Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Latvija 1984

Lato Lapsa
09.10.2013.
Komentāri (52)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Paldies dieviņam, ka mēs dzīvojam pietiekami ātri un pietiekami aizņemti, jo tikai tāpēc mēs spējam vismaz ikdienā laimīgi nepamanīt, par kādu murgainu un absurdu vietu dienu pēc dienas aizvien vairāk pārvēršas mūsu valsts.

Aizdomāsimies kopā tikai par dažiem pēdējo dienu ziņu virsrakstiem, tā sauktajām aktualitātēm un par to, ko tas patiesībā nozīmē.

TV3 un LNT paziņojums par aiziešanu no bezmaksas apraides. Loģiski, ka viņi tā izdarīja, - komerctelevīzijām ir nepieciešams pelnīt. Bet nedaudz ieskatīsimies tajā, ko šai sakarā ir paspējuši paziņot tā sauktie uzraugi un tā sauktie likumdevēji, un arī publikas reakcijā.

Kad Saeima pirms gada atļāva MTG grupai prasīt maksu no kabeļtelevīzijām, atbildīgās Saeimas komisijas vadītāja Ināra Mūrniece skaļi vārsmoja par šo lielisko jauninājumu, jo - citēšu precīzi - "mūsu valsts interesēs ir nostiprināt Latvijas mediju telpu, kurā diemžēl ir neproporcionāli spēcīga Krievijas retranslēto mediju ietekme, un to var panākt, spēcinot vietējo mediju saturu".

Tas, ka tagad, kad nieka gadu vēlāk divi vietējie mediji pamet šo te bezmaksas mediju telpu, Mūrnieces kundzei neviens neatgādina ne toreizējo gvelšanu, ne acīmredzamo likumdošanas brāķi, nav pārsteidzoši - jau daudzus gadus mēs dzīvojam valstī, kurā nav pieņemts prasīt atbildību par kaut kad sastrādātām nejēdzībām.

Kā citādi, ja mūsu Tieslietu ministrijas galvenā ierēdne tiesību politikas ir kundze, kas tikusi notiesāta par nolaidību valsts darbā, kas radījusi miljonu zaudējumus valstij, bet, protams, nav pielikta kaut daļiņu šo zaudējumu atmaksāt. Un ne jau "savējos" augstāk par visu cienošā Nacionālā apvienība būs tā, kas izlems, ka vismaz turpmāk šitādas mūrnieces par dārzniecēm vairs necelt.

Taču papildus tam ir arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvju izteikumi. Tas, ka valstiskie uzraugi bija kā uz mutes par šādiem jaunumiem, pirmajā brīdī bija acīmredzami, bet pēc tam sākās taisnošanās. Vainīga esot "valsts ieilgusī neesošā mediju politika" un vēl viss kas, - tā, piemēram, padomes pārstāve Aija Dulevska. Vispār MTG lēmums nemaz neesot bijis negaidīts, - arī to tā pati kundze. Un nu, "apzinoties savu atbildību", padome aši jo aši "meklēšot risinājumus".

To pārtulkojot, viss ir vienkārši un skaidri - lai neatzītos, ka vispār neko nejēdz un nezina, kas notiek viņu "uzraudzītajā" jomā, "uzraugi" skaidri un gaiši pasaka - jā, mēs zinājām, ka būs sū..., bet pacietīgi tos gaidījām, kamēr tie neiestāsies, lai pēc tam meklētu risinājumus; jā, Latvijā neeksistē mediju politika, bet kāpēc lai mēs šai sakarā pakustinātu kaut pirkstu...

Jebkurā valstī, kas vēlas vēl kādu laiku pastāvēt, elementārs valsts izdzīvošanas instinkts diktētu vienkāršu un skaidru darbību - iespējami ātri attīrīties no šādiem un līdzīgiem parazītiem, kas saņem valsts naudu, taču uzraugāmo jomu ne nieka nekontrolē un par to nemēģina pat kaunēties. Bet tikai ne šeit - šeit neviens pat vairs nemēģina kaut ko pārmest ne brāķdarēm mūrniecēm, ne atklāti parazītiskajām dulevskām. Sak, normāli...

Cits piemērs - tās pašas latvju nācijas un valsts pastāvēšanai, kā izrādās, tik ļoti svarīgās uzturēšanās atļaujas.

Pirms gada nebija svarīgas, pirms pusgada nebija, tagad - ir. Labi, lai būtu. Ja Dzintars ar kompāniju kā kārtīgi padomju menti spēj nevis attīstīt un radīt, bet tikai atņemt, dalīt un vēl arī ierobežot, - okei, lai būtu, tāda viņiem misija. Ja "Vienotība" ir ļumīgi ļengana ļerpata, kas jau sen nav spējīga ne uz kādu patstāvīgu, skaidru politiku (izņemot dzelžainu tvērienu pie varas), - arī okei, lai būtu, arī nekas jauns.

Bet - ko tad dara visi mūsu izcilie "dienesti", kuriem tā patīk gvelzt par valsts pastāvēšanu, nacionālo drošību un vēl visādām svētām lietām? Visi šie Satversmes aizsardzības biroji, Drošības policijas, drošības dienesti un tamlīdzīgie ar kopskaitā tūkstošiem darbinieku?

Ja reiz šis ir nacionālās drošības jautājums, kāpēc viņi jau sen nav sagatavojuši pamatīgu ekseļa tabulu, kurā par katru atļauju saņēmušo būtu dažas ar šiem parazītiem pieejamajiem resursiem un iespējām viegli aizpildāmas ailītes - nopirktajā objektā veicis darbus par tādu un tādu ciparu, gada laikā ar kredītkarti iepircies par tādām un tādām summām, skaidrā naudā ievedis tādas un tādas summas, pēdējā gada laikā šeit (nu, vai vismaz ES teritorijā) uzturējies tik un tik dienas - un tādā garā?

Būtu šāda tabula, un būtu precīzi skaidrs, kā tad tur īsti ir ar draudiem nacionālajai drošībai un labumiem nacionālajai ekonomikai - cik šitādu te reāli ikdienā slaistās, cik naudas iztērējuši, cik investējuši. Nevajadzētu ne vienai, ne otrai pusei pamatoti apvainot pretiniekus, ka tie operē ar labākajā gadījumā cītīgas deguna urbināšanas rezultātā iegūtiem datiem.

Bet nav, protams, nekādas tabulas - un atkal, ja tā padomāt, pārsteidz nevis tas, ka dāsni atalgotie Satversmes un visa pārējā sargi neko tādu nespēj uzražot, bet tas, ka jau pieminētā valsts vara un tās pārstāvji pat nemēģina sašust par šādu visu šo reiniku, maizīšu un krieķu kantoru slinkumu un nespēju. Tieši pretēji - tā tiek uzskatīta par normu...

Trešais piemērs - no pavisam citas, tā sacīt, operas. Par operu.

Tātad - jaunā Latvijas Nacionālās operas valdes locekle Daina Markova Latvijas Radio paziņo - citēšu precīzi -, ka, "iedziļinoties operas darbībā, atklājies, ka savulaik operas administrācija slēgusi līgumus par diezgan dāsniem atalgojumiem, kā arī nav skaidrības par atsevišķiem iepirkumiem, jo nav zināms, kā pēc tiem tērēta nauda".

Jau tai pašā dienā šādas briesmu lietas atklājušajai Markovas kundzei palūdzu noprecizēt - kuri ir līgumi, kas slēgti par "diezgan dāsniem atalgojumiem", kas tieši, kad tieši, ar ko tieši, uz kāda pamata tieši ir slēdzis, kā tieši operas valde definējusi atalgojumu vērtējumu "diezgan dāsns", kā tieši šis definējums formulēts, ar kādu pamatojumu, kad tieši, kas tieši ir  "atsevišķie iepirkumi", par kuriem "nav zināms, kā pēc tiem tērēta nauda". Un tādā garā.

Protams, viss izrādās tieši tā, kā jau šķitis, un nākamajā dienā man nākas uzklausīt kādu nedaudz histērisku sievieti, kas telefoniski uzdodas par Markovas kundzi un skaidro, ka vispār jau tā visa tāda interpretācija vien esot, ka nekādus datus pašlaik atklāt nevarot, ka varot tak papētīt Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapu un tur jau "viss būs skaidrs", ka vispār vēl vajadzīgs audits, lai ko secinātu. Un tādā garā.

Šie "skaidrojumi", protams, nepārsteidz - uz katru kārtīgu, kompetentu darba darītāju valsts amatos vismaz šajā valstī pēdējos gados, šķiet, ir pa pieciem muldoņām - visādiem "kompetentiem" pulkiem un markovām -, turklāt šī proporcija nebūt nepieaug par labu zinošiem sava darba darītājiem. Taču pārsteidz kas cits - tas, cik šāda tukšmuldēšana šķiet vispārēji normāla un pieņemama. "Operā atklātas dāsnas algas," vēsta lieli ziņu virsraksti, un publika neiebilst. Pie mums tā ir norma...

Ko es ar šiem dažiem piemēriem gribu teikt? To, ka ar katru dienu mūsu valsts aizvien vairāk pārvēršas par tādu greizo spoguļu karaļvalsti. Par vietu, kur gandrīz visiem jau sen pie kājas, ka karalis pliks. Par tādu valstisko parazītu un valstisko muldoņu savstarpēji izdevīgas simbiozes vietu: parazīti ir vajadzīgi, lai muldoņām būtu sirdsmiers, bet muldoņas ir vajadzīgi, lai parazīti varētu neuztraukties par savu rītdienu.

Visus iepriekšējos gadus, lai kā būtu gājis, es vienmēr esmu bijis pietiekami optimistisks par šīs valsts nākotni. Nu, jā, brīžam tāda pasmirdīga vietiņa, kurā nebūt ne spējas, talanti un darbs nodrošina labāku dzīvi, bet tomēr kopumā pietiekami dzīvīgs organisms ar pietiekami izteiktu valstiskās pašsaglabāšanās instinktu.

Nu par to jāsāk šaubīties, raugoties, kā būtiski ar katru dienu Latvija vairāk pārvēršas par vietu, kur akurāt kā grāmatā "1984" jau reti kurais šaubās, ka karš tiešām varbūt arī ir miers, brīvība - verdzība, nezināšana - spēks, bet neizdarība, tizlums, slinkums, nolaidība - akurāt tas, kas nāk par labu Latvijas valstij.

Ja tā turpināsies, tiešām slikti beigsim.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

81
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...