Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudzi no mums pazīst Andri Kulbergu kā Auto asociācijas prezidentu un cilvēku, kurš īpaši pēdējā laikā diezgan bieži sniedz intervijas televīzijā par dažādām ar autotransportu saistītām tēmām. Papildus saziņai ar medijiem Andris ļoti aktīvi darbojas sociālajos tīklos, īpaši Twitter, par ko šajā tekstā vēlos pateikt dažus vārdus.

Nonācis Andra Twitter profilā, uzreiz pārliecinies, ka viņš ir dedzīgs auto entuziasts, jo konta aprakstā vārdi un attēli kliedz, ka Andris un mašīnas ir viens vesels. Auto eksperts, auto fanātiķis, Latvijas Auto asociācijas prezidents – ar šādiem vārdiem Andris sevi raksturo savā Twitter kontā.

Tiesa, padziļināti izpētot saturu, ko Andris veido, negribīgi jānonāk pie secinājuma, ka viņš automašīnām nevelta tik daudz laika, kā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena, un tā vietā daudz vairāk laika velta patriotiskiem saukļiem, valdības kritikai un Krievijas troļļošanai.

Šeit ir neliela Andra pēdējo 5 mēnešu tvītu analīze, no kuras ar neapbruņotu aci var redzēt, ka, neskatoties uz svinīgajiem apgalvojumiem par auto ekspertu un auto fanātiķi, viņš patiesībā ir ģeopolitikas eksperts un covid fanātiķis.

Covid

27%

33

Transports un auto

23%

28

Pasīvā agresija pret Krieviju

16%

19

Politiskā demagoģija

16%

19

Par dzīvi un biznesu

10%

12

Spēcīga valdības kritika

8%

10

Interesanti, ka, kad viens no Andra sekotājiem vērsa viņa uzmanību uz to, ka Auto asociācijas prezidentam, iespējams, vairāk nekā 23% sava laika Twitter būtu jāvelta automašīnām, Andris atbildēja, ka šis konts ir nevis asociācijas, bet viņa personīgais konts, un tāpēc viņam ir tiesības tajā paust savu personīgo viedokli par jebko. Uz nākamo jautājumu, kāpēc tad pirmais, ko mēs redzam, ieejot viņa “personīgajā” kontā, ir viņa amats asociācijā un links uz asociācijas mājaslapu, Andris nolēma savam sekotājam neatbildēt.

Asociācijai tiešām ir savs konts Twitter, kurā pēdējais ieraksts veikts 2017. gadā. No kā var secināt, ka Andrim, lai savā “personīgajā” kontā nedaudz patroļļotu Krievijas vai Latvijas valdību, laiks ir vienmēr, bet, kopš viņš stājās prezidenta amatā, viņam nav bijis ne minūtes, lai attīstītu asociācijas kontu, kuras prezidents viņš ir.

Runājot par tabulā minēto Andra radošumu, daudziem var rasties jautājums, kāpēc tas vispār notiek? Kāpēc asociācijas biedra mehāniķim citreiz ir jāvelk skrūves 12 stundas dienā, kamēr asociācijas prezidents var darba laikā stundām ilgi bez sirdsapziņas pārmetumiem pļāpāt sociālajos tīklos?

Atbildot uz šo jautājumu, vēlos citēt mūsu Ministru prezidentu Kariņu: “Tāpēc, ka naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis.”

Neskatoties uz to, ka pandēmijas laikā uz bankrota sliekšņa atrodas desmitiem tūkstošu iedzīvotāju un tūkstošiem uzņēmumu, luksusa automašīnu pārdošanas apjomi aug, it kā pagalmā būtu Kalvīša treknie gadi. Vairāk par tai skaitā asociācijas biedru bezprecedentiem panākumiem:

https://www.delfi.lv/auto/zinas/sogad-latvija-pardots-divkart-vairak-luksusa-auto-neka-pern.d?id=53793139

Šeit mēs nonākam pie interesantas pretrunas. No vienas puses, redzam, kā Andris savos tvītos aktīvi iestājas par visgodīgākajiem principiem, kritizē varas iestādes un aicina tautiešus uz patriotismu. Un, no otras puses, redzam asociācijas biedrus, kas vagoniem pārdod luksusa automašīnas, par kurām līzinga maksājumus nereti veic ofšoru kompānijas un visā valstī zināmi krāpnieki, kamēr blakus visam šim stāv asociācijas prezidents Andris un aplaudē. Tāda savdabīga pieeja patriotismam, vai ne.

Diezgan dīvaini ir arī redzēt, kā Andris vairākas reizes dienā Twitter var aicināt valdību racionālāk tērēt naudu cīņai ar pandēmiju, taču viņam nekas nav pret to, ka pie Bentley salona ir rinda ar cilvēkiem, kuri nāvējošās pandēmijas vidū vēlas nomainīt savu divgadīgo Bentley pret pilnīgi jaunu.

Atgriežoties Andra Twitter un saprotot, ka viņš ir auto eksperts tikai “uz papīra” un pārsvarā ir sava veida hibrīds starp pašmāju politologu un rusofobu, man radās interese, kur Andris saviem tvītiem smeļas iedvesmu. Pavadījis burtiski piecas minūtes, papētot kādiem kontiem viņš seko, es uzreiz guvu atbildi uz vairākiem jautājumiem.

Pirmkārt, kā jūs paši saprotat, ar auto saistīto kontu, kuriem seko Andris, ir apmēram tikpat daudz, cik viņa tvītu par automašīnām.

Otrkārt, starp kontiem atradu Mihailu Hodorkovski, kurš nav tas lielākais auto eksperts pasaulē, bet kurš tika notiesāts par krāpšanos lielā apjomā, mantiskā kaitējuma nodarīšanu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, ļaunprātīgu tiesas lēmuma neievērošanu un atkārtotu dokumentu viltošanu. Kā arī atradu anonīmo latviešu troļļa kontu ar lietotājvārdu “dirsā līdējs”.

Tajā pašā laikā zināt, cik no 36 asociācijas pārstāvētajiem auto zīmoliem seko Andris? Nevienam. No 322 kontiem, kuriem Andris seko, tikai diviem ir saistība ar globāliem auto zīmoliem, bet arī šī saistība ir pilnīgi netieša – “BMW Latvija”, kas nav BMW GmbH koncerna oficiālais konts, un “FORD Europe” reklāmas brošūras konts, kas arī nav „Ford Motor Company” oficiālais konts.

 Izrādās, ka piebāzt galvu ar blēņām, ko globālie auto koncerni raksta Twitter, nav Auto asociācijas prezidenta cienīga nodarbošanās. Acīmredzot apzināties, ko par dzīvi domā  “dirsā līdējs”, Auto  asociācijas prezidentam ir daudz noderīgāk nekā informācija no „Toyota” vai „Land Rover”.

Tā kā šis ir auto teksts, nebūtu slikti parunāt arī par automašīnām. Precīzāk, par vienu konkrētu auto, kas pieder Andrim - 1973.gada „Dodge Challenger” ar 7,2 litru dzinēju, kas pilsētā patērē aptuveni 30 litrus benzīna uz 100 km. Vairāk par šo krāšņo zvēru šeit:

https://www.delfi.lv/auto/zinas/video-timrots-sajusma-par-kulberga-73-gada-dodge-challenger-muskulauto.d?id=51225591

Šis Andrim piederošais rijīgais auto ir interesants pirmām kārtām tāpēc, ka gandrīz visās intervijās, kurās Andris piedalās, viņam nākas dalīties ar informāciju par absolūti pretēju tēmu - par videi draudzīgiem transportlīdzekļiem.

Viņš bieži stāsta par elektrisko mašīnu priekšrocībām un cita starpā lielu uzmanību pievērš vides draudzīguma jautājumam. Runājot par emisijām, Andris atzīmē, ka tās ir jāsamazina pēc iespējas ātrāk, un sniedz daudz padomu, kā šo samazinājumu panākt valsts mērogā. Viņš vairākkārt akcentē videi postošās sekas, ko rada īpaši piesārņojošu transportlīdzekļu izmantošana, un mudina iedzīvotājus pārslēgties uz videi draudzīgākām automašīnām.

Bet, kad kamera pārtrauc ierakstīšanu, Andris nokāpj stāvvietā pie studijas, iekāpj savā septiņlitru dodžā un ar mierīgu sirdi dodas savās darīšanās, izmetot gaisā CO2 atkritumus tikpat daudz kā aptuveni 6 „Toyota Yaris” hibrīdi.

Šeit atkal izrādās tāpat kā ar Andra patriotiskajiem saukļiem un valdības kritiku - viņš ļoti labi zina, kā ir jārīkojas citiem, bet pats savam padomam nez kāpēc sekot nesteidzas.

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Andrim ir ložu necaurlaidīga argumentācija, kāpēc viņam ir Dieva dotas tiesības teikt vienu un darīt tieši pretējo. Bet es vēlreiz atkārtoju, ka cilvēks, kurš lobē videi draudzīgas automašīnas un pats pa pilsētas ielām braukā ar traktora ekvivalentu, ir tas pats, ja miesnieks ar vistas asinīm notraipītā priekšautā vegāniem televīzijā reklamē sojas burgerus.

No otras puses, šī situācija, daudziem droši vien nešķitīs dīvaina. Galu galā mēs visi jau sen esam pieraduši, ka slaveni sportisti-alkoholiķi televīzijā sniedz padomus par veselīgu dzīvesveidu un trīs reizes šķirtas nimfomānes dalās pieredzē par stipras ģimenes veidošanu. Tāpēc, iespējams, ir tikai loģiski, ka saudzēt vidi mums turpmāk mācīs septiņlitru muskuļmašīnas īpašnieks.

Novērtē šo rakstu:

189
86

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...