tie, kas ir Latvijā, ieradušies šeit ar vīzām, nevis atbraukuši ar tankiem, godīgi mācās, čakli strādā un ātri iemācās latviski. Indusi nav piedalījušies represijās pret latviešu tautu, tātad ir pelnījuši lielāku pretimnākšanu nekā nelegālie ieceļotāji no PSRS, kas joprojām nav sapratuši, ka ne Latvija, ne Somija vai Polija nekad vairs nebūs Krievijas impērijas sastāvā.

18. un 19. gs. mijā pēc vēsturnieka Dunsdorfa aprēķiniem tagadējās Latvijas teritorijā latvieši bija 89,8%, vācieši 6,5%, ebreji 1,1%, poļi 0,8%, bet krievi tikai 0,6%. Mēs melotu, ja teiktu, ka nevēlamies šādu etnisko proporciju atjaunot.

Šodien Rīga ir vienīgā galvaspilsēta Eiropas Savienībā, kurā pamattauta nav pat 50 procenti!

Latvijas tauta (pilsoņi) nav ne rasisti, ne ksenofobi un nevienu, kas beidzis latviešu skolu vai ģimenē runā latviski, neuzskata par svešinieku. Tomēr beidzot jāpasaka godīgi, ka tie, kas 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas publiski lieto valodu, kādā runāja Latvijas okupanti - čekisti, kas nogalināja un deportēja Latvijas pilsoņus, nav pelnījuši tiesības šeit uzturēties.

Kas attiecas uz latviešu attieksmi pret vienkāršajiem Krievijas iedzīvotājiem, tad varam tikai izteikt līdzjūtību. Krievija laikam ir vienīgā valsts pasaulē, kur pēdējos 100 gados visi valdnieki, no Ļeņina un Staļina līdz Jeļcinam un Putinam ir bijuši sērijveida slepkavas, sadisti, dzērāji, meļi vai zagļi.

Krievija ir liela valsts, un, pieņemot, ka tikai 10 % vai 20% iedzīvotājiem nav nekā kopēja ar Putinu vai Krievijas imperiālismu, tad kur ir šie 15 vai 30 miljoni, kas nav izgājuši pat miermīlīgā demonstrācija pret Krievijas iebrukumu Ukrainā? Baltkrievu sievietes pret Lukašenko nebaidījās iziet ielās! Tātad 100 gados boļševiku iekoptā negatīvā selekcija ir atstājusi sekas Krievijas iedzīvotāju mentalitātē.

Dārgie „labie krievi", neaizmirstiet, ka krievu valoda šeit nomāc visu latvisko, jūsu te vienkārši ir par daudz, tāpēc sabiedriskās vietās, lūdzu, runājiet pieklusināti! Tikai daži no jums spēj atbildēt, kam pieder Krima, bet neviens – kam pieder Kēnigsberga, Vīpuri, Kuriļu salas vai Pečori!

Katrai tautai ir sava vēsturiskā teritorija, un tāpēc gribam, lai jūs beidzot saprastu, ka jums tā nav Latvija.

Ja nespējat iemācīties latviski, brauciet uz savām mājām, tās labiekārtojiet, atmetiet domu par impērijas atjaunošanu, tad mēs jūs cienīsim daudz vairāk, tirgosimies un atkal izsniegsim tūristu vīzas!

Novērtē šo rakstu:

272
47

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...