Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Lemberga vadītā partija "Latvijai un Ventspilij" turpina ņirgāties par valsti

Ventspils pilsētas domes deputāti Vladislavs Šafranskis, Ivars Landmanis, Aivis Landmanis (iepriekšējā sasaukuma)
11.11.2011.
Komentāri (31)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2011.gada 11.novembrī Ventspils pilsētas dome ir izplatījusi paziņojumu, ka, ņemot vērā Valsts kontroles aizrādījumus Ventspils domei saistībā ar revīziju Ventspils brīvostas pārvaldē, Venstpils domes deputātiem tiks piedāvāts lemt par pilnvarojumu pašvaldības izpilddirektoram Ventspils pilsētas pašvaldības vārdā izsniegt apstiprinājumus, saskaņojumus vai atļaujas darbībām ar Ventspils pilsētas pašvaldības mantu.

Kā pamatojums šādam lēmumam tiek minēta nepieciešamība uzlabot Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā nodotās pašvaldības mantas efektīvāku pārraudzību, kā arī nodrošināt pieņemto lēmumu tiesiskuma pārbaudi.

Opozīcija uzskata, ka augstāk minētais piedāvājums nav nekas cits, kā klaja ņirgāšanās par valsti un tās uzraugošajām institūcijām, šajā gadījumā Valsts kontroli.

Tā atgādina, ka Ventspils brīvostas pārvaldes valdē Ventspils pilsētas domi pārstāv tās augstākās amatpersonas:

-         Aivars Lembergs, kuram ar tiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja  pienākumus;

-         Jānis Vītoliņš, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos;

-         Guntis Blumbergs, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos;

-         Didzis Ošenieks, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks.

Pēc piedāvātā lēmuma pieņemšanas Ventspils brīvostas un tās augstākās lēmējinstitūcijas valdes darbu pārraudzīs cilvēks, kura atrašanās amatā vistiešākā mērā ir atkarīga no augstāk minēto kungu labvēlības. Acīmredzot partija Latvijai un Ventspilij vēlas demonstrēt, ka uz to neattiecas valsts likumi, pārvaldošo un kontrolējošo institūciju lēmumi.

Tieši otrādi, tiek skaidri pateikts, ka Ventspils brīvostas pārvalde Lemberga un Co izpratnē ir iestāde, kuru pārvaldīja un pārvaldīs šauru cilvēku grupa ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu priekšgalā.

Ņemot vērā augstāk minēto, Valsts kontroles atzinumu, kā arī Ventspils opozīcijas deputātu līdzšinējo nesekmīgo pieredzi būt informētiem par notiekošo Ventspils brīvostas pārvaldē, Ventspils opozīcija ar šo vēršas pie Ventspils brīvostas pārvaldes pārrauginstitūcijas Ministru kabineta un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža ar aicinājumu novērst partijas Latvijai un Ventspilij patvaļu Ventpils pilsētas domē, kā arī izvērtēt:

-         Ventspils brīvostas valdes locekļu Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka atbilstību ieņemamajiem amatiem;

-         vai ilglaicīga nespēja Aivaram Lembergam pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus nav pamats saskaņā ar likuma Par pašvaldībām 65.pantu atbrīvot Aivaru Lembergu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata.

Novērtē šo rakstu:

2
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...