Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

brīvais radikālis

10.02.2019. 20:08

»

N Ē! N E V A J A G!

Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka bija tāda cerība, ka VISI OKUPANTI VĀKSIES PROM. Tāpēc arī apmācīt šos nelatviešus un integrēt un pataisīt par latviešiem nebija nekādas jēgas. 30 gadus...


Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka savādāk jūs neatkarību neredzētu kā savas ausis! Tagad, kad Krievija jums ir neatkarību uzdāvinājusi, var mierīgi krievus uzmest, tas ir tik latviski!

Atbildēt

Joriks

10.02.2019. 18:35

Darbā/ikdienā ar krieviem runāju krieviski, ar latviešiem-latviski. Kolēģe krieviete analoģiski. Nedēļas beigās bieži kaut kas nojūk, un krievi ar kolēģi krievieti sāk runāt latviski, bet ar mani-krieviski... slava Allaham, ka ne arābiski

Atbildēt

HA

10.02.2019. 15:26

»

Veca plate

a kam vajag lielu praatu ? Piemeerus studijaa


Latvijā gudri cilvēki nav vajadzīgi. Vajadzīgi diplomēti pakalpiņi. Jaunie laiki Latvijā.

Atbildēt

N Ē! N E V A J A G!

09.02.2019. 22:07

»

N Ē! N E V A J A G!

Ārzemēs dzīvojot nekādu valsts apmaksātu mēdiju nevalsts valodā nav redzēti. Es arī esmu nodokļu maksātājs, bet man ne uz latviešu ne poļu vai kādu citu austrumeiropiešu vairākuma valodā raidošu valsts apmaksātu mēdiju nav ienācis prātā pieprasīt! Ir tikai mazākumā esošu pamattautu(!) mēdiji, kur Latvijā...


Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka bija tāda cerība, ka VISI OKUPANTI VĀKSIES PROM. Tāpēc arī apmācīt šos nelatviešus un integrēt un pataisīt par latviešiem nebija nekādas jēgas. 30 gadus vēlāk tam patiešām vairs nav nekādas nozīmes - tie kuri izdarīja izvēli, tie jau sen ir Krievijā, bet pārējiem nevajag uzskatīt ka šiem ir ar kaut ko jāatšķirās no latviešiem un nevajag arī iedomāties, ka krieviem var būt kaut kāds īpašais statuss ES valstī, kur krievi uz doto brīdi ir tādi paši migranti, kā citi, kas ir pakļauti jebkuŗas valsts likumiem.

Atbildēt

N Ē! N E V A J A G!

09.02.2019. 21:57

»

A.Dimants

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji


Ārzemēs dzīvojot nekādu valsts apmaksātu mēdiju nevalsts valodā nav redzēti. Es arī esmu nodokļu maksātājs, bet man ne uz latviešu ne poļu vai kādu citu austrumeiropiešu vairākuma valodā raidošu valsts apmaksātu mēdiju nav ienācis prātā pieprasīt! Ir tikai mazākumā esošu pamattautu(!) mēdiji, kur Latvijā tāda ir tikai līvu valoda.

Visur ir valsts valodā apmaksāta izglītības sistēma, kurā mācās visi - arī nepilsoņu bērni, neatkarīgi no dzimtās valodas un izcelsmes. Kaut kādas atlaides ir pastāvīgajiem iedzīvotājiem(kas nav pilsoņi), kuriem valsts valoda nav apgūta pietiekoši labā līmenī, tāpēc viņiem nodrošina tulkus. Tulka pakalpojumus valsts pilsoņiem nenodrošina, jo valsts pilsoņa statusu var iegūt tikai nokārtojot eksāmenu, kas apliecina spēju runāt valsts valodā! Latvijas valsts nepilsoņiem gan nekādi tulka pakalpojumi par brīvu nav nepieciešami, jo viņi pietiekoši ilgi dzīvo Latvijā un viņi nav nekādi jaunie migranti, kurus būtu jāiekļauj sabiedrībā - viņi jau ir sabiedrības sastāvdaļa, kas vienkārši neievēro likumus!


Krieviem ir tiesības par saviem nodokļiem pieprasīt valsts valodas apmācību, ja patiešām ir tāda problēma un valsts mēdiju uztveramību tur kur tiem ir vājš signāls! Viss pārējais - pat esošās mazākumtautību skolas ir tikai Latvijas tautas un valsts labas gribas izpausme(jo mazākumtautību valstis nenodrošina šādu pašu mācību sistēmu latviešu valodā!) un Latvijai nav pienākuma mācīt Latvijas valsts pilsoņu un patstāvīgo iedzīvotāju bērnus, kā tikai Latvijas valsts oficiālajā - latviešu valodā!

Atbildēt

RU

08.02.2019. 23:03

»

"RU" stulbums

Ir pārkrievotie vai Saskaņas iznomātie latvieši - viņi pūš Saskaņas stabulē vēl negantāk, kā krievi, lai attaisnotu savu ievēlēšanu deputātos...


Не надо за нас решать , как нам лучше. Сегрегация...Латышский язык мы знаем с каждым годом лучше и лучше. Для нас это инструмент, такой-же как и английский. Если-бы ваши адепты латвискумса помолчали- ли бы, не было бы никакого напряжения в обществе. Всего хорошего.

Atbildēt

"RU" stulbums

08.02.2019. 21:47

»

Mjā..

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki


Ir pārkrievotie vai Saskaņas iznomātie latvieši - viņi pūš Saskaņas stabulē vēl negantāk, kā krievi, lai attaisnotu savu ievēlēšanu deputātos.

Bet "RU". pie skolām nevajag pīt klāt nodokļus. Skolās ir jāizbeidz SEGREGĀCIJA, tautību šķirošana pa skolām, kas ir valsts šķelšana, naida kurināšana, atšķirīga ideoloģija apmācībā, bet pats galvenais - vienādas tiesības integrēties darba tirgū, kultūrā un sabiedriskā dzīvē visiem bērniem bez diskriminācijas.

Bilingvālā izglītība ir SUROGĀTS, bērni "nedzird" latviešu dikciju sarunu valodā, pārprot, pārrakstās - tātad - segregācija.

Atbildēt

RU

08.02.2019. 20:48

»

Žulis

Kādi vareni krievmīļi šeit komentāros ir salasījušies!Vai kāds krieviem šeit Latvijā aizliedz runāt krieviski? Vai kāds šeit Latvijā aizliedz krievu skolas? Nē un vēlreiz nē! Runājiet, cik tik vēlaties un veriet krievu skolas vaļā kaut katrā pagastā. Bet tikai par savu naudu, protams. Par valsts naudu...


Ок, снижаем налоговую нагрузку на 5% , оставляем русским и тогда мы сможем сами профинансировать школы. Иначе налоги вы собираете, тратите на бредни, а нам ещё раз оплачивать образование? Будем честны.

Atbildēt

Priekulis

08.02.2019. 20:39

»

kļimoviča aita

Latvijā nav nekādu tur intelektuāli mazspējīgo mazākumtautību


Goji ir Latvijas lauķi + krieviski runājošie.

Atbildēt

Lielais noslēpums

08.02.2019. 20:35

»

Mjā..

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki


Krievs ir tāda pat tautība kā amerikānis, nu neksistē tādas tautas. Tad jau eiropietis arī būtu tautība.

Atbildēt

Mjā..

08.02.2019. 18:58

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki"?

Atbildēt

Fēlis

08.02.2019. 18:04

»

Fēlis

Fēlis 07.02.2019. 22:58 kaut kāds piders raksta ar manu niku


Koē? Atkal kautkāds smirdīks piders raksta ar manu ņiku. Fēlis 07.02.2019. 18:10 , un, Fēlis 08.02.2019. 16:31 , vot bledj vatenis smirdīgaiz.

Atbildēt

Fēlis

08.02.2019. 17:31

Fēlis 07.02.2019. 22:58 kaut kāds piders raksta ar manu niku.

Atbildēt

vilis

08.02.2019. 17:25

Labs raksts.Taču ru ir ne tikai lsm,bet arī banku lapās un citur.Problēma atrisināsies ne ātrāk kā pēc 20-50gadiem,ņemot vērā pašreizējo stāvokli.Salīdzinot 1991.gada situāciju un tagad,vērojams progress latviešu valodas pielietojumā

Atbildēt

Paldies, Otto OZOLS

08.02.2019. 16:31

Mums, krieviem, vajag, mums pienākas, bet tam baltkrievam, gruzīnam, tatāram,ukrainim u.c. - jums nekā, tikai mums, jo mēs pārvaldam lielu daļu pasaules, esam daudzas valstis un tautas okuējuši, o, nē, atbrībvojuši, tikai nezin no kā - no savas pkultūras, savas valodas, no kā vēl. Un tas, ja gribiet zināt, ir okupācijas ierocis, iedarbīgs un spēcīgs, pat Ukrainā okupējām daļu, izvirzot pretenzijas par krievu valodas diskrimināciju - re, ukraiņi sagribējuši ieviest valsts valodu -ukraiņu, kas viņiemm nepienākas. Oi, kā nepatīk, ja mums neļauj izplesties, jūs piespiest runāt svešā jums mēlē. Krievu valoda ir pārvērsta kā lienoša okupācija.

Paldies , Otto OZOLS, par atgādinājumu un precīzu rakstu. Tiesības ir visām tautā, ne tikai krieviem.Krievu laiki beigušies, sākās visu tautu laiki, civilizācija un taisnība.

Atbildēt

kremlīns?

08.02.2019. 15:57

O Otto ozoloču---turpini tādā un Tu ļoti drīz būsi "noderīgs idiots" - kremlīns

Atbildēt

Jautrai

08.02.2019. 14:01

...otinnss veco plati drillee un drillee..laikam praata nepietiek...

Atbildēt

:(

08.02.2019. 13:19

»

A.Dimants

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji


Ukraiņi, baltkrievi, igauņi, ebreji u.c. Latvijā dzīvojošu tautību iedzīvotāji arī maksā nodokļus. Tad taisām pakalpojumus VISĀS šajās valodās!!!!!

Atbildēt

dižie mēdiji

08.02.2019. 02:08

nesmādēja ne mazgātājnaudiņu, ne sorsonkuļnaudiņu, nu laikam tās upītes izsīkušas, tad nu jāsaraujas, neko darīt...

Atbildēt

otvechzyu, Vasya...

08.02.2019. 00:48

kaads shitas otto bija osis pirms 10 gadiem, taads ar ir palicis... mudaku mudaks...

Atbildēt

Uldis

07.02.2019. 23:53

»

Fēlis

Tādiem nesaprašām kā tu jādrillē, kamēr pielec un pārstāj likt mīnusus loģiskam rakstam


Ar katru dienu tu paliec vēl dumāks un dumāks.
Ielaista galvas slimība progresē strauji, zinu no personīgas pieredzes.

Atbildēt

kļimoviča aita

07.02.2019. 22:47

Latvijā nav nekādu tur intelektuāli mazspējīgo mazākumtautību.

Latvijā ir goji un "izredzētie"!

Atbildēt

agents

07.02.2019. 22:15

Atcerieties ka pec valodas referenduma ,ta saucama latviesu inteligence bija gatava nozelot ,ka latviesu valodai palika valsts statuss . Tagad ,kad atverti cekas maisi ,viss ir skaidrs. Vini bija gatavi laizit zabakus zaudetajiem .

Atbildēt

nacionālā drošība

07.02.2019. 21:26

»

caca

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai...


Starp sveštautiešiem ir daudz okupantu, kolonistu un šo salašņu pēcteču. Latvijai nav jārūpējas par viņu informēšanu un izklaidēšanu! Latvijai viņus - šos kara noziedzniekus - jāpadzen prom no savas teritorijas.

Atbildēt

Čupakabra

07.02.2019. 20:01

Žuli, lieliski!

Atbildēt

Vulgaris

07.02.2019. 19:37

Vai kāds zina un var pateikt, cik latviešu bija Rīgā 1850. gadā, cik 1900. gadā, cik 1918. gadā....

Atbildēt

Fēlis

07.02.2019. 19:10

»

Jautrais

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag


Tādiem nesaprašām kā tu jādrillē, kamēr pielec un pārstāj likt mīnusus loģiskam rakstam.

Atbildēt

Asiirietis

07.02.2019. 19:06

»

caca

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai...


Nacionālās drošības jautājums ir likvidēt visu un visus kam bijusi saistība ar okupācijas varas un drošības struktūrām. To sauc par deokupāciju un dekolonizāciju, kam jānotiek tiesiskuma ietvaros, ko nosaka starptautiskie likumi un konvencijas par okupācijas izbeigšanu un genocīda izbeigšanu pret latviešu tautu. Kuri savā zemē šobrīd padarīti par nabagiem un ņirgāšanās objektu okupantiem un krievžīdiem.

Atbildēt

Asiirietis

07.02.2019. 18:48

Augļotājus un lielveikalu produkcijas piegādātājus neinteresē kas atnes peļņu, jo vairāk cilvju jo labāk. Arī politmafijai duļķainā ūdenī vieglāk ķert muļķus, tātad nevienam te nerūp okupācijas tiesiska izbeigšana kā vien mazākumā palikušie latviešu patrioti. Ja tas tā nav, tad ir pēdējais laiks pierādīt ka neesam ne mazi ne mazākums ne jājami vārguļi.

Atbildēt

taisnība

07.02.2019. 18:04

»

Zinošais

Lienošais politkorektums ir novedis tik tālu ka krievus mēģina definēt par minoritāti...


Krievu okupanti un krievu kolonisti Latvijā nav minoritāte! Okupanti un kolonisti - vācieties prom no Latvijas!
Latvijai nav jāfinansē medijus krievu okupantu un kolonistu valodā!

Atbildēt

jautaajums

07.02.2019. 17:42

»

taču šarikoviem vajag darba vietas

mūs finansētas


Kas tie mēs esat?Vai augļotāji?Un kādi būs procenti?

Atbildēt

taču šarikoviem vajag darba vietas

07.02.2019. 17:35

mūs finansētas...............

Atbildēt

viņi lasa tās ziņas?????????

07.02.2019. 17:34

kas jau nu lasa, tas latviski un.........KOMENTĀRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Žulis

07.02.2019. 17:19

Kādi vareni krievmīļi šeit komentāros ir salasījušies!Vai kāds krieviem šeit Latvijā aizliedz runāt krieviski? Vai kāds šeit Latvijā aizliedz krievu skolas? Nē un vēlreiz nē! Runājiet, cik tik vēlaties un veriet krievu skolas vaļā kaut katrā pagastā. Bet tikai par savu naudu, protams. Par valsts naudu izglītība tiek finansēta valsts valodā. Un šeit nav par ko cepties. Jūs teiksiet, ka arī krievi ir nodokļu maksātāji? NU un tad? Vai tad kāds viņu bērniem liedz apmeklēt par valsts naudu finansētās latviešu skolas? Bet, ja jūs gribiet bērnus skolot savā valodā, tad pašiem arī par to ir jāmaksā. Starp citu krievu tautības cilvēki strādā un maksā nodokļus arī Anglijā, Amerikā, Francijā un citur. Nav gan dzirdēts, ka tur viņu bērniem kāda valsts finansētu izglītību krievu valodā un viņi tur kaut ko tādu pieprasītu.
Savukārt tas aizbildinājums, ka krievu valoda vajadzīga, lai "svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem" ir vienkārši smieklīgs. Kādi tad būtu tie "svarīgie" vēstījumi? Tā mūsu "valstsvīru" pļāpāšana? Bet to jau pat latvieši "neņem pa pilnu". Un tādiem auniem, kas vairāk kā ceturtdaļgadsimtu dzīvojot kādā valstī neprot šīs valsts valodu tos vēstījumus var nest vai nu pie viena gala, vai pie tā otrā gala kaut visās pasaules valodās pārtulkotus.
Bet jautājums jau nav par valodu. Bezgalīgās piekāpšanās un kompromisi no latviešu puses šeit ieklīdušajos cittautiešos pa šiem gadiem ir radījuši pārliecību, ka viņi šo valsti pilnībā varētu pārveidot "pēc sava ģīmja un līdzības" un kļūt šeit par noteicējiem. Un viņiem ir panākumi.

Atbildēt

Muļķi Otto!

07.02.2019. 16:54

Norādu tev, neaptēstam lauķim, avotus likumos.

Proti - cionistu rokasgrāmata Gudro stratēģija un taktika, ko Saeimas simts idiotiem izdalīja 6. Saeimas laikā. To un tās saturu apliecina 6. Saeimas deputāta G. Valdmaņa darbs Starp dzirnakmeņiem. Pēc visa spriežot, Saeimas prezidijs, manipulējot ar Saeimas balsojumiem, vadās pat 13. Saeimā pēc šīs rokasgrāmatas Saeimas simts noderīgiem idiotiem. Visticamāk, Saeimas bibliotēkā vēl kāds eksemplārs rokasgrāmatas atrodams. Vai arī, šī rokasgrāmata noslepenota un pieejama vien tiem, kam dod pielaides valsts noslēpumiem.

Atbildēt

Zinošais

07.02.2019. 16:53

Lienošais politkorektums ir novedis tik tālu ka krievus mēģina definēt par minoritāti !
Nu nav krievi nekur pasaulē jāsauc par minoritāti - viņiem ir gan sava milzīga valsts, gan iespējas attīstīties visos iespējamos veidos !

Arī arguments par kontrpropogandas nepieciešamību ir apšaubāms, jo tas vispirms jāvērtē no efektivitātes viedokļa - varbūt efektīvāk ir "nopirkt Ždanokas paklusēšanu" ?!??!?

Atbildēt

Š

07.02.2019. 15:45

Krievu valodā medijs vajadzīgs 100% tā paša iemesla dēļ, kādēļ vajadzīgs angļu valodā - lai ticama informācija par notiekošo Latvijā būtu pieejama Krievijā. Otto O. jau vajadzētu saprast, kas ir kontrpropaganda.

Atbildēt

caca

07.02.2019. 15:44

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai cik man bubesa nepatīk - šoreiz viņai var piekrist.

Atbildēt

Veca plate

07.02.2019. 15:15

»

Jautrais

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag


a kam vajag lielu praatu ? Piemeerus studijaa!

Atbildēt

A.Dimants

07.02.2019. 15:14

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji.

Atbildēt

Jautrais

07.02.2019. 14:59

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...