Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Godājamais priekšsēdētāj! Deputāti! Dāmas un kungi! Visi 70 genderi un visi pārējie! Apsveicu jūs, ka trīs mēnešu laikā mēs ceturto reizi esam atgriezušies pie šī likumprojekta.

Mēs šeit četras reizes nespriežam, kā varbūt māmiņām iedot atvaļinājumu līdz pieciem gadiem, lai viņas izaudzina trīs bērnus, kā palielināt pabalstus. Jo, saprotu, galvenā nelaime ir tā, ka latviešu tauta vēl nav izmirusi, neskatoties uz šo dzimtes ideoloģiju. Kā teica Grēta Tūnberga, ir divi ļaunumi - lielais bērnu skaits un kapitālisms, kas sagrauj planētu. Un mēs jau esam daudzreiz teikuši, ka mums būšot bezizmešu ekonomika. Nu, jūs zināt, ka bezizmešu ekonomika ir kapos. Tātad ir jācīnās, tiek tērēti milzīgi līdzekļi šo jautājumu apspriešanā.

Kā jau es teicu, ceturto reizi mēs atgriežamies un tērējam laiku ar jautājumu, kur skaidri zinām, ka šajā Saeimā tam nebūs vairākuma un nebūs vairākuma viena iemesla dēļ - tāpēc ka pēdējās vēlēšanās gandrīz divas trešdaļas vēlētāju... gandrīz, jo tad būtu nevis 36, kas atbalsta, bet, teiksim, 34... Nu, divas balsis tur ir pāri. Tāpēc divas trešdaļas ar kājas spērienu izvadīja divas partijas no Saeimas - tātad Attīstībai/Par! un Konservatīvos –, kuri kultivē šo nāves ideoloģiju.

Tiem deputātiem, kas ir ievēlēti, es nedaudz pastāstīšu par krāpniecību, kas šeit notiek. Bija darba grupa. Skaidrs, ka mēs aizstāvam visu cilvēku tiesības, un neviens neapstrīd, ka katrs, ja viņš grib, var nogriezt sev kāju, viņš var pateikt, ka ir cita dzimuma cilvēks, ja viņš ir pieaudzis, un mainīt dzimumu uz priekšu un atpakaļ. Tagad medicīna ir pietiekami attīstīta.

Viņam var būt 100 partneri, viņam var būt 800 partneri. Es paskatījos ASV statistiku, tur vidējam homoseksuālistam ir vairāki simti partneru. Mēs varam teikt, ka tās ir dažādas ģimenes un tā tālāk... un šiem cilvēkiem ir tiesības. Bet, lūdzu, nejauksim jēdzienus - tās nav ģimenes, jo ģimenē visi ir radinieki, bet Civillikumā ir teikts, ka radniecību var iegūt tikai trīs veidos: laulībā, adopcijā un asinsradniecībā, nu, piedzimstot... tātad brāļi un māsas, bērni un vecāki.

Kā šo lietu apiet? Paldies deputātei Simanovskai, kura pagājušajā kārtējā apspriešanā pie šīs tēmas pateica, ka visā Eiropā un civilizētās valstīs ir laulības, ir vajadzīgas laulības. Ja mēs pieņemam šo likumu par laulībām, tad nav nekādas problēmas, tad tā ir ģimene, jo Civillikumā taču teikts, ka laulību rezultātā mēs nonākam pie radniecības - visi radi, var adoptēt bērnus un tā tālāk.

Bet, ja nopietni, kāpēc nepieņēma iepriekšējo likumprojektu? Pie Tieslietu ministrijas bija izveidota darba grupa, un tur tika panākta vienošanās, ka visi cilvēki, kas dzīvo kopējā mājsaimniecībā vai kopējā saimē (tie var būt ne tikai homoseksuālisti, tie var būt, teiksim, divi pensionāri, kuri varbūt ekonomisku apstākļu dēļ... tie var būt divi studenti, kuriem ir lētāk īrēt dzīvokli, tie var būt divi vientuļi cilvēki - neatkarīgi no dzimuma un neatkarīgi no seksuālās orientācijas, kuriem nav citu radinieku), tiek reģistrēti ar šo likumprojektu kā kopējā mājsaimniecībā dzīvojošie, un tad viņi var iet kārtot mantojuma lietas, viņiem nav problēmas, teiksim, slimnīcu apmeklēt, viņiem nav jāiet pie jurista, lai gan Civillikums arī tā neaizliedz, nu, bet ir sarežģīti varbūt katrreiz iet kaut kādas pilnvaras dabūt. Es pilnībā piekrītu.

Un tad pēkšņi, kad darba grupa bija panākusi vienošanos ar reliģisko konfesiju vadītājiem, ka neviens neiebilst pret šādu likumprojektu, izsprāga biedrs Bordāns ar savu likumprojektu, ko neviens nebija redzējis, un iesniedza - nē, būs tikai homoseksuālisti šajā likumprojektā.

Mēs, Nacionālā apvienība, iedevām vairākus priekšlikumus par kopējā mājsaimniecībā dzīvojošo personu aizsardzību. Atbildīgā komisija ļoti rūpīgi izsvītroja visu, kas neattiecas uz homoseksuālistiem, izsvītroja visus pensionārus (es pats iesniedzu šādu likumprojektu...) un pārējo. Tātad šeit ir tā viltība, ka, ja pieņem likumu, kurā ir tikai homoseksuālisti, pēc trim dienām uzreiz būs Satversmes tiesā iesniegums. Partneri. Pagaidiet, vieni partneri var laulāties, bet otri partneri - nevar. Tā ir Francijā, tā ir citās zemēs noticis, un visos gadījumos konstitucionālās tiesas ir pieņēmušas lēmumu, ka ir jābūt nākamajam solim, ir jābūt laulībām. Tāds ir mērķis.

Vajag nākt un godīgi pateikt, Briškena kungs! Un nevajag šeit melot, jums nevajag nekādu partnerības likumu, jums vajag laulības, vai ne? Pretējā gadījumā mēs būtu pieņēmuši šo likumu.

Kā to panākt? Saprotu, ka Latvijā vēl joprojām ir daudz - 1,89 miljoni iedzīvotāju. Un šī nāves ideoloģija nav pietiekami kultivēta. Tur ir dažādi iemesli. Man ļoti patīk Oksfordas vārdnīca, es paskatījos... Salīdziniet, paņemiet Oksfordas vārdnīcas jauno izdevumu vai ieejiet internetā. Es latviski pēc atmiņas nocitēšu. Tur ir izmainīts... tur ir uzrakstīts, ka sieviete ir cilvēciska būtne, kas jūtas kā sieviete, kaut dzimšanas brīdī viņas dzimums ir bijis atšķirīgs; vīrietis ir būtne, kas jūtas kā vīrietis, kaut viņa dzimums dzimšanas brīdī ir bijis atšķirīgs.

Tātad pirmais ir sajaukt jēdzienus. Kas ir sieva? Sieva ir vīrietis ar bārdu. Kāds no jums iebilst? Dažās valstīs par to ir ieviesti kriminālsodi, ja jūs apstrīdēsiet, ka sieva nevar būt vīrietis ar bārdu. Tātad ģimene... šeit tiek kultivēta ideja par visu veidu ģimenēm.

Nu paldies Dievam, ka prezidents... Zatlers pateica, ka vēl Latvijā nav tāda diktatūra, ka Satversmes tiesa izdod likumus. Satversmes tiesa var novērtēt esošos likumus, kurus izdod Saeima, bet Satversmes tiesa nevar pateikt, ka jāpieņem likums par visu veidu ģimenēm. Patīk vai nepatīk, pagaidām ir tikai divu veidu ģimenes, jo tā tradicionālā ir vīrietis un sieviete vai - kā dažās islāma valstīs - vīrietis ar četrām sievām... Var būt pilna un nepilna ģimene, un nav citu ģimeņu. Nejauksim jēdzienus!

Ļoti laba rakstniece un pētniece Lipša - mūsu visu cieņu! - ir sarakstījusi grāmatu, ko es iesaku izlasīt katram Saeimas deputātam. Pagājušajā gadā iznāca Kaspara Aleksandra Irbes Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927–1949 (Rīga: izdevniecība Ascendum). Tas ir fantastisks pētījums par Jūrmalas un Rīgas homoseksuālistu dzīvi. Tā grāmata ir interesanta, tur nav nekā nosodoša. Tur jūs uzzināsiet, ka vidēji katram homoseksuālistam nedēļā ir vismaz 10 partneri. Un viņa dzīves laikā to ir no, teiksim, dažiem simtiem (jeb, kā amerikāņi saka, no 500 līdz 800 vīriešiem) līdz vairākiem tūkstošiem.

Par kādām ģimenēm mēs runājam? Par visām ģimenēm vai tikai par dažām? Protams, ir izņēmumi - pieci seši izņēmumi varbūt...

Es aicinu: cienījamie kolēģi, kas gribat šādu likumu, esiet godīgi, pārstrādājiet...! Esiet par visu kopējā mājsaimniecībā vai kopējā saimē, vai kopējā dzīvoklī (kā nu jums patīk) dzīvojošu personu aizsardzību, un visi Saeimā nobalsos, un jums būs visas tiesības, bet nelieniet šeit un nešmugulējiet ar šādiem te blēdīgiem gājieniem, ka jūs negribat laulību!

Nejauksim jēdzienus! Es domāju, ka Latvija nebūs (vismaz šīs Saeimas laikā) tāda zeme, kur nepilngadīgiem bērniem atļaus mainīt dzimumu; kur stāstīs, ka vīrs ir kleitā un sieva - ar bārdu... un tā tālāk. Mums nav jāmērkaķojas visiem pakaļ.

Latvijas valsts ideoloģija ir pastāvēšana nākamajā tūkstošgadē. Dzimstība mums ir maza, mums ir jārūpējas par tradicionālām ģimenēm. Mums ir jādomā, kā palīdzēt sievietēm. Varbūt viņām tiešām ir piecus gadus jāsēž mājās un jāaudzina bērni? Mums ir jāpalīdz... un jāpalielina nauda, nevis jātērē nepārtraukti...

Ceturto reizi, piekto... es nezinu, vai divdesmit piekto reizi mēs atkal atgriezīsimies pie šī likumprojekta. Nav nekādas jēgas visam šitam.

Aicinu noraidīt. Paldies.

* Runa Saeimas plenārsēdē 2022. gada 15. decembrī, aicinot noraidīt kārtējo mēģinājumu virzīt Civilās savienības likumprojektu.

Novērtē šo rakstu:

291
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...