Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cīņa pret Kremļa postošo varu ir kā cīņa pret koronavīrusu – jo ātrāk tā tiek likvidēta, jo mazākas tai ir iespējas pielāgoties un rezultātā kļūt vēl agresīvākai un bīstamākai. 

Kopš pēdējās nedēļas pasauli ir pāršalkušas daudzas fantastiskas ziņas: Kremļa armija cieš kaunpilnus pazemojumus vienu pēc otra Ukrainā. Daļēji iznīcināts kadiroviešu pulks. Tas pats noticis ar Rosgvardijas vienībām, kas ir tieši pakļauta Kremļa huntas vadonim. Šobrīd Kijevā tiek aktīvi medīti 400 vāgnerieši, tur drīzumā būs materiāls tieši divām Gruz-200 kravām.

Krievija tiek gandrīz pilnībā izolēta no civilizētās ārpasaules: sportā, mākslā, ekonomikā, diplomātijā, tūrismā, tehnoloģijās un starptautiskajos aviosakaros. Rublis krīt brīvajā kritienā. Labo ziņu šobrīd pienāk ļoti daudz, un saprotams, ka būs vēl! 

Nav noslēpums, ka Latvija ir vājākais posms NATO aizsardzības ķēdē. To gadu gadiem ir veicinājuši Latvijas politiķi un korumpētas drošības iestādes. Latvija ir gandrīz pilnībā atkarīga no Krievijas energoresursiem. 

Latvija nedrīkst kļūt par vietu, kur patverties kara noziedzniekam Putinam un viņa kliķei pēc viņa iespējamās gāšanas jau tuvākajā laikā. 

Latvijas specdienestos un politikā netrūks to, kuri būtu gatavi sniegt atbalstu pašreizējai Kremļa huntai. Kuri to jau varbūt slepus dara. Kolaboracionisma vīruss ir jāiznīcina nekavējoties. Ar iznīcināšanu es saprotu šādu cilvēku izolāciju no Latvijas politiskās, biznesa un stratēģiski svarīgo nozaru vides.

Latvijai kā demokrātiskai un tiesiskai valstij ir jāatrod tiesiski aptveroši mehānismi, kas potenciālos valsts nodevējus un sabotierus “izfiltrētu” un tiem vairs nebūtu nekādas piekļuves pie informatīvajiem, varas un nozīmīgiem finanšu resursiem. 

Šim filtram, manuprāt, vajadzētu skart šādas personas (pašreizējais saraksts ir stipri nepilnīgs):  

Aigars Kalvītis – valsts nodevējs pēc Abrenes atdošanas, spēcīgs Kremļa interešu aktīvs lobētājs Latvijā. 

Juris Savickis – Kremļa čekistu filiāles Latvijā vadītājs. Tālāki komentāri nav nepieciešami. 

Imants Parādnieks – hokeja spēles ar Lukašenko, veicinot asiņainā diktatora pozitīvo tēlu Eiropas Savienībā. Pēc man privāti pieejamās informācijas šis cilvēks ir Kremļa spiegs. 

Solvita Āboltiņa – vadīja Saeimas spēli ar Lukašenko, veicināja Latvijas enorgoatkarību no Krievijas, kopumā izteikti amorāla persona. 

Jānis Reirs – Latvijā bruka PSRS, bet aktīvi ieturēja komunistiskās partijas pozīcijas, propagandēja PSRS okupācijas spēku orgānus. Iesaistīts tabakas un celtniecības koruptīvajās shēmās. Viegli uzpērkams. 

Aigars Sparāns – bijušais SAB darbinieks. Iesaistīts pasūtījumu slepkavību īstenošanā, terorismā, reiderisma shēmās, valsts noslēpuma nelikumīgā vākšana, kontrabandas īstenošanā Latgalē, sadarbojies šajās aktivitātēs ar Krievijas FDD. Ciešs Solvitas Āboltiņas sabiedrotais. 

Jānis Kažociņš – kā SAB direktors pievēra acis uz Aigara Sparāna darbībām, tika izmantots viņa nelikumīgajām shēmām. 

Andris Šķēle – iesaiste vairāku lielu uzņēmumu sagrābšanā caur privatizācijas shēmām, no kuriem daļa šodien nonākusi Kremļa oligarhu un miljardieru kontrolē. 

Sarmīte Ēlerte – apkalpojusi Andra Šķēles intereses. 

Normunds Mežviets – nespēja noķert nevienu nozīmīgu Krievijas spiegu. VDD iespējamā iesaiste pasūtījuma slepkavībās Latvijā. 

Artis Pabriks – Latvijas armijas vājināšana laikā no 2010. līdz 2014. gadam, kas atbilst Kremļa interesēm. 

Artis Kampars – veicinājis Latvijas energoatkarību no Krievijas. 

Ainārs Šlesers – pēc paša vārdiem: “Latvijai vajag valdību, kas var sēdēt pie viena galda ar Putinu un vienoties.” To pateica aptuveni desmit gadus atpakaļ. Tālāki komentāri nav nepieciešami. 

Nils Ušakovs – krievu valodas referendums. Tālāki komentāri nav nepieciešami. 

Andris Ameriks – aktīva sadarbība ar korumpēto Saskaņu un tās sabiedrotajiem Maskavā. 

Aivars Lembergs – caurkritis, notiesāts vietējais oligarhs. Patīk pievērst sev uzmanību Kremļa huntas medijos ar pretvalstiskiem stāstiem. 

Ingūna Sudraba – neesot bijusi tā, kas lidojusi uz Maskavu. 

Tatjana Ždanoka – pēc cilvēciskajām īpašībām varbūt arī nav slikta sieviete, bet arī nekaunīga pēc dabas un lobē Kremļa informatīvās diversijas Eiropas Savienībā. Aktīvā noderīgā idiote. 

Aivars Gedroics – atdarina nacistu sveicienus, publiski aicina uz personu ar invaliditāti diskrimināciju, valkā nacistu armijai līdzīgus formastērpus. Uzdodas par patriotu, šādi pienesot Kremļa propagandai potenciāli nomelnojošu saturu. 

Imants Kalniņs – slavens un ļoti talantīgs komponists, diemžēl Kremļa noderīgais idiots.

Saraksts ir nepilnīgs, un laika gaitā tam vajadzētu tikt papildinātam. Latvijai kā neatkarīgai valstij ir jāatrod tiesiski mehānismi šādu personu izolācijai no viņu amatiem, politiskās ietekmes un finanšu svirām. Tas ir valsts drošības jautājums.  

Atsevišķi gribētu atzīmēt Edgaru Rinkēviču – Lietuva īsteno daudz bezbailīgāku antikomunisma un antikremļa politiku pasaulē. Kā ārlietu ministrs neiestājās pret Uzvaras “pieminekļa” demontāžu. Apgalvo, ka vidi degradējošā būve Pārdaugavā ir aizsargājams piemineklis pēc līguma ar valsti – agresoru, kura pati neciena nevienu starptautisko tiesību aktu. Pats par sevi ārlietu ministrs nav uzskatāms par Kremļa noderīgo idiotu vai kolaborantu, bet viņa pozīcijas šobrīd nav pietiekoši saliedējošas pret Latvijas tautu. Vai nu viņam jāmaina sava mīkstā nostāja, vai jādemisionē, lai netiktu uzskaitīts kolaborantu sarakstā.

Novērtē šo rakstu:

150
132

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...