Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nu bet,

10.03.2020. 19:02

ja tā godīgi tad nogalināšana izpriecas dēļ velk uz deģenerāciju. Prieks nogalināt un lielīties. Stulbi kaut kā.

Atbildēt

oi

05.03.2020. 12:27

Skuja diemžēl ir ietekmīgas žurnālistes pamesls. Sen būtu nolikts pie vietas, bet priekšniekiem bail.

Atbildēt

beidzot

05.03.2020. 08:56

»

Visu nosaka nauda un bauda nošaut

Latvijas faunas slaktēšana ar valďības kungu akceptu


šie valdības kungi jāsauc vārdos un jāvelk dienas gaismā

Atbildēt

zex

05.03.2020. 04:38

Skuju !

Atbildēt

to PIETIEK un PVD

05.03.2020. 00:55

Varbūt sīkums, bet daži lūšu šāvēji piepelnās atklāti tirgojot kandžu un spirtu uzdodot to par brīnumlīdzekli pret visādām kaitēm:

copy/paste no SS.com

"Pārdodu kvalitatīvu Bebru dziedzeru uzlējumu, tie kas zina saprot tā vērtību. Pieredze šaja joma ir ap 8 gadi. Esmu pats mednieks un pagatavoju pēc pareizas receptes IR GAN UZ Kandzas GAN UZ Šnabja Bāzes, kā labāk nak pie dūšas. 25 EUR pus litrs. Patstāvigajiem klientiem atlaide un bezmaksas piegāde. iespējams arī nogādat Rīga-Rēzekne maršruta, citur ar priekšatmaksu pa pasta staciju. LIETOŠANA-sākuma perioda viena mazā tejkarote dienā, pēc tam devu dubulto, līdz nonāk pie vienas ēdamkarotes, kas ir maksimālā deva. Dzer tikai no rītiem, ieteicams tukšā dūšā. Palīdz vairākam kaitēm, efektīvi paaugstina imunitāti, asinsriti, stimulē organismu lai viss funkcionalitetu kā tam jabūt. sīkaka info pa tel. Andris"

https://www.ss.com/msg/lv/agriculture/foodstuffs/tinned-foods/plxpo.html

https://www.ss.com/msg/lv/agriculture/foodstuffs/other-food/folkc.html

Tāpat uz nebēdu tiek piedāvāts iegādāties medījuma pārtiku: copy-paste no Facebook (https://www.facebook.com/medijumi/)
Labdien, rīt un parīt 20. un 21. februārī atkal gardo medījumu piegādes Rīgā un citās pilsētās.
Šoreiz piedāvājumā:
--------------------------------------------------------
1. Svaigi saldēts brieža šķiņkis - 15eur/kg
2. Pankūku rullīši ar brieža gaļu - 10eur/kg
3. Kūpinātā mājas desa (alnis)- 13eur/kg
4. Karbonāde vakumā (Briedis )- 20eur/kg
5. Pelmeņi - (Briedis) - 5eur/500g
6. Alkšņa dūmu medniekdesiņas - 14 eur/kg
7. Krāsainie pelmenīši (Briedis) 5eur/500g
8. Doktordesa (Briedis) - 8eur/gab 600g-700g
9. Kūpināta cietā desa (Briedis) - 8eur/300g
10. Burgerkotletes (Briedis) -12eur/kg
11. Pīļu konfits stikla burkā (sautētas kājas)9eur/750g
12. Tīteņi(Briedis) - 11eur/kg
13. Saimnieka desa (Bebrs) - 13eur/kg (Jaunums)
14. Aknu pastēte (medījums) - 4eur/260g burciņa
15.Alņa desa ar dzērvenēm - 7eur/gab
16. Kupāti (Alnis) - 13eur/kg
17. Maltā gaļa(Briedis)-12eur/kg
18. Ķirbju sēklu eļļa (Austrija) - 18eur/500g
19. Mencu aknas (Murmanska) - 20eur/730g
20. Āpšu tauki (Veselībai) - 40eur/500g
Februāra beigas - kur,kāds alnis, briedis patreiz ir medījams???
Caur kuru kautuvi tas viss ir gājis, kurš PVD reģidtrēts uzņēmus to ir ražojis (ar garantiju, ka 98% neatbilstoši spēķā esošai likumdošanai!!!), kā ir ar izsekojamību, ko par to saka PVD Informācijas analīzes un ātrās reaģēšanas daļa....?

Protams, ka katram ir tiesības caur savu zarnu traktu izlaist ko vien sirds vēlas, bet Jūs pamēģiniet mājās uzcept pankūkas un pārdod tās legāli - PVD jūs tirinās no rīta līdz vakaram, a te privātpersona alni ārpus medību termiņa un KANDŽU ar piegādi uz mājām!!
Kāpēc es nevaru Centrāltirgus būdiņās tirgot tīru spirtu un kandžu, bet te sajaucot to ar bebra čurām varu brīvi piedāvāt ar potenci sirgstošajiem līdzpilsoņiem??

Tur SS.com pilns ar dažādiem brīnumiem


P.S Informācijai.
Personas, kas pārtikas produktu izplatīšanai izmanto interneta sludinājumu portālus, mājas lapas lūdzam apzināties, ka viņi iesaistās pārtikas apritē un viņu darbībām jāatbilst attiecīgām prasībām
Uzņēmumam iesaistoties pārtikas apritē ir jābūt reģistrētam Pārtikas un veterinārajā dienestā.
Sīkāka informācija par uzņēmumu reģistrāciju ir atrodama PVD mājas lapā.
Saskaņā ar normatīvajiem aktiem :
•pārtikas aprite — visas darbības ar pārtiku no tās ieguves līdz patēriņam (primārā ražošana, ieguve, pirmapstrāde, apstrāde, pārstrāde, ražošana, iepakošana, uzglabāšana, izplatīšana, transportēšana, pārvietošana pāri valsts robežai, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība);
•pārtikas uzņēmums - persona, kura iesaistīta kādā no pārtikas aprites posmiem;
Saskaņā ar pārtikas aprites uzraudzības likumu, pārtikas uzņēmums iesaistās pārtikas apritē, ja tas ir atzīts vai reģistrēts.
PVD Informācijas analīzes un ātrās reaģēšanas daļa.
67084613 (Andris Veikšs)

Atbildēt

Visu nosaka nauda un bauda nošaut

05.03.2020. 00:52

Latvijas faunas slaktēšana ar valďības kungu akceptu.

Atbildēt

opā

04.03.2020. 22:50

Savvaļas fauna no lūšiem nav jāaizsargā ???

Lūši pārtiek no svaiga gaisa? Es saprotu biologs nav zoologs, bet gaļēdājus tomēr vajadzētu atšķirt. Visu izsaka skaits, ja ir maz lūšu, tad medīt nevajag, bet ja daudz, tad vajag.

Atbildēt

...

04.03.2020. 22:06

»

Okim

tapat kā pārējiem slakteriem neka cilvēcīga vairs nav palicis... Nožēlojamas būtnes


vispirms nekā likumīga vairs nav palicis par medībām atbildīgajām institūcijām Zemkopības ministrijai un Valsts meža dienestam.

Atbildēt

mjā

04.03.2020. 20:09

»

Kaatad

Tā kā nav zināmi it nekādi fakti par lūšu milzīgo apdraudējumu cilvēku dzīvošanai, saimniekošanai. / un arī būtu vēl jāpēta, kas ,kapēc/ ,tādu vnk nav.. tad ļaudis, kas tos zvērus tīksmi atšauj, manā skatījumā, ir klīniski slimi īpatņi. Kuri, eventuāli, būs nākamā Arāja komanda, vai čekas kovboji stūra...


3 nāves ar mednieku gādību tika sagādātas līdzcilvēkiem pagājušajā 2019. gadā. 2 gadījumos šāvēji pēc izdarītā, nošāvušies paši, 1 gadījumā sašautā persona, uz kuru šauts, izdzīvojusi.

Divu cilvēku nežēlīga slepkavība ar medību ieroci notikusi Zosu purvā septembrī, kur mednieks vēlāk nošāvies pats.

23.jūnijā Aizputes novadā, Aizputes pagastā kāda īpašuma pagalmā 1966.gadā dzimis vīrietis ar medību ieroci sašāva savu dzīvesbiedri, 1982.gadā dzimušu sievieti, un pēc tam pats izdarīja pašnāvību. Sieviete ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē.

Talsu novada Laidzes pagastā 14. decembra rītā dzinējmedību laikā tika nošauts mednieks.

Atbildēt

Achtung, Achtung!

04.03.2020. 19:41

Brüssel. Brüssel.

Atbildēt

Kaatad

04.03.2020. 19:39

Tā kā nav zināmi it nekādi fakti par lūšu milzīgo apdraudējumu cilvēku dzīvošanai, saimniekošanai. / un arī būtu vēl jāpēta, kas ,kapēc/ ,tādu vnk nav.. tad ļaudis, kas tos zvērus tīksmi atšauj, manā skatījumā, ir klīniski slimi īpatņi. Kuri, eventuāli, būs nākamā Arāja komanda, vai čekas kovboji stūra mājā. Jo tiem vnk patīk nogalināt, tikai šobrīd nav gana ērtu apstākļu, lai šautu savus līdzcilvēkus.

Atbildēt

по понятиям

04.03.2020. 17:51

»

Непонял

No kuruenes tas autors ir izlīdis


ne no turienes, no kurienes tu!

Atbildēt

Непонял

04.03.2020. 17:35

No kuruenes tas autors ir izlīdis??

Atbildēt

Aldis

04.03.2020. 17:30

»

hmm

Skuja nav biologs. Viņš ir ģeogrāfijas bijušais skolotājs


Aha. Žēl, ka viņš pats to nezin.
http://www.videsvestis.lv/sliteres-teriologs-vilnis-skuja/

Atbildēt

hmm

04.03.2020. 16:44

Skuja nav biologs. Viņš ir ģeogrāfijas bijušais skolotājs.

Atbildēt

nogalināšanas mērķis 4.pielikuma sugai

04.03.2020. 16:35

Saskaņā ar Dzīvotņu direktīvas nosacījumiem, atkāpes jeb derogācijas iespēja ES dalībvalstij, kāda ir Latvija, kas savā teritorijā ir kaut kad pāgātnē izdabūjusi Eiropas kopienā aizsargājamas direktīvas 4. pielikuma sugas atsevišķu indivīdu nogalināšanas iespēju izņēmuma kārtā, pieprasa:

- pierādīt ar zinātniekas metodikas ceļā iegūtiem datiem, ka ES dalībvalstij (Latvijai), tikai un vienīgi saskaņā ar Dzīvotņu direktīvā noteikto, nav citas alternatīvas (vai gluži vienkārši nav citas izejas) kā vien nogalināt atsevišķus indivīdus no visas, pēc zinātniskas metodes un ar konkrētiem zinātniskiem datiem pierādītās, Latvijas teritoriju apdzīvojošās lūšu populācijas. Un svarīgākais šajā visā dalībvalstij ir pamatot nogalināšanas mērķi. Turklāt šādas atkāpes izdarīšanā (derogācijā) izšķiroši svarīgs ir sugas aizsardzības stāvokļa novērtējums konkrētās dalībvalsts teritorijā. Arī tam ir jābūt apliecinātam ar zinātniskas metodes ceļā iegūtiem datiem, nevis apšaubāmiem vai falsificētiem.

Atbildēt

Okijam

04.03.2020. 15:47

Taču arī tad, ja būtu mums Latvijas mežos lūšu steriem, tos šaut izņēmuma kārtā (ja vispār saproti, ko šāds statuss nozīmē), varētu tikai saskaņā ar Dzīvotņu dirketīvā noteikto kārtību, par kuras izpildi Latvija parakstījusi starptautisku vienošanos. Taču, diemžēl, to Latvija klaji pārkāpj. Tur arī tas suns aprakts.
Starptautiskos nolīgumos noteikto saistību izpildi Latvija nodrošināt nevar.

Atbildēt

Oki, ko nesaproti?

04.03.2020. 15:28

»

Oki

Biologa kungs laikam nav redzējis mežā lūša nomedītu stirnu, kur izēsta tikai akna vai parenhimatozie orgāni un pārējais pamests , jo lūsis ēd tikai svaigu, es teiktu siltu medījumu . Viens lūsis gadā nomedī vismaz 50 stirnu . Lūsim ir spēcīgs medību instinkts un tas nogalina medījumu arī tad , ja ir...


Kur ir problēma ? Vai aiz sava slinkuma esi kasījis tikai vēderu un laidis visiem acīs melu gāzes, jeb esi kādreiz atvēris vaļā arī Silavas mājas lapu un ieskatījies zinātniskajā monitoringā? Vai vispār zini, ka ir tādi dati? Vai zini, ka jau dažus pēdējos gadus suga tiek monitorēta pastiprināti, un nu ir parādījušies ievērojami vairāk datu? Un nu jau ir pilnīgi skaidrs, ka sugai nodarīts kaitējums, tā sakot, pilnīgi pa visu perimetru. Visi rādītāji to apliecina.

Lūšu skaits pēc 2017./2018.gada kārtējā sezonas slaktiņa ar dzinējmedībām un lūšu māšu galināšanu kopā ar bērniem, pavasarī uzrāda skaitu 180 lūši! Ierīvē sev beidzot degunā un iekal savā smadzeņu podā -180 lūši ne vairāk! Pirms nākamā 2018./2019.gada plānveida slaktiņa, kas Latvijā pieļauts no 1.decembra, zinātnieka dati par kopējo lūšu skaitu bija 410 lūši. Ierīvē atkal savā degunā - ne vairāk kā 410 lūši! To apliecina zinātniskie dati.

Tavs melu gāzes baloniņs ar pasaciņu par kaut kādiem 700 lūšiem, ir tukšs.

Atbildēt

vegāns

04.03.2020. 13:56

aizliekt medīt!

Atbildēt

Lauris

04.03.2020. 13:35

Vilnis Skuja kā dabas eksperts vispār varētu atklāt sabiedrībai vairāk informācijas par to, ko nemednieku sabiedrība pat nenojauš. Par visu to, kas notiek mežos. Par apzināti izkropļoto sistēmu, kas to uztur.

Atbildēt

jhjhjhjhjhjh

04.03.2020. 13:17

degt ellē slepkawai

Atbildēt

fakti

04.03.2020. 13:08

»

l

Pēteris Siksna...


lūši Latvijā tiek bāzti killeru ražas kulēs
lūšus Latvijā bliež pat ar naktenikiem

Atbildēt

l

04.03.2020. 13:01

Pēteris Siksna
21.08.2018. 19:31
Mums ir medību saimniecība un medības ir ražas novākšana.
Vairāk izklausās pēc gaļas audzētāju saimniecības .
Jo ātrāk, izmantojot labus ieročus, tās tiks apgūtas,
jo mierīgāka un laimīgāka dzīve būs atlikušajiem.
Tad vilkus un lapsas nemedījat ? Viestur ĪSTS mednieks ir visu gadu , nevis tikai tie kas aizskrien pēc gaļas un kad aļņu un briežu atļaujas beidzas , tad arī viņu medības beidzas .

Janis Plotnieks
21.08.2018. 20:31
Tiesi labs aprikojums dos rezultatu vilku un lusu medibam tumsa!naktenieks ir tupa pie barotavas instruments noiets etaps !No laba aprikojuma necietis cuku mammas,perspektivie ragaini!

Atbildēt

!!!

04.03.2020. 12:53

Lūšu medībām Latvijā, kas izņēmuma kārtā, 2000.gadu sākumā, Latvijai iestājoties ES, dūmu aizsegā izdabūtas speciāli priekš dabas resursa izlaupītāju grupējuma Latvijā, būtu jānotiek, bet tās NENOTIEK SASKAŅĀ AR Biotopu direktīvas /92/43/EEK/16. pantu.

Atbildēt

...

04.03.2020. 12:09

»

Dailonis

Jautras debates gan te par lūšiem


Ļoti nehumāni,bet adekvāti.Nehumāni tāpēc ka lūši neprot šaut pretī,to būtu jādara kādam cilvēkam.Lai gan zinātniskos nolūkos varētu gan.

Atbildēt

Dailonis

04.03.2020. 12:04

Jautras debates gan te par lūšiem!
Tad jau tikpat labi var rakstīt par medniekiem - katru gadu, tikpat likumīgi kā lūšus, atšauj arī pa vienam medniekam!
Tā sakot, zinātniskos nolūkos... Lietu pareizai saprašanai, varbūt, vajag vairāk?

Atbildēt

eksis

04.03.2020. 11:36

ja biotopu direktīva neatļauj lūšu medības tā kā tās tiek organizētas LV, tad epastiņš uz EK ar sūdzību, viņi ņem pretī arī latviešu valodā. Ja tiešām būs nelikumīgi, EK ieviesīs vajadzīgās korekcijas. Veiksmi.

https://ec.europa.eu/info/about-european-commission/contact/problems-and-complaints/complaints-about-breaches-eu-law/how-make-complaint-eu-level_lv

Atbildēt

kas ir medniekos

04.03.2020. 11:15

visi zinām, kāds godīgums, kādi likumi

Atbildēt

a ko ta nu?

04.03.2020. 11:14

»

Oki

Biologa kungs laikam nav redzējis mežā lūša nomedītu stirnu, kur izēsta tikai akna vai parenhimatozie orgāni un pārējais pamests , jo lūsis ēd tikai svaigu, es teiktu siltu medījumu . Viens lūsis gadā nomedī vismaz 50 stirnu . Lūsim ir spēcīgs medību instinkts un tas nogalina medījumu arī tad , ja ir...


Nezaimo Dziesmu svētkus!
Šodien medības nav tradīcija, nepieciešamība vai kultūras sastāvdaļa. Šodien medības ar modernajiem ieročiem atgādina medības lopu kūtī vai zooloģiskajā dārzā, šodien medības lielākoties ir turīgu cilvēku IZKLAIDE.
Pie tam - stirnu Latvijā pašlaik ir daudz. Dabā viss ir līdzsvarā, ja tas izjūk, tad vainīgs ir tikai cilvēks, kas pats iznīcinot un piesārņojot dabu, iznīcina pats savu populāciju.

Atbildēt

ES

04.03.2020. 11:13

»

tādi esam

Šī sieviete (?) uz nogalināto dzīvnieku fona ir baisa un pretīga...


Pret ko atklāti cīnās,to paslepus atbalsta.Un tā visās jomā.

Atbildēt

tādi esam

04.03.2020. 11:08

Šī sieviete (?) uz nogalināto dzīvnieku fona ir baisa un pretīga.
Latvijā, lai nomierinātu ES, par vides aizsardzību sadrukātas ir tūkstošiem lpp.- dažādi plāni, informatīvie ziņojumi, programmas utt., bet praksē - šausmas.
Tie"zinātnieki",as pieļauj šo dzīvnieku iznīcināšanu arī ir nožēlojami.

Atbildēt

04.03.2020. 10:57

Pretīgumu izraisoša bilde... Jau ne pirmo reizi ievietota. Atgādina par tiem, kuri slēpjoties aiz savu senču medību nepieciešamību, nosaucot to pat par kultūrmantojumu, mūsdienās iznīcina jau tā trauslo Dabu. Izdzimteņi...

Atbildēt

Vajag pieticīgāk

04.03.2020. 10:25

Pētniekiem laikam bezdarbs projektu naudas apsīkuma dēļ iestājies . Nav vairs laiki, kad par miljoniem varēja pupuķus skaitīt ..Tad nu lūko pēc budžeta finansējuma iespējām.

Atbildēt

Oki

04.03.2020. 10:08

»

paardomas

Jā,izsaku jums līdzjūtību,badoties nav viegli.Varbūt pārdodat to bisi un nopērkat ko ēdamu, un sāciet strādāt


Atvainojiet, kāpēc sāciet strādāt ? Jo cilvēks ir biorobots , un tam ir visu laiku jāstrādā tāpat kā cūkai fermā ? Un tad varenie tautsaimnieki ( nejaukt ar lauksaimniekiem!) parūpēsies par biorobotiem - vai un ko tiem būs medīt, strādāt vai ēst ?

Redziet, jūs draugi mēģinat pārmācīt medniekus , lai tie nemedī, lai tie apspiež savu mednieka instinktu .

Varbūt sāciet ar lūšiem - aizliedziet tiem medīt stirnas un citus zvērus , lai ēd zāli vai vai ko citu ? Ņemiet piemēru no medicīnas - tur vispirms veic izmēģinājumus uz zvēriem un tad uz cilvēkiem .

Atbildēt

Oki

04.03.2020. 09:53

»

paardomas

Ja vēl nav skaidrs -ej un medī,ja nav ko ēst.Ja tu medī izpriecu pēc ,tu esi sadists


Draudziņ, vai tev ar galvu ir labi ? Ja mednieks ir sadists , kas tad tavuprāt ir lauksaimnieks ? Un kas ir cilvēks ? Biorobots? Viens ir skaidrs - tu pat neapjēdz , ka tava domāšana ir sadomazohistiska , sevi un savus senčus necienoša .

Bet nesatraukājies - sola, ka drīz varēs pamest šo grēku pilno zemi un doties iekarot Marsu . Tur , cerams , nebūs ne stirnu, ne lūšu , ne mednieku .

Atbildēt

Oki

04.03.2020. 09:40

Biologa kungs laikam nav redzējis mežā lūša nomedītu stirnu, kur izēsta tikai akna vai parenhimatozie orgāni un pārējais pamests , jo lūsis ēd tikai svaigu, es teiktu siltu medījumu . Viens lūsis gadā nomedī vismaz 50 stirnu . Lūsim ir spēcīgs medību instinkts un tas nogalina medījumu arī tad , ja ir paēdis - medīšanas pēc , neapēdot .

Kur ir problēma ? Latvijā ir 500-700 lūši , tiem nekāda izmiršana nedraud , te nav āfrikas ziloņu stāsts . Atkal kāds projektiņš iedalīts , kur jāšūmē sabiedrība, lai varētu tikt pie naudas ?

Ja vēl nav skaidrs - medības ir senākā profesija , tātad sena tradīcija katrai tautai . Tā ir kultūrvēstures sastāvdaļa , tāpat kā dziesmusvētki, tautasdziesmas utml . Lai jau globalizētājiem veicas ar un bez projektiņiem, bet kamēr man ir izvēle , es atbalstu lokālas un kultūrvēsturiskas vērtibas.

Atbildēt

Oki

04.03.2020. 09:20

Es saprotu,ka biologs nav lingvists vai kur nu vēl jurists , bet kaut vai izcel b) punktā nevis otro, bet pirmo vārdu, un ja spēj spriest cēloņsakarīgi, sapratīsi , ka lūšu medības ir vairāk kā likumīgas Latvijas teritorijā .

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Intensīva mežizstrāde un pieprasījums pēc koksnes biomasas izraisa mežu degradāciju Igaunijā un Latvijā

FotoEiropas valstu, tostarp Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas, pieprasījums pēc biomasas veicina mežizstrādes intensitāti Igaunijā un Latvijā. Jaunais ziņojums “Koksnes granulā paslēptais: intensīvas mežizstrādes ietekme uz Igaunijas un Latvijas mežiem”, ko publicējis Igaunijas Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība, rāda, ka abu valstu mežsaimniecību raksturo intensīva, uz kailcirtēm balstīta mežsaimniecība. Lai gan abās valstīs ir likumi un standarti, kam būtu jānodrošina dabas aizsardzība, šādai mežu apsaimniekošanai ir negatīva ietekme gan uz dabas daudzveidību, gan klimatu.
Lasīt visu...

6

Kariņam jāmaina slikti strādājošie ministri vai pašam jāuzņemas atbildība

FotoMinistru prezidents Krišjānis Kariņš savā svētdienas uzrunā Latvijas televīzijā faktiski skaidri atzina kļūdas, nekonsekvenci un pretrunas, ko valdība pieļāvusi COVID 19 pandēmijas apkarošanas procesā.
Lasīt visu...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību...

Foto

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

Varbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka...

Foto

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

Katra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām....

Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...