Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Lidojumus nomaina aploksnes. Nu, un?

Armands Puče, la.lv
19.03.2024.
Komentāri (72)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Jaunās Vienotības” aploksnes ir viena no skaistākajām pieturzīmēm, ja runājam par politisko procesu un atbildību. Esot pie varas piecpadsmit garus gadus un faktiski veidojot visu, kas Latvijas valsti šobrīd raksturo kā tautsaimniecības brālīti/trusīti – salīdzinājums, piemēram, ar tīģeri vai lauvu te nevietā –, jebkurš šāda lieluma nesmukums var satricināt partijas klavieres ar tālejošām sekām. Un tomēr pārvaicāsim – vai tiešām var?

Deva vai nedeva naudu aploksnē, maksāja vai nemaksāja nodokļus – tam nav nekādas nozīmes. Svarīgs ir apstāklis, ka par to runā “Jaunās Vienotības” ilggadējs partijas biedrs. Kāpēc viņš neko neteica agrāk? Vai viņam ir kādi pierādījumi? Iespējams, cilvēks vienkārši gaidīja, ka arī uz viņa galda tiks nolikta kotlete, un, kad tas tomēr nenotika – cēlās kājās…

Sašutums no partijas elites, ka tā tiek grauta partijas reputācija, ir godīgs, jo patiešām – šādas apsūdzības neizskatās pēc sniegpulkstenīšiem no sirds. Tajā pašā laikā – ja viens no partijas tik nesmuki stāsta un visi pārējie saka, ka tā nav taisnība, tad – kāds taču melo, vai ne? Ja melo vecbiedrs, tad viņš ir jāved uz tiesu vai jāliek pie kauna staba. Ja melo partija, tad “Jaunajai vienotībai” ir jāpazūd no sabiedriski politiskās dienas kārtības.

Vēstulē, ko pagājušā gada decembrī no trauksmes cēlāja saņēma Valsts ieņēmumu dienests, neesot bijusi “norādīta konkrēta pārkāpuma informācija”. Tad jāvaicā – ko tagad mēģinās izmeklēt KNAB, kas it kā svaigi pieslēdzies? To pašu nekonkrētību? Un, ja KNAB tagad šo izmeklēs un atklās – ko tas stāstīs par VID izmeklējumiem? Bet, ja KNAB pateiks to pašu, ko pateica VID – ko tas vēstīs par tiesību sargājošo institūtiem kopumā? Koordināciju taču neviens nav atcēlis. Tāpat kā nav atcelta nesakarīga valsts līdzekļu šķērdēšana.

Bet pēc prāta tagad tā sanāk – ka KNAB pieslēdzas, lai kaut ko nesakarīgi skenētu. Jūs, ko – neticat VID atzinumiem? Vai tomēr – tieši tā arī izskatās “Jaunās Vienotības” ieviestais valsts pārvaldes modelis. Visos līmeņos! Atbildības imitācija iet kopā ar uzdoto darbu pantomīmu. Ķermeņa kustības ir nosacītas – vairojot iztēli.

Nu, labi – pieņemsim, ka “Jaunā Vienotība” ir sašutusi par šo publisko, viņuprāt, apmelošanu. Bet – kāpēc viņi nav sašutuši par finanšu nozares kapitālo remontu, par ko atklāti smejas un nopūšas ASV vēstnieks Latvijā? Viņš arī kādu apmelo? Kāpēc partija nav sašutusi par to, ka cilvēks, kas šos kapitālos mēslus savārīja, tagad ir iekārtojies ļoti labā apmaksātā darbā valsts kapitālsabiedrībā? Kāpēc “Jaunās vienotības” ministri nav sašutuši par to, ka ar premjeres svētību tiek dibināta tematiskā komiteja par “Rail Baltica” projekta jautājumiem, lai gan šāda komiteja jau bija izveidota agrāk? Un kas no tās pirmās reizes sanāca – Kariņa vadībā?

Vai “Jaunajai vienotībai” nav kauna, ka 2024. gada janvārī valdība apstiprina Valsts civilās aizsardzības plāna atjaunoto redakciju, bet 2024. gada 6. martā Valsts kontrole uzraksta ziņojumu, ka – Civilās aizsardzības sistēma būs jāpārbūvē? Paliekot tupat pie Valsts kontroles – ja viņi veido ziņojumu par bēdīgi slavenajiem lidojumiem, bet Valsts kanceleja tagad šo ziņojumu apstrīd, tad kāpēc nav vadošās partijas sašutuma par birokrātijas bumbulēšanu?

Tad ir jāsit kāds Valsts kontrolē vai – kāds, kas strādā Valsts kancelejā. Jo nevar taču tā būt, ka Valsts kontrole strādā savā nodabā, atslābuši. Var? Tad kāpēc tas tiek pieļauts? Un, ja šo lidojumu pārskata audits aizņem tik garus mēnešus – no pirmajām salnām novembrī līdz pirmajiem atkušņiem martā, jums neliekas, ka kāds te vienkārši nodarbojas ar sabotāžu?

Ja tieslietu ministre no “Jaunās vienotības” par kaut ko ir sašutusi aplokšņu algu gadījumā, kāpēc viņa nav sašutusi par gadījumiem, kad valsts amatpersonas var mierīgi nenodeklarēt 300 000 eiro, ko iemet kādā darījumā starp privātajiem uzņēmējiem? Kāpēc nedzird sašutumu par VID bijušo darbinieku, kas dažus gadus pēc atvaļināšanās no dienesta deklarācijā uzrādītos piecus stabus pārvērtis lielā citronkokā – kas vairs nav jādeklarē… Kāpēc tieslietu ministre nav sašutusi, ka zvērinātie revidenti netiek galā ar uzdevumu, lai atklātu negodīgos uzņēmējus, kas sadarbojas ar Krievijas fašistiem? Šo kārtību speciāli ieviesa tādu, lai revidentus varētu izmantot, uzpirkt, piekukuļot, vai – tā gadījās… Kur sašutums?

Un, ja valsts no baznīcas mums ir šķirtas, tad kāpēc nav šķirts no katoļu baznīcas valsts budžets? No tā ik gadus nezin kāpēc debesīs braucējiem nodod simtiem tūkstošus eiro, lai notiktu vienas reliģiskas grupas rituālais pasākums. Vai tas nozīmē, ka man neatteiks no budžeta, ja es iekopšu savu svētvietu – uz pāris laukakmeņiem? Kur aspteidzošais JV sašutums par gaidāmo “Indexo” banku, kur viens no akcionāriem ir gadiem pildījis krievu oligarhu lūgumus – pat atradies ar viņiem kopā vienās kompānijās? Kur sašutums par “Latvijas gāzes” padomi, kas pilna ar Krievijas noziedzīgā režīma sulaiņiem, bet – kas joprojām var brīvi strādāt kapitālismā un šeit iegūto naudu izmantot nogalināšanas operācijās Ukrainā?

Kur “Jaunās vienotības” vadošā sastāva sašutums par viņu pašu iedibinātajām padomēm – vai tās slimnīcas, augstskolas vai valsts zaru būdas? Vai tad joprojām nepielec, ka visas šīs izdomātās institūcijas ir gluži vienkārši liekēži – bez tām var iztikt! Kur JV sašutums par darba spēka nodokļu nekonkurētspēju, ja salīdzinām ar Lietuvu un Igauniju? Kur sašutums par tiesu procesiem, kas velkas gadiem, kur sašutums par Finanšu ministrijas attiecīgo departamentu nespēju uzraudzīt pašvaldību finanses – jo ir tādi darbinieki, kam tas ir jādara pēc amata apraksta. Tas ir “Jaunās vienotības” ieviestais cinisms, ka “viņi dejoja vienu vasaru”, a – kas pēc tam, kas pēc tam… Nekas. Dejo citu vasaru. Un tā uz priekšu.

Ja nekas nenotiks ar aplokšņu skandālu – tādā ziņā, ka partijai neko nepiešūs –, sabiedrībai jau arī būs vienalga. Tāpat kā tai būs vienalga, ja atklāsies, ka tomēr noziegums ir noticis. Nu, un?

“Jaunās vienotības” gadījumā pat neder teiciens – nāks lielāki s...di, šitie aizmirsīsies… Jo s...du lielums viņu gadījumā ir tikai skaitlis, ko vienmēr segs nevis ar kādu atbildīgo, kas nav padarījis darbu, bet – ar valsts budžetu, kas partijai pieejams neierobežoti. Jau gadiem…

Novērtē šo rakstu:

195
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...