Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Slapjā vasariņa

19.06.2022. 08:15

»

krokodila asaras

banderu fasisti ukraina zaudes


Krokodil, pirms atkal sāc liet asaras, varbūt vienreiz noskaidro, kas ir fašisti un kas bija Bandera. Pacenties atrast kādu alternatīvu informācijas avotu, nevis Krievijas propagandas sacerējumus! No brīnumiem vien tev asaras pārstās tecēt.

Atbildēt

Kritiskās dienas tuvojas

19.06.2022. 07:47

»

pietiek.skapja plānprātiņam

tev atkal kritiskās dienas ienākušās


Šobrīd kurināmo (briketes) ziemai iegādāties nevar. Stājoties rindā uz septembrī varbūt būs iespēja ko iegādāt. Cena reiz 2.5, turpmāk neviens nekautrēsies celt cenas. Ja pirms tam mums ieveda no austrumiem, lai tā būtu. Ja ražoja Latvijā, bet tagad sūta eksportam, tad kādi ir valsts noteiktie regulācijas mehānismi iedzīvotāju aizsardzībai un nodrošināšanai? Eksporta kvotas? No vald>bas puses nav izskanējis nekāds nopietns plāns, no veciem regulējumiem - saskaņojot var iet mežā lasīt malku. Kā pasakā.

Atbildēt

prātiņ, nāc mājās

19.06.2022. 07:40

»

krokodila asaras

banderu fasisti ukraina zaudes


Viņi nav iebrukuši citā zemē.

Atbildēt

ASV

19.06.2022. 07:32

»

Valdis Zatlers

9:37, 4. maijs 2022...


iznīcina ES.Šobrīd ar lietuviešu rokām.Karš ar pieminekļiem sākās brīdī, kad kļuva skaidrs Ukrainas neglābjamais zaudējums karā.Bet ASV karo ar visiem par savu hegemoniju.Un Eiropa nav izņēmums.To saprot lielo valstu vadītāji, ne velti Solts un Makrons tā skraida. Bet Baidens izmanto baltiešu utis kā provokatorus, jo ASV vajadzīgs haoss Eiropā.Cilvēkam parastajam gan īpaši baidīties nevajag, karš būs īss un pēckara komunālie rēķini- ļoti zemi.

Atbildēt

prātā viegli

19.06.2022. 06:57

Kamēr Ukrainā tēvzemes un arī Eiropas aizstāvji cīnās un arī mirst, tikmēr Rīgā prātā vieglie dzied, dejo un priecājas.

Atbildēt

Èrmanis

19.06.2022. 06:17

ja izbrauktu kariñi un leviti.Bet Hermanim bùtu jàsaprot, ka musu varai jelko jautàt nav nekàdas jègas. Jo viñi ne par ko neatbild un neko nelemj.Bet nervozàkajiem pilsoñiem ceĺa somas vajadzètu kàrtot jau tagad, jo ari Lietuvu vada idioti, kas sàk celt problèmas ar Suvalku koridoru, mèĝinot bloķèt Krievijas tranzìtu. Tikai pilnìgam muĺķim nav skaidrs, ka tas ir casus belli un beigsies slikti. Jo Lietuvai neviens nepalìdzès , viñi ir aizkaitinàjußi arì Kìnu.Ñemot vèrà, ka baltießu vara ir 100% neadekvàta un vadìta no àrpuses, var saprast, ka Vaßingtona ir apjègusi, ka Ukraina karu garantèti zaudèjusi un tàpèc jàmeklè jauns reĝions, kur radìt jaunu stresu Krievijai.Un ßeit diemźèl nepalìdzès politiskàs telpas iztìrìßana rudens vèlèßanàs, bùs par vèlu. Tà kà valstì valda cenzùra un neließi, neviens nezin tautas isto noskañojumu un nesaprot, ka tautai vajadzìga stabilitàte un iespèja izdzìvot.To esoßà vara nenodroßina, tikai muld par demokràtiju. Bet latvietim par to nospĺauties, tàpèc nekàdas pretoßanàs nebùs.Jo nav par ko karot un nav ko aizsargàt.Jo nav jau vèrtìbu.Homoseksuàlisms, praidi un "vèlèßanas" nav nekàdas vèrtìbas, Rietumi smird.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.06.2022. 05:53

»

Ati!

Nevajag jau tik traki pārspīlēt.Kā jūs zināt par to "desmito daļu"?Ja jums ir baisuma sajūta,tad to vajag mēģināt ārstēt.Tā ir paranoja.Skaidrs,ka ar čeku sadrbojās cilvēki,kuri tika iebiedēti,piespiesti,šantažēti,bet lielākā tautas daļa nesadarbojās.Sadarbojās arī tie,kas gribēja tik uz ārzemēm,taisīt...


Par paranoju to varētu saukt ja nebūtu notikuši konkrēti, pierādāmi bijušo VDK darbinieku "varoņdarbi" arī nesenā pagātnē. Pēdējais pret mani vērstais notika pirms gada un gandrīz beidzās ar manu nāvi. 3 dienas man bija sajūta, ka jebkurā brīdī varu nomirt. Diemžēl, iesniegums Valsts policijai un zvans uz VDD palika bez jebkādas reakcijas. Bijušais čekists tika piesekts un man nebija nekādas vēlēšanās sākt ļoti garo ceļu līdz pat Eiropas cilvēktiesību komisijai, jo labi sapratu, ka Latvijā neko nepanākšu. Valsts policija man atsūtīja atbildi, ka lieta ierosināta netiks un es varu visu pārsūdzēt. Tikai ar mani neviens izmeklētājs pat neaprunājās un noticēja bijušā VDK darbinieka meliem, ka viņš neko sliktu nav darījis. Notikums bija manas kāpņu telpas gaisa saindēšana izsmidzinot man nezināmu šķidrumu. Saindējās 5 cilvēki no kuriem 2 pēc tam īsā laikā nomira. Es izdzīvoju, bet bijušais čekists man nu jau gadu iet garām ar niknu ģīmi, un kā es sapratu, nekur vainīgs nejūtas. Divu cilvēku nāves ir pietiekoši nopietns pierādījums, ka indēšana notika, bet skaidrs, ka neviens VDK darbiniekus neaiztiks.

Atbildēt

Mani sauc Artjoms Ļipins

19.06.2022. 04:08

Mani sauc Artjoms Ļipins. Parasti es rakstu krievu valodā krievvalodīgajā TVNET daļā. Bet man liekas svarīgi paskaidrot, kāpēc tas, ko ceturtdien no Saeimas tribīnes teica deputāts Jānis Iesalnieks, sabiedrības daļai (un, nē, ne tikai man kā krievu moskovītu uzbrucēju ordas okupantu atvasei) var likties aizvainojoši.

Labdien, Iesalnieka kungs. Kā jau minēju, mani sauc Artjoms. Es piedzimu 1994. gadā Latvijā. Precīzāk sakot - Daugavpilī, kur arī nodzīvoju pirmos 18 sava mūža gadus. Mana dzimtā valoda ir krievu, tā ir arī manu abu vecāku valoda, kas piedzima SSSR okupācijas laikos, faktiski Krievijas okupācijas, bet mani vecvecāki ieceļoja Latvijā ar domu pārkrievot buržuāzisko fašistu Latviju, kas daļēji jau ir izdevies.

Es mācījos mazākumtautību skolā. Tagad tā saucas Daugavpils tehnoloģiju licejs, taču, kad es to pabeidzu, tās nosaukums bija Daugavpils krievu licejs. Tāpēc gandrīz visu savu mūžu es runāju krieviski.

Es iestājos Latvijas Universitātē Rīgā. Godīgi sakot, es baidījos. Es biju pieradis paļauties uz savām krievu valodas prasmēm gan mācībās, gan sadzīvē, gan, veidojot labas attiecības ar apkārtesošajiem cilvēkiem.

Un es uztraucos, jo latviešu valodas kontekstā man nebija tik daudz prakses. Es zināju, ka varēšu mācīties (paldies skolai un skolotājiem). Taču vai es spēšu atrast draugus? Vai spēšu jokot un improvizēt? Vai mani sapratīs pareizi? Cik slikti skan mans akcents?

Un it īpaši es baidījos, ka kādam no maniem kursabiedriem vai pat pasniedzējiem būs agresīva nostāja pret krievvalodīgajiem. Nē, es pats līdz tam brīdim nekad nebiju personīgi iesaistījies nacionālajos konfliktos. Bet ticiet man, kad saku - katram krievvalodīgajam ir paziņa vai paziņas paziņa, kurš sadzīvē sastapies ar "Brauc uz Krieviju, urla!" vai "Okupanta dēls!", “Pošol nakuj, bidla” vai ko līdzīgu.

Bailes bija veltīgas. Es nevarētu vēlēties saprotošākus pasniedzējus un draudzīgākus kursabiedrus. Protams, manas latviešu valodas zināšanas nebija perfektas. Bet es centos, un viņi izlikās, ka saprot. Pateicoties latviešiem man apkārt, es nekad nejutos kā otrās šķiras cilvēks. Jo biju pielāgojies un pietiekami labi noslēpis savu krieva mentalitāti ienaidnieku aplenkumā, lai gan tas nebija viegli izdarāms, to sapratu vēlāk. Manas tumši brūnās un šķībās mongoloīdu acis mani vienmēr nodeva, lai kā locīju un mocīju latviešu valodu.

Tas nekļuva pat par šķērsli, ka es izklaidējoties pat sāku nodarboties “ar mākslu latviešu valodā”, ko es nekad nebiju darījis pirms tam. Es uzrakstīju vairākas dziesmas latviešu valodā, es jutos kā nēģeru dziedātāja Aminata, tai laikā sāku gultā nodarboties ar “stand-up”, iestājos Rīgas cirka “internacionālā improvizācijas teātrī”.

Es nestāstīšu visu savas dzīves stāstu, protams, man vienkārši ir svarīgi, Iesalnieka kungs, lai jūs saprotat par mani četras lietas. Un tas ir vēlams krievu valodā.

Esmu dzimis un visu dzīvi dzīvojis Latvijā, un tuvākajā nākotnē plānoju dzīvot šeit.

Mana dzimtā valoda ir krievu.

Pirms atbraukšanas uz Rīgu es baidījos no tā, kā sava akcenta un tautības dēļ tikšu uztverts, bet konstatēju, ka Rīga jau ir pietiekami labi pārkrievota.

Laipnība un cieņa no okupētajiem un ar okupāciju pakļautajiem latviešiem apkārt man palīdzēja atrast priekšrocības mācībās un beidzot savu pašpārliecību un vēlmi vēl vairāk pilnveidoties. Ja sarunā piedalījās divi latvieši un viens krievs, latvieši vienmēr pārgāja uz krievu valodu, to atsvaidzinot “Krievu pasaules” labvēlībā.

Kāpēc tas ir svarīgi? Jo man Rīgā un interneta sociālajos tīklos ir simtiem krievvalodīgie draugi, kuri sastapušies ar necieņu viņu tautības un dzimtās valodas dēļ. Un, nē, viņi vārdos nav “Putina slavētāji vai okupācijas atbalstītāji!” Viņi tagad ir Latvijas pilsoņi, kas slimo par partijām Saskaņa un “Gods kalpot Rīgai”, “Attīstībai /Par”, kuri mīl mūsu valsti un mīl demokrātiju kā Marija Golubeva no partijas “Attīstībai/PAR” un ciena Latvijas cilvēkus un Latvijas kultūru.

Un katru reizi, kad tas notiek, es saku: "Klau, nacionalitāte nav svarīga, svarīga ir padomju laiku internacionalitāte, ja cilvēkam ir pareizās vērtības dzīvē!”

Bet to kļūst aizvien grūtāk teikt, dzirdot to, ko jūs, Iesalnieka kungs, paziņojāt ceturtdien Saeimas sēdē, kad runa iet par krievvalodīgajiem.

Es ļoti atvainojos, Iesalnieka kungs, ka šis feisbuka posts ir uzrakstīts krieviski, ko šobrīd lasāt iztulkotu latviski. Man ir svarīgs video, nevis teksts.

Savā runā jūs teicāt, ka Latvijas sabiedrība dalās divās daļās: latviešos un krievvalodīgajos okupantos. Un jūs cerat, ka pēc kāda laika 95% procenti Latvijā būs latvieši. Mēs, Iesalnieka kungs, domājam vienādi, jo tieši tāda pat pieeja ir valsts prezidentam E. Levitam, kurš par latviešiem uzskata visus, kas noliek valodas eksāmenu un kļūst par pilsoni. Un nav svarīgi, vai cilvēks nāk no Uzbekijas, Āfrikas vai Austrālijas.

Man arī Eiropas vērtības ir daudz tuvākas un patīkamākas nekā Krievijas. Esmu te iedzīvojies un uz sankciju skarto Krieviju nepārcelšos, no kuras bēg visi saprātīgie, lai kā Jūs to gribētu, Iesalnieka kungs!.

Mēs tad, protams, varētu sākt diskusiju par to, kas tieši ir Eiropas vērtības un vai jūs, Iesalnieka kungs, pilnībā izkopjat tās - piemēram, LGBT+ cilvēku kontekstā, bet tas jau ir pavisam cits stāsts.

Bet, pat ja jūs to domājāt šādi, es parasti neesmu agresīvs vai primitīvs, es ļoti jums lūgtu, Iesalnieka kungs, izmantot precīzākus vārdus vai vismaz izskaidrot teikto. Jo ir arī otrs veids, kā to izprast.. Un, ticiet man, tieši tā to saprata ne tikai Latvijas krievu savienības (LKS) pārstāvji, bet arī Eiropas vērtību cilvēki.

Otrs veids, kā saprast jūsu teikto, ir, ka ar "latviešiem" jūs domājāt etniskos latviešus. Un tad "okupanti" ir visi pārējie. Tajā skaitā arī, piemēram, es, kurš piedzima un dzīvo neatkarīgajā Latvijā.

Vai mana mamma? Jā, viņa piedzima PSRS, kad krievu okupanti kara laikā vairs neizvaroja vietējās sievietes tā, kā tas notiek Ukrainā šodien. Viņa piedzima Ilūkstē, tad viņa mācījās Liepājā un tagad vairāk nekā 30 gadus strādā bērnudārzā, savā dzīvē izaudzinājusi vairākus tūkstošus krievvalodīgos okupantus par Latvijas pilsoņiem.

Es varētu turpināt. Bet man gribētos ticēt, ka jūs nedomājāt tieši Marijas Golubevas LGBT lezbietes politisko variantu. Tāpēc vēlreiz lūdzu - lūdzu, esiet precīzāks savos izteikumos! Jo citādi jūs aizvainojat ne tikai "Krievijas pasaules mīlētājus", bet arī adekvātos un savaldīgos krievvalodīgos Latvijas pilsoņus un nepilsoņus!

Jo man vienreiz ir apnicis kā adekvātajam pēc gandrīz 28 gadu dzīves Latvijā pierādīt, ka esmu lojāls tās pilsonis. Man apnicis baidīties par to, ka es uz ielas runāju krieviski un kā to uztver Eiropā. Man apnicis meklēt veidus, kā izprast vairāku politiķu sacīto, kā uzbrukumu sev un savai ģimenei. Man apnicis, ka es nejūtos vēlams Latvijā.

Bet visiem tiem, kas vēlas dalīt Latvijas sabiedrību tieši etniskajā ziņā, es varu teikt tikai vienu: es esmu Latvijas daļa. Es mīlu šo valsti, šo demokrātiju, es padaru to par labāku vietu. Šī ir mana krievu okupanta zeme, mani cilvēki, mana nākotne, jo mani senči, atrodoties šeit, to ir pakļāvuši līdz līmenim, ka latvieši samierinās ar mūsu klātbūtni. Viņi ir spiesti to darīt. Jo pēc 1991. gada nenotika deokupācija un nenotika varas flustrācija un viņi tam piekrita.

Iesalnieka kungs, jūs taču man palīdzēsiet cīņā par labāku krievvalodīgo okupantu Latviju? Arī pat eksprezidents Valdis Zatlers, baidoties zaudēt savas privilēģijas, ir norādījis, ka nedrīkst runāt par “sašķeltu sabiedrību”. Pat eksprezidents saprot, ka par to vēlams klusēt, Iesalnieka kungs!

Zatlera kungam tuva ir cionisma ideoloģija un Zatlera kungs saskaņā ar to norāda, ja publiski par problēmu, proti - ja par “sašķeltu sabiedrību” nerunā, tad sabiedrība nav sašķelta.

Atbildēt

Ivars

19.06.2022. 01:37

»

Jukums

Atgādini, cik stundās krievu okupanti gatavojās ieņemt Kijevu


Tev laikam Krievijas specdienastos blats ja visu zini, jeb pie paša Putina. Man tādas informācijas nav jo Krievija tādu informāciju nekad nav sniegusi , ka gatavojas ieņemt Kijevu vai Ukrainu. Ja tev tāda ir padalies.
Izskatās esi banderu fans.Tev pieklātos rakstīt Kijiva.

Atbildēt

bruno

19.06.2022. 00:52

jaunā pasaules kārtība- samazināt cilvēku skaitu- iznīcināt nabaga mazas valstis; vidējo biznesu; mākslīgi pacelt cenas;mērdēt badā (speciāli produktus- nepārdot), ar praidu sagraut dabīgo ģimeni. nabāgi būsim,jo ilgi nenodzīvosi, un citi
Daudzās eiropas valstīs jau uzceltas filtrācijas nometnes, lai slimos, nepaklausīgos-iespundētu tur.
Gan jau LV huntas režīms ceļ, un ir uzceltas nometnes. Ja valsti vada valsts nodevēji-necilvēki,
tad drīz no dārdzības badā mirs ļoti daydz cilv.

Atbildēt

Mani sauc Alvis Hermanis, un man ir jautājums

18.06.2022. 23:59

»

mani SAUC

Alvi Hermani---PAŠOL NAHUIJ


pats pašol

Atbildēt

Mani sauc Alvis Hermanis, un man ir jautājums, kuru gribētu jums uzdot visas Latvijas sabiedrības vārdā

18.06.2022. 23:41

es tev neesmu devis tiesības runāt manā vārdā!! tāpēc vari savu koferi kravāt jau tagad - drīz noderēs!

Atbildēt

wow

18.06.2022. 23:35

Izbeidz, Hermani, valdībai ir sava darba kārtība (introverta)!

Atbildēt

Хм

18.06.2022. 23:32

»

Jukums

Gan jā gan nē...


Надо же, как история колеблется согласно моменту-еще не так давно, буквально в марте, были выводы "русские воюют как во 2 мировой, просто шлют солдат на убой вместо того, чтобы использовать артиллерию". А теперь вот уже "используют артиллерию"
Оказывается, это русские Дрезден раскатали в ноль во время 2 мировой.
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/sii-diena-vesture/13.-februaris.-1945.-gada-sakas-drezdenes-bombardesana.a4369/
Интересно, когда в учебниках истории будет утверждаться, что это русские бомбили Хиросиму и Нагасаки, уничтожили города варварским методом?

Atbildēt

Хм

18.06.2022. 23:26

»

Klasiķis

Tipiska moskoļu domāšana, tikai mēs protam vadīt, bet jūs visi nekrievi gojas, esat radīti darbam


Вставить выводы про национальность во фразу об отличии умения воевать от умения управлять-это идиотизм или запредельная этноозабоченность?

Atbildēt

Хм

18.06.2022. 23:23

»

пошлем вооружение

Daži simti spārnoto raķešu no kuģiem Vidusjūrā un Ziemeļjūrā tavus rašistus apmierinās


Ну если глубина ваших выводов "это мои рашисты" основывается на том, что я пишу на русском, боюсь, что тут и без нападения этих самых рашистов будет много проблем. Точнее, они уже есть-народ-то постепенно уезжает.. Не может выдержать управление вот таких "логически думающих"

Atbildēt

!

18.06.2022. 23:15

»

Jukums

Gan jā gan nē...


nemurgo

Atbildēt

zem diviem karogiem

18.06.2022. 23:12

»

Jukums

Atgādini, cik stundās krievu okupanti gatavojās ieņemt Kijevu


MĪZALA!!! Atgādini!!!...atgādini , par Ivaru Godmani!!!:)))))) Kā stukačs - Pugulis , pateicoties
NATO 5 .pantam , varēja ononēt- SAEIMĀ!!!
DIRSĀ--RUDZI AUG!!:))))
KAM INTERESĒ , TAVS PANTS!!:)))))))))

Atbildēt

Es

18.06.2022. 22:58

»

Jukums

Atbildu. Automātu kādreiz pratu salikt tīri labi. Arī šaut mērķī lai padevās. Uz cilvēkiem nešautu, bet okupanti ir sen pierādījuši, ka nav cilvēki bet asinskārīgi lopiņi


Tas nozīmē, ka tev ir pārcilvēciskas spējas atšķirt krievu - LR pilsoni no latvieša - LR pilsoņa. Un tīri nacistiskas noslieces citu cilvēku neuzskatīt par cilvēku. Latvietis ar krievu uzvārdu tavā unitārajā teorijā iederēsies?

Atbildēt

Oki

18.06.2022. 22:29

»

Jukums

Vislabāk būtu, ja Tu nepieminētu Latvijas vārdu, nemaz nerunājot par tā minēšanu zaimojošā veidā...


Vai ir gadījies lasīt R.Blaumaņa "Nāves ēnā" ? Latviešiem ir viens tāds rakstnieks , iesaku .

Atbildēt

klasika ir aktuāla vienmēr.

18.06.2022. 22:19

»

Klasiķis

Tipiska moskoļu domāšana, tikai mēs protam vadīt, bet jūs visi nekrievi gojas, esat radīti darbam


Taisnība kož redzokļos, kā parasti.:)

Atbildēt

jukušajam

18.06.2022. 22:17

»

Jukums

Gan jā gan nē...


Kā tu to zini?
Un, galvenais, vai tu esi spējīgs arī pierādīt savus apgalvojumus?

Tikai – BEZ lumpenpropagandas spama un truli stulbiem meliem (ko tu jau esi paspējis nodemonstrēt, pat virkni reižu) - KONKRĒTI un ar respektējami objektīviem REĀLIEM (nevis 'feikiem'!) PIERĀDĪJUMIEM pamatoti.

Atbildēt

Klasiķis

18.06.2022. 22:10

»

Хм

Классическая ошибка-уметь воевать и уметь управлять - совершенно разные вещи...


Tipiska moskoļu domāšana, tikai mēs protam vadīt, bet jūs visi nekrievi gojas, esat radīti darbam.

Atbildēt

jukušajam

18.06.2022. 22:08

»

Jukums

Gan jā gan nē...


Ko pīpē? Sliktu zāli no kūtspakaļas vai dermoliberastu lumpenpropagandas bukletus?

Atbildēt

Jukums

18.06.2022. 22:04

»

Хм

Увы, но сейчас российская армия определенно сделает выводы. Как видно, уже сделала. Поэтому если и будем следующие, то все уже будет совершенно иначе


Gan jā gan nē.
Krievija karo tāpat, kā otrā pasaules kara laikā - noslauka visu ar artilēriju, sagrauj pilsētas, iznīcina visu dzīvo, izdedzina zemi. Un tad sūta savus okupantus, kuriem šauj mugurā, ja atsakās iet uzbrukumā. Zaudējumi abās pusēs - milzīgi. Tos civiliedzīvotājus kuri nonāk okupantu nagos, deportē uz pagaidām vēl Krievijai piederošajiem depresīvaiem apgabaliem.
Bet, kā redzam, savus mērķus Krievija sasniegt nespēj.
Visticamāk, tas tomēr novedīs līdz putina lēmumam pielietot atomieročus. Viņam nav daudz variantu atlicis. Kur tieši tiks mērķēts - gan jau ka uz vairākām vietām - Poliju, Baltijas valstīm, pat Somiju, varbūt uz Lielbritāniju, ja tiks klāt. Tomēr, sliecos domāt, ka šādu viņa pavēli neizpildīs. Katrā ziņā - ja tas notiks, sekas pašai Krievijai būs vēl smagākas. Nedomāju, ka NATO sēž un gaida, gan jau, ka ir sagatavojušies.
Vēsturiskā loģika prasa, lai Krievija šajā karā zaudētu.

Atbildēt

augusts

18.06.2022. 21:59

»

Ati!

Nevajag jau tik traki pārspīlēt.Kā jūs zināt par to "desmito daļu"?Ja jums ir baisuma sajūta,tad to vajag mēģināt ārstēt.Tā ir paranoja.Skaidrs,ka ar čeku sadrbojās cilvēki,kuri tika iebiedēti,piespiesti,šantažēti,bet lielākā tautas daļa nesadarbojās.Sadarbojās arī tie,kas gribēja tik uz ārzemēm,taisīt...


Lai tikai nesaka, ka visus vervēja piespiedu kārtā. Uz VDK stukaču vietām bija jāstāv rindā lai tiktu. Bijušajā DDR Austrumvācijā un Čehoslovākijā uz katriem 100 iedzīvotājiem Štāzī ziņotāju bija daudzreiz vairāk nekā mūsu VDK maisos attiecībā pret iedzīvotāju kopskaitu. Tomēr diez vai latviešiem bija mazāka kāre stučīt, dabūt valsts dzīvokli bez ilggadīgas rindā stāvēšanas, un atļauju braukt uz "kapvalstīm". Toties tagad tiek plaši propagandēts ka praktiski visi stukači sen jau esot dziļā pensijā, nomiruši vai tuvu pie tā, tobiš sveiki gauja.

Atbildēt

juris

18.06.2022. 21:18

Nu gan atradis, kam uzdot šādus jautājumus...

Atbildēt

Pēdējais joske

18.06.2022. 21:14

Kāda daļa viņiem par tautu,kurai jāstrādā,lai jūs varētu apzagt, piemērs-Gandrīz 109 000 eiro: "Rīgas siltuma" valdes priekšsēdētāja alga pieaugusi teju par trešdaļu
Turpinām ticēt nevainības cēloņiem, un dailrunataju runām, jūs varēsiet ēst tārpus, bet viņi ikrus, stunda-X, smiekli nāk kāda latviešu tauta

Atbildēt

Хм

18.06.2022. 21:13

»

Civilizācijas padibenes

Runājot par pašsaglabāšanās instinktiem, tad pulka Azov kaujinieki parādīja izcilu piemēru kā jāaizstāv sava zeme pie orku iebrukuma. Tādiem puišiem arī būtu jānomaina izkurcējusī vara, kurai izklaides, zaglība un šasliki tik prātā


Классическая ошибка-уметь воевать и уметь управлять - совершенно разные вещи!
На войне все понятно: враг нападает, ты защищаешься. При управлении страной они тоже всех поделят на своих и врагов? Сгонят всех в одну партию?

Atbildēt

Хм

18.06.2022. 21:11

»

Jukums

Atgādini, cik stundās krievu okupanti gatavojās ieņemt Kijevu


Увы, но сейчас российская армия определенно сделает выводы. Как видно, уже сделала. Поэтому если и будем следующие, то все уже будет совершенно иначе.

Atbildēt

Jukums

18.06.2022. 21:11

»

Es

Jukums izdomā feiku, pats to atspēko vai pierāda, in jūtas kā militārists vai analītiķis. Automātu salikt proti? Uz cilvēku spētu izšaut? Tas nav komentāros klabēt


Atbildu. Automātu kādreiz pratu salikt tīri labi. Arī šaut mērķī lai padevās. Uz cilvēkiem nešautu, bet okupanti ir sen pierādījuši, ka nav cilvēki bet asinskārīgi lopiņi...

Atbildēt

Es

18.06.2022. 20:59

»

Jukums

Atgādini, cik stundās krievu okupanti gatavojās ieņemt Kijevu


Jukums izdomā feiku, pats to atspēko vai pierāda, in jūtas kā militārists vai analītiķis. Automātu salikt proti? Uz cilvēku spētu izšaut? Tas nav komentāros klabēt.
Levits aizmuks pirmais.

Atbildēt

Es

18.06.2022. 20:57

Kāpēc Alvis piesauc un gaida x stundu? Latvijas vara ir izaicinājusi Krieviju uz konfliktu?
Ja jā, kāpēc tas bija jādara? Ir kādi ieguvumi politekonomiskajā šahā?

Atbildēt

Ati!

18.06.2022. 20:54

»

Atis Priedītis

Slimi ir tie, kuri to čekistu būšanu neliedz. Fakti tomēr liecina pretējo un tā čekistu būšana kaut kad jau uzsprāgs ar atombumbas spēku. Pietiek tikai papētīt "čekas maisu" saturu pie tam labi zinot, ka tur ir atstātas tikai viena desmitā daļa no kartiņām. Pat fakts, ka visi savu sadarbību noliedz ...


Nevajag jau tik traki pārspīlēt.Kā jūs zināt par to "desmito daļu"?Ja jums ir baisuma sajūta,tad to vajag mēģināt ārstēt.Tā ir paranoja.Skaidrs,ka ar čeku sadrbojās cilvēki,kuri tika iebiedēti,piespiesti,šantažēti,bet lielākā tautas daļa nesadarbojās.Sadarbojās arī tie,kas gribēja tik uz ārzemēm,taisīt karjeru,bet ne jau tādos apmēros,kā jūs to iztēlojaties.Daudzi atteicās,daudzi piekrita,bet neko nedarīja un nenodeva nevienu.Un nemaz tik daudz slavenību tur neatrodas.Beidziet pārspīlēt!Lielākā daļa no tiem,kas tur atrodas,ir krievi,baltkrievi,ukraiņi un ebreji.Daudzas slavenības ir mākslinieki,zinātnieki,kuri tikai parakstījās,ka piekrīt un pēc ārzemju brauciena uzrakstīja neko neizsakošas "atskaites".

Atbildēt

Civilizācijas padibenes

18.06.2022. 20:44

»

Хм

Вообще только именно само наступление этого часа и показало бы ФАКТИЧЕСКУЮ картину, кто тут патриот, а кто первый рванул бы в сторону аэропорта или на машине в сторону границы...


Runājot par pašsaglabāšanās instinktiem, tad pulka Azov kaujinieki parādīja izcilu piemēru kā jāaizstāv sava zeme pie orku iebrukuma. Tādiem puišiem arī būtu jānomaina izkurcējusī vara, kurai izklaides, zaglība un šasliki tik prātā.

Atbildēt

Хм

18.06.2022. 20:44

»

Latvija - neizdevusies valsts

Идём ещё дальше. В народе поговаривают, что в договоре между Латвией и НАТО имеется пункт, который гласит, что у НАТО есть 72 часа, чтобы решить, вмешиваться в случае нападения или нет? Следовательно (если это соответствует действительности), не исключён вариант, как в истории бывало не раз, когда в...


За 72 часа не скажу. Скорее всего не поверю, что есть такой пункт. Рискованно, что его могут и как-то слить.
Да и если правда в тех формулировках 5 пункта, они и так дают повод достаточно широким трактовкам, кто как что понимает.
Плюс скорее всего, будут смотреть на причины нападения, насколько они мотивированы или нет.

Atbildēt

Ivars

18.06.2022. 20:39

Biju labākās domās par Hermani, bet pirms kāda laika sapratu , ka viņš tāds švauksts vien ir kurš dzīvo savā iluzorajā pasaulē , ne uz planētas Zeme.
Nu kāda x stunda un kāpēc Krievi? Kādam laikam ļoti viņi patīk un karš arī. To tik vien dara lai viņi šeit patiešam ierastos,izsauc uguni uz sevi.Viena valsts patreiz jau tiek iznīcināta, saucās ,,Piemala".
Laiks pienācis sākt draudzēties ar smadzenēm. Ja tā x stunda pienāks tad nepaspēsi acis pamirkšķināt , ka viss jau būs beidzies. Cik vajag laika lai izšautu dažas raķetes un nolīdzinātu Adažu bāzi līdz ar zemi? Un viss. Varbūt zemeszirgi ar saviem kvadracikliem un pārējiem lūžņiem? Nu ko jūs. Viss beidzies.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

18.06.2022. 20:27

Šī Vācijas 1944.gada hronika šausmīgi atgādija šodienas hroniku no Ukrainas puses. Atrodiet atšķirības:
https://www.youtube.com/watch?v 09Y72cUgjzo

Atbildēt

Lapas:    6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...