Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ukraiņu cīņassparu pasaule apbrīnos mūžam. Ukraiņu pašlepnumu nespēja sagremot Kremļa huntas vadonis, kuram šis dadzis gruzdēja kaklā tik ļoti, ka pagājušajā nedēļā izšķīrās par “operāciju” savam un Krievijas sabrukumam pavisam tuvajā nākotnē.

Ukrainā astoņus gadus notiek dekomunizācija. Valsts likvidēja ļeņinekļus, tika aizliegti padomju simboli. Šis process virzās smagnēji, lēni un ne vienmēr varbūt pilnībā demokrātiski. Ierobežotā budžeta apstākļos valsts audzēja savas militārās spējas, diplomātisko arsenālu, kas šobrīd liek nodrebēt vienai no pasaulē stiprākajām armijām. Cik nu vairs no tās drīz būs palicis. 

Ukrainai varēja atņemt Krimu, valsts austrumu teritorijas, bet ne pašlepnumu par dzimteni kā vienotu veselumu. Kāpēc mēs, latvieši, savu atdodam labprātīgi? Labprātīgi koloboracionistiem, kremļa utīm un kreisajiem ultraliberāļiem: mīļā miera labad mūsu pašu piekāpība mūs irdina pa skaidām. 

Kremļa uts latviešu kažokā – Pārdaugavas “piemineklis” 

Laikā, kad Kremļa rīkļurāvēju armija cieš smagas sakāves Ukrainā, šis ir īstais laiks atjaunot vēsturisko taisnīgumu, pašlepnumu. Civilizētā pasaule aktīvi novēršas no putiniskās Krievijas. Lauž līgumus, slēdz birojus, bloķē pakalpojumus un piegādes. Ja lielas Eiropas un ASV kompānijas var pateikt Krievijai „nē”, kāpēc Latvija nevar pateikt savu “nē” latviešu asinīm traipītam, nacionālistisko pašapziņu mīdošam un sabiedrību šķeļošam līgumam? 

Tiek plaši izplatīta dogma, ka “pieminekļa” nojaukšana šķels sabiedrību. Sabiedrību šķeļ tieši šis pats “piemineklis” un tie, kuri aktīvi iestājās par tā saglabāšanu. Sabiedrību šķeļ melu ideoloģija, ko tas ap sevi piesūc no Kremļa naidīgajiem telekanāliem. Iedomājieties, ja šāds piemineklis būtu Polijā. Vieglāk to būtu tikai iedomāties, jo dabā tas nepastāvētu. Neviens nesauc Polijas valdību par prokrievisku tikai tāpēc, ka tā ierauta strīdos ar Briseli. Tā ir ne mazākos konfliktos arī ar Maskavu. Polija savas intereses nostāda pirmajā vietā, un arī tās tauta saprotami ir daudz vienotāka. 

Vai krievi tiešām zina vēsturi?  

Pasaulē trešā spēcīgākā armija, bet tikai līdz invāzijai Ukrainā, šobrīd bezspēkā demolē ukraiņu slimnīcas, ciemus, bērnudārzus. Met bumbas uz manas mīļākās pilsētas Eiropā – Kijevas kvartāliem. Pilsētas, kas mani vienmēr apbūra ar saviem cilvēkiem, mākslinieku ielām, restorāniem, dāvāja labas paziņas un draugus. Skaistā baznīcu arhitektūra un plašie parki. Manas ekskursijas pa daudzveidīgajiem tirgiem un pirkumi no ielu tirgoņiem. 

Kā to jau retoriski vaicāja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, to dara cilvēki, kuri diezin vai zina mūsu valsts vēsturi. Kuri to mīda ar kājām. Viņi met bumbas uz tūkstošu ebreju slaktiņu piemiņas vietām. 

Pagaidām krievu zināšanas pasaulē visplašāk ir atpazīstamas ar indēšanām, spridzināšanām, informatīvajām diversijām, tautu genocīdu, kariem, diktatoru atbalstīšanu, organizēto noziedzību ar diplomātiskā personāla atbalstu. Būtu jābūt naivam vai muļķim, varbūt kolaborantam, lai pūstu Uzvaras “pieminekļa” saglabāšanas stabulē. Tam “piemineklim” ir pilnīgi citi mērķi, tā uzdevums ir sabiedrības šķelšana ar aktīvu pavadošo informatīvo melu un propagandas līdzdalību. Līgumā ar agresīvo Krieviju tam nav nekāda sakara ar uzvaru pret nacismu, ko pierāda putiniskā Kremļa karš pret ukraiņu brāļu tautu. Tas ir stūrakmenis lienošajai okupācijai caur informatīvo diversiju prizmu. Es pat gribētu teikt – Rīgas trojas zirgs. 

Ukraiņi mums rāda sava cīņasspara piemēru. Latviešiem arī ir beidzot jākļūst stipriem un vienotiem. 

Mēs, latvieši, arī varam 

Lēmums par demontāžu rezultēsies provokācijās, tas ir vairāk nekā skaidrs. Kremļa uts kļūst īpaši agresīva, kad to rauj no kažoka ārā. Ukraiņi to šobrīd izjūt uz savas ādas, bet viņiem ir pašlepnums, cīņasspars un vienotība. Pēc šāda paša piemēra arī latviešiem nav jāpadodas ļaunuma priekšā tikai tamdēļ, ka tas dod pretsparu. Pagaidām Latvijas drošības iestādes, vairums politiķu un publisko personu izvēlas gļēvi klusēt, kā minimums. 

Ja kāds vēlas, var svinēt sarkanarmiešu uzvaras dienu. Tās ir demokrātiskas tiesības. Tikai ne vairs Pārdaugavā, ne vairs pie tāda betona monstra. Latvijas Republika nekad nav varējusi izvēlēties šī “pieminekļa” atrašanās vietu, formu un veidu. Toties to var izdarīt šobrīd.

Mums, visas Latvijas dažādajai un patriotiskajai nācijai, ir jāpieliek punkts okupācijas monumentam latviešu Pārdaugavā. Punkts lienošajai okupācijai. Tas ir mūsu pašapziņas, cīņas spara un lepnuma jautājums. Tas ir tikai viens pārpratuma līgums, kurš ir tikai tik vērts, cik papīrs, uz kā tas parakstīts.

Un šis punkts jāpieliek drīzumā. 

Novērtē šo rakstu:

108
44

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...