Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

brīvais radikālis

10.02.2019. 19:08

»

N Ē! N E V A J A G!

Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka bija tāda cerība, ka VISI OKUPANTI VĀKSIES PROM. Tāpēc arī apmācīt šos nelatviešus un integrēt un pataisīt par latviešiem nebija nekādas jēgas. 30 gadus...


Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka savādāk jūs neatkarību neredzētu kā savas ausis! Tagad, kad Krievija jums ir neatkarību uzdāvinājusi, var mierīgi krievus uzmest, tas ir tik latviski!

Atbildēt

Joriks

10.02.2019. 17:35

Darbā/ikdienā ar krieviem runāju krieviski, ar latviešiem-latviski. Kolēģe krieviete analoģiski. Nedēļas beigās bieži kaut kas nojūk, un krievi ar kolēģi krievieti sāk runāt latviski, bet ar mani-krieviski... slava Allaham, ka ne arābiski

Atbildēt

HA

10.02.2019. 14:26

»

Veca plate

a kam vajag lielu praatu ? Piemeerus studijaa


Latvijā gudri cilvēki nav vajadzīgi. Vajadzīgi diplomēti pakalpiņi. Jaunie laiki Latvijā.

Atbildēt

N Ē! N E V A J A G!

09.02.2019. 21:07

»

N Ē! N E V A J A G!

Ārzemēs dzīvojot nekādu valsts apmaksātu mēdiju nevalsts valodā nav redzēti. Es arī esmu nodokļu maksātājs, bet man ne uz latviešu ne poļu vai kādu citu austrumeiropiešu vairākuma valodā raidošu valsts apmaksātu mēdiju nav ienācis prātā pieprasīt! Ir tikai mazākumā esošu pamattautu(!) mēdiji, kur Latvijā...


Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka bija tāda cerība, ka VISI OKUPANTI VĀKSIES PROM. Tāpēc arī apmācīt šos nelatviešus un integrēt un pataisīt par latviešiem nebija nekādas jēgas. 30 gadus vēlāk tam patiešām vairs nav nekādas nozīmes - tie kuri izdarīja izvēli, tie jau sen ir Krievijā, bet pārējiem nevajag uzskatīt ka šiem ir ar kaut ko jāatšķirās no latviešiem un nevajag arī iedomāties, ka krieviem var būt kaut kāds īpašais statuss ES valstī, kur krievi uz doto brīdi ir tādi paši migranti, kā citi, kas ir pakļauti jebkuŗas valsts likumiem.

Atbildēt

N Ē! N E V A J A G!

09.02.2019. 20:57

»

A.Dimants

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji


Ārzemēs dzīvojot nekādu valsts apmaksātu mēdiju nevalsts valodā nav redzēti. Es arī esmu nodokļu maksātājs, bet man ne uz latviešu ne poļu vai kādu citu austrumeiropiešu vairākuma valodā raidošu valsts apmaksātu mēdiju nav ienācis prātā pieprasīt! Ir tikai mazākumā esošu pamattautu(!) mēdiji, kur Latvijā tāda ir tikai līvu valoda.

Visur ir valsts valodā apmaksāta izglītības sistēma, kurā mācās visi - arī nepilsoņu bērni, neatkarīgi no dzimtās valodas un izcelsmes. Kaut kādas atlaides ir pastāvīgajiem iedzīvotājiem(kas nav pilsoņi), kuriem valsts valoda nav apgūta pietiekoši labā līmenī, tāpēc viņiem nodrošina tulkus. Tulka pakalpojumus valsts pilsoņiem nenodrošina, jo valsts pilsoņa statusu var iegūt tikai nokārtojot eksāmenu, kas apliecina spēju runāt valsts valodā! Latvijas valsts nepilsoņiem gan nekādi tulka pakalpojumi par brīvu nav nepieciešami, jo viņi pietiekoši ilgi dzīvo Latvijā un viņi nav nekādi jaunie migranti, kurus būtu jāiekļauj sabiedrībā - viņi jau ir sabiedrības sastāvdaļa, kas vienkārši neievēro likumus!


Krieviem ir tiesības par saviem nodokļiem pieprasīt valsts valodas apmācību, ja patiešām ir tāda problēma un valsts mēdiju uztveramību tur kur tiem ir vājš signāls! Viss pārējais - pat esošās mazākumtautību skolas ir tikai Latvijas tautas un valsts labas gribas izpausme(jo mazākumtautību valstis nenodrošina šādu pašu mācību sistēmu latviešu valodā!) un Latvijai nav pienākuma mācīt Latvijas valsts pilsoņu un patstāvīgo iedzīvotāju bērnus, kā tikai Latvijas valsts oficiālajā - latviešu valodā!

Atbildēt

RU

08.02.2019. 22:03

»

"RU" stulbums

Ir pārkrievotie vai Saskaņas iznomātie latvieši - viņi pūš Saskaņas stabulē vēl negantāk, kā krievi, lai attaisnotu savu ievēlēšanu deputātos...


Не надо за нас решать , как нам лучше. Сегрегация...Латышский язык мы знаем с каждым годом лучше и лучше. Для нас это инструмент, такой-же как и английский. Если-бы ваши адепты латвискумса помолчали- ли бы, не было бы никакого напряжения в обществе. Всего хорошего.

Atbildēt

"RU" stulbums

08.02.2019. 20:47

»

Mjā..

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki


Ir pārkrievotie vai Saskaņas iznomātie latvieši - viņi pūš Saskaņas stabulē vēl negantāk, kā krievi, lai attaisnotu savu ievēlēšanu deputātos.

Bet "RU". pie skolām nevajag pīt klāt nodokļus. Skolās ir jāizbeidz SEGREGĀCIJA, tautību šķirošana pa skolām, kas ir valsts šķelšana, naida kurināšana, atšķirīga ideoloģija apmācībā, bet pats galvenais - vienādas tiesības integrēties darba tirgū, kultūrā un sabiedriskā dzīvē visiem bērniem bez diskriminācijas.

Bilingvālā izglītība ir SUROGĀTS, bērni "nedzird" latviešu dikciju sarunu valodā, pārprot, pārrakstās - tātad - segregācija.

Atbildēt

RU

08.02.2019. 19:48

»

Žulis

Kādi vareni krievmīļi šeit komentāros ir salasījušies!Vai kāds krieviem šeit Latvijā aizliedz runāt krieviski? Vai kāds šeit Latvijā aizliedz krievu skolas? Nē un vēlreiz nē! Runājiet, cik tik vēlaties un veriet krievu skolas vaļā kaut katrā pagastā. Bet tikai par savu naudu, protams. Par valsts naudu...


Ок, снижаем налоговую нагрузку на 5% , оставляем русским и тогда мы сможем сами профинансировать школы. Иначе налоги вы собираете, тратите на бредни, а нам ещё раз оплачивать образование? Будем честны.

Atbildēt

Priekulis

08.02.2019. 19:39

»

kļimoviča aita

Latvijā nav nekādu tur intelektuāli mazspējīgo mazākumtautību


Goji ir Latvijas lauķi + krieviski runājošie.

Atbildēt

Lielais noslēpums

08.02.2019. 19:35

»

Mjā..

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki


Krievs ir tāda pat tautība kā amerikānis, nu neksistē tādas tautas. Tad jau eiropietis arī būtu tautība.

Atbildēt

Mjā..

08.02.2019. 17:58

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki"?

Atbildēt

Fēlis

08.02.2019. 17:04

»

Fēlis

Fēlis 07.02.2019. 22:58 kaut kāds piders raksta ar manu niku


Koē? Atkal kautkāds smirdīks piders raksta ar manu ņiku. Fēlis 07.02.2019. 18:10 , un, Fēlis 08.02.2019. 16:31 , vot bledj vatenis smirdīgaiz.

Atbildēt

Fēlis

08.02.2019. 16:31

Fēlis 07.02.2019. 22:58 kaut kāds piders raksta ar manu niku.

Atbildēt

vilis

08.02.2019. 16:25

Labs raksts.Taču ru ir ne tikai lsm,bet arī banku lapās un citur.Problēma atrisināsies ne ātrāk kā pēc 20-50gadiem,ņemot vērā pašreizējo stāvokli.Salīdzinot 1991.gada situāciju un tagad,vērojams progress latviešu valodas pielietojumā

Atbildēt

Paldies, Otto OZOLS

08.02.2019. 15:31

Mums, krieviem, vajag, mums pienākas, bet tam baltkrievam, gruzīnam, tatāram,ukrainim u.c. - jums nekā, tikai mums, jo mēs pārvaldam lielu daļu pasaules, esam daudzas valstis un tautas okuējuši, o, nē, atbrībvojuši, tikai nezin no kā - no savas pkultūras, savas valodas, no kā vēl. Un tas, ja gribiet zināt, ir okupācijas ierocis, iedarbīgs un spēcīgs, pat Ukrainā okupējām daļu, izvirzot pretenzijas par krievu valodas diskrimināciju - re, ukraiņi sagribējuši ieviest valsts valodu -ukraiņu, kas viņiemm nepienākas. Oi, kā nepatīk, ja mums neļauj izplesties, jūs piespiest runāt svešā jums mēlē. Krievu valoda ir pārvērsta kā lienoša okupācija.

Paldies , Otto OZOLS, par atgādinājumu un precīzu rakstu. Tiesības ir visām tautā, ne tikai krieviem.Krievu laiki beigušies, sākās visu tautu laiki, civilizācija un taisnība.

Atbildēt

kremlīns?

08.02.2019. 14:57

O Otto ozoloču---turpini tādā un Tu ļoti drīz būsi "noderīgs idiots" - kremlīns

Atbildēt

Jautrai

08.02.2019. 13:01

...otinnss veco plati drillee un drillee..laikam praata nepietiek...

Atbildēt

:(

08.02.2019. 12:19

»

A.Dimants

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji


Ukraiņi, baltkrievi, igauņi, ebreji u.c. Latvijā dzīvojošu tautību iedzīvotāji arī maksā nodokļus. Tad taisām pakalpojumus VISĀS šajās valodās!!!!!

Atbildēt

dižie mēdiji

08.02.2019. 01:08

nesmādēja ne mazgātājnaudiņu, ne sorsonkuļnaudiņu, nu laikam tās upītes izsīkušas, tad nu jāsaraujas, neko darīt...

Atbildēt

otvechzyu, Vasya...

07.02.2019. 23:48

kaads shitas otto bija osis pirms 10 gadiem, taads ar ir palicis... mudaku mudaks...

Atbildēt

Diemžēl,

07.02.2019. 23:22

»

Muļķi Otto!

Norādu tev, neaptēstam lauķim, avotus likumos...


akūta cionistisko halucināciju plānprātība, sevišķi ar dominējošu noslieci uz tā dēvētās "žīdmasonu" un / vai "krievžīdu" vajāšanas mānijas šizofrēniju, kas vēl jo degradējošāk izpaužas savietojamībā ar tā dēvēto napoleonisma sindromu, nav ārstējama, kā zināms. Jo īpaši pie tādām diagnozēm, kā tas ir konkrētajā gadījumā, kad pacientam šī smagā psihoneiroloģiskā slimība jeb pastāvīga hroniski agresīvā plānprātība, kuru visbiežāk izraisa un pastiprina iedzimta garīgā atpalicība, izpaužas strauji progresējošā deģeneratīvā formā un, kā novērojams pie konkrētā klienta, jau ir neglābjami pirmsletālā stadijā.

Atbildēt

Uldis

07.02.2019. 22:53

»

Fēlis

Tādiem nesaprašām kā tu jādrillē, kamēr pielec un pārstāj likt mīnusus loģiskam rakstam


Ar katru dienu tu paliec vēl dumāks un dumāks.
Ielaista galvas slimība progresē strauji, zinu no personīgas pieredzes.

Atbildēt

kļimoviča aita

07.02.2019. 21:47

Latvijā nav nekādu tur intelektuāli mazspējīgo mazākumtautību.

Latvijā ir goji un "izredzētie"!

Atbildēt

agents

07.02.2019. 21:15

Atcerieties ka pec valodas referenduma ,ta saucama latviesu inteligence bija gatava nozelot ,ka latviesu valodai palika valsts statuss . Tagad ,kad atverti cekas maisi ,viss ir skaidrs. Vini bija gatavi laizit zabakus zaudetajiem .

Atbildēt

nacionālā drošība

07.02.2019. 20:26

»

caca

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai...


Starp sveštautiešiem ir daudz okupantu, kolonistu un šo salašņu pēcteču. Latvijai nav jārūpējas par viņu informēšanu un izklaidēšanu! Latvijai viņus - šos kara noziedzniekus - jāpadzen prom no savas teritorijas.

Atbildēt

Čupakabra

07.02.2019. 19:01

Žuli, lieliski!

Atbildēt

Vulgaris

07.02.2019. 18:37

Vai kāds zina un var pateikt, cik latviešu bija Rīgā 1850. gadā, cik 1900. gadā, cik 1918. gadā....

Atbildēt

Fēlis

07.02.2019. 18:10

»

Jautrais

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag


Tādiem nesaprašām kā tu jādrillē, kamēr pielec un pārstāj likt mīnusus loģiskam rakstam.

Atbildēt

Asiirietis

07.02.2019. 18:06

»

caca

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai...


Nacionālās drošības jautājums ir likvidēt visu un visus kam bijusi saistība ar okupācijas varas un drošības struktūrām. To sauc par deokupāciju un dekolonizāciju, kam jānotiek tiesiskuma ietvaros, ko nosaka starptautiskie likumi un konvencijas par okupācijas izbeigšanu un genocīda izbeigšanu pret latviešu tautu. Kuri savā zemē šobrīd padarīti par nabagiem un ņirgāšanās objektu okupantiem un krievžīdiem.

Atbildēt

Asiirietis

07.02.2019. 17:48

Augļotājus un lielveikalu produkcijas piegādātājus neinteresē kas atnes peļņu, jo vairāk cilvju jo labāk. Arī politmafijai duļķainā ūdenī vieglāk ķert muļķus, tātad nevienam te nerūp okupācijas tiesiska izbeigšana kā vien mazākumā palikušie latviešu patrioti. Ja tas tā nav, tad ir pēdējais laiks pierādīt ka neesam ne mazi ne mazākums ne jājami vārguļi.

Atbildēt

taisnība

07.02.2019. 17:04

»

Zinošais

Lienošais politkorektums ir novedis tik tālu ka krievus mēģina definēt par minoritāti...


Krievu okupanti un krievu kolonisti Latvijā nav minoritāte! Okupanti un kolonisti - vācieties prom no Latvijas!
Latvijai nav jāfinansē medijus krievu okupantu un kolonistu valodā!

Atbildēt

jautaajums

07.02.2019. 16:42

»

taču šarikoviem vajag darba vietas

mūs finansētas


Kas tie mēs esat?Vai augļotāji?Un kādi būs procenti?

Atbildēt

taču šarikoviem vajag darba vietas

07.02.2019. 16:35

mūs finansētas...............

Atbildēt

viņi lasa tās ziņas?????????

07.02.2019. 16:34

kas jau nu lasa, tas latviski un.........KOMENTĀRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Žulis

07.02.2019. 16:19

Kādi vareni krievmīļi šeit komentāros ir salasījušies!Vai kāds krieviem šeit Latvijā aizliedz runāt krieviski? Vai kāds šeit Latvijā aizliedz krievu skolas? Nē un vēlreiz nē! Runājiet, cik tik vēlaties un veriet krievu skolas vaļā kaut katrā pagastā. Bet tikai par savu naudu, protams. Par valsts naudu izglītība tiek finansēta valsts valodā. Un šeit nav par ko cepties. Jūs teiksiet, ka arī krievi ir nodokļu maksātāji? NU un tad? Vai tad kāds viņu bērniem liedz apmeklēt par valsts naudu finansētās latviešu skolas? Bet, ja jūs gribiet bērnus skolot savā valodā, tad pašiem arī par to ir jāmaksā. Starp citu krievu tautības cilvēki strādā un maksā nodokļus arī Anglijā, Amerikā, Francijā un citur. Nav gan dzirdēts, ka tur viņu bērniem kāda valsts finansētu izglītību krievu valodā un viņi tur kaut ko tādu pieprasītu.
Savukārt tas aizbildinājums, ka krievu valoda vajadzīga, lai "svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem" ir vienkārši smieklīgs. Kādi tad būtu tie "svarīgie" vēstījumi? Tā mūsu "valstsvīru" pļāpāšana? Bet to jau pat latvieši "neņem pa pilnu". Un tādiem auniem, kas vairāk kā ceturtdaļgadsimtu dzīvojot kādā valstī neprot šīs valsts valodu tos vēstījumus var nest vai nu pie viena gala, vai pie tā otrā gala kaut visās pasaules valodās pārtulkotus.
Bet jautājums jau nav par valodu. Bezgalīgās piekāpšanās un kompromisi no latviešu puses šeit ieklīdušajos cittautiešos pa šiem gadiem ir radījuši pārliecību, ka viņi šo valsti pilnībā varētu pārveidot "pēc sava ģīmja un līdzības" un kļūt šeit par noteicējiem. Un viņiem ir panākumi.

Atbildēt

Muļķi Otto!

07.02.2019. 15:54

Norādu tev, neaptēstam lauķim, avotus likumos.

Proti - cionistu rokasgrāmata Gudro stratēģija un taktika, ko Saeimas simts idiotiem izdalīja 6. Saeimas laikā. To un tās saturu apliecina 6. Saeimas deputāta G. Valdmaņa darbs Starp dzirnakmeņiem. Pēc visa spriežot, Saeimas prezidijs, manipulējot ar Saeimas balsojumiem, vadās pat 13. Saeimā pēc šīs rokasgrāmatas Saeimas simts noderīgiem idiotiem. Visticamāk, Saeimas bibliotēkā vēl kāds eksemplārs rokasgrāmatas atrodams. Vai arī, šī rokasgrāmata noslepenota un pieejama vien tiem, kam dod pielaides valsts noslēpumiem.

Atbildēt

Zinošais

07.02.2019. 15:53

Lienošais politkorektums ir novedis tik tālu ka krievus mēģina definēt par minoritāti !
Nu nav krievi nekur pasaulē jāsauc par minoritāti - viņiem ir gan sava milzīga valsts, gan iespējas attīstīties visos iespējamos veidos !

Arī arguments par kontrpropogandas nepieciešamību ir apšaubāms, jo tas vispirms jāvērtē no efektivitātes viedokļa - varbūt efektīvāk ir "nopirkt Ždanokas paklusēšanu" ?!??!?

Atbildēt

Š

07.02.2019. 14:45

Krievu valodā medijs vajadzīgs 100% tā paša iemesla dēļ, kādēļ vajadzīgs angļu valodā - lai ticama informācija par notiekošo Latvijā būtu pieejama Krievijā. Otto O. jau vajadzētu saprast, kas ir kontrpropaganda.

Atbildēt

caca

07.02.2019. 14:44

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai cik man bubesa nepatīk - šoreiz viņai var piekrist.

Atbildēt

Veca plate

07.02.2019. 14:15

»

Jautrais

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag


a kam vajag lielu praatu ? Piemeerus studijaa!

Atbildēt

A.Dimants

07.02.2019. 14:14

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji.

Atbildēt

Jautrais

07.02.2019. 13:59

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Levits ir devis neatsveramu ieguldījumu, ir vienīgais un vislabākais

FotoŠī gada jūnijā tiks ievēlēts nākamais Latvijas Valsts prezidents. Latvija ir parlamentāra republika, kurā Valsts prezidenta pilnvaras ir ierobežotas. Tomēr Valsts prezidents Latvijā nav tikai ceremoniālā figūra – parlamentārās demokrātijas iekārtā Valsts prezidenta pamatuzdevums ir uzrādīt valstij un sabiedrībai nākotnes attīstības virzienus, veicināt sabiedrības saliedētību un valsts ilgtspēju, ikdienas politisko darbu atstājot Saeimas un valdības pārziņā.
Lasīt visu...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

6

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

FotoIzglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika nostiprināts “uz papīra”, kad Ministru kabinets 2018.gada 15.janvārī izdeva rīkojumu Nr.17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim” (https://likumi.lv/ta/id/296460-par-pedagogu-darba-samaksas-pieauguma-grafiku-laikposmam-no-2018-gada-1-septembra-lidz-2022-gada-31-decembrim).
Lasīt visu...

18

Kam mēs esam pret

FotoKPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde - to visu Artuss Kaimiņš un Co. ir paveikuši pāris nedēļu laikā:
Lasīt visu...

21

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

FotoOtrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To sola rīkot taksisti un citi pārvadātāji, kam dzīvi apgrūtina nelegāli strādājošie un nodokļus nemaksājošie – vai citām valstīm maksājošie – konkurenti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...