Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Arturs Priedītis
16.05.2017.
Komentāri (20)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Alternatīva

13.01.2019. 11:31

Autoram Artūram priedītim,

lūdzam atļauju publicēt jaunajā MIL avīzē "ALTERNATĪVA" nosūtot rakstu uz redakcijas adresi :
Daugavas ielā 28, M'arupe, Mārupes novads,LV-2167.

Redkolēģija.

Atbildēt

Sapfo

16.06.2017. 22:59

»

Edge

"Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta...


Laba pasāža par Turina tēmu-www.tvriga.com/sabiedriba

Atbildēt

juhans

22.05.2017. 18:06

Nupat viens varas inteliģences pārstāvis- miljonārs lepojas kā viņš savam mazdēlam sagādajis valsts atbalstu dažu tūkstošu apmērā.Otrs tāds pats varas inteliģences pārstāvis -miljonārs sagādaja sev eiropas atbalstu viesu mājai.Lepojoties ar to,viņi pat vairs nesaprot savu smieklīgumu un savas lepnības amorilitāti.

Atbildēt

Žuļs

22.05.2017. 09:38

Nebūs gan tā, neoliberālisti un postmodernisti tiek saukāti arī par kreisajiem (īpaši bieži tā dara ASV Republikāņi un alt-right pārstāvji), un ne bez iemesla. Iemesls ir tāds, ka neoliberālisti (, kas patiesībā ir centriskie spēki pie varas, piem., Vācijā, tagad Francijas prezidents, arī Vienotība u.c. varas partijas Eiropā un pasaulē) ir starp tiem, kas sen sapratuši, ka mežonīgs kapitālisms nestrādā, tāpēc viņi atbalsta daudz kreisākas ekonomiskas pozīcijas - sociālie drošības tīkli, izglītība, medicīna utt.

Atbildēt

Tīrons

21.05.2017. 22:11

Tās Latvijā šodien tiešām ir divas pavisam dažādas lietas. Un arī nacionālā piederība šīm abām lietām ir dažāda. Varas inteliģencei, tāpat kā pašai varai nav nacionālās piederības. Tā ir internacionāla, kosmopolītiska "zelta teļam" kalpojoša brandža bez konkrētas nacionālās piederības izjūtas.(Par to liecina viņu pašu darbi, jeb pareizāk nedarbi, kuros nav nekā latviska, nacionāla.)Vēl vairāk - viņu darbība bieži vien ir latviešu tautai kaitējoša un naidīga.

Atbildēt

...

21.05.2017. 17:40

Kā var reizē būt rusofobi un "Varas inteliģenci no neoficiāliem varas kabinetiem stūrē ... kopā ar ... Krievijas speciālo dienestu virsniekiem savas valdības uzdevumā". Krievu tauta masveidā atbalsta savus līderus, tāpēc nesanāks atdalīt rusofobiju pret tautu un varu.

"Kapitālisms sevi ir nosaucis par neoliberālismu un postmodernismu, kaut gan pareizākais nosaukums ir iracionālais kapitālisms."
Nebūs gan tā, neoliberālisti un postmodernisti tiek saukāti arī par kreisajiem (īpaši bieži tā dara ASV Republikāņi un alt-right pārstāvji), un ne bez iemesla. Iemesls ir tāds, ka neoliberālisti (, kas patiesībā ir centriskie spēki pie varas, piem., Vācijā, tagad Francijas prezidents, arī Vienotība u.c. varas partijas Eiropā un pasaulē) ir starp tiem, kas sen sapratuši, ka mežonīgs kapitālisms nestrādā, tāpēc viņi atbalsta daudz kreisākas ekonomiskas pozīcijas - sociālie drošības tīkli, izglītība, medicīna utt. Īsāk sakot, Priedīša kungs vēl joprojām šķiežās ar viņam neskaidru terminoloģiju, vai pat sevis izdomātām definīcijām.

Atbildēt

LV pilsonis

20.05.2017. 03:18

Vairāk kā skaidrs, ka jāsadala divās daļās, tie kuri noziegušies pret savu tautu un piedalījušies okupācijas asiņainajās dzīrēs un slepeni to turpina joprojām. Un pārējos, kuri cietuši no viņiem. Vienīgi pašlaik neredzu reālu organizētu spēku, kuram uzticēt to izvērtēt un spriest taisnu tiesu.

Atbildēt

NEzālīte mora

18.05.2017. 18:29

Apbrīnoju šo cilvēku ar to patieso,taisnīgo,izsmelto,sakarīgo,izanalizēto domu graudu:..."varas inteliģence(no sevis-bochēma) sastāv no PEDERASTIEM un TO SABIEDROTAJIEM,rusofobijas dievinātāja,LATVIEŠU TAUTAS VĒSTURES KROPĻOTĀJA.....".Kā vienmēr labāk nevar pateikt.sorosa un tēvoča sema "gudrību un pamācību" izdzi-teņi.Kā šie dīdījamās lelles tā varēja pamainīt "kažoku".Tomēr ir arī "labums",praktiski pie siles netika aizbēgušie ar nacistiem 1944 gadā un to ataudze.

Atbildēt

āpsis

18.05.2017. 11:46

Varas inteliģenci pārstāv dažādu padomju okupantu ideoloģisko diversantu skolu absolventi.Par tādam no neatkarīgas valsts skata viedokļa jāuzskata visas padomju okupantu ideologu sagatavošanas mācību iestādes.Pēc šāda kritērija vadoties mūsu valsti lielā mērā pārstāv ideoloģiskie diversanti,kas mums godu nedara.

Atbildēt

Vēl

18.05.2017. 08:02

latvieši ir jādala miesīgajos pederastos un prāta pederastos, jo latvietis ar galvu nedomā un uz visu skatās no otra gala. Tāda smirdoša prāta stāvoklī latvietis iegūst baudu kā ērzelis, bullis no lopu šķiras.

Atbildēt

?

17.05.2017. 15:03

Domājiet ko runājiet, nerunājiet ko domājiet;)
Domājiet, ko runājat, nerunājiet, ko domājat!
https://lv.wiktionary.org/wiki/dom%C4%81t
https://lv.wiktionary.org/wiki/run%C4%81t

Atbildēt

Edge

17.05.2017. 11:49

"Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta."
====================================================
Būs inteliģence - būs ko "dalīt". Pagaidām vēl radīšanas moku periods turpinās:"Atsevišķi varētu runāt par Latvijas inteliģenci, kuras īstenībā nav. Es [V.Turins] domāju tādu inteliģenci, kas tiešām apzinās tautas vitālās intereses un izjūt to, kas šeit notiek. Izjūt mūsu vēsturi un ir gatava rīkoties.(..).. mums ir nepieciešama inteliģence. Taču mēs nespējam to radīt, kamēr mūsu domāšana ir slima. Neadekvāta. Katrā ziņā te ir ļoti daudz darāmā."
Valdis Turins: Domājiet, vai gribat karu. Domājiet! (NRA.lv)

Atbildēt

Ha ha

17.05.2017. 11:15

»

eincone

Viss pareizi. Un tieši tādēļ, tautas inteliģencei, ir jāupurē sava komfortablā Sistēmas kritizēšana ,no malas, un masveidā jādodas iekšā. Jo Sistēmu uzveikt, no malas vai frontāli, nav iespējams. Domājiet ko runājiet, nerunājiet ko domājiet


Viss jau būtu labi, ja latvieši laistu īsto inteliģenci uz priekšu. Katrs lettis traks paliks, ja vajadzēs balsot par īstiem vīriem, bet nevis kropļiemj: jāupurē sava komfortablā Sistēmas kritizēšana ,no malas, un masveidā jādodas iekšā. Ja esi gudrs, goda cilvēks, tad pamēģini, tad redzēsi, ko tu dabūsi no latviešu zirglopiem piedzīvot, jo esi labs.Latvietis atbalsta tikai sūdus.

Atbildēt

eincone

17.05.2017. 10:22

Viss pareizi. Un tieši tādēļ, tautas inteliģencei, ir jāupurē sava komfortablā Sistēmas kritizēšana ,no malas, un masveidā jādodas iekšā. Jo Sistēmu uzveikt, no malas vai frontāli, nav iespējams. Domājiet ko runājiet, nerunājiet ko domājiet;)

Atbildēt

RB

17.05.2017. 09:48

Tādi pasākumi kā Eirovīzija ietilpst genocīda programmā, ko veic ar masu mēdijiem. Tās mērķis is auditorijas masveida degradācija. Kamēr iekšējai opozīcijai būs iespēja to finansēt, tā pildīs šo programmu, un attiecīgie dziedoņi dies uz nebēdu.

Atbildēt

janis

16.05.2017. 22:57

Eirovīzija,sīks,bet apkaunojošs piemērs.

Atbildēt

RB

16.05.2017. 21:14

Sabiedrībā, kura patlaban veidojas, par "inteliģenci" kā sociālu grupu varam runāt visai nosacīti. Lieta tā, ka cilvēkiem jāradinās sev iztiku nopelnīt ar kādu lietderīgu un pieprasītu darbu. Piemēram ar profesionālu darbu, praktizējot kādu amatu, rakstot datorprogrammas, ražojot pārtiku, sniedzot medicīniskos pakalpojumus utml. Ir labi, ja cilvēks var nopelnīt ar rakstīšanu, zinātniskiem pētījumiem, dziedāšanu, gleznošanu utml., tomēr šīs "cēlās" nodarbes būtu uzskatāmas drīzāk par vaļaspriekiem. Nodarbošanās ar tiem automātiski nenodrošinās personai pietiekošu ienākumu līmeni un "stāvokli sabiedrībā" . Rakstā minētā varas inteliģence ir daļa no cilvēces iekšējās opozīcijas ar tai raksturīgo parazītismu un destruktīvismu. Tautas inteliģence man asociējas, piemēram, ar galdnieku, kurš pa vakariem spēlē vijoli.

Atbildēt

A.P.

16.05.2017. 20:27

Eseja sasaucās ar portālā ievietotajiem jaunākajiem materiāliem par žurnālistu blēdībām Valsts kultūrkapitāla fonda naudas sadalē. Profesionālā impotence iet kopsolī ar morālo impotenci. Bez pārspīlējuma var teikt, ka Rīgas žurnālistikas degradācija un deģenerācija ir lielāka tautas nelaime nekā valdošās kliķes dumjības un noziegumi. Kā nekā žurnālistika ir varas ("ceturtās") institūts, kuram ir jākontrolē politiskā vara un citas varas. Žurnālistikas misija ir kontrolēt pārējās varas. Tā ir sen zināma patiesība. Žurnālistikai ir tādas iespējas, kādas nav citām varām. Taču Rīgas žurnālistika ir pati noziegumu brīvības elements. Tāpēc tauta vairs nevar ne uz kā paļauties. Bet tas noteikti graujoši atsaucās uz tautas ētosu. Tauta pati sāk arvien vairāk un vairāk izlaisties,zaudēt ticību un gribu, padoties, pieskaņoties vispārējai morālajai lejupslīdei.

Atbildēt

A.P.

16.05.2017. 19:44

Latviešu varas inteliģences lepošanās ar iespēju dzīvot bez ideoloģijas un iespēju neveidot valstisko ideoloģiju ir eksplicīta latviešu varas inteliģences tumsonība. Tas ir atklāti izteikts (eksplicīts) apliecinājums obskurantismam. Latviešu varas inteliģence pēcpadomju gados ir darījusi visu, atradinot tautu no ideoloģijas, tautā izskaužot priekšstatu par ideoloģijas nepieciešamību un ideoloģijas vitālo misiju tautas mentalitātes formēšanā. Latviešu varas inteliģences ideoloģiskais nihilisms faktiski ir ideoloģiski preparēts surogāts. Tas liecina par latviešu varas inteliģences ļoti dziļo sociālo neizglītotību, kā arī bezatbildīgo attieksmi pret inteliģences klasisko uzdevumu tautas garīgajā pilnveidošanā. Latviešu varas inteliģences ideoloģijas anihalācija ir turpinājums iepriekšējām latviešu nevērtīgās inteliģences kaislībām, kļūstot karojošā ateisma, materiālisma, šķiru cīņas, kompartijas dievināšanas, proletāriskā intenacionālisma, „perestroikas” afēras enerģiskiem adeptiem. PSRS izglītībā, īpaši augstākajā izglītībā, ideoloģijai bija veltīta 1/3 daļa no mācību satura. Latviešu inteliģence savā laikā pašaizliedzīgi piedalījās padomju ideoloģijas iemiesošanā padomju cilvēku apziņā. Latviešu varas inteliģencei principā ir pazīstama ideoloģijas loma. Tāpēc latviešu varas inteliģences atsacīšanās pēcpadomju laikā piedalīties ideoloģiskajā darbā ar savu tautu, kuru būtu iespējams ideoloģiski bagātināt vispārcilvēcisko normu un vērtību garā, ir nacionālā nodevība, kas baisi atsaucās uz latviešu tautas cilvēcisko kvalitāti. Pēcpadomju laikā latviešu tauta, protams, tiek ideoloģiski formēta (zombēta). Taču tiek ideoloģiski formēta neoliberālisma un postmodernisma garā, kas var veicināt vienīgi latviešu tautas vispārējo degradāciju un deģenerāciju, ar ko tagad tiekamies katru dienu mediju stāstos par latviešu stulbumu un nelietībām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Protestēšanas nosacījumi

Foto2019.gada 31.augustā internetā tika ievietota informācija par socioloģiskās aptaujas rezultātiem. Sociologi noskaidroja tautas velmi protestēt pret politiski sliktiem lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Viedoklis un fakti par mūsu labklājību

FotoJautājums: kas notiktu, ja šodien beigtos Eiropas Savienības (ES) fondu nauda? Atbilde: Latvijas ekonomika sabruktu pilnībā, un 2008. gada krīzi mēs atcerētos kā "treknos gadus".
Lasīt visu...

15

Ņemot vērā aizturētā Saeimas deputāta stulbumu, viņam tika sasolīti zelta kalni, kā Juta un Juris viņu izglābs…

FotoKāda pasaka. Pirms aptuveni pusotra gada notika skaļākā Saeimas deputāta aizturēšana valsts vēsturē. Uz Saeimas kāpnēm, ar milzīgām kratīšanām un pasēdēšanu “Septītajās debesīs”. Šīs operatīvās darbības veica tā saucamā Jutas grupa jeb cilvēki, kuri daudzus gadus ir bijuši Jutas un Jura ietekmē.
Lasīt visu...

12

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

FotoŠobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot pārtrauktas. Patiesībā tie ir meli. Politiskās vajāšanas turpinājās, tikai jau "smalkākā" manierē - izmantojot psiholoģisko teroru.
Lasīt visu...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela......

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

Brīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana...

Foto

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

Kā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē...

Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...