Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Janka

21.06.2022. 22:06

Vēja enerģijas asociācijas mafija pret tādiem pašiem mafijas locekļiem tikai citu klanu. Atgādina 90os un 2000os, kad Berķis ar citiem dalīja kvotas. Kurzemes loks ta ir viens, bet slaukt Latviju gribas visiem.

Atbildēt

Interesanti ir tas..

20.06.2022. 21:24

ka neviens valdībā nez kāpēc nerunā par vēja ģeneratoru un tādu parku EKSPLUATĀCIJAS izmaksām un problemātiku. Kur radīs tādu kvantumu spec. augsti kvalificēta darbaspēka? Un kas par to galā maksās?
Vēl viens būtisks aspekts ir tas, ka ES nostādne ir attīstīt VISU līmeņu un jaudu atjaunojamo resursu enerģiju, un jo vairāk - aktīvi piesaistot arī gala patērētājus (kas citā starpā ir minēts arī maija EK semestra atskaitē). Taču šāds likumprojekts izskatās par kādu "savējo" lobēšanu, nevis tautas un ES kopīgo interešu un iespēju attīstību. Kāpēc netiek runāts par mikroģenerāciju un tās tehnoloģijām? Kāpēc likumā nav iekļautas normas par mājsaimniecībās uzstādāmām jaudām?
Vēl ir arī jautājums - vai par katru atjaunojamās un alternatīvās enerģijas veidu būs atsevišķs likums? Varbūt ir vērts izskatīt variantu arī kādu kopīgo izstrādāt? Kur ir kurināmā šūnu izmantošanas mikro(ko)ģenerācijas uzstādīšanas normas, kārtība, prasības? Citas tehnoloģijas?

Atbildēt

Arvids

20.06.2022. 13:46

Nu skaidrs. Sāksim tik krāt naudiņu, lai spētu nomaksāt atkal jaunas OIK nodevas.

Atbildēt

RTU goda doktors 2014

20.06.2022. 04:38

»

Blondīne

Bet vai mūsu platuma grādos ir tik daudz vēja un saules


Mūsu platuma grādos Latvenergo ir tik daudz korupcijas, ka pietiks visiem.

Atbildēt

tas nekas ka nav

20.06.2022. 00:52

»

Blondīne

Bet vai mūsu platuma grādos ir tik daudz vēja un saules


uzstādīsim vairāk propellerus, lai tik griež

Atbildēt

čekistu puķu anši pudencijas aveni...

19.06.2022. 20:51

satraukušies par konkurenci......................

Atbildēt

Я Не окупант

19.06.2022. 20:43

»

Blondīne

Bet vai mūsu platuma grādos ir tik daudz vēja un saules


Ветер и солнце не Важно ..Самое главное под эти проекты можно Освоить Миллиарды наших налогов ...

Atbildēt

hmm

19.06.2022. 19:42

Zihmanis Valsts meža dienestā sēž joprojām?

Atbildēt

OIK III

19.06.2022. 18:59

Toms Nāburgs ir Ulda Pilēna rokaspuisis jaunajā OIK afērā.

Atbildēt

hm

19.06.2022. 18:15

Jau 20 gadus tiek ieviesti saules un vēja parki, maksātas lielas naudas gan tiešās, gan netiešās piemaksās (OIK), bet rezultāts?
Politiskais ilūziju teātris. Neuzpirktu enerģētiķu viedokļi nav dzirdami un vēlami.
Beigu galā nonāksim pie tā, ka, iztērējot grandiozus līdzekļus, ar sauli un vēju būs par maz un nāksies piekurināt ar oglēm.
Dārdzība gan augs debešos.

Atbildēt

Хм

19.06.2022. 13:34

В плане энергоснабжения конечно, самое эффективное и стабильное, это АЭС. Хотя согласен, всегда будет вопрос, где разместить. Могу честно сказать: я за АЭС, но не хочу, чтобы в радиусе 100 км от меня (Риги). Но понимаю, что и Лиепая и Валмиера и Даугавписл имеют право считать так же-ставьте, но не рядом с нами.

Atbildēt

Хм

19.06.2022. 13:32

»

Valdis T.

Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta - nav taisnība, jo jau šobrīd 90% no vēja turbīnu komponentēm ir utilizējamas, pasaules vadošie turbīnu ražotāji turpina strādāt un prognozē, ka tuvāko 10 gadu laikā utilizācija varētu sasniegt 99


Увы, но основной компонент-стеклопластик в лопастях и прочих покрытиях, крайне плохой материал для вторичной переработки.
По сути ситуация как с электромобилями-если брать сам авто, то вроде как все хорошо. Но если посчитать СО2 по всему циклу, включая и добычу металлов для аккумуляторов, а потом расходы на утилизацию, то картина не такая радужная для всего мира.
Но так как все эти металлы же добываются не в странах ЕС, а подальше от нас, то тот нехороший этап нас касается меньше, нам электро авто выгодны

Atbildēt

Lasītājs

19.06.2022. 13:01

»

Valdis T.

Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta - veicot pilno IVN, nekas tāds tur neparādās


Sit nost putnus, rada zemē vibrāciju--- tas ietekmē tārpu, kukaiņu dzīvi, trokšņo --- traucē kaimiņus. Tāpēc aizliedza uzstādīt pie privātmājas. Zibens arī šos "mīl".
Uz lielajiem tas neattiecas, tie drīkst bendēt dabu, kaut putnus, traucēt apkārtējos!

Atbildēt

Valdis T.

19.06.2022. 12:19

»

fakts

Vēja ģeneratori sevi neatpērk.Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu.Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta.Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta...


Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta - nav taisnība, jo jau šobrīd 90% no vēja turbīnu komponentēm ir utilizējamas, pasaules vadošie turbīnu ražotāji turpina strādāt un prognozē, ka tuvāko 10 gadu laikā utilizācija varētu sasniegt 99%

Atbildēt

Valdis T.

19.06.2022. 12:15

»

fakts

Vēja ģeneratori sevi neatpērk.Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu.Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta.Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta...


Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu - nav taisnība. Ražojot vēja turbīnas, protams kaut kāda CO2 pēda tiek atstāta, bet to turbīnas kompensē un izlīdzina 3 līdz 4 gadu laikā.

Atbildēt

vecais labais

19.06.2022. 11:58

kabatas lukturītis

Atbildēt

fakts

19.06.2022. 11:32

»

Lasītājs

Vajag katrai privātmājai savu vēja-saules batareju ar enerģijas akumulatoru. Te būtu vajadzīgs valsts finansējums. Tādas iekārtas arī ir, Ķīniešu esmu redzējis


Vēja ģeneratori sevi neatpērk.Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu.Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta.Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta.
Ir ļoti daudz bezdegvielas ģeneratoru variantu bet tie nez kāpēc netiek risināti.

Atbildēt

Lasītājs

19.06.2022. 11:12

Vajag katrai privātmājai savu vēja-saules batareju ar enerģijas akumulatoru. Te būtu vajadzīgs valsts finansējums. Tādas iekārtas arī ir, Ķīniešu esmu redzējis.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...