Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc izpilddirektora preses konferences un Delnas ziņojuma par dalību Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta (SD) izmeklēšanas komisijā, mums arī būs, ko teikt par redzēto. Delna jau sākotnēji pozicionēja, ka vairāk komentēs procesu, savukārt, Rīgas Apkaimju alianse vairāk lietas būtību.

Mēs redzam, ka mūsu dalība izmeklēšanas komisijā ir būt par neatkarīgiem, godprātīgiem novērotājiem, kas ar pēc iespējas nepastarpinātu skatu sniegs atbildes uz diviem galvenajiem jautājumiem: 1.VAI SD IR NOTIKUSI NELIKUMĪGA IZŠĶĒRDĒŠANA? 2.VAI BIJA PAMATS MAINĪT LIETAS IZMEKLĒTĀJUS?

Te galvenās atziņas no intensīvā četru dienu darba komisijā: 1), tā bija darba disciplinārlieta, kas uzreiz iedod daudz šaurāku fokusu - faktiski šādās lietās ir 3 opcijas - a) nekas; b) disciplinārsods - piezīme vai rājiens; c) atlaišana no darba.

Disciplināratbildība nekā neizslēdz vai nekavē divas citas atbildības - kriminālatbildību, tā ir tiesībsargājošo iestāžu kompetence, un civiltiesisko atbildību, tā ir Rīgas domes kā darba devēja atsevišķa izšķiršanās, vai ir pamats celt prasību tiesā par zaudējumu piedziņu.

Disciplinārlietām ir ierobežots termiņš - 1 mēnesis bez pagarinājuma iespējām, tāpēc izmeklētāju maiņa (padomnieka M.Knoka vietā tika iecelta 4 cilvēku komisija plus 3 sabiedrības pārstāvji kā novērotāji) noteikti nenāca par labu kvalitatīvākai lietas izmeklēšanai.

Tāpēc jautājums - VAI BIJA PAMATS MAINĪT LIETAS IZMEKLĒTĒJUS - ir būtisks jautājums. Īsā atbilde ir - jā, bija pamats, to veido nevis viens ļoti izteiksmīgs apstāklis, bet apstākļu kopums, kas mums radīja šādu pārliecību. Tagad par līdzekļu izšķērdēšanu.

Disciplinārlietā SD vadībai ir izvirzīti 3 galvenie pārmetumi: a) savlaicīga 2022.g. vispārējās vienošanās (VV) nepiemērošana, kas ir lētāka nekā 2019.gada uzturēšanas līgumi (UL); b) nepietiekama iesēdumu labošanas kontrole; c) 6 gadījumos UL pārmaksāts pēc dārgākas takses.

Pirms iztirzāt pārmetumus (pārkāpumus) pa punktiem - atruna. Šajā īsajā laikā nebija iespējams pārliecināties par to, vai SD visi procesi notiek pietiekami caurspīdīgi un vai nav būtisku korupcijas risku. Tāpēc uzsvars uz to, vai pierādīts inkriminētais. Pārējais vēl jāpētī.

VV nepiemērošanā jāizšķir 2 periodi līdz 2022.g. 30.09. un pēc tam. Līdz tam (pēdējā līguma noslēgšanas diena) par iepirkuma procesu bija atbildīga iepirkuma komisija, kuras sastāvā nebija ne J.Vaivods, ne A.Urtāns.

M.Knoka sagatavotajā izpilddirektora (ID) lēmumā zaudējumi par VV nepiemērošanu aprēķināti no 2021 (!).g. septembra (rezultātu paziņošana), bet pēc tam pārsūdzību un līgumu slēgšanas procesa dēļ VV līgumi tika parakstīti gadu vēlāk. Šāda zaudējumu aprēķināšana rada aizdomas.

Jebkurā gadījumā par iepirkuma procesu līdz tā noslēgšanai atbildīga ir iepirkumu komisija, nevis iestādes vadītāji, kuru nav tās sastāvā, un tāpēc šī perioda iekļaušana aprēķinos ir vērtējama kā absolūti nepamatota.

Bet VV nav piemērota arī periodā pēc 30.09., un tas IR AIZDOMĪGI, un RAA uzskata, ka šis ir jautājums, kuru vajag turpināt pētīt, bet disciplinārlietas materiālos nav neviena pierādījuma, ka SD vadība ir speciāli kavējusi VV piemērošanu.

Papildus tam disciplinārlietas materiālos ir ID 14.04.2023. rīkojums Nr. RD-23-168-ir, kurš specifiski uzdod SD veikt virkni darbu, pamatojoties uz 2019.g. UL (dārgāki nekā VV). Pēc tam pats ID citā rīkojumā norāda, ka SD vadības VV nepiemērošana šajā laikā ir pārkāpums,

11) Labākai izpratnei - 2019.g UL ir paredzēti visas veida darbi no mazu bedru labošanas līdz lielu ielas posmu atjaunošanai. Dažādi izcenojumi. VV paredzēta (no SD paskaidrojuma) lieliem seguma atjaunošanas darbiem (piemēram, iela vismaz kvartāla garumā) ar būvprojektu.

Kopsavelkot par pirmo pārmetumu - disciplinārlietā (DL) nav pierādīts, ka SD vadība ir vainojama pie tā, ka netiek piemērota VV. Vienā daļā DL pierādījumi ir pilnīgi nepamatoti, citā - ir aizdomas, bet tad jāveic papildu izmeklēšana, ko RAA arī aicina darīt.

Par iesēdumu labošanas kontroli. Kas šeit pievērš uzmanību, ka šeit ID rīkojums par atbildīgo norāda arī J.Vaivodu, kuram nav jāparaksta akti par paveiktajiem darbiem. Iestādes vadītāja darbs ir apstiprināt kārtību, kādā tas jādara, bet par to nav nekādas kritikas.

Otrkārt, ID rīkojumā ir uzsvērts, ka SD nav nekādu pierādījumu par iesēdumu labošanu un tai pat nav zināms, vai tādi pastāv. Šis ir vēl viens apgalvojums, kas mazina uzticību iepriekšējam izmeklētājam M.Knokam, jo SD iesniedza pat vairāk, nekā to prasīja UL.

SD iesniedza PN aktus un izpilduzmērījumus. Saskaņā ar līgumu SD būtu pieticis tikai ar PN aktu. UT līgumi paredzēja, ka darbu veicējs pie sevis 2 mēnešus glabā videofiksāciju un GPS datus. SD atbildē ID norāda, ka ir pieprasītas videofiksācijas, bet vēl nav saņemtas.

SD papildus iesniedza ID arī izpilduzmērījumus. Tos neprasīja savstarpējais līgums, bet tādi tika veikti, lai papildus pārliecinātos par darbu apjomu. Arī šis dokuments ir uzskatāms par pierādījumu.

SD kārtība paredz, ka tā būvinženieri 2x apseko iesēdumu labošanas vietu - pirms un pēc labošanas. Ja defektu nav, tad tiek parakstīts PN akts. Šajā kontekstā ticams ir SD paskaidrojums, ka videofiksācija un GPS dati ir vajadzīgi tikai strīdīgu jautājumu risināšanai.

ID rīkojumā visi PN akti tiek traktēti kā nepamatoti parakstīti un līdz ar to kā tādi, kas ir radījuši zaudējumus. Kaut faktiski nav konstatēta neviena vieta, kurā darbi nebūtu veikti vai būtu veikti sliktā kvalitātē. Līdz ar to zaudējumu aprēķins ir neadekvāti liels.

No RAA puses varam piebilst, ka nav iespējams pārliecināties, kā asfalta tonnas pārtop par kvadrātmetriem bedrēs. SD esot formula, kas aprēķina ar lielāku nekā 10% precizitāti. Mūsprāt, šeit SD vajag būt supercaurspīdīgiem, parādot, ka viņiem ir samērīgs un labs process šim.

Bet, tā kā DL materiālos nav pat centienu pierādīt, ka asfalta tonnu pārnesē uz kvadrātmetriem ir kļūdas un tātad zaudējumi, tad no DL pamatotības viedokļa šis ir 100% nepierādīts apsvērums.

Tādējādi arī iesēdumu labošanas kontroles trūkuma pārkāpums disciplinārlietā paliek pilnībā nepierādīts.

Pēdējais inkriminētāis pārkāpums ir dārgāku (piemēram, 520m2 iesēdumam piemērots tarifs 100 - 500m2 iesēdumu labošanai) izcenojumu piemērošana atsevišķiem ielu iesēdumu labošanas darbiem.

DL ir minēti 6 gadījumi, no kuriem 4 automātiski atkrita, jo notikuši vairāk nekā pirms gada un DL ietvaros tur vairs neko nevar darīt.

Kas uzreiz dara uzmanīgu, ir tas, ka no visiem daudzajiem simtiem ielu iesēdumu darbiem, kas notikuši šajā periodā, visi 6 izvēlētie ir uz tiltiem un pārvadiem. Protams, ka te ļoti būtu noderējis būveksperta atzinums - vai tiešām tie tilti ir tik atšķirīgi?

Kā norādīja Audita un revīzijas pārvaldes speciāliste, kvalitatīvā disciplinārlietā mēneša termiņa ierobežojuma dēļ pierādījumus (buvniecības ekspertīze utml.) savāc jau pirms tam dienesta pārbaudes vai audita ietvaros. Šajā DL tas nebija darīts nevienā pozīcijā.

SD paskaidrojumā raksta, ka līgumā norādītie iesēdumu labošanas kvadrātmetru izcenojumi piemērojami pēc principa - ja tos var izlabot vienā piegājienā, tāpēc uz tiltiem ir atšķirīgs izcenojums, jo tur to nevar izdarīt vienā piegājienā, tāpēc arī izmaksas augstākas.

SD paskaidro, ka tiltos iesēdumu labošanai biežāk vajag veikt darbus 2 piegājienos: 1) satiksmes organizācijas dēļ - lai nav jāslēdz viss tilts; 2) tilta deformācijas šuvju (salaiduma vietu) dēļ. Izklausās pietiekami ticami, it īpaši, ja DL nesniedz pretargumentus.

Tādējādi kopsavelkot - neviens no 3 ID rīkojumā minētajiem pārkāpumiem nav pierādīts. Ja vērtē no tāda aspekta - vai izdotos uzvarēt tiesā, tad, iespējams, visprecīzākais apzīmējums būtu "PAT NE TUVU NAV PIERĀDĪTS".

Vai tas nozīmē, ka SD nav korupcijas vai korpucijas risku? Diemžēl arī PAT NE TUVU TAM. Vienkārši šīs disciplinārlietas ietvaros, kurā jāpārbauda un arī JĀPIERĀDA konkrēti pārkāpumi, tādi nav konstatējami.

Ņemot vērā to, ka pārkāpumi nav tikuši pierādīti, kā arī to, ka J.Vaivodam un A.Urtānam izmeklētājs M.Knoks liedza pieeju DL materiāliem, kaut arī likums paredz tādu iespēju, mūsu rezumējums ir tāds, ka BIJA PAMATS MAINĪT DISCIPLINĀRLIETAS IZMEKLĒTĀJU.

Novērtē šo rakstu:

36
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...