Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas Metalurgs pieprasa kārtējo valsts atbalstu, bet Liepājas Osta LM ziņo par saviem sasniegumiem pēc 2012. gada darba rezultātiem. Tomēr Liepājas Metalurgs noklusē par to, ka viņiem nav tiesību cerēt uz valsts palīdzību, bet Liepājas Osta LM līdz galam nestāsta par saviem „sasniegumiem” par pagājušo gadu.

2012. gada oktobrī saistībā ar kompāniju Liepājas Osta LM Muitas kriminālpārvalde ierosināja kriminālprocesu par nelikumīgu preču (metāllūžņu) izvešanu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas muitas teritorijas - citiem vārdiem sakot: par kontrabandu...

Izmeklētāji jau vairākkārt apmeklējuši Liepājas Osta LM biroju, aptaujājuši kompānijas darbiniekus, konfiscējuši dokumentus.

Liepājas Metalurgs ir privāts uzņēmums, kas, regulāri šantažējot valsti ar sociālā sprādziena iespēju Liepājā ražošanas apstāšanas gadījumā un 2300 cilvēku atlaišanu, saņēmis valsts garantijas sava ražošanas kompleksa rekonstrukcijai.

Neskatoties uz jau saņemto atbalstu no valsts, kā arī pieprasītām elektroenerģijas subsīdijām, Liepājas Metalurgs neuzskata par apkaunojošu piedalīties noziedzīgajos nodarījumos, tostarp pret Latvijas valsti. Jo, saņemot preci nelegāli, kā arī slēdzot sazvērestību ar savu meitasuzņēmumu - Liepājas Osta LM, uzņēmums ne tikai izdarījis noziegumu, bet arī nav samaksājis nodokļus valstij.

Kāpēc maksāt nodokļus valstij, kas sniedz vispusīgu atbalstu rūpnīcai, kad privātā biznesa peļņa ir svarīgāka nekā ienākumi Valsts kasē? Un, ja uzņēmumam draudēs sods par noziegumu izdarīšanu, vienmēr var atgriezties pie mīļākā argumenta: ja uzņēmums pārtrauks savu darbību, Liepājā notiks sociālais sprādziens, un cilvēki paliks bez darba.

Bet, saņemot valsts galvojumu par miljonu aizdevumu ražošanas modernizācijai, Liepājas Metalurgs saņēma arī papildu spiediena līdzekli uz valsti. Kompānijas vadība nenogurst atkārtot, ka Liepājas Metalurgs ir pilsētveidojošs uzņēmums un nozīmīgākais uzņēmums Latvijā un ražošanas apturēšana var novest pie katastrofālām sekām Liepājā. Bet uzņēmuma bankrotēšana varētu sāpīgi ietekmēt valsts budžetu, kurai būs jāmaksā garantētais bankas aizdevums Liepājas Metalurga vietā.

Tātad nav brīnums, kāpēc uzņēmuma Liepājas Metalurgs vadība jūtas nesodīta un kopā ar savu meitasuzņēmumu Liepājas Osta LM uzskata par iespējamu turpināt faktiski noziedzīgo darbību pret valsti. Unikālam uzņēmumam ir arī ekskluzīvas tiesības, tostarp no Krimināllikuma viedokļa. Vismaz tā uzskata Liepājas Metalurgs vadība, kas ļauj tās meitasuzņēmumam turpināt veikt noziedzīgas darbības pret valsti, kā arī pati necīkstas spēlēt aktīvu lomu šajos noziegumos.

Sabiedrības Liepājas Metalurgs vadība, sakot, ka mēģinot glābt vienīgo metalurģijas uzņēmumu Baltijā, patiesībā nedomā ne par cilvēkiem, kas strādā uzņēmumā, ne par pilsētu, ne par pašu uzņēmumu. Galu galā kā gan citādi lai izskaidrotu to faktu, ka Liepājas Metalurgs ļauj meitasuzņēmumam izdarīt noziegumus, par kuriem sods paredz īpašuma konfiskāciju? Vēl vairāk to, ka Liepājas Metalurgs pats iesaistīts šo noziegumu izdarīšanā?

Tas liecina tikai par to, ka uzņēmuma vadībai nekas nerūp, izņemot tikai personīgo labumu jebkādā veidā. Vadītāji, kuri domā par savu biznesu un cilvēkiem, kas strādā šajā biznesā, nekad neveiktu darbības, kas var apdraudēt šī uzņēmuma nākotni. Kas notiks ar Liepājas Metalurgu, ja tā meitas kompānija Liepājas Osta LM tiks atzīta par vainīgu nozieguma izdarīšanā un uzņēmuma īpašums tiks konfiscēts?

Tas ir neapstrīdami, ka Liepājas Metalurgs ir lielākais un svarīgākais uzņēmums Latvijas ekonomikā. Par apstiprinājumu tam var kalpot šī uzņēmuma ietekme uz izejvielu tirgiem Baltijā. Tas nav noslēpums, ka ražošanas modernizācija uzņēmumā noveda pie produkcijas izlaides apjoma palielināšanas un metāllūžņu patēriņa pieauguma. Pirkuma cenas metāllūžņiem Liepājas Metalurgā ir augstākās Eiropā. Turklāt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs V. Terentjevs savās pēdējās intervijās un runās Latvijas valdībai par sava metalurģijas uzņēmuma atbalstu vairākkārt izteicies par smago krīzi pasaules armatūras tirgū.

Liepājas Metalurgs runā par to, ka Eiropas valdības atbalsta savu metalurģijas nozari, tāpēc Latvijas rūpnīca arī cer uz atbalstu no valsts puses. Tomēr Eiropas metalurģijas uzņēmumi realizē stabilu ekonomikas politiku: tie samazina savas produkcijas pašizmaksas, samazinot izejmateriālu cenas. Un, vēl jo vairāk, Eiropas metalurģijas ražotnes neizdarīs noziegumus pret savu valsti.

Liepājas Metalurgs neuzskata par nepieciešamu samazināt izejvielu iepirkuma cenas, jo pretējā gadījumā rūpnīcai būs nopietnas problēmas ar šo pašu izejvielu. Šī stāvokļa iemesls ir ļoti nepārdomātā, neprofesionālā un nezinošā pašreizējās vadības uzņēmuma pārvalde, milzīgie uzņēmuma parādi ne tikai bankām, bet arī izejvielu piegādātājiem. Rūpnīca nemēģina uzlabot savu ekonomisko stāvokli ar saviem spēkiem, rūpnīcas vadība cer saņemt atbalstu no valsts, jo argumentu skaits un svars pieaudzis: ja rūpnīca bankrotē, valstij būs jāatmaksā miljonu parāds.

Tas jau atklāti minēts medijos: tas legalizē valsts atbalstu daudzām rūpnīcām, ar kurām konkurē vienīgais metalurģijas uzņēmums Baltijas valstīs – a/s Liepājas Metalurgs. Ja liepājnieki būs spiesti maksāt ne tikai par pašu patērēto elektrību, bet arī augošo nodevu par «zaļo» enerģiju valstī, konkurences cīņa tiks zaudēta, riskējot ar 2300 darbavietām un valsts galvoto kredītu, raksta Dienas Bizness.

Pašreizējo Liepājas Metalurgs vadību neinteresē nekas, bet tikai tās pašas kabata, jo daudzmiljonu kredīti iegūti, bet, vai tie būs jāatmaksā, - tas rūpnīcas īpašniekus neinteresē. Uzņēmuma vadību arī neinteresē, ka pašreizējā rūpnīcas ekonomiskā politika ved uz bankrotu, par ko uzņēmuma vadītāji jau ir sākuši piesardzīgi runāt un dod mājienus, it kā iepriekš gatavojot valdību un iedzīvotājus neizbēgamam bankrotēšanas faktam.

Pēc tam tā pati valdība teiks, ka viņi darīja visu, ko varēja, un brīdināja par šo iespēju jau iepriekš, kliedza par savām rūpēm laikrakstos, glāba rūpnīcu, teica, ka viņiem neļauj strādāt daži uzņēmumi, ka daži cilvēki grib noslīcināt viņus, veic "graujošas" darbības, ka valstij jānodrošina pilnīgs atbalsts viņu privātam uzņēmumam, ka viņi piespiež maksāt nodokļus.

Kopumā - pašreizējā Liepājas Metalurga vadība vēlas saņemt tikai personiskus labumus savā kabatā, bet neuzdrošinās uzņemties atbildību par lielākā Baltijas metalurģijas uzņēmuma likteni, par savām neapdomīgajām un noziedzīgajām rīcībām. Ir vērts atzīmēt, ka pati rūpnīca nekur neliksies, pat ja atnāks jauna vadība, bet, iespējams, strādās labāk nekā šodien.

Red.piez. Mums nav nekādu šaubu, ka raksta autors ir pilnīgi cita persona nekā uzrādītā, kas, visticamākais, ir tikai pseidonīms. Taču viedoklim galvenais ir nevis izteicēja personība, bet pats viedoklis, - tāpēc arī šo rakstu darbu publicējam.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

6

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

FotoIzglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību visās tās līmeņos Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos degradē Latvijas izglītības un zinātnes sistēmu kopumā.
Lasīt visu...

21

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

FotoVarbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka meitene ar kafijas krūzi skatās pa logu. Kaut kur netālu paceļas atomsēne. No tumša virpuļa debesīs iznirst citplanētiešu kuģis. Viņa par to drusku sarauc pieri, bet uzsmaida tiranozauram, kurš mīdās aiz koka, un draudzīgi pamāj zombiju pūlim, kas tuvojas pa ielu. Klipa nosaukums – “Parasta diena 2020. gadā”.
Lasīt visu...

6

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

FotoKatra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām. Latvijas Republikas Satversmes 111. pants uzliek par pienākumu valstij aizsargāt cilvēku veselību, tās 93. pants – tiesības uz dzīvību. Satversmes ievads nosaka rūpes ne tikai par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem.
Lasīt visu...

12

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

FotoSakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā - iesaku turpināt "rakt" netradicionālā veidā! Konkrēti - piereģistrēties iLOTO lietotāju profilā un sākt "laimēt" (reāli - zaudēt!) momentloterijās, profila skrīnšotu, kā pierādījumu pievienojot publikācijai. Ir informācija, ka šajā "zaudētavā" pārsvarā tiek tiražētas TUKŠAS/BEZLAIMESTU biļetes.
Lasīt visu...

12

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

FotoTiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to, ka Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisija nolēmusi, ka Covid-19 epidēmijas krīzes gadījumā ir ētiski cilvēkus pēc 75 gadu vecuma ar hroniskām slimībām un citus smagi slimos pacientus neārstēt visiem pieejamajiem līdzekļiem, lai vairāk jaunu un vieglāk slimu cilvēku iegūtu piekļuvi, iespējams, dzīvību glābjošai terapijai.
Lasīt visu...

12

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

FotoUzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...