Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ventspils miljonārs Oļegs Stepanovs, kurš šonedēļ Rīgas apgabaltiesā uzsāka liecināt prāvā pret savu kādreizējo kompanjonu, Ventspils mēru Aivaru Lembergusarunā ar Pietiek  noliedz, ka pašlaik tieši vai netieši ietekmētu politiskos procesus. Viņš neslēpj, ka Saeimas ārkārtas vēlēšanās balsojis par Zatlera reformu partiju (ZRP), jo atbalsta pārmaiņas. Tomēr ar Stepanovu tieši un netieši saistīto cilvēku darbošanās ZRP fonā neliecinot par viņa slēptu finansiālu atbalstu eksprezidenta Valda Zatlera politiskajam spēkam. Par spīti tam, ka vīlies Saskaņā un Vienotībā, jo tās sadarbojušās ar Lembergu, Stepanovs uzskatot, ka tieši šīm abām partijām kopā ar ZRP jāveido jaunā valdība.

Tāpat ietekmīgais vīrs atzīst, ka esot vīlies gan Vienotībā, gan Saskaņas centrā (SC), kas vairākkārt demonstrējuši, ka sadarbība ar Ventspils mēru Lembergu tām nav tabu. Stepanovs kopā ar otru Lemberga oponentu Olafu Berķi iepriekš minēts starp Vienotības partiju Jaunais laiks un Pilsoniskā savienība atbalstītājiem. To, ka būtu snieguši vērā ņemamu finansiālo atbalstu šiem politiskajiem spēkiem, abi ir nolieguši. Tieši ar Jaunā laika ienākšanu politikā tika saistīts atbalsts tiesībsargājošo iestāžu izmeklēšanā pret Lembergu.

Stepanovs kādreiz bija starp SC priekšteces Tautas saskaņas partijas finansētājiem, un politikas kuluāros vēl aizvien tiek uzskatīts, ka viņam ir ietekme uz SC. Viņš pats apstiprina versiju, ka jau ilgāku laiku ir norobežojies no SC un lūzuma punkts bijis balsojums pret ģenerālprokurora Jāņa Maizīša apstiprināšanu amatā uz nākamo termiņu. Jau tobrīd bija aizdomas, ka slēgtajā balsojumā Maizīti kopā ar Lemberga kontrolēto Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) izgāza SC frakcija. Tieši Maizīša laikā tiesā tika nodota tā dēvētā Ventspils amatpersonu lieta, kurā smagas apsūdzības celtas Lembergam. Tieši pēdējā gada laikā vērojamās ciešās sadarbības valdībā starp Vienotību un ZZS dēļ Stepanovs zaudējis uzticību arī pret Vienotību. Tādēļ vienīgais politiskais spēks, kas varot nest pārmaiņas, pēc ietekmīgā vīra domām, ir ZRP.

Par spīti tam, ka jūtas vīlies gan Vienotībā, gan SC, Stepanovs uzskata, ka tieši šīm abām partijām kopā ar ZRP ir jāveido jaunā valdība. SC nedrīkstot atstāt opozīcijā kopā ar ZZS, kam varot būt destabilizējošs efekts. Savukārt bažām par to, ka Lembergs caur SC centīsies ietekmēt valdības lēmumus, neesot pamata. Tā kā Ventspils mērs esot zaudējis politisko svaru, kāda iemesla dēļ lai SC ieklausītos viņa vajadzībās?

Jautāts, kādas pārmaiņas gaida no Zatlera, Stepanovs norāda, ka tās jau ir notikušas - pēc rīkojuma Nr.2 no Lemberga atkarīgās ZZS pārstāvniecība Saeimā ir sarukusi, tā vairs nebūs valdībā un līdz ar to plāna palikusi arī varas šķēle, ko savās rokās tur Ventspils mērs. "Lembergs sēž pēdējā solā un savu ietekmi neatgūs. Vismaz ne šajā Saeimā," saka Stepanovs.

Uz jautājumu, vai sniedz tiešu vai netiešu atbalstu ZRP, Lemberga oponents atzīst, ka 11. Saeimas vēlēšanās nobalsojis par eksprezidenta partiju, bet tas arī esot viss viņa atbalsts. "Es nefinansēju un nefinansēšu, tas man principiāli nav pieņemami," apgalvo Stepanovs. Iepriekš laikraksts Neatkarīgā rakstīja, ka priekšvēlēšanu kampaņas laikā atsevišķus ZRP kandidātus konsultējis Stepanova sabiedrisko attiecību speciālists Aleksandrs Niklass. Sarunā ar Pietiek Stepanovs atzīst, ka vēl aizvien apmaksā Niklasa pakalpojumus un viņš strādā miljonāra labā. Tomēr ietekmīgais vīrs nepiekrīt, ka tas būtu uzskatāms par vismaz netiešu atbalstu ZRP.

Tāpat Stepanovs noliedz, ka pašlaik būtu saistīts ar apsardzes firmu TM security, kuras darbinieki ir starp ZRP dibinātājiem un jaunievēlētajiem deputātiem. TM security vairākus mēnešus Lemberga oponentu interesēs apsargāja a/s Ventbunkers biroju Ventspilī, neļaujot kontrolei pār to pāriet Šveices advokāta Rūdolfa Meroni rokās. Šīs pakalpojuma pircēja-sniedzēja attiecības esot vienīgās, kas saistot Stepanovu ar TM security. Neoficiālo informāciju, ka šī firma savulaik izveidota par Stepanova un otra Lemberga oponenta Olafa Berķa finansējumu, viņš Pietiek noliedz. Firmas īpašnieku un dibinātāju Mārtiņu Tenbergu ventspilnieks personiski nepazīstot, bet, spriežot pēc viņa rīcībā esošās informācijas un dzirdētajiem pazinēju viedokļiem, Tenbergs pats esot pietiekami spēcīga figūra, lai spēlētu pats savu spēli. "Mārtiņam nevajag kādu, kas aiz viņa stāvētu," apgalvo Stepanovs.

Jautāts, vai ciena Zatleru kā politiķi, ja reiz atbalsta ZRP, Stepanovs pirmajā brīdī atbild, ka ne, pēc tam skaidrodams, ka nav svarīgi, kurš pieņēmis lēmumu par vecā parlamenta atlaišanu, galvenais, ka tas ir izdarīts un pārmaiņas jau iestājušās. "Man vienalga, kas pieņēma lēmumu par rīkojumu Nr.2 - Zatlers, viņa sieva vai vēl kāds, galvenais, ka tas ir noticis un pārmaiņas jau ir redzamas," saka miljonārs.

Oļegs Stepanovs kopā ar citiem Ventspils uzņēmējiem vēl 90. gados bija biznesa saitēm cieši saistīti ar Ventspils mēru Lembergu. Pirms vairākiem gadiem, attiecībām saasinoties, sākās tas, ko pieņemts dēvēt par "Ventspils tranzītbiznesa karu". No apsūdzībām, kas izvirzītas Lembergam, izriet, ka viņš, izmantojot savu amatpersonas stāvokli, būdams Ventspils mērs, ar lēmumiem radīja šim biznesam labvēlīgu vidi, vienlaikus, iespējams, gūstot par to neatļautus labumus. Ir aizdomas par Lembergu kā patiesā labuma guvēju aiz dažādām ar Ventspils tranzītbiznesu saistītām ofšoru shēmām. Ir dažādas versijas, kas mudināja tādus Ventspils uzņēmējus kā Stepanovs, Olafs Berķis, Igors Skoks un citus saraut saites ar Lembergu. Visticamāk, iemesli meklējami gan atšķirīgajos uzskatos par to, kā būtu turpināms bizness, gan atšķirīgajos priekšstatos par metodēm varas un ietekmes nodrošināšanai. Stepanova un Berķa, kā arī Šveices advokāta Meroni liecības pret Lembergu bija būtisks grūdiens Ģenerālprokuratūras izmeklēšanā tā dēvētajā Ventspils amatpersonu lietā.

Stepanovs šonedēļ sācis liecināt tiesā pret Lembergu. Tiesas sēžu zālē abi nesarunājas un izvairās no acu kontakta, novēroja Pietiek. Stepanovs atminas, ka iepriekš pēdējo reizi Lembergu nejauši sastapis pirms aptuveni pusgada bijušajā viesnīcā Latvija. Abi sasveicinājušies un apmainījušies pieklājības frāzēm. Uz Stepanova jautājumu, kā veicas, Lembergs ar rūgtu ironiju atbildējis: "Твоими молитвами хорошо*."

* no krievu val. - "Ar Tavām lūgšanām - labi."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...