Latvijas Radio izaudzinājis čūsku azotē - pats sevi
Mārcis Kūlis, skolotājs, studentu korporācijas Vendia filistrs14.04.2024.
Komentāri (92)
Latvijas Radio izaudzinājis čūsku azotē - pats sevi. Lūk, viņu apgalvojums atklātā vēstulē: "Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā vārda brīvības robežas ir vēl vairāk sašaurinājis - no medijiem, jo īpaši sabiedriskajiem, tiek sagaidīts tikai "patriotisks" saturs, bet "pamatstraumei" pretēja viedokļa izskanēšana liek novērtēta kā medija pretvalstiska rīcība."
Būtu interesanti, vai BBC Otrā pasaules kara laikā arī studijās vārda brīvības meklējumos diskutētu ar britu "pamatstraumei pretēja viedokļa paudējiem" hitleriešiem par to, kura argumenti spēcīgāki - britu tiesības aizsargāties vai tomēr Hitlera "lebensraum" (dzīvestelpas) paplašināšana un neizbēgamās koncentrācijas nāves nometnes tiem, kuri negrib vai nevar rusificēties, ups, būt ārieši...
Kas noticis, ja "vārda brīvības" arguments atņem izglītotiem cilvēkiem prātu tādā mērā, ka viņi zaudē pašsaglabāšanās instinktu pat kara laikā?
Nez, to sauc par 1) bērnišķīgo kreisumu, 2) 19. gs. slavofiliju, 3) paštaisnību, 4) nepotismu, kur "savējais - žurnālists" ir pāri likumam, 5) sovjetizācijas sekām, 6) Stokholmas sindromu, 7) tuvredzību un politisko analfabētismu? Ziniet, dāmas un kungi, Bučā un Irpiņā nevienu okupantu neinteresēja, cik liels demokrāts ukrainis bijis pirms kara - diemžēl arī tu, dārgais vēstules parakstītāj, rasistu okupantiem esi ienaidnieks - bioatkritumi...
Bet visskumjākais, ka tik daudzi valsts radio vadītāji, kuru paraksti rotā vēstuli, nav pacentušies izlasīt savas valsts Satversmi. Neticu, ka esat, jo tur ir preambulas garantijas, kuras jūs savā vēstulē, maigi sakot, ignorējat.
Vārda brīvība nav absolūta - to ierobežo Satversmes pēdējais 116. pants: "Personas tiesības, kas noteiktas Satversmes deviņdesmit sestajā, deviņdesmit septītajā, deviņdesmit astotajā, simtajā, simt otrajā, simt trešajā, simt sestajā un simt astotajā pantā, var ierobežot likumā paredzētajos gadījumos, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un tikumību. Uz šajā pantā minēto nosacījumu pamata var ierobežot arī reliģiskās pārliecības paušanu."