Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr sabiedrības galvenā uzmanība ir pievērsta karam Ukrainā, Latvijā turpinās process, kas nodara smagu kaitējumu izglītības kvalitātei un iedragā Satversmē garantēto tiesiskumu. Lai apturētu šo postīgo procesu, ir tapusi pedagogu atklātā vēstule Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai un sabiedrībai.

Mēs esam skolotāji, augstskolu docētāji un pirmskolas iestāžu audzinātāji. Lai cik dažādi mēs būtu, mūs vieno mīlestība uz saviem audzēkņiem un profesiju.

Mums katram ir savi argumenti par savu izvēli, mums katram ir sava veselība un daudziem arī slimības, ar kurām esam spiesti sadzīvot, mums katram ir savas privātas tiesības uz pārliecību un katram sava vienīgā, dažkārt fiziski vai emocionāli trauslā dzīvība.

Starp mums ir gan tādi, kas vakcinējušies brīvprātīgi, lai pasargātu ne vien sevi, bet arī citus, gan tādi, kas vakcinējušies pret savu gribu – tikai tādēļ, lai varētu turpināt strādāt savā profesijā, tādi, kas pārslimojuši, būdami vakcinēti vai nevakcinēti, kā arī tādi, kas nav vakcinējušies, jo nevēlas ievadīt sevī vielas, kuru iedarbība nav pārbaudīta vismaz piecu gadu garumā un kas var radīt smagas un neatgriezeniskas blaknes.

Tagad daudzi no mums nedrīkst strādāt. Daļa izstumto tādēļ pametīs profesiju, daļa pametīs valsti, daļa, iespējams, nekad vairs neatradīs darbu, daļa zaudēs ticību valsts varas pārstāvjiem. Jebkurā gadījumā psiholoģiskās un sociālās sekas būs ļaunākas par pašu vīrusu.

Drīz daudziem beigsies pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš, jo, kā izrādās, šo vakcīnu sniegtā aizsardzība nav ilga. Rodas jautājums: ar ko vesels, bet nevakcinēts pedagogs skolēnam ir epidemioloģiski bīstamāks par vakcinētu, kas tieši tāpat var saslimt un pārnēsāt infekciju?

Dzīve ir apliecinājusi, ka slimo un diemžēl arī mirst gan nevakcinētie, gan vakcinētie, ar "balstvakcīnu" vai bez. Arī infekciju pārnēsā visi – gan vakcinēti, gan nevakcinēti, taču nevakcinētajiem pedagogiem tādēļ tiek liegta iespēja strādāt un nopelnīt iztikas līdzekļus.

Vakcinētie strādājošie cieš no pārslodzes, izdegšanas un citu slimību saasinājumiem, audzēkņi cieš, nesaņemot pilnvērtīgu izglītību, bet visa sabiedrība cieš no pazemojuma, jo tā tiek šķelta, tiek aizskartas Satversmē garantētās pilsoniskās brīvības un tiesības un zaudēta cilvēcība. Turklāt tas tiek darīts mūsu bērnu acu priekšā. Tiek radīts bīstams precedents, kad mēģina izveidot spiedienam pakļāvīgu masu, nevis personības ar pilsonisku stāju un viedokli.

Mēs neesam pret vakcināciju, mēs esam pret vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem un ierobežojumiem, kas liedz strādāt veseliem pedagogiem, mēs esam par cilvēku tiesībām un viņu brīvo gribu, kas iegūta piedzimstot, un par to, ka vakcinācijai jābūt brīvprātīgai.

Ļaujiet mums strādāt un audzēkņiem – mācīties!

* Iniciatīvas grupas “Atbildīga brīvība” vārdā Dace Kaminska, Rīgas rajona pašvaldību darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

P.S. Šo vēstuli īsā laikā ir parakstījuši jau vairāk nekā 1000 atbalstītāju no gandrīz visiem novadiem, starp tiem vairāk nekā 200 dažādu izglītības iestāžu pedagogi, kā arī 40 mācību iestāžu vadītāji. Cerējām, ka valdība atjēgsies un, sekojot Lietuvas un Igaunijas paraugam, atcels prettiesiskos un sabiedrību šķeļošos ierobežojumus, – tad šī vēstule vairs nebūtu aktuāla. Taču ir noticis pretējais: nevakcinētajiem pedagogiem jau trešo reizi tiek pagarināta neatmaksāta dīkstāve, faktiski liedzot gūt ienākums no 2021. gada novembra līdz 2022. gada septembrim. Un nav zināms, kas notiks jaunajā mācību gadā. Tāpēc parakstu vākšana tiek atsākta.

Vairāk par vēstules tapšanas iemesliem un nolūkiem, kā arī to, kā iespējams zem tās parakstīties, vari uzzināt, sekojot saitei https://ej.uz/skolotājuatbalstu.

Novērtē šo rakstu:

177
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...