Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas Metalurgs pieprasa kārtējo valsts atbalstu, bet Liepājas Osta LM ziņo par saviem sasniegumiem pēc 2012. gada darba rezultātiem. Tomēr Liepājas Metalurgs noklusē par to, ka viņiem nav tiesību cerēt uz valsts palīdzību, bet Liepājas Osta LM līdz galam nestāsta par saviem „sasniegumiem” par pagājušo gadu.

2012. gada oktobrī saistībā ar kompāniju Liepājas Osta LM Muitas kriminālpārvalde ierosināja kriminālprocesu par nelikumīgu preču (metāllūžņu) izvešanu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas muitas teritorijas - citiem vārdiem sakot: par kontrabandu...

Izmeklētāji jau vairākkārt apmeklējuši Liepājas Osta LM biroju, aptaujājuši kompānijas darbiniekus, konfiscējuši dokumentus.

Liepājas Metalurgs ir privāts uzņēmums, kas, regulāri šantažējot valsti ar sociālā sprādziena iespēju Liepājā ražošanas apstāšanas gadījumā un 2300 cilvēku atlaišanu, saņēmis valsts garantijas sava ražošanas kompleksa rekonstrukcijai.

Neskatoties uz jau saņemto atbalstu no valsts, kā arī pieprasītām elektroenerģijas subsīdijām, Liepājas Metalurgs neuzskata par apkaunojošu piedalīties noziedzīgajos nodarījumos, tostarp pret Latvijas valsti. Jo, saņemot preci nelegāli, kā arī slēdzot sazvērestību ar savu meitasuzņēmumu - Liepājas Osta LM, uzņēmums ne tikai izdarījis noziegumu, bet arī nav samaksājis nodokļus valstij.

Kāpēc maksāt nodokļus valstij, kas sniedz vispusīgu atbalstu rūpnīcai, kad privātā biznesa peļņa ir svarīgāka nekā ienākumi Valsts kasē? Un, ja uzņēmumam draudēs sods par noziegumu izdarīšanu, vienmēr var atgriezties pie mīļākā argumenta: ja uzņēmums pārtrauks savu darbību, Liepājā notiks sociālais sprādziens, un cilvēki paliks bez darba.

Bet, saņemot valsts galvojumu par miljonu aizdevumu ražošanas modernizācijai, Liepājas Metalurgs saņēma arī papildu spiediena līdzekli uz valsti. Kompānijas vadība nenogurst atkārtot, ka Liepājas Metalurgs ir pilsētveidojošs uzņēmums un nozīmīgākais uzņēmums Latvijā un ražošanas apturēšana var novest pie katastrofālām sekām Liepājā. Bet uzņēmuma bankrotēšana varētu sāpīgi ietekmēt valsts budžetu, kurai būs jāmaksā garantētais bankas aizdevums Liepājas Metalurga vietā.

Tātad nav brīnums, kāpēc uzņēmuma Liepājas Metalurgs vadība jūtas nesodīta un kopā ar savu meitasuzņēmumu Liepājas Osta LM uzskata par iespējamu turpināt faktiski noziedzīgo darbību pret valsti. Unikālam uzņēmumam ir arī ekskluzīvas tiesības, tostarp no Krimināllikuma viedokļa. Vismaz tā uzskata Liepājas Metalurgs vadība, kas ļauj tās meitasuzņēmumam turpināt veikt noziedzīgas darbības pret valsti, kā arī pati necīkstas spēlēt aktīvu lomu šajos noziegumos.

Sabiedrības Liepājas Metalurgs vadība, sakot, ka mēģinot glābt vienīgo metalurģijas uzņēmumu Baltijā, patiesībā nedomā ne par cilvēkiem, kas strādā uzņēmumā, ne par pilsētu, ne par pašu uzņēmumu. Galu galā kā gan citādi lai izskaidrotu to faktu, ka Liepājas Metalurgs ļauj meitasuzņēmumam izdarīt noziegumus, par kuriem sods paredz īpašuma konfiskāciju? Vēl vairāk to, ka Liepājas Metalurgs pats iesaistīts šo noziegumu izdarīšanā?

Tas liecina tikai par to, ka uzņēmuma vadībai nekas nerūp, izņemot tikai personīgo labumu jebkādā veidā. Vadītāji, kuri domā par savu biznesu un cilvēkiem, kas strādā šajā biznesā, nekad neveiktu darbības, kas var apdraudēt šī uzņēmuma nākotni. Kas notiks ar Liepājas Metalurgu, ja tā meitas kompānija Liepājas Osta LM tiks atzīta par vainīgu nozieguma izdarīšanā un uzņēmuma īpašums tiks konfiscēts?

Tas ir neapstrīdami, ka Liepājas Metalurgs ir lielākais un svarīgākais uzņēmums Latvijas ekonomikā. Par apstiprinājumu tam var kalpot šī uzņēmuma ietekme uz izejvielu tirgiem Baltijā. Tas nav noslēpums, ka ražošanas modernizācija uzņēmumā noveda pie produkcijas izlaides apjoma palielināšanas un metāllūžņu patēriņa pieauguma. Pirkuma cenas metāllūžņiem Liepājas Metalurgā ir augstākās Eiropā. Turklāt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs V. Terentjevs savās pēdējās intervijās un runās Latvijas valdībai par sava metalurģijas uzņēmuma atbalstu vairākkārt izteicies par smago krīzi pasaules armatūras tirgū.

Liepājas Metalurgs runā par to, ka Eiropas valdības atbalsta savu metalurģijas nozari, tāpēc Latvijas rūpnīca arī cer uz atbalstu no valsts puses. Tomēr Eiropas metalurģijas uzņēmumi realizē stabilu ekonomikas politiku: tie samazina savas produkcijas pašizmaksas, samazinot izejmateriālu cenas. Un, vēl jo vairāk, Eiropas metalurģijas ražotnes neizdarīs noziegumus pret savu valsti.

Liepājas Metalurgs neuzskata par nepieciešamu samazināt izejvielu iepirkuma cenas, jo pretējā gadījumā rūpnīcai būs nopietnas problēmas ar šo pašu izejvielu. Šī stāvokļa iemesls ir ļoti nepārdomātā, neprofesionālā un nezinošā pašreizējās vadības uzņēmuma pārvalde, milzīgie uzņēmuma parādi ne tikai bankām, bet arī izejvielu piegādātājiem. Rūpnīca nemēģina uzlabot savu ekonomisko stāvokli ar saviem spēkiem, rūpnīcas vadība cer saņemt atbalstu no valsts, jo argumentu skaits un svars pieaudzis: ja rūpnīca bankrotē, valstij būs jāatmaksā miljonu parāds.

Tas jau atklāti minēts medijos: tas legalizē valsts atbalstu daudzām rūpnīcām, ar kurām konkurē vienīgais metalurģijas uzņēmums Baltijas valstīs – a/s Liepājas Metalurgs. Ja liepājnieki būs spiesti maksāt ne tikai par pašu patērēto elektrību, bet arī augošo nodevu par «zaļo» enerģiju valstī, konkurences cīņa tiks zaudēta, riskējot ar 2300 darbavietām un valsts galvoto kredītu, raksta Dienas Bizness.

Pašreizējo Liepājas Metalurgs vadību neinteresē nekas, bet tikai tās pašas kabata, jo daudzmiljonu kredīti iegūti, bet, vai tie būs jāatmaksā, - tas rūpnīcas īpašniekus neinteresē. Uzņēmuma vadību arī neinteresē, ka pašreizējā rūpnīcas ekonomiskā politika ved uz bankrotu, par ko uzņēmuma vadītāji jau ir sākuši piesardzīgi runāt un dod mājienus, it kā iepriekš gatavojot valdību un iedzīvotājus neizbēgamam bankrotēšanas faktam.

Pēc tam tā pati valdība teiks, ka viņi darīja visu, ko varēja, un brīdināja par šo iespēju jau iepriekš, kliedza par savām rūpēm laikrakstos, glāba rūpnīcu, teica, ka viņiem neļauj strādāt daži uzņēmumi, ka daži cilvēki grib noslīcināt viņus, veic "graujošas" darbības, ka valstij jānodrošina pilnīgs atbalsts viņu privātam uzņēmumam, ka viņi piespiež maksāt nodokļus.

Kopumā - pašreizējā Liepājas Metalurga vadība vēlas saņemt tikai personiskus labumus savā kabatā, bet neuzdrošinās uzņemties atbildību par lielākā Baltijas metalurģijas uzņēmuma likteni, par savām neapdomīgajām un noziedzīgajām rīcībām. Ir vērts atzīmēt, ka pati rūpnīca nekur neliksies, pat ja atnāks jauna vadība, bet, iespējams, strādās labāk nekā šodien.

Red.piez. Mums nav nekādu šaubu, ka raksta autors ir pilnīgi cita persona nekā uzrādītā, kas, visticamākais, ir tikai pseidonīms. Taču viedoklim galvenais ir nevis izteicēja personība, bet pats viedoklis, - tāpēc arī šo rakstu darbu publicējam.

Novērtē šo rakstu:

65
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Neoliberālisma dizaina izčākstēšana

FotoLatviešu politiski organizatoriskās kaislības saglabā vēsturiski sākotnējo dinamismu. Latviešiem nav apnicis veidot jaunas politiskās organizācijas. Dinamisms nav tik liels kā „pirmajā” LR. Bet arī tagad, „otrajā” LR, nav pamata sūdzēties par politisko organizāciju veidošanas mānijas apsīkumu. 2014.gada 5.maijā tika dibināta partija „No sirds Latvijai”, 2014.gada 17.maijā tika dibināta „Jaunā konservatīvā partija”, 2016.gada 3.maijā tika dibināta partija „KPV LV (Kam pieder valsts)”, bet 2017.gada 26.augustā tika pietaisīta partija „Kustība „Par!”.
Lasīt visu...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...