Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Arturs Priedītis
16.05.2017.
Komentāri (18)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Alternatīva

13.01.2019. 11:31

Autoram Artūram priedītim,

lūdzam atļauju publicēt jaunajā MIL avīzē "ALTERNATĪVA" nosūtot rakstu uz redakcijas adresi :
Daugavas ielā 28, M'arupe, Mārupes novads,LV-2167.

Redkolēģija.

Atbildēt

Sapfo

16.06.2017. 22:59

»

Edge

"Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta...


Laba pasāža par Turina tēmu-www.tvriga.com/sabiedriba

Atbildēt

juhans

22.05.2017. 18:06

Nupat viens varas inteliģences pārstāvis- miljonārs lepojas kā viņš savam mazdēlam sagādajis valsts atbalstu dažu tūkstošu apmērā.Otrs tāds pats varas inteliģences pārstāvis -miljonārs sagādaja sev eiropas atbalstu viesu mājai.Lepojoties ar to,viņi pat vairs nesaprot savu smieklīgumu un savas lepnības amorilitāti.

Atbildēt

Žuļs

22.05.2017. 09:38

Nebūs gan tā, neoliberālisti un postmodernisti tiek saukāti arī par kreisajiem (īpaši bieži tā dara ASV Republikāņi un alt-right pārstāvji), un ne bez iemesla. Iemesls ir tāds, ka neoliberālisti (, kas patiesībā ir centriskie spēki pie varas, piem., Vācijā, tagad Francijas prezidents, arī Vienotība u.c. varas partijas Eiropā un pasaulē) ir starp tiem, kas sen sapratuši, ka mežonīgs kapitālisms nestrādā, tāpēc viņi atbalsta daudz kreisākas ekonomiskas pozīcijas - sociālie drošības tīkli, izglītība, medicīna utt.

Atbildēt

Tīrons

21.05.2017. 22:11

Tās Latvijā šodien tiešām ir divas pavisam dažādas lietas. Un arī nacionālā piederība šīm abām lietām ir dažāda. Varas inteliģencei, tāpat kā pašai varai nav nacionālās piederības. Tā ir internacionāla, kosmopolītiska "zelta teļam" kalpojoša brandža bez konkrētas nacionālās piederības izjūtas.(Par to liecina viņu pašu darbi, jeb pareizāk nedarbi, kuros nav nekā latviska, nacionāla.)Vēl vairāk - viņu darbība bieži vien ir latviešu tautai kaitējoša un naidīga.

Atbildēt

...

21.05.2017. 17:40

Kā var reizē būt rusofobi un "Varas inteliģenci no neoficiāliem varas kabinetiem stūrē ... kopā ar ... Krievijas speciālo dienestu virsniekiem savas valdības uzdevumā". Krievu tauta masveidā atbalsta savus līderus, tāpēc nesanāks atdalīt rusofobiju pret tautu un varu.

"Kapitālisms sevi ir nosaucis par neoliberālismu un postmodernismu, kaut gan pareizākais nosaukums ir iracionālais kapitālisms."
Nebūs gan tā, neoliberālisti un postmodernisti tiek saukāti arī par kreisajiem (īpaši bieži tā dara ASV Republikāņi un alt-right pārstāvji), un ne bez iemesla. Iemesls ir tāds, ka neoliberālisti (, kas patiesībā ir centriskie spēki pie varas, piem., Vācijā, tagad Francijas prezidents, arī Vienotība u.c. varas partijas Eiropā un pasaulē) ir starp tiem, kas sen sapratuši, ka mežonīgs kapitālisms nestrādā, tāpēc viņi atbalsta daudz kreisākas ekonomiskas pozīcijas - sociālie drošības tīkli, izglītība, medicīna utt. Īsāk sakot, Priedīša kungs vēl joprojām šķiežās ar viņam neskaidru terminoloģiju, vai pat sevis izdomātām definīcijām.

Atbildēt

LV pilsonis

20.05.2017. 03:18

Vairāk kā skaidrs, ka jāsadala divās daļās, tie kuri noziegušies pret savu tautu un piedalījušies okupācijas asiņainajās dzīrēs un slepeni to turpina joprojām. Un pārējos, kuri cietuši no viņiem. Vienīgi pašlaik neredzu reālu organizētu spēku, kuram uzticēt to izvērtēt un spriest taisnu tiesu.

Atbildēt

NEzālīte mora

18.05.2017. 18:29

Apbrīnoju šo cilvēku ar to patieso,taisnīgo,izsmelto,sakarīgo,izanalizēto domu graudu:..."varas inteliģence(no sevis-bochēma) sastāv no PEDERASTIEM un TO SABIEDROTAJIEM,rusofobijas dievinātāja,LATVIEŠU TAUTAS VĒSTURES KROPĻOTĀJA.....".Kā vienmēr labāk nevar pateikt.sorosa un tēvoča sema "gudrību un pamācību" izdzi-teņi.Kā šie dīdījamās lelles tā varēja pamainīt "kažoku".Tomēr ir arī "labums",praktiski pie siles netika aizbēgušie ar nacistiem 1944 gadā un to ataudze.

Atbildēt

āpsis

18.05.2017. 11:46

Varas inteliģenci pārstāv dažādu padomju okupantu ideoloģisko diversantu skolu absolventi.Par tādam no neatkarīgas valsts skata viedokļa jāuzskata visas padomju okupantu ideologu sagatavošanas mācību iestādes.Pēc šāda kritērija vadoties mūsu valsti lielā mērā pārstāv ideoloģiskie diversanti,kas mums godu nedara.

Atbildēt

Vēl

18.05.2017. 08:02

latvieši ir jādala miesīgajos pederastos un prāta pederastos, jo latvietis ar galvu nedomā un uz visu skatās no otra gala. Tāda smirdoša prāta stāvoklī latvietis iegūst baudu kā ērzelis, bullis no lopu šķiras.

Atbildēt

?

17.05.2017. 15:03

Domājiet ko runājiet, nerunājiet ko domājiet;)
Domājiet, ko runājat, nerunājiet, ko domājat!
https://lv.wiktionary.org/wiki/dom%C4%81t
https://lv.wiktionary.org/wiki/run%C4%81t

Atbildēt

Edge

17.05.2017. 11:49

"Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta."
====================================================
Būs inteliģence - būs ko "dalīt". Pagaidām vēl radīšanas moku periods turpinās:"Atsevišķi varētu runāt par Latvijas inteliģenci, kuras īstenībā nav. Es [V.Turins] domāju tādu inteliģenci, kas tiešām apzinās tautas vitālās intereses un izjūt to, kas šeit notiek. Izjūt mūsu vēsturi un ir gatava rīkoties.(..).. mums ir nepieciešama inteliģence. Taču mēs nespējam to radīt, kamēr mūsu domāšana ir slima. Neadekvāta. Katrā ziņā te ir ļoti daudz darāmā."
Valdis Turins: Domājiet, vai gribat karu. Domājiet! (NRA.lv)

Atbildēt

Ha ha

17.05.2017. 11:15

»

eincone

Viss pareizi. Un tieši tādēļ, tautas inteliģencei, ir jāupurē sava komfortablā Sistēmas kritizēšana ,no malas, un masveidā jādodas iekšā. Jo Sistēmu uzveikt, no malas vai frontāli, nav iespējams. Domājiet ko runājiet, nerunājiet ko domājiet


Viss jau būtu labi, ja latvieši laistu īsto inteliģenci uz priekšu. Katrs lettis traks paliks, ja vajadzēs balsot par īstiem vīriem, bet nevis kropļiemj: jāupurē sava komfortablā Sistēmas kritizēšana ,no malas, un masveidā jādodas iekšā. Ja esi gudrs, goda cilvēks, tad pamēģini, tad redzēsi, ko tu dabūsi no latviešu zirglopiem piedzīvot, jo esi labs.Latvietis atbalsta tikai sūdus.

Atbildēt

eincone

17.05.2017. 10:22

Viss pareizi. Un tieši tādēļ, tautas inteliģencei, ir jāupurē sava komfortablā Sistēmas kritizēšana ,no malas, un masveidā jādodas iekšā. Jo Sistēmu uzveikt, no malas vai frontāli, nav iespējams. Domājiet ko runājiet, nerunājiet ko domājiet;)

Atbildēt

RB

17.05.2017. 09:48

Tādi pasākumi kā Eirovīzija ietilpst genocīda programmā, ko veic ar masu mēdijiem. Tās mērķis is auditorijas masveida degradācija. Kamēr iekšējai opozīcijai būs iespēja to finansēt, tā pildīs šo programmu, un attiecīgie dziedoņi dies uz nebēdu.

Atbildēt

janis

16.05.2017. 22:57

Eirovīzija,sīks,bet apkaunojošs piemērs.

Atbildēt

RB

16.05.2017. 21:14

Sabiedrībā, kura patlaban veidojas, par "inteliģenci" kā sociālu grupu varam runāt visai nosacīti. Lieta tā, ka cilvēkiem jāradinās sev iztiku nopelnīt ar kādu lietderīgu un pieprasītu darbu. Piemēram ar profesionālu darbu, praktizējot kādu amatu, rakstot datorprogrammas, ražojot pārtiku, sniedzot medicīniskos pakalpojumus utml. Ir labi, ja cilvēks var nopelnīt ar rakstīšanu, zinātniskiem pētījumiem, dziedāšanu, gleznošanu utml., tomēr šīs "cēlās" nodarbes būtu uzskatāmas drīzāk par vaļaspriekiem. Nodarbošanās ar tiem automātiski nenodrošinās personai pietiekošu ienākumu līmeni un "stāvokli sabiedrībā" . Rakstā minētā varas inteliģence ir daļa no cilvēces iekšējās opozīcijas ar tai raksturīgo parazītismu un destruktīvismu. Tautas inteliģence man asociējas, piemēram, ar galdnieku, kurš pa vakariem spēlē vijoli.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...