Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

brīvais radikālis

10.02.2019. 19:08

»

N Ē! N E V A J A G!

Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka bija tāda cerība, ka VISI OKUPANTI VĀKSIES PROM. Tāpēc arī apmācīt šos nelatviešus un integrēt un pataisīt par latviešiem nebija nekādas jēgas. 30 gadus...


Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka savādāk jūs neatkarību neredzētu kā savas ausis! Tagad, kad Krievija jums ir neatkarību uzdāvinājusi, var mierīgi krievus uzmest, tas ir tik latviski!

Atbildēt

Joriks

10.02.2019. 17:35

Darbā/ikdienā ar krieviem runāju krieviski, ar latviešiem-latviski. Kolēģe krieviete analoģiski. Nedēļas beigās bieži kaut kas nojūk, un krievi ar kolēģi krievieti sāk runāt latviski, bet ar mani-krieviski... slava Allaham, ka ne arābiski

Atbildēt

HA

10.02.2019. 14:26

»

Veca plate

a kam vajag lielu praatu ? Piemeerus studijaa


Latvijā gudri cilvēki nav vajadzīgi. Vajadzīgi diplomēti pakalpiņi. Jaunie laiki Latvijā.

Atbildēt

N Ē! N E V A J A G!

09.02.2019. 21:07

»

N Ē! N E V A J A G!

Ārzemēs dzīvojot nekādu valsts apmaksātu mēdiju nevalsts valodā nav redzēti. Es arī esmu nodokļu maksātājs, bet man ne uz latviešu ne poļu vai kādu citu austrumeiropiešu vairākuma valodā raidošu valsts apmaksātu mēdiju nav ienācis prātā pieprasīt! Ir tikai mazākumā esošu pamattautu(!) mēdiji, kur Latvijā...


Tiem kam prātiņš ir īss un ir grūtības atcerēties, tad der atgādināt, ka 1990. gados krievu skolas tika saglabātas tikai VIENA iemesla dēļ - tāpēc, ka bija tāda cerība, ka VISI OKUPANTI VĀKSIES PROM. Tāpēc arī apmācīt šos nelatviešus un integrēt un pataisīt par latviešiem nebija nekādas jēgas. 30 gadus vēlāk tam patiešām vairs nav nekādas nozīmes - tie kuri izdarīja izvēli, tie jau sen ir Krievijā, bet pārējiem nevajag uzskatīt ka šiem ir ar kaut ko jāatšķirās no latviešiem un nevajag arī iedomāties, ka krieviem var būt kaut kāds īpašais statuss ES valstī, kur krievi uz doto brīdi ir tādi paši migranti, kā citi, kas ir pakļauti jebkuŗas valsts likumiem.

Atbildēt

N Ē! N E V A J A G!

09.02.2019. 20:57

»

A.Dimants

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji


Ārzemēs dzīvojot nekādu valsts apmaksātu mēdiju nevalsts valodā nav redzēti. Es arī esmu nodokļu maksātājs, bet man ne uz latviešu ne poļu vai kādu citu austrumeiropiešu vairākuma valodā raidošu valsts apmaksātu mēdiju nav ienācis prātā pieprasīt! Ir tikai mazākumā esošu pamattautu(!) mēdiji, kur Latvijā tāda ir tikai līvu valoda.

Visur ir valsts valodā apmaksāta izglītības sistēma, kurā mācās visi - arī nepilsoņu bērni, neatkarīgi no dzimtās valodas un izcelsmes. Kaut kādas atlaides ir pastāvīgajiem iedzīvotājiem(kas nav pilsoņi), kuriem valsts valoda nav apgūta pietiekoši labā līmenī, tāpēc viņiem nodrošina tulkus. Tulka pakalpojumus valsts pilsoņiem nenodrošina, jo valsts pilsoņa statusu var iegūt tikai nokārtojot eksāmenu, kas apliecina spēju runāt valsts valodā! Latvijas valsts nepilsoņiem gan nekādi tulka pakalpojumi par brīvu nav nepieciešami, jo viņi pietiekoši ilgi dzīvo Latvijā un viņi nav nekādi jaunie migranti, kurus būtu jāiekļauj sabiedrībā - viņi jau ir sabiedrības sastāvdaļa, kas vienkārši neievēro likumus!


Krieviem ir tiesības par saviem nodokļiem pieprasīt valsts valodas apmācību, ja patiešām ir tāda problēma un valsts mēdiju uztveramību tur kur tiem ir vājš signāls! Viss pārējais - pat esošās mazākumtautību skolas ir tikai Latvijas tautas un valsts labas gribas izpausme(jo mazākumtautību valstis nenodrošina šādu pašu mācību sistēmu latviešu valodā!) un Latvijai nav pienākuma mācīt Latvijas valsts pilsoņu un patstāvīgo iedzīvotāju bērnus, kā tikai Latvijas valsts oficiālajā - latviešu valodā!

Atbildēt

RU

08.02.2019. 22:03

»

"RU" stulbums

Ir pārkrievotie vai Saskaņas iznomātie latvieši - viņi pūš Saskaņas stabulē vēl negantāk, kā krievi, lai attaisnotu savu ievēlēšanu deputātos...


Не надо за нас решать , как нам лучше. Сегрегация...Латышский язык мы знаем с каждым годом лучше и лучше. Для нас это инструмент, такой-же как и английский. Если-бы ваши адепты латвискумса помолчали- ли бы, не было бы никакого напряжения в обществе. Всего хорошего.

Atbildēt

"RU" stulbums

08.02.2019. 20:47

»

Mjā..

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki


Ir pārkrievotie vai Saskaņas iznomātie latvieši - viņi pūš Saskaņas stabulē vēl negantāk, kā krievi, lai attaisnotu savu ievēlēšanu deputātos.

Bet "RU". pie skolām nevajag pīt klāt nodokļus. Skolās ir jāizbeidz SEGREGĀCIJA, tautību šķirošana pa skolām, kas ir valsts šķelšana, naida kurināšana, atšķirīga ideoloģija apmācībā, bet pats galvenais - vienādas tiesības integrēties darba tirgū, kultūrā un sabiedriskā dzīvē visiem bērniem bez diskriminācijas.

Bilingvālā izglītība ir SUROGĀTS, bērni "nedzird" latviešu dikciju sarunu valodā, pārprot, pārrakstās - tātad - segregācija.

Atbildēt

RU

08.02.2019. 19:48

»

Žulis

Kādi vareni krievmīļi šeit komentāros ir salasījušies!Vai kāds krieviem šeit Latvijā aizliedz runāt krieviski? Vai kāds šeit Latvijā aizliedz krievu skolas? Nē un vēlreiz nē! Runājiet, cik tik vēlaties un veriet krievu skolas vaļā kaut katrā pagastā. Bet tikai par savu naudu, protams. Par valsts naudu...


Ок, снижаем налоговую нагрузку на 5% , оставляем русским и тогда мы сможем сами профинансировать школы. Иначе налоги вы собираете, тратите на бредни, а нам ещё раз оплачивать образование? Будем честны.

Atbildēt

Priekulis

08.02.2019. 19:39

»

kļimoviča aita

Latvijā nav nekādu tur intelektuāli mazspējīgo mazākumtautību


Goji ir Latvijas lauķi + krieviski runājošie.

Atbildēt

Lielais noslēpums

08.02.2019. 19:35

»

Mjā..

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki


Krievs ir tāda pat tautība kā amerikānis, nu neksistē tādas tautas. Tad jau eiropietis arī būtu tautība.

Atbildēt

Mjā..

08.02.2019. 17:58

Ozola kungs! Kas tie tādi "krievu tautības cilvēki" un ar ko viņi atšķiras no krieviem? Un vai krievi vispār ir cilvēki, vai arī cilvēki ir tikai "krievu tautības cilvēki"?

Atbildēt

Fēlis

08.02.2019. 17:04

»

Fēlis

Fēlis 07.02.2019. 22:58 kaut kāds piders raksta ar manu niku


Koē? Atkal kautkāds smirdīks piders raksta ar manu ņiku. Fēlis 07.02.2019. 18:10 , un, Fēlis 08.02.2019. 16:31 , vot bledj vatenis smirdīgaiz.

Atbildēt

Fēlis

08.02.2019. 16:31

Fēlis 07.02.2019. 22:58 kaut kāds piders raksta ar manu niku.

Atbildēt

vilis

08.02.2019. 16:25

Labs raksts.Taču ru ir ne tikai lsm,bet arī banku lapās un citur.Problēma atrisināsies ne ātrāk kā pēc 20-50gadiem,ņemot vērā pašreizējo stāvokli.Salīdzinot 1991.gada situāciju un tagad,vērojams progress latviešu valodas pielietojumā

Atbildēt

Paldies, Otto OZOLS

08.02.2019. 15:31

Mums, krieviem, vajag, mums pienākas, bet tam baltkrievam, gruzīnam, tatāram,ukrainim u.c. - jums nekā, tikai mums, jo mēs pārvaldam lielu daļu pasaules, esam daudzas valstis un tautas okuējuši, o, nē, atbrībvojuši, tikai nezin no kā - no savas pkultūras, savas valodas, no kā vēl. Un tas, ja gribiet zināt, ir okupācijas ierocis, iedarbīgs un spēcīgs, pat Ukrainā okupējām daļu, izvirzot pretenzijas par krievu valodas diskrimināciju - re, ukraiņi sagribējuši ieviest valsts valodu -ukraiņu, kas viņiemm nepienākas. Oi, kā nepatīk, ja mums neļauj izplesties, jūs piespiest runāt svešā jums mēlē. Krievu valoda ir pārvērsta kā lienoša okupācija.

Paldies , Otto OZOLS, par atgādinājumu un precīzu rakstu. Tiesības ir visām tautā, ne tikai krieviem.Krievu laiki beigušies, sākās visu tautu laiki, civilizācija un taisnība.

Atbildēt

kremlīns?

08.02.2019. 14:57

O Otto ozoloču---turpini tādā un Tu ļoti drīz būsi "noderīgs idiots" - kremlīns

Atbildēt

Jautrai

08.02.2019. 13:01

...otinnss veco plati drillee un drillee..laikam praata nepietiek...

Atbildēt

:(

08.02.2019. 12:19

»

A.Dimants

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji


Ukraiņi, baltkrievi, igauņi, ebreji u.c. Latvijā dzīvojošu tautību iedzīvotāji arī maksā nodokļus. Tad taisām pakalpojumus VISĀS šajās valodās!!!!!

Atbildēt

dižie mēdiji

08.02.2019. 01:08

nesmādēja ne mazgātājnaudiņu, ne sorsonkuļnaudiņu, nu laikam tās upītes izsīkušas, tad nu jāsaraujas, neko darīt...

Atbildēt

otvechzyu, Vasya...

07.02.2019. 23:48

kaads shitas otto bija osis pirms 10 gadiem, taads ar ir palicis... mudaku mudaks...

Atbildēt

Diemžēl,

07.02.2019. 23:22

»

Muļķi Otto!

Norādu tev, neaptēstam lauķim, avotus likumos...


akūta cionistisko halucināciju plānprātība, sevišķi ar dominējošu noslieci uz tā dēvētās "žīdmasonu" un / vai "krievžīdu" vajāšanas mānijas šizofrēniju, kas vēl jo degradējošāk izpaužas savietojamībā ar tā dēvēto napoleonisma sindromu, nav ārstējama, kā zināms. Jo īpaši pie tādām diagnozēm, kā tas ir konkrētajā gadījumā, kad pacientam šī smagā psihoneiroloģiskā slimība jeb pastāvīga hroniski agresīvā plānprātība, kuru visbiežāk izraisa un pastiprina iedzimta garīgā atpalicība, izpaužas strauji progresējošā deģeneratīvā formā un, kā novērojams pie konkrētā klienta, jau ir neglābjami pirmsletālā stadijā.

Atbildēt

Uldis

07.02.2019. 22:53

»

Fēlis

Tādiem nesaprašām kā tu jādrillē, kamēr pielec un pārstāj likt mīnusus loģiskam rakstam


Ar katru dienu tu paliec vēl dumāks un dumāks.
Ielaista galvas slimība progresē strauji, zinu no personīgas pieredzes.

Atbildēt

kļimoviča aita

07.02.2019. 21:47

Latvijā nav nekādu tur intelektuāli mazspējīgo mazākumtautību.

Latvijā ir goji un "izredzētie"!

Atbildēt

agents

07.02.2019. 21:15

Atcerieties ka pec valodas referenduma ,ta saucama latviesu inteligence bija gatava nozelot ,ka latviesu valodai palika valsts statuss . Tagad ,kad atverti cekas maisi ,viss ir skaidrs. Vini bija gatavi laizit zabakus zaudetajiem .

Atbildēt

nacionālā drošība

07.02.2019. 20:26

»

caca

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai...


Starp sveštautiešiem ir daudz okupantu, kolonistu un šo salašņu pēcteču. Latvijai nav jārūpējas par viņu informēšanu un izklaidēšanu! Latvijai viņus - šos kara noziedzniekus - jāpadzen prom no savas teritorijas.

Atbildēt

Čupakabra

07.02.2019. 19:01

Žuli, lieliski!

Atbildēt

Vulgaris

07.02.2019. 18:37

Vai kāds zina un var pateikt, cik latviešu bija Rīgā 1850. gadā, cik 1900. gadā, cik 1918. gadā....

Atbildēt

Fēlis

07.02.2019. 18:10

»

Jautrais

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag


Tādiem nesaprašām kā tu jādrillē, kamēr pielec un pārstāj likt mīnusus loģiskam rakstam.

Atbildēt

Asiirietis

07.02.2019. 18:06

»

caca

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai...


Nacionālās drošības jautājums ir likvidēt visu un visus kam bijusi saistība ar okupācijas varas un drošības struktūrām. To sauc par deokupāciju un dekolonizāciju, kam jānotiek tiesiskuma ietvaros, ko nosaka starptautiskie likumi un konvencijas par okupācijas izbeigšanu un genocīda izbeigšanu pret latviešu tautu. Kuri savā zemē šobrīd padarīti par nabagiem un ņirgāšanās objektu okupantiem un krievžīdiem.

Atbildēt

Asiirietis

07.02.2019. 17:48

Augļotājus un lielveikalu produkcijas piegādātājus neinteresē kas atnes peļņu, jo vairāk cilvju jo labāk. Arī politmafijai duļķainā ūdenī vieglāk ķert muļķus, tātad nevienam te nerūp okupācijas tiesiska izbeigšana kā vien mazākumā palikušie latviešu patrioti. Ja tas tā nav, tad ir pēdējais laiks pierādīt ka neesam ne mazi ne mazākums ne jājami vārguļi.

Atbildēt

taisnība

07.02.2019. 17:04

»

Zinošais

Lienošais politkorektums ir novedis tik tālu ka krievus mēģina definēt par minoritāti...


Krievu okupanti un krievu kolonisti Latvijā nav minoritāte! Okupanti un kolonisti - vācieties prom no Latvijas!
Latvijai nav jāfinansē medijus krievu okupantu un kolonistu valodā!

Atbildēt

jautaajums

07.02.2019. 16:42

»

taču šarikoviem vajag darba vietas

mūs finansētas


Kas tie mēs esat?Vai augļotāji?Un kādi būs procenti?

Atbildēt

taču šarikoviem vajag darba vietas

07.02.2019. 16:35

mūs finansētas...............

Atbildēt

viņi lasa tās ziņas?????????

07.02.2019. 16:34

kas jau nu lasa, tas latviski un.........KOMENTĀRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Žulis

07.02.2019. 16:19

Kādi vareni krievmīļi šeit komentāros ir salasījušies!Vai kāds krieviem šeit Latvijā aizliedz runāt krieviski? Vai kāds šeit Latvijā aizliedz krievu skolas? Nē un vēlreiz nē! Runājiet, cik tik vēlaties un veriet krievu skolas vaļā kaut katrā pagastā. Bet tikai par savu naudu, protams. Par valsts naudu izglītība tiek finansēta valsts valodā. Un šeit nav par ko cepties. Jūs teiksiet, ka arī krievi ir nodokļu maksātāji? NU un tad? Vai tad kāds viņu bērniem liedz apmeklēt par valsts naudu finansētās latviešu skolas? Bet, ja jūs gribiet bērnus skolot savā valodā, tad pašiem arī par to ir jāmaksā. Starp citu krievu tautības cilvēki strādā un maksā nodokļus arī Anglijā, Amerikā, Francijā un citur. Nav gan dzirdēts, ka tur viņu bērniem kāda valsts finansētu izglītību krievu valodā un viņi tur kaut ko tādu pieprasītu.
Savukārt tas aizbildinājums, ka krievu valoda vajadzīga, lai "svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem" ir vienkārši smieklīgs. Kādi tad būtu tie "svarīgie" vēstījumi? Tā mūsu "valstsvīru" pļāpāšana? Bet to jau pat latvieši "neņem pa pilnu". Un tādiem auniem, kas vairāk kā ceturtdaļgadsimtu dzīvojot kādā valstī neprot šīs valsts valodu tos vēstījumus var nest vai nu pie viena gala, vai pie tā otrā gala kaut visās pasaules valodās pārtulkotus.
Bet jautājums jau nav par valodu. Bezgalīgās piekāpšanās un kompromisi no latviešu puses šeit ieklīdušajos cittautiešos pa šiem gadiem ir radījuši pārliecību, ka viņi šo valsti pilnībā varētu pārveidot "pēc sava ģīmja un līdzības" un kļūt šeit par noteicējiem. Un viņiem ir panākumi.

Atbildēt

Muļķi Otto!

07.02.2019. 15:54

Norādu tev, neaptēstam lauķim, avotus likumos.

Proti - cionistu rokasgrāmata Gudro stratēģija un taktika, ko Saeimas simts idiotiem izdalīja 6. Saeimas laikā. To un tās saturu apliecina 6. Saeimas deputāta G. Valdmaņa darbs Starp dzirnakmeņiem. Pēc visa spriežot, Saeimas prezidijs, manipulējot ar Saeimas balsojumiem, vadās pat 13. Saeimā pēc šīs rokasgrāmatas Saeimas simts noderīgiem idiotiem. Visticamāk, Saeimas bibliotēkā vēl kāds eksemplārs rokasgrāmatas atrodams. Vai arī, šī rokasgrāmata noslepenota un pieejama vien tiem, kam dod pielaides valsts noslēpumiem.

Atbildēt

Zinošais

07.02.2019. 15:53

Lienošais politkorektums ir novedis tik tālu ka krievus mēģina definēt par minoritāti !
Nu nav krievi nekur pasaulē jāsauc par minoritāti - viņiem ir gan sava milzīga valsts, gan iespējas attīstīties visos iespējamos veidos !

Arī arguments par kontrpropogandas nepieciešamību ir apšaubāms, jo tas vispirms jāvērtē no efektivitātes viedokļa - varbūt efektīvāk ir "nopirkt Ždanokas paklusēšanu" ?!??!?

Atbildēt

Š

07.02.2019. 14:45

Krievu valodā medijs vajadzīgs 100% tā paša iemesla dēļ, kādēļ vajadzīgs angļu valodā - lai ticama informācija par notiekošo Latvijā būtu pieejama Krievijā. Otto O. jau vajadzētu saprast, kas ir kontrpropaganda.

Atbildēt

caca

07.02.2019. 14:44

ozol, nav tev šoreiz taisnība. Ir bijuši pētījumi par šo. Nav runa par kādas privilēģijas nodrošināšanu kādai mazākumtautībai. Bet gan par to, cik mums kā valstij ir svarīgi, lai mums svarīgi vēstījumi pēc iespējas skaidrāk tiktu nodoti cittautiešiem. Un tas jau ir nacionālās drošības jautājums. Lai cik man bubesa nepatīk - šoreiz viņai var piekrist.

Atbildēt

Veca plate

07.02.2019. 14:15

»

Jautrais

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag


a kam vajag lielu praatu ? Piemeerus studijaa!

Atbildēt

A.Dimants

07.02.2019. 14:14

Nē! Mums vajag valsts finansētu krievu TV kanālu un krievu radio kanālu, jo krievi ir nodokļu maksātāji.

Atbildēt

Jautrais

07.02.2019. 13:59

...vecu plati drillet lielu praatu nevakag...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Zāļu valsts aģentūrai nebija likumīgu šķēršļu zāles „Rigvir” nepārreģistrēt

FotoZāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) sniedz informāciju par Aģentūras un tās Zāļu reģistrācijas komisijas veikto darbu zāļu novērtēšanā un reģistrēšanā.
Lasīt visu...

21

Smiekli nevietā

FotoPirms nedēļas Pietiek iepazīstināja ar manu piedāvājumu Valsts prezidenta amatam, kurš bija publicēts rubrikā "Pietiek nopietnības". Komentāros izraisījās diskusija, kurā jautrības bija maz. Izvirzījās nopietni, Latvijai smagi jautājumi, uz kuriem atbildot esmu sagatavojis jaunus video un rakstveida materiālus.
Lasīt visu...

21

Dzirkstele

FotoMaz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem, uzrunāja bijušās Padomju Savienības valstis, sakot - mēs varam! Mēs spējam nostumt malā padomju nomenklatūru un atbrīvoties no viņu virsvadības. Ja mums tas izdevās – arī jūs to spējat!
Lasīt visu...

12

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

FotoKristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība, taču šoreiz īstuma elpu Lieldienu sveicienam piešķir apņēmība atjaunot kristīgās Eiropas simbolu – Parīzes Dievmātes katedrāli. Piepeši tas ir ļoti svarīgi franču tautai un daudziem cilvēkiem visā pasaulē, arī Latvijā.
Lasīt visu...

21

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

FotoLatvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Turklāt, neskatoties uz būtisko izrāvienu 2018.gadā, Latvijas atpalicība šajā jomā ar katru gadu pieaug, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) apkopotie dati par inovatīvo zāļu pieejamību Baltijas valstīs 2018.gadā.
Lasīt visu...

21

Nacionālais suicīds

Foto2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam Valsts prezidenta amatā. Kandidatūra Valsts prezidenta amatam koalīcijai būs jāiesniedz maija sākumā Saeimas prezidijam. Visticamāk, opozīcijas partijas līdz maija sākumam nāks klajā ar savu redzējumu par labākajiem augstā amata kandidātiem. "No koalīcijas partijām ir izvirzīts viens kandidāts, vairāk nav. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Levita kungam nevarētu būt Saeimas vairākuma atbalsta," pēc sadarbības sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

Šucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz...

Foto

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

Klausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā...

Foto

Palīdzība...

2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc?...

Foto

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

Esmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu...

Foto

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

Beidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme...

Foto

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

Otrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī...

Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....

Foto

PAR izdarīja to, ko nespēja NA: EP priekšvēlēšanu partiju cīņas/veļas mazgāšana ir sākusies

Pēdējo dienu laikā redzams, ka partijas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām aktivizē savas priekšvēlēšanu...

Foto

Nenosūtīta atklātā vēstule Arkādijam Suharenko

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāj Arkādij Suharenko! Rakstu Jums atklātu vēstuli, aicinot darīt visu iespējamo, lai neļautu Levita kungam...

Foto

Vējoņa miesassargi invalīdu stāvvietu neaizņēma

Sadarbībā ar arValsts prezidenta drošības dienestu Valsts prezidenta vizītes dienā  šī gada 5. aprīlī tika organizētas stāvvietas pie Carnikavas novada domes...

Foto

Privatizācijas aģentūra vēlas turpināt bezatbildīgi šķiest nodokļu maksātāju naudu, aicinu Ekonomikas ministriju izvērtēt aģentūras vadības rīcību

Paziņojot par savu ieceri lūgt Augstākās tiesas rīcības sēdē tiesnešu...

Foto

Varbūt pienācis laiks likt izšķērdētājiem maksāt?

To, ka uzņēmējs Kirovs Lipmans sūdzas par valsts iestāžu attieksmi konkrētā lietā, bet valsts iestāde – Privatizācijas aģentūra Ministru kabineta...

Foto

Īsi par jauno valdību un tās stutēm

Kartona Jurašs Saeimā ir JKP sektantu prāta nabadzības apliecinājumus, bet smagos noziegumos apsūdzētais Jurašs - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra...

Foto

Hipotēze par globālas parādības cēloni

Šajā esejā vēlos iepazīstināt ar hipotēzi par globālas parādības cēloni. Virsraksts varēja būt savādāks. Virsrakstā iederas vārdi – “Modernā obsesija jeb...

Foto

Atpakaļ deviņdesmitajos, rindā pēc desas pie „Olainfarm”

Šajā rakstā vēlos paust savu kā mazākuma akcionāru pārstāvja viedokli par notikumiem, kas norisinājās 1. aprīlī pie AS „Olainfarm”...

Foto

Kad politiķi un ierēdņi mēģina sava nesaimnieciskuma dēļ radušos zaudējumus piedzīt no uzņēmējiem

Šodien, 2019. gada 3. aprīlī Rīgas apgabaltiesa pilnībā noraidīja Privatizācijas aģentūras prasību pret...

Foto

Ir nopietnas problēmas ar Laimas slimības novēlotu diagnosticēšanu un nekorektas ārstēšanas vai neārstēšanas sekām

Laimas slimības slimnieku biedrības viedoklis par 2019.gada 27.marta Latvijas Infektologu un Hepatologu...

Foto

Nejaukais metējs Artuss Kaimiņš aizmirsis visas manas veltes un labos darbus

Metējs laikam atkal ir uzkāpis uz korķa, met un cenšas jokot. Laikam metienā būs aizmirsis,...

Foto

Kas vēl ir atkarīgs no Meroni?

1. Valsts drošības dienesti atzīst, ka Meroni ir apdraudējums Latvijas valstij, tādēļ ar Meroni saistītai kompānijai aizliedz iegādāties Radio SWH....

Foto

Kā neapzinīgajām „nepareizajām” influencerēm kļūt „pareizākām” un apzinīgākām - abonējiet pareizo žurnālu un rakstiet par pareizajām lietām

Pirms nedēļas sociālajos tīklos publicēju ierakstu par Latvijas “influenceriem”....

Foto

Par Īvānu un pašiem

Šodien daudz manu sekotāju trako par Daiņa Īvāna rakstu avīzē "Cīņa" pirms gadiem 30, kas piespēlēja sociālismam un PSRS*. Lai būtu....

Foto

Šodiena bieži atklāj pagātni

Gadās, ka nākotne ir nenovēršama, it kā kāda augstāka spēka nolemta. Nav neviena, kas spētu to apturēt. Cilvēki un notikumi virzās līdzīgi...

Foto

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi. Cilvēki, kuriem nacionālās pašapziņas un nacionālo interešu jēdziens šķiet kaut kas svešs. Būdami politikā,...

Foto

Mūsu esības antipodi

Latviešu tautas esību tagad nosaka antipodi – divas diametrāli pretējas dzīves izpausmes. Par katru no šīm izpausmēm ir emocionāli vingra atziņa. Par vienu...

Foto

Atklāta vēstule Kariņa valdībai: lūdzam apturēt ekoloģiskās sistēmas iznīcināšanu

Biedrība “Aleju aizsardzība” un dabas draugi Latvijā lūdz Jūs kļūt par pirmo valdību Latvijā, kura izveido ekoloģisko...

Foto

Čekas „stukaču” kartiņu sāga turpinās

Savdabīgi, ka pēdējās nedēļas laikā ir atklājies fakts, ka nav publiskotas visas „čekas” kartītes. Medijos raksta, ka vēl ir aptuveni 447...

Foto

Moceklis Nils veic gājienu ar bandinieku: EP priekšvēlēšanu kampaņa ir sākusies

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikuši divi mēneši, un ir interesanti vērot, kā notiek “Saskaņas” līdera...

Foto

Aicinām piketā pie Saeimas piedalīties ikvienu, kuru neapmierina stāvoklis dzīvnieku aizsardzības jomā Latvijā

Aicinām piedalīties piketā pie Saeimas trešdien, 27.martā plkst. 8.30 – 10.30 ikvienu, kuru...

Foto

Prātojums par raibiem laikiem

Prātoju par raibiem laikiem, gluži vai negaidīti uzkritušiem. Jutos pilnībā apradis ap mūsu sabiedrības mierīgo, bet neizbēgamo virzību uz arvien jauniem atklātības...

Foto

Kur tad palika šie „riski nacionālajai drošībai”?

Jau vairākus mēnešus Latvijas sabiedrībai ir pieejams daļējs tā saucamo čekas maisu saturs, un atgādināšu – „kartītes” apskatei ir...

Foto

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

Aizvadītais XX gadsimts ir ievērojams ar kardinālu sabiedrības pārveidošanos. Zinātnes valodā sabiedrības pārveidošanos dēvē par sociālo transformāciju. XX gadsimtā būtiski izmainījās...

Foto

No visiem kaktiem lien ārā mošķi, kas vēlas mūsdienu Latviju padarīt par totalitāru zemi

Vai tiešām LTV izlems, kurš drīkst nomāt telpas, vadoties pēc tā, kāds...

Foto

Izglītības ministrija ir ļoti ieinteresēta aprobežotas nācijas radīšanā

Tas, ka katrs cenšas paķert to, kas nav piesiets vai ir slikti piesiets, zināms jau sen. Pēdējā laika...

Foto

Kamēr Jānis Sārts guļ uz NATO lauriem, Kremlis plūc augļus informācijas kaujas laukā

Jau kādu laiku atpakaļ līdztekus tādiem jau zināmiem formulējumiem kā bruņots konflikts un...

Foto

Augsti godātajam Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim - par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Informējam, ka Ministru kabineta (turpmāk - MK) atbalstītajā un Saeimai iesniegtajā...

Foto

Atvērtās sabiedrības nacionālās īpatnības

Atvērtās sabiedrības idejas Latvijā kļuva populāras 80. gadu beigās. Daudzi no mums uzzināja, ka pretstatā atvērtai sabiedrībai pastāv arī slēgtā sabiedrība, kuru...

Foto

Par tikumu, bērnu drošību, fizisko un garīgo veselību: iesniegums Ilgai Šuplinskai, izglītības un zinātnes ministrei

Baudām aizvien lielāku materiālo labklājību. Tomēr vērojumi viena cilvēka mūža garumā...

Foto

Dieva dāvana, svētuma deficīts un algas

Acīmredzot latviešu tautas dzīvē kā Dieva dāvanu nākas uztvert neilgo padomju periodu. XX gs. 70.gados latviešu kultūras attīstībā tika sasniegta...

Foto

Kas mūsdienu politiķiem liek vairīties no leģionāriem?

Arī šogad pie Mātes Latvijas atnāks sirmie leģionāri. Varbūt kādam rokās būs necils ziedu pušķītis, cits iztiks bez tā....

Foto

Nu sajuka vienā katlā jums tie Aivaru Skrindu īpašumi un viņu sievas...

Raksta Jums korumpētākais un mafiozākais Valsts meža dienesta organizētā grupējuma šūniņas – Daugavpils nodaļas...

Foto

Valsts meža dienests: apgalvojumi par „mežziņu mafiju” ir abstrakti, pie mums viss labākajā kārtībā

Anda Krēsliņa (attēlā) vadītā Valsts meža dienesta iekšējās kontroles sistēma strādā lieliski,...

Foto

Vitālijs Reinbahs Augstākajā tiesā atkārtoti uzvar Rīgas mēru Nilu Ušakovu

12. martā juridisko pierādījumu trūkuma dēļ ar Augstākās tiesas lēmumu tika izbeigta tiesvedība saistībā ar Rīgas...

Foto

Zagļiem un teroristiem nav nacionalitātes

Kremlis reiz cerēja, ka ar Imantas betona bloku namu pagalmā uzaugušā naivā Nila palīdzību tam izdosies pārņemt varu un kontroli Rīgā...