Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudzi no mums pazīst Andri Kulbergu kā Auto asociācijas prezidentu un cilvēku, kurš īpaši pēdējā laikā diezgan bieži sniedz intervijas televīzijā par dažādām ar autotransportu saistītām tēmām. Papildus saziņai ar medijiem Andris ļoti aktīvi darbojas sociālajos tīklos, īpaši Twitter, par ko šajā tekstā vēlos pateikt dažus vārdus.

Nonācis Andra Twitter profilā, uzreiz pārliecinies, ka viņš ir dedzīgs auto entuziasts, jo konta aprakstā vārdi un attēli kliedz, ka Andris un mašīnas ir viens vesels. Auto eksperts, auto fanātiķis, Latvijas Auto asociācijas prezidents – ar šādiem vārdiem Andris sevi raksturo savā Twitter kontā.

Tiesa, padziļināti izpētot saturu, ko Andris veido, negribīgi jānonāk pie secinājuma, ka viņš automašīnām nevelta tik daudz laika, kā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena, un tā vietā daudz vairāk laika velta patriotiskiem saukļiem, valdības kritikai un Krievijas troļļošanai.

Šeit ir neliela Andra pēdējo 5 mēnešu tvītu analīze, no kuras ar neapbruņotu aci var redzēt, ka, neskatoties uz svinīgajiem apgalvojumiem par auto ekspertu un auto fanātiķi, viņš patiesībā ir ģeopolitikas eksperts un covid fanātiķis.

Covid

27%

33

Transports un auto

23%

28

Pasīvā agresija pret Krieviju

16%

19

Politiskā demagoģija

16%

19

Par dzīvi un biznesu

10%

12

Spēcīga valdības kritika

8%

10

Interesanti, ka, kad viens no Andra sekotājiem vērsa viņa uzmanību uz to, ka Auto asociācijas prezidentam, iespējams, vairāk nekā 23% sava laika Twitter būtu jāvelta automašīnām, Andris atbildēja, ka šis konts ir nevis asociācijas, bet viņa personīgais konts, un tāpēc viņam ir tiesības tajā paust savu personīgo viedokli par jebko. Uz nākamo jautājumu, kāpēc tad pirmais, ko mēs redzam, ieejot viņa “personīgajā” kontā, ir viņa amats asociācijā un links uz asociācijas mājaslapu, Andris nolēma savam sekotājam neatbildēt.

Asociācijai tiešām ir savs konts Twitter, kurā pēdējais ieraksts veikts 2017. gadā. No kā var secināt, ka Andrim, lai savā “personīgajā” kontā nedaudz patroļļotu Krievijas vai Latvijas valdību, laiks ir vienmēr, bet, kopš viņš stājās prezidenta amatā, viņam nav bijis ne minūtes, lai attīstītu asociācijas kontu, kuras prezidents viņš ir.

Runājot par tabulā minēto Andra radošumu, daudziem var rasties jautājums, kāpēc tas vispār notiek? Kāpēc asociācijas biedra mehāniķim citreiz ir jāvelk skrūves 12 stundas dienā, kamēr asociācijas prezidents var darba laikā stundām ilgi bez sirdsapziņas pārmetumiem pļāpāt sociālajos tīklos?

Atbildot uz šo jautājumu, vēlos citēt mūsu Ministru prezidentu Kariņu: “Tāpēc, ka naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis.”

Neskatoties uz to, ka pandēmijas laikā uz bankrota sliekšņa atrodas desmitiem tūkstošu iedzīvotāju un tūkstošiem uzņēmumu, luksusa automašīnu pārdošanas apjomi aug, it kā pagalmā būtu Kalvīša treknie gadi. Vairāk par tai skaitā asociācijas biedru bezprecedentiem panākumiem:

https://www.delfi.lv/auto/zinas/sogad-latvija-pardots-divkart-vairak-luksusa-auto-neka-pern.d?id=53793139

Šeit mēs nonākam pie interesantas pretrunas. No vienas puses, redzam, kā Andris savos tvītos aktīvi iestājas par visgodīgākajiem principiem, kritizē varas iestādes un aicina tautiešus uz patriotismu. Un, no otras puses, redzam asociācijas biedrus, kas vagoniem pārdod luksusa automašīnas, par kurām līzinga maksājumus nereti veic ofšoru kompānijas un visā valstī zināmi krāpnieki, kamēr blakus visam šim stāv asociācijas prezidents Andris un aplaudē. Tāda savdabīga pieeja patriotismam, vai ne.

Diezgan dīvaini ir arī redzēt, kā Andris vairākas reizes dienā Twitter var aicināt valdību racionālāk tērēt naudu cīņai ar pandēmiju, taču viņam nekas nav pret to, ka pie Bentley salona ir rinda ar cilvēkiem, kuri nāvējošās pandēmijas vidū vēlas nomainīt savu divgadīgo Bentley pret pilnīgi jaunu.

Atgriežoties Andra Twitter un saprotot, ka viņš ir auto eksperts tikai “uz papīra” un pārsvarā ir sava veida hibrīds starp pašmāju politologu un rusofobu, man radās interese, kur Andris saviem tvītiem smeļas iedvesmu. Pavadījis burtiski piecas minūtes, papētot kādiem kontiem viņš seko, es uzreiz guvu atbildi uz vairākiem jautājumiem.

Pirmkārt, kā jūs paši saprotat, ar auto saistīto kontu, kuriem seko Andris, ir apmēram tikpat daudz, cik viņa tvītu par automašīnām.

Otrkārt, starp kontiem atradu Mihailu Hodorkovski, kurš nav tas lielākais auto eksperts pasaulē, bet kurš tika notiesāts par krāpšanos lielā apjomā, mantiskā kaitējuma nodarīšanu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, ļaunprātīgu tiesas lēmuma neievērošanu un atkārtotu dokumentu viltošanu. Kā arī atradu anonīmo latviešu troļļa kontu ar lietotājvārdu “dirsā līdējs”.

Tajā pašā laikā zināt, cik no 36 asociācijas pārstāvētajiem auto zīmoliem seko Andris? Nevienam. No 322 kontiem, kuriem Andris seko, tikai diviem ir saistība ar globāliem auto zīmoliem, bet arī šī saistība ir pilnīgi netieša – “BMW Latvija”, kas nav BMW GmbH koncerna oficiālais konts, un “FORD Europe” reklāmas brošūras konts, kas arī nav „Ford Motor Company” oficiālais konts.

 Izrādās, ka piebāzt galvu ar blēņām, ko globālie auto koncerni raksta Twitter, nav Auto asociācijas prezidenta cienīga nodarbošanās. Acīmredzot apzināties, ko par dzīvi domā  “dirsā līdējs”, Auto  asociācijas prezidentam ir daudz noderīgāk nekā informācija no „Toyota” vai „Land Rover”.

Tā kā šis ir auto teksts, nebūtu slikti parunāt arī par automašīnām. Precīzāk, par vienu konkrētu auto, kas pieder Andrim - 1973.gada „Dodge Challenger” ar 7,2 litru dzinēju, kas pilsētā patērē aptuveni 30 litrus benzīna uz 100 km. Vairāk par šo krāšņo zvēru šeit:

https://www.delfi.lv/auto/zinas/video-timrots-sajusma-par-kulberga-73-gada-dodge-challenger-muskulauto.d?id=51225591

Šis Andrim piederošais rijīgais auto ir interesants pirmām kārtām tāpēc, ka gandrīz visās intervijās, kurās Andris piedalās, viņam nākas dalīties ar informāciju par absolūti pretēju tēmu - par videi draudzīgiem transportlīdzekļiem.

Viņš bieži stāsta par elektrisko mašīnu priekšrocībām un cita starpā lielu uzmanību pievērš vides draudzīguma jautājumam. Runājot par emisijām, Andris atzīmē, ka tās ir jāsamazina pēc iespējas ātrāk, un sniedz daudz padomu, kā šo samazinājumu panākt valsts mērogā. Viņš vairākkārt akcentē videi postošās sekas, ko rada īpaši piesārņojošu transportlīdzekļu izmantošana, un mudina iedzīvotājus pārslēgties uz videi draudzīgākām automašīnām.

Bet, kad kamera pārtrauc ierakstīšanu, Andris nokāpj stāvvietā pie studijas, iekāpj savā septiņlitru dodžā un ar mierīgu sirdi dodas savās darīšanās, izmetot gaisā CO2 atkritumus tikpat daudz kā aptuveni 6 „Toyota Yaris” hibrīdi.

Šeit atkal izrādās tāpat kā ar Andra patriotiskajiem saukļiem un valdības kritiku - viņš ļoti labi zina, kā ir jārīkojas citiem, bet pats savam padomam nez kāpēc sekot nesteidzas.

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Andrim ir ložu necaurlaidīga argumentācija, kāpēc viņam ir Dieva dotas tiesības teikt vienu un darīt tieši pretējo. Bet es vēlreiz atkārtoju, ka cilvēks, kurš lobē videi draudzīgas automašīnas un pats pa pilsētas ielām braukā ar traktora ekvivalentu, ir tas pats, ja miesnieks ar vistas asinīm notraipītā priekšautā vegāniem televīzijā reklamē sojas burgerus.

No otras puses, šī situācija, daudziem droši vien nešķitīs dīvaina. Galu galā mēs visi jau sen esam pieraduši, ka slaveni sportisti-alkoholiķi televīzijā sniedz padomus par veselīgu dzīvesveidu un trīs reizes šķirtas nimfomānes dalās pieredzē par stipras ģimenes veidošanu. Tāpēc, iespējams, ir tikai loģiski, ka saudzēt vidi mums turpmāk mācīs septiņlitru muskuļmašīnas īpašnieks.

Novērtē šo rakstu:

189
86

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

21

Mana atbilde Andrim Kivičam

FotoLabrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna arī pirms un pēc intervijas.
Lasīt visu...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...