Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latviešiem allaž paticis pavilkt uz zoba ziemeļu kaimiņus igauņus par viņu it kā lēnīgo dabu. Taču flegmatisks temperaments ir gluži nevainīga īpašība. Pavisam kas cits – kūtrums, tuvredzība, stūrgalvība un to pavadošā māsa bezatbildība valsts vadībā, pārvaldē un arī sabiedrībā kopumā, kas beigās maksā gan cilvēku dzīvības, gan brīvības. Vērojot, kā Latvija virzījusies cauri “Covid-19” krīzei, atliek secināt, ka diemžēl tieši mūsu valsts ir Baltijas un visas Eiropas “lepnais putns ezis” - ja neiespersi, pat nerāpos. 

Tad, kad citās valstīs cilvēki jau varēja sākt aktīvi vakcinēties, turklāt ar efektīvākajām pasaulē pieejamajām vakcīnām, šeit tas nebija iespējams, jo mums bija oriģināli domājošas amatpersonas, kas bija nolēmušas uzspēlēt “vakcīnu kazino”, liekot likmes tikai uz vienu lauciņu un... zaudējot. Vai par to kāds atbildēja? Nē - ja vien par atbildību neuzskata dažu “malējo” pazemināšanu amatā.

Tad, kad (atsevišķās) citās valstīs jau sāka apzināties tās pašas “AstraZeneca” trūkumus, tai skaitā ne vien retās trombu blaknes, bet arī vienkārši pavājo efektivitāti, Latvijā “pie lielā zvana” kāra žurnālistu, kurš arī par to brīdināja savā TV raidījumā.

Neesot nekāda jēga mērīt tikai antivielas, jo ir taču arī T un B šūnu atmiņa, ar svētām putām uz lūpām teica gan amatpersonas, gan eksperti, un tiem līdzi dziedāja arī “pareizā” Tviterpublika.

Tas nekas, ka šodien T un B šūnu atmiņa no atmiņas visiem jau pagaisusi, un kā galveno zinātnisko argumentu revakcinācijas kampaņai pasniedz tieši antivielu līmeņa krišanos. Bet par to, cik no Covid mirušo-vakcinēto bijuši potēti tieši ar “AstraZeneca” (tāpat kā “Janssen”, kuru atplestām rokām uzņēma ne tikai antivakceri (jo pietiek ar vienu poti), bet arī amatpersonas (jo dod iespēju ātri “uzdzīt” vakcinācijas procentu)), neviens skaļi nerunā.

Un ne bez iemesla nerunā - pēc SPKC datiem par pērno oktobri un decembri no Covid mirušo relatīvais īpatsvars (uz 100 000 iedzīvotāju) ar šīm abām vakcīnām potēto grupās bijis 4 reizes augstāks nekā ar “Pfizer” un “Moderna” vakcinētajiem. Vai par to kāds atbildēja? Jā - žurnālists un televīzija, kuri brīdināja.

Tad, kad vairākās citās valstīs jau sākās balstvakcinācijas kampaņas, jo pat paši vakcīnu ražotāji savos pētījumos secināja, ka antivielu līmenis jau pēc 2-3 mēnešiem sāk strauji kristies, Latvijā vēl mēnešiem ilgi tika atkārtota mantra: “Nav zinātniska pamatojuma revakcinācijas nepieciešamībai. Galvenais uzdevums ir pabeigt primāro vakcināciju.”

Tādā veidā sagaidījām baiso oktobri-novembri, kur nāves pļaujā krita arī diezgan daudz vakcinēto (ja precīzi - 228), no kuriem vismaz daļu, iespējams, būtu glābusi laicīga balstvakcinācija. Tāpat kā daļu gan vakcinēto, gan nevakcinēto varētu būt glābusi laicīga ierobežojumu ieviešana jau septembrī, nevis to nomarinēšana līdz brīdim, kad slimnīcas jau bija pārpildītas. Vai par to kāds atbildēja? Nē.   

Visbeidzot šobrīd, kad arvien vairāk valstu, tai skaitā kaimiņos esošā Lietuva, adaptējas vīrusa jaunajai - omikrona - realitātei, likumsakarīgi atceļot ierobežojumus un sertifikātu sistēmu, Latvija beidzot ir aptvērusi balstvakcinācijas svarīgumu un nu turpina to atpakaļrāpulīgi uzspiest visiem, kuriem, sākot no 15. februāra, beigsies primārās vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš. Būtībā spiežot cilvēkus iet revakcinēties pašā epidēmijas pīķī, kas rada risku vienlaicīgai “būstera” (kurš pat nav izstrādāts omikronam) un omikrona invāzijai organismā (“Tas noteikti nav labākais variants,” - trešdienas “Kas Notiek Latvijā?” šādu imūnsistēmas perspektīvu komentēja ģimenes ārsts Edgars Tirāns).

Šādas šobrīd visai bezjēdzīgas epidemioloģiskās politikas rezultātā arī ekonomika kārtējo reizi iepaliks Baltijas kaimiņvalstīm, izaugsme būs lēnāka, labklājība cietīs. Vai par to kāds atbildēs? Nu, jūs jau zināt...

Diemžēl gan ne viss ir izskaidrojams tikai ar kūtrumu, tuvredzību un stūrgalvību. Ja iepriekšminēto vēl varētu interpretēt kā kļūdas, kas pieļautas, pamatā mēģinot “darīt, kā labāk”, tad ko lai saka par neticami cinisko ņirgāšanos par cilvēkiem ar plānotajiem Ministru kabineta noteikumiem, kuri (vismaz pašreizējā redakcijā) kompensāciju saņemšanu par vakcīnu blaknēm padarīs faktiski neiespējamu (https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/eksperti-ministru-kabineta-noteikumi-par-kompensacijam-vakcinacijas-blaknu-gadijumos-ir-haoss.a441169/)?

Ko lai saka par faktu, ka arī šogad finansējums veselības aprūpei Latvijā joprojām ir tikai 4,5% no IKP, kas pat pirmspandēmijas laikā (2019. gadā) mūs ierindotu ar Ungāriju dalītā priekšpēdējā vietā Eiropas Savienībā (priekšā vienīgi Kiprai), un, ka Finanšu un Veselības ministrijas pat nav izstrādājušas nekādu plānu un laika grafiku, kurā šis finansējums varētu sasniegt ja ne ES vidējo, tad vismaz Lietuvas vai Igaunijas līmeni?

Ko lai saka par to, ka aizvien, pat pēc pandēmijas sniegtajām rūgtajām mācībām netiek pildīti dotie solījumi medicīnā strādājošajiem un šāgada budžetam valdība atteikusies piešķirt trūkstošos 40 miljonus eiro (kā reiz tieši summa, kas atvēlēta “ebreju kompensācijām”), lai stiprinātu veselības aprūpes cilvēkresursus?

Kā zināms, tieši cilvēkresursi ir viens no kritiskākajiem punktiem Latvijas veselības aprūpes sistēmā, kas spilgti izpaudās pagājušā gada oktobra-novembra Covid vilnī, kad mediķu trūkuma dēļ atkal nācās atkārtoti izsludināt ārkārtas situāciju nozarē, atceļot plānveida pakalpojumus un uzsākot pat neatliekamās medicīniskās palīdzības pacientu šķirošanu, kas noveda pie reāliem upuriem. Protams, apjomīgi līdzekļi vajadzīgi arī citām pacientu kritiskajām nepieciešamībām (rindas pie speciālistiem un izmeklējumiem, kompensējamās zāles, apmaksātās operācijas utt.).

Tieši tāpēc šajā rakstā izpaliks sadaļa ar politiķu tik ļoti iecienīto pingponga manevru - sabiedrības atbildību. Jā, taisnība ir arī tas, ka, kamēr vairumā citu valstu iedzīvotāji aktīvi vakcinējās, pie mums daudzi to nedarīja pat tad, kad vakcīnas (un ne tikai “AstraZeneca”) bija viegli pieejamas.

Bet kāds gan brīnums, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un politiķu attieksmi pret iedzīvotājiem, šo politiķu arvien uzstājīgākie ieteikumi vakcinēties daļā sabiedrības tika uztverti ar pretestību un arvien lielākām aizdomām, radot labvēlīgu augsni visdažādākajām sazvērestību teorijām? Kāpēc cilvēkiem noticēt, ka varas elitei pēkšņi tik ļoti rūp viņu veselība, ja līdz šim viss liecinājis (un turpina liecināt) par tieši pretējo?      

Dānijā un citās valstīs, kur cilvēki tiešām jūt, ka valdības un valsts pārvaldes darbs pamatos ir vērsts uz viņu labklājību, politiķiem nebija nekādu problēmu pārliecināt cilvēkus par nepieciešamību vakcinēties. Dānijā ir arī sešas reizes zemāka mirstība no Covid, un tas, protams, nav tikai vakcinācijas efekts, bet arī veselības aprūpes sistēmas kvalitāte kopumā.

Savukārt Latvijas labējā neoliberālisma ideoloģijas dominētā politikas elite izvēlējusies iet amerikānisko “katrs pats savas veselības kalējs” ceļu un acīmredzot arī likumsakarīgi tiekties pēc savu paraugmodeļu “sasniegumiem” - arī ASV mirstība no Covid ir pārliecinoši augstākā starp līdzīgi attīstītajām valstīm (https://www.nytimes.com/interactive/2022/02/01/science/covid-deaths-united-states.html).   

Vairs negribas pat jautāt, vai par to kāds reiz atbildēs. 

www.zemlupas.lv

Novērtē šo rakstu:

153
42

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...