Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aivars Lembergs vēlas dažādos veidos pārliecināt Londonas tiesu, ka viņš esot tikai vidēji pārticis Latvijas iedzīvotājs, kam nav pa kabatai apmaksāt britu advokātu honorārus, - par to liecina Pietiek rīcībā nonākušie dokumenti, kurus viņš gatavojas iesniegt Augstās tiesas Karalienes tiesas departamenta Komerctiesā Londonā vai tai jau iesniedzis. Saskaņā ar tiem Lembergs kategoriski apgalvo – viņš nekādā gadījumā neesot „ļoti pārtikusi persona”.

Pietiek jau informējis, pēc tam, kad Lembergs pretēji Rīgas apgabaltiesai izteiktajiem solījumiem Londonas tiesā 17. oktobrī tā arī neparādījās, viņam tika uzdots pretējai pusei apmaksāt tās izdevumus 10 tūkstošu mārciņu apmērā. Pietiek rīcībā nonākušajos dokumentos Lembergs vairākkārt norāda uz šīs summas milzīgajiem apmēriem, kuri neatbilstot viņa pieticīgajiem ienākumiem.

Lai gan Lemberga amatpersonas deklarācija rāda, ka tikai Biznesa attīstības asociācijā viņš pērn ik mēnesi vidēji saņēmis 11 tūkstošus latu, Londonas tiesai Lembergs, kā izriet no viena pieteikuma melnraksta, vēlas pamēģināt iestāstīt, ka viņam 10 tūkstošu mārciņu vienkārši neesot.

„Es saprotu, ka neskatoties uz to, ka es esmu iesniedzis lūgumu atcelt Lēmuma 8. punktu, man tomēr ir pienākums samaksāt Jums šo naudas summu. Manā rīcībā līdz Tiesas noteiktajam termiņam, 7. novembrim, nebija šādas naudas summas. Es centīšos to atrast līdz 2011. gada 16. novembrim, kad, kā jau minēju, personīgi ieradīšos uz jurisdikcijas tiesas sēdi. Tad arī es Jums šo summu samaksāšu,” teikts pieteikumā.

Kaut gan Pietiek ir droši zināms, ka, gatavojoties Londonas tiesas kārtējai sēdei, Lembergs izmanto virknes Latvijas advokātu pakalpojumus un arī viņš pats atzinis, ka „es Latvijā strādāju ar daudziem advokātiem no dažādiem advokātu birojiem - atkarībā no noslodzes ar vidēji 20 advokātiem”, tiesai viņš sagatavojis paskaidrojumu, ka naudas trūkuma dēļ esot spiests piedalīties kā atbildētājs bez aizstāvja.

„Es tāpat lūdzu godāto tiesu turpmāk neuzlikt man par pienākumu maksāt kaut kādas summas par Prasītāju advokātu pakalpojumiem. Es jau vairākkārt esmu norādījis gan Prasītājiem, gan Godātajai Tiesai, ka manā rīcībā nav tādu naudas līdzekļu, lai algotu mežonīgi dārgos Anglijas advokātus. Tāpēc es šajā procesā piedalos kā atbildētājs bez aizstāvja. Ja jau man nav naudas savu advokātu nolīgšanai, tad man nu nemaz nav naudas otras puses advokātu apmaksāšanai,” teikts kādā citā Lemberga sagatavotā pieteikumā.

Kā izriet no Lemberga skaidrojumiem Londonas tiesai, viņš uzskatot, ka „Anglijā advokātu pakalpojumi ir nesamērīgi un faktiski mežonīgi dārgi”, bet viņš noteikti neesot tāda „ļoti pārtikusi persona”, kas varētu atļauties šādus pakalpojumus apmaksāt.

„Šie advokāti uzvedas absolūti nekaunīgi, ja atļaujas norādīt uz to, ka tā ir manis paša problēma, ka es nevaru noalgot Anglijas advokātus, jo es it kā esot „ļoti pārtikusi persona”. Mani gada ienākumi ir, apmēram, 300 000 lati (apmēram, 375 000 GBP) gadā - tas ir redzams no manām iepriekšējo gadu amatpersonas deklarācijām, un šajā gadā mani ienākumi nav pieauguši,” apgalvojis Lembergs.

Viņš patiesībā nemaz nezinot, „kas Clyde & Co izpratnē ir „ļoti pārtikusi persona”. Iespējams, es varu tikt uzskatīts par pārtikušu cilvēku, ja manus ienākumus salīdzina ar Latvijas vidējo algu (kas saskaņā ar pēdējiem statistikas datiem ir 472 lati vai apmēram 672 eiro mēnesī)”.

Turklāt Lembergam esot arī virkne citu svarīgu izdevumu: „Man taču ir arī jāsedz ikdienas dzīvošanas izdevumus, jāmaksā saviem Latvijas advokātiem (kurus esmu nolīdzis pakalpojumu sniegšanai dažādās lietās), kā arī jāsedz milzīgus tulkošanas, pasta un citus izdevumus saistībā ar šo Anglijas tiesvedību. Tāpēc manis dēvēšana par „ļoti pārtikušu personu” ir uzskatāma par klaju tiesas maldināšanu no Clyde & Co puses.”

Lembergs tiesai arī sūdzas par to, ka pretējās puses advokāti viņam ir kategoriski pieprasījuši... pildīt šīs pašas tiesas lēmumu: „Clyde & Co man adresētajā 2011. gada 26. augusta vēstulē man draudēja uzsākt pret mani procedūru par necieņas izrādīšanu tiesai, ja es nesamaksāšu viņiem Tiesas lēmumā norādītos 132 540,08 GBP līdz Tiesas noteiktajam datumam, 1. septembrim. Tagad viņi šo faktu, ka es godprātīgi, neskatoties uz visām grūtībām, izpildīju Tiesas lēmumu un lūdzu savai meitai samaksāt šo summu norādītajā termiņā, pavērš pret mani un turpina apgalvot, ka es esot „ļoti pārtikusi persona”, lai gan labi zina, ka šo summu manā vietā apmaksāja mana meita Līga Lemberga, jo manā rīcībā nav šādu naudas līdzekļu.”

Kā jau ziņots, Lembergs 17. oktobrī neieradās uz tiesas sēdi Londonā un gan pirms, gan pēc tam izplatīja virkni pretrunīgu paziņojumu par neierašanos un tās iemesliem. Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz 16. novembri, taču, kā izriet no Pietiek rīcībā esošajiem dokumentiem, Lembergs varētu lūgt stundu garu sēdi noturēt jau 15. novembrī.

Iepriekš Lembergs visos iespējamos veidos bija mēģinājis izvairīties no zvēresta došanas par savu īpašumu patieso apmēru, līdz beidzot Anglijas tiesai viņa pārstāvji bija iesnieguši faktiski tos pašus datus par viņa nelielo mantu, kas atrodami Ventspils mēra amatpersonas deklarācijā. Tiesai tas nepatika, un tiesnesis noraidīja gan Lemberga pārstāvju lūgumu izbeigt lietu, gan arī viņu izteikto klienta vēlmi, lai viņa beigu beigās tomēr arestētajiem īpašumiem šis arests tiktu uzlikts.

Pašlaik saskaņā ar britu tiesas rīkojumu, ko apstiprinājusi arī Latvijas tiesa, Lembergam aizliegts jebkādā veidā atbrīvoties, rīkoties vai samazināt vērtību jebkuriem viņa aktīviem līdz 135 miljonu dolāru vērtībai.

Tieši šāda summa tiesas lēmumā ir noteikta tāpēc, ka tāds ir maksimālais līdzekļu apjoms, ko Lembergs var zaudēt, Anglijas tiesai Latvijas kuģniecības kuģu fraktēšanas lietu izskatot pēc būtības. Faktiskais prasītājs šajā lietā ir Ventspils naftas un tātad arī Latvijas kuģniecības lielākais akcionārs – koncerns Vitol.

Pietiek šodien publicē daļu no tā rīcībā nonākušajiem dokumentiem.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...