Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tradicionāli faktiski jebkurš Latvijas ierēdnis vai ierēdnītis, vai vienkāršs anormāli daudzskaitlīgo un dažnedažādo valsts un pašvaldību AS un SIA priekšnieķelis lielākoties saprot, ka amata krēsls ir tikai uz laiku. Pie kam šo laika intervālu un perspektīvu nezina pat Tas Kungs, viss atkarīgs no sarežģītām aizkulišu spēlēm augstākos un ne pārāk varas gaiteņos, jā, arī no roku bāšanas aiz padotās darbinieces zeķubiksēm krietni zemāk par nabas apvidu. Respektīvi - sevis, savu vecumdienu un bērnu kvalitatīvas un nākotnē nodrošinātas dzīves aspekti jārisina jau ar pirmo dienu jaunā ķeblī. Zinātniski šādu procesu sauc par amata sniegto iespēju monetizāciju.

Pie kam, kā rāda prakse, amata monetizācija nekādi nav saistīta ar konkrētas personas partejisko piederību, dzimumu, izglītības līmeni, ģimenes stāvokli vai citiem statistiskiem kritērijiem. Tas ir pamatprincips un sena tradīcija. Monetizācijas fundaments ir banāla korupcija, pie kam ne tikai iepirkumos, atļaujās, kvotās, licencēs vai kaut kā konkrēta amata aprakstā noteiktā izdarīšanā vai tieši pretēji - neveikšanā. Raksturīgi, ka vietējie blēži ir ar milzu izdomu un radošu pieeju savu kabatu piepildīšanā.Pat daudzredzējušie Eiropas Prokuratūras (EPPO) darbinieki paliek mēmi no eirofondu līdzekļu izkrāpšanas apjomiem un nekaunības, ar kādu tas tiek darīts valstī Daugavas krastos.

Tomēr viena lieta ir nočiept naudu, kura pati nāk kontā, bet otra - izdomāt un radīt situāciju, kad to pienes klāt vispār bez iemesla un pamatojuma. Te jau vajag faktiski ģeniālas smadzenes. Ja neviens sen nebrīnās par VID, PVD, Rīgas satiksmi, Latvenergo, AirBaltic, RNP utt., tad SIA Rīgas ūdens nav topa pirmajā desmitniekā. Lai gan parokoties neta dzīlēs, var atrast ne vienu vien brīnumu, valdes locekļu nepārvēlēšanas ar iepriekšējo kriminālu darbību piesitienu.

Jaunākais Rīgas ūdens “know how” ir saistīts ar ražošanas notekūdeņiem, kuros piesārņojošās vielas – tādas kā kopējais slāpeklis, kopējais fosfors, ekstrahējamās vielas, fenolu indekss, formaldehīds, kopējais hroma saturs utt. – maksimāli pārsniedz pieļaujamo koncentrāciju.

Shēma darbojas šādi: Rīgas ūdens regulāri ņem un pārbauda ražošanas notekūdeņus no lielākajiem Rīgas komersantiem (ja atklāti, tad tikai no tiem, kuriem ir stabila un peļņu ģenerējoša naudas plūsma), atrod dažādu nelietīgu vielu virsnormas koncentrācijas un veic to likvidāciju ar papildu attīrīšanas procesu. Dzimtenes daba izglābta!

Pie kam, pamatojoties uz MK 22. 03. 2016.  Noteikumu Nr. 174 “Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu” noteikto kārtību, šo papildu attīrīšanu veic par papildu samaksu uz papildus noslēgtu līgumu pamata (pašlaik tādu ir virs 20). Smieklīgākais, ka visi šie līgumi ir noslēgti uz pakalpojumu lietotāju “brīvprātīgu” iesniegumu pamata.

Rīgas ūdens piesārņojošo darbību reglamentē Valsts vides dienesta izsniegta B kategorijas darbības atļauja RI12IB0013, atbilstoši kurai Rīgas ūdens nodrošina visu atļaujā minēto piesārņojošo vielu attīrīšanu līdz norādītajām koncentrācijām izplūdē Rīgas jūras līcī.

Visu centralizētajā kanalizācijas sistēmā nonākošo notekūdeņu attīrīšana it kā notiek Rīgas ūdens bioloģiskās attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva”        (BASD). Notekūdeņu ar virsnormas piesārņojumu, tajā skaitā arī naftas izcelsmes produktu un smago metālu virsnormas piesārņojumu, attīrīšanai netiek izmantotas citas atsevišķas iekārtas, šie notekūdeņi kopējā plūsmā tiek novadīti uz BASD Dzintaru ielā 60, Rīgā.

Ap šo vietu var jau sākt smaidīt, jo kurš kontrolē pašu Rīgas ūdeni, tā attīrīšanas stacijas tehnoloģijas un galarezultātu? Kurš garantē sākotnējo virsnormas rādītāju atbilstību papīros uzrādītajam, un kurš un kā apliecina, ka šodien rādītāji ir vieni, bet parīt - pilnīgi pretēji?

Uzsveru, ka papildu maksājumi par it kā papildus attīrīšanu var sasniegt desmitiem tūkstošu eiro mēnesī no viena komersanta. Raksta autora rīcībā ir visu līgumu kopijas, izrakstīto rēķinu kopijas un veikto maksājumu tabula par 2023. gadu no Rīgas ūdens grāmatvedības. Nejauši atradu plastmasas maisiņā sabiedriskā transporta pieturā uz soliņa. Maksā vai uzņēmumu aizklapē ciet!

Tomēr pati sāls ir citā jokā. Tiklīdz konkrēta uzņēmuma ražošanas notekūdeņos parādās polonijs, bagātināts urāns un putekļi no Saturna, seko zvans uzņēmuma īpašniekiem, kā likums - no iepriekš pazīstama cilvēka, kurš uzaicina satikties. Saruna ir vienkārša un īsa - esmu dzirdējis veikala IKEA cafe, ka tev būs uzrēķins, piemēram, par 60 000 eiro, neko tu nepierādīsi, bet konkrēti tavu uzņēmumu var aizklapēt. Man ir gali Rīgas ūdenī.

Piedāvāju - 15 000 eiro man tiek atdots skaidrā, es tālāk lietas sakārtošu, Tev uzrēķins par papildu attīrīšanu 7500 eiro (jo Rīgas ūdenim arī ir jāpelna), un visiem viss ir labi. Aprakstītā situācija ir reāla, kā teikt - iz dzīves, un tikai tiesībsargājošo struktūru pensionāru pieslēgšana sarunām ar Martinsona stila lietu kārtotāju novērsa Rīgas ūdens reketu.

Nobeigums un pats interesantākais: pēc iepriekšaprakstītām konstruktīvām sarunām ar Rīgas ūdens starpnieku nesekoja ne rēķins par papildu attīrīšanas pakalpojumu apmaksu, ne piedāvājums slēgt līgumu, ne zvani. Bet desmitiem uzņēmumu maksāja un turpina maksāt...

Novērtē šo rakstu:

67
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...