Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Janka

21.06.2022. 22:06

Vēja enerģijas asociācijas mafija pret tādiem pašiem mafijas locekļiem tikai citu klanu. Atgādina 90os un 2000os, kad Berķis ar citiem dalīja kvotas. Kurzemes loks ta ir viens, bet slaukt Latviju gribas visiem.

Atbildēt

Interesanti ir tas..

20.06.2022. 21:24

ka neviens valdībā nez kāpēc nerunā par vēja ģeneratoru un tādu parku EKSPLUATĀCIJAS izmaksām un problemātiku. Kur radīs tādu kvantumu spec. augsti kvalificēta darbaspēka? Un kas par to galā maksās?
Vēl viens būtisks aspekts ir tas, ka ES nostādne ir attīstīt VISU līmeņu un jaudu atjaunojamo resursu enerģiju, un jo vairāk - aktīvi piesaistot arī gala patērētājus (kas citā starpā ir minēts arī maija EK semestra atskaitē). Taču šāds likumprojekts izskatās par kādu "savējo" lobēšanu, nevis tautas un ES kopīgo interešu un iespēju attīstību. Kāpēc netiek runāts par mikroģenerāciju un tās tehnoloģijām? Kāpēc likumā nav iekļautas normas par mājsaimniecībās uzstādāmām jaudām?
Vēl ir arī jautājums - vai par katru atjaunojamās un alternatīvās enerģijas veidu būs atsevišķs likums? Varbūt ir vērts izskatīt variantu arī kādu kopīgo izstrādāt? Kur ir kurināmā šūnu izmantošanas mikro(ko)ģenerācijas uzstādīšanas normas, kārtība, prasības? Citas tehnoloģijas?

Atbildēt

Arvids

20.06.2022. 13:46

Nu skaidrs. Sāksim tik krāt naudiņu, lai spētu nomaksāt atkal jaunas OIK nodevas.

Atbildēt

RTU goda doktors 2014

20.06.2022. 04:38

»

Blondīne

Bet vai mūsu platuma grādos ir tik daudz vēja un saules


Mūsu platuma grādos Latvenergo ir tik daudz korupcijas, ka pietiks visiem.

Atbildēt

tas nekas ka nav

20.06.2022. 00:52

»

Blondīne

Bet vai mūsu platuma grādos ir tik daudz vēja un saules


uzstādīsim vairāk propellerus, lai tik griež

Atbildēt

čekistu puķu anši pudencijas aveni...

19.06.2022. 20:51

satraukušies par konkurenci......................

Atbildēt

Я Не окупант

19.06.2022. 20:43

»

Blondīne

Bet vai mūsu platuma grādos ir tik daudz vēja un saules


Ветер и солнце не Важно ..Самое главное под эти проекты можно Освоить Миллиарды наших налогов ...

Atbildēt

hmm

19.06.2022. 19:42

Zihmanis Valsts meža dienestā sēž joprojām?

Atbildēt

OIK III

19.06.2022. 18:59

Toms Nāburgs ir Ulda Pilēna rokaspuisis jaunajā OIK afērā.

Atbildēt

hm

19.06.2022. 18:15

Jau 20 gadus tiek ieviesti saules un vēja parki, maksātas lielas naudas gan tiešās, gan netiešās piemaksās (OIK), bet rezultāts?
Politiskais ilūziju teātris. Neuzpirktu enerģētiķu viedokļi nav dzirdami un vēlami.
Beigu galā nonāksim pie tā, ka, iztērējot grandiozus līdzekļus, ar sauli un vēju būs par maz un nāksies piekurināt ar oglēm.
Dārdzība gan augs debešos.

Atbildēt

Хм

19.06.2022. 13:34

В плане энергоснабжения конечно, самое эффективное и стабильное, это АЭС. Хотя согласен, всегда будет вопрос, где разместить. Могу честно сказать: я за АЭС, но не хочу, чтобы в радиусе 100 км от меня (Риги). Но понимаю, что и Лиепая и Валмиера и Даугавписл имеют право считать так же-ставьте, но не рядом с нами.

Atbildēt

Хм

19.06.2022. 13:32

»

Valdis T.

Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta - nav taisnība, jo jau šobrīd 90% no vēja turbīnu komponentēm ir utilizējamas, pasaules vadošie turbīnu ražotāji turpina strādāt un prognozē, ka tuvāko 10 gadu laikā utilizācija varētu sasniegt 99


Увы, но основной компонент-стеклопластик в лопастях и прочих покрытиях, крайне плохой материал для вторичной переработки.
По сути ситуация как с электромобилями-если брать сам авто, то вроде как все хорошо. Но если посчитать СО2 по всему циклу, включая и добычу металлов для аккумуляторов, а потом расходы на утилизацию, то картина не такая радужная для всего мира.
Но так как все эти металлы же добываются не в странах ЕС, а подальше от нас, то тот нехороший этап нас касается меньше, нам электро авто выгодны

Atbildēt

Lasītājs

19.06.2022. 13:01

»

Valdis T.

Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta - veicot pilno IVN, nekas tāds tur neparādās


Sit nost putnus, rada zemē vibrāciju--- tas ietekmē tārpu, kukaiņu dzīvi, trokšņo --- traucē kaimiņus. Tāpēc aizliedza uzstādīt pie privātmājas. Zibens arī šos "mīl".
Uz lielajiem tas neattiecas, tie drīkst bendēt dabu, kaut putnus, traucēt apkārtējos!

Atbildēt

Valdis T.

19.06.2022. 12:19

»

fakts

Vēja ģeneratori sevi neatpērk.Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu.Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta.Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta...


Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta - nav taisnība, jo jau šobrīd 90% no vēja turbīnu komponentēm ir utilizējamas, pasaules vadošie turbīnu ražotāji turpina strādāt un prognozē, ka tuvāko 10 gadu laikā utilizācija varētu sasniegt 99%

Atbildēt

Valdis T.

19.06.2022. 12:15

»

fakts

Vēja ģeneratori sevi neatpērk.Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu.Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta.Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta...


Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu - nav taisnība. Ražojot vēja turbīnas, protams kaut kāda CO2 pēda tiek atstāta, bet to turbīnas kompensē un izlīdzina 3 līdz 4 gadu laikā.

Atbildēt

vecais labais

19.06.2022. 11:58

kabatas lukturītis

Atbildēt

fakts

19.06.2022. 11:32

»

Lasītājs

Vajag katrai privātmājai savu vēja-saules batareju ar enerģijas akumulatoru. Te būtu vajadzīgs valsts finansējums. Tādas iekārtas arī ir, Ķīniešu esmu redzējis


Vēja ģeneratori sevi neatpērk.Piesārņojums no vēja ģeneratoru ražošanas ir nesalīdzināmi lielāks par dīzeļmotoru radīto piesārņojumu.Vēja ģeneratoru utilizācija nav atrisināta un netiek risināta.Vēja ģeneratoru nelabvēlīgā ietekme uz dabu un cilvēku veselību tiek noklusēta.
Ir ļoti daudz bezdegvielas ģeneratoru variantu bet tie nez kāpēc netiek risināti.

Atbildēt

Lasītājs

19.06.2022. 11:12

Vajag katrai privātmājai savu vēja-saules batareju ar enerģijas akumulatoru. Te būtu vajadzīgs valsts finansējums. Tādas iekārtas arī ir, Ķīniešu esmu redzējis.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

FotoUzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā gadījumā stāsts ir par iespējamu kaitējumu potenciālajiem tautas priekšstāvjiem un par to piemērojamu bargu sodu, bet otrā – jau notikušiem kaitējumiem, tā teikt, vienkāršajiem cilvēkiem un nesodāmību par to.
Lasīt visu...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...