Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvija - kreatīvās d...šanas lielvalsts. Tāds patiesībā varētu būt atbilstošākais sauklis valsts un tās pārvaldes reklāmai. Paskaidrošu.

Pēdējās nedēļās esmu dzirdējis, ka 1) cilvēks ir galvenā Latvijas vērtība; 2) Latvija tagad būs New Nordic, jo 3) notikšot strauja ekonomiskā transformācija, tāpēc 4) Integrācijas birojs meklē jaunus darbiniekus, ar esošajiem esot par maz, tos vajagot, lai atgrieztu tautiešus Latvijā.

Par visu pēc kārtas. To, ka cilvēks ir Latvijas galvenā vērtība, es izjūtu arī tīri personiski. Viņi pat manu bezdarbnieka pabalstu ir atņēmuši ar kovida sodiem, nevis daļu, bet visu, nu tā, ka līdz pēdējam santīmam.

Pat vairāk, man formāli ir jāmaksā alimenti, kam it kā vajadzētu būt neaizskaramai summai. Viņi pat to ir atņēmuši, bērni - valstij p...uj (piedodiet par vārda izvēli, bet tieši tāda valstij ir attieksme pret bērniem Latvijā), galvenais iekasēt par fake "uzticies zinātnei" izdomātajiem sodiem. Viņiem cilvēks esot galvenā vērtība. Reāli ņirdzīgi. Kreatīvi d…st varbūt mazāk vajag?

Tad par to New Nordic. Es sapratu. Jaunais nordiks būs ar bomžiem, kas ir pilna galvaspilsēta Rīga. Pa ziemu gan tagad būs mazāk palikuši. Jums daudziem tas ļoti nepatika, ka to iebāza sejā, jo acīmredzot patīk tā dzīvot, tā jau ir norma. Jaunais nordiks noteikti nebūs ar bērnu pusdienu galdu skolā, kāds ir Skandināvijā.

Es daudz nekomentēšu, bet gribas saprast, ko sevī ietver New Nordic? Straujo ekonomisko transformāciju? Ko tas nozīmē, to nezina pat neviens valdības ministrs. Pat premjers nezina. Tāpat kā nezināja, kas ir viedā reindustralizācija, kura izgaisa tieši tikpat strauji, cik daudzās naudas.

Un tad Integrācijas birojs. Pats par sevi tas ir perverss veidojums. Tieši ko viņi integrē valstī, kur naids ir top 1 lieta, kur aicina nodot Puškina grāmatas un visi, kuriem nav uzsieta prievīte un kuri nevicinās ar citas valsts karogiem, ir kremlini?

Es pārstāvu latviešu ģimeni ārvalstīs. Es formāli atbilstu visiem parametriem, lai mani valsts gribētu atpakaļ, jo beigu galā man ir ne tikai pilsonība, bet arī laba izglītība un bērni, kuri it kā esot valsts nākotne.

Iziesim pa punktiem. Punkts viens. Atlidot uz Latviju četru, piecu cilvēku ģimenei ir nereāli dārgi. Aizlidot uz jebkuru Eiropas valsti būtībā ir lētāk. Rīga vai Ņujorka ir līdzīgas izmaksas lidojumam. Kā Jūs tos cilvēkus atpakaļ dabūsiet, ja aizlidot uz sapņu zemi ir dārgāk nekā gandrīz jebkur citur aizlidot?

Punkts divi. Dzīvošana. Izmaksas Latvijā ir tik grandiozas, ka tur vairs nav pat New Nordic, tur jau ir stabils Four Seasons.

Punkts trīs. Darbs. Man kā bezdarbniekam piedāvā iet kursos, kur apmāca uztaisīt CV. Akmens laikmets. Valsts tam veselu Nodarbinātības aģentūru atvēl - kā sevi labāk prezentēt darba intervijā. Tie kursi laikam pilnīgiem atpalikušiem paredzēti.

Punkts četri. Skola. Bērnudārzs. Rīgā vispār pašvaldības bērnudārza rinda, šķiet, parasti pienāk devītajā klasē. Es nerunāšu par saturu, tāpēc nospiedošs vairums turīgu ļaužu savus bērnus ved uz privātām mācību iestādēm, kamēr bezdarbniekam kursi, kā uzrakstīt CV. Un tad ir jautājums, ja ved uz privātu skolu vai bērnudārzu, kāda starpība Latvijā vai ārpus tās?

Es uzskaitīju tikai dažas lietas, nedod, Dievs, ja vajag vēl veselības aprūpi. Ja ir nauda, tad ir veselības aprūpe, ja naudas nav, tad veselības aprūpes nav. Pensiju labu piedāvāsiet? Vienreiz pa četriem gadiem uz vēlēšanām plus divdesmit latus. Jeb es vienkārši neprotu iejusties latviskajā dzīvesziņā - viss mūžs jāpavada ciešanās un latviskajā dzīvesziņa - viss mūžs jāpavada ciešanās un cīņā.

Nu objektīvi. Ko Latvija var piedāvāt tiem simtiem tūkstošu aizbraukušo? Tukšus saukļus kā New Nordic, kā ekonomiskā transformācija. Tieši tāpēc Kreatīvās d...šanas lielvalsts būtu atbilstošākais un godīgākais no visiem.

Novērtē šo rakstu:

186
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...