Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Irena

23.03.2019. 14:24

Vai valstij nav jāuzņemas atbildība par šī dalītā nekustamā īpašuma izveidošanu. Valstij, pašvaldībām jau pirms īpašuma tiesību atjaunošanu uz zemi īpašniekiem, mantiniekiem pilsētās bija zināms uz kuru pieteicēju zemesgabaliem atrodas dzīvojamās mājas. Tādēļ pieteicējiem bija japiešķir vai nu līdzvērtīgs zemesgabals, vai jāizmaksa kompensacija, ko paredzēja likums, nevis privatizēto dzivokļu īrnieki japadara par ķīlniekiem. Bez tam, daudzi senču zemes atguvēji ir pārdevuši savus zemesgabalus un patreiz tie nonakuši uzpircēju rokās, kas gūst pelņu uzpirkto zemi iznomājot. Dzīvokļu privatizācijas procesā dzīojamām majām piesaitītos zemes gabalus varēja izpirkt par sertifikātiem, bet tagad jāmaksā tās kadastrālā vērtība, kas neatbilst zemesgabalu patiesai vērtībai, jo nav ierakstīti apgrūtinajumi, kas pazemina zemes vērtību. Tādēļ valstij, pasvaldībām paām jālabo savas pieļautās kļūdas un jāuzpērk zeme zem dzīvojamām majām un tad jāisina jautajums par zemes izpirkšanu.

Atbildēt

zemes īpašniekam

23.01.2019. 19:20

»

Zemes ipasnieks.

Beidziet skaust...


Vai kāds Jūs PIESPIEDA pieņemt to zemi īpašumā un vai kāds LIEDZA to vēlāk pārdod???

Atbildēt

zemei

23.01.2019. 19:17

»

Zeme

Raksta autors bijušais PSRS prokurors un Iet roku rokā ar Saskaņas biedriem un musina tautu ar saviem parazītiskajiem proletariāta rakstiem


Vai nav kauns tik atklāti melot? K.Rancans - Dolgopolova un Ločmeles politika pretinieks. Jūs katru reizi atklājat SAVU (nevis kritizēto personu) līmeni:)

Atbildēt

Zeme

08.01.2019. 21:58

Raksta autors bijušais PSRS prokurors un Iet roku rokā ar Saskaņas biedriem un musina tautu ar saviem parazītiskajiem proletariāta rakstiem!
Pretīgi lasīt šo dzīvokļu īpašnieku lobistu!
Gan jau pats savu VDK kartīti uzspēja izņemt!!!

Atbildēt

Vienotais CL968

08.01.2019. 05:41

»

kaut kāds murgs, nbe stāsts

Pat nav sakarīgi pateikts nekas, nav loģikas.tādēļ, ka melo


...lieta ir tik vienkārši atrisināma, jo pa mizu ir jādod Tieslietu ministrijai, kura iesniedz likumprojektus saeimai, jo tās pakļautībā ir valsts zemes dienests un tas pilda šos TM izstrādātos brīnumus, kad kadastrālā vērtība tiek aprēķināta itin visām ēkām un zemēm kā uz dalītiem nekustamiem būvju un zemju īpašumiem, kaut gan lielākā daļa 90% īpašumi ir vienots vesels CL968.p. izpratnē, jo pieder tikai vienai personai, tādēļ „jābrauc virsū” TM un jāpanāk tikai tas, ka visām ēkām un būvēm, kā vienotam īpašumam, tiek noteikta viena kadastrālā vērtība, nevis kā tagad, kad aiz valsts alkatības dēļ, tiek noteiktas divas atšķirīgas kadastrālās vērtības, lai vairāk iekasētu naudas un nesaprot, ka zeme un ēkas ir cieši vienots īpašums, kuram jānosaka tikai viena kadastrālā vērtība, nevis divas nevienādas vērtības. Tad problēmu nebūs !

Atbildēt

kaut kāds murgs, nbe stāsts

04.01.2019. 22:16

»

Zemes ipasnieks.

Beidziet skaust...


Pat nav sakarīgi pateikts nekas, nav loģikas.tādēļ, ka melo.

Atbildēt

Zemes ipasnieks.

04.01.2019. 15:51

Beidziet skaust.
Konkrets stasts par musu gimeni.
Musu vecvecakiem piedereja vairaki zemes gabali Riga.Pasi dzivojam Riga centra.Jus dzivoklus privatizejat.mus vienkarsi izmeta.3 berni panema kreditus un nopirka dzivoklus.30 gadi jugs uz pleciem.Vecaki .ar bernu palidzibu.nopirka dzivokli.
No Zemes nomas pelnas gada.vecakiem pat nesanak samaksat kreditu bankai gada.
Secinajums.
Sodien butu daudz laimigaki.ja dzivotu bloka majas un maksatu ,Zemes nomu gada kaut vai 100e gada.neka katru menesi 400e bankai.

Atbildēt

Nost nacionālo Saskaņu un NA

04.01.2019. 12:18

»

Cietušais

Arī mans dzīvoklis atrodas mājā, kas padomju laikā celta uz privātās zemes. Šīs zemes pārpircēji ir vairākkārt mainījušies, jo sajutuši labu peļņas avotu. Citādi šī zeme viņiem nav vajadzīga. Jautājums: ja māja uzcelta uz privātās zemes okupācijas laikā, kad zeme tika nacionalizēta, vai tad Latvijai...


Tautas vairākumu "apjāja"un tagad NA ministrs no TM sagribējis apjāt, apčakarēt tautu vēlreiz, desmito reizi.

Izlasi rakstā vienu no ļaunākajām, viltīgākajām parādībām, ko saplānojis Rasnačs ar šo likumu pret savu tautu - iemāna ar viltu vispirms nobalsot, ka PĒRK piespiedu nomas zemi, NEZINOT KO PĒRK UN PAR CIK pērk un paskot, ka "Piespiedu process uzskatāms par uzsāktu - lasi, tev vairs nav atkāpšanās -cik lielu zemi un par cik lielu summu, tu jau tieki piespiests pirkt, lasi: kad dzīvokļu īpašnieki 50+1 nobalsoja, ka izpērk izpērkamo "KAĶI MAISĀ". piespiedu process uzskatāms par uzsāktu. Tieši un viltīgi apkrāpj tevi un tu raudādams maksāsi band
ītiskas summas desmitiem gadu, ja pānems vēl bankas kredītu.

Te tev būs NA "latviskas Latvijas" vietā - verdzība vai zaudēsi dzīvokli, ja nemaksāsi, tinies ātrāk projām no valsts.

Un mēs balsojam par šo bandītisko risinājumu "tēviem" vēlēšanās.

Atbildēt

Cietušais

04.01.2019. 11:22

Arī mans dzīvoklis atrodas mājā, kas padomju laikā celta uz privātās zemes. Šīs zemes pārpircēji ir vairākkārt mainījušies, jo sajutuši labu peļņas avotu. Citādi šī zeme viņiem nav vajadzīga. Jautājums: ja māja uzcelta uz privātās zemes okupācijas laikā, kad zeme tika nacionalizēta, vai tad Latvijai atgūstot neatkarību un atjaunojot privatizācijas institūtu šis apstāklis nebija jāņem vērā? Vai tad kopš 1940.gada (pirms okupācijas laika) situācija Latvijā nav mainījusies, ja īpašniekiem īpašumi tika atjaunoti, ņemot vērā pirmsokupācijas periodu, nerēķinoties ar okupācijas faktu un tās radītajām sekām? Līdz ar to rodas jautājums - vai Latvija bija okupēta vai ne? Nu nebija pareizi atjaunot privatizācijas institūtu tādā pašā veidā, kādā īpašumi piederēja īpašniekiem līdz 1940.gadam. Valsts taču varēja ar zemju īpašniekiem vienoties par kompensācijām vai zemes ieradīšanu citur. Mākslīgi radītais piespiedu īpašums ir juridiskais absurds.

Atbildēt

vispār

03.01.2019. 18:19

»

Aldis

Kāds deputāts teica - jūs, latvieši, spīdziniet savus latviešus. Tie, kurus jūs sauciet par okupantiem, jau sen izvācās no saimnieku mājām, nopirka savus dzīvokļus vai saņēma kompensāciju, tos atstājot, bet jaunajās mājās privatizēja savus dzīvokļus un zemi zem mājas saņēma īpašumā, vismaz vairākums...


"jaunajās"mājās privatizēja zemi, haahaa,- man ir veselas 2 domājamās daļas privatizētas, kuras kopā ar pārējo iedzīvotāju daļām aizņem nelielu daļu zem mājas esošo zemi, pārējie 4 vai 5 vai 6 lielo daļu īpašnieki nav dzīvokļu īpašnieki un nav arī pirmskara īpašumu mantinieki, varam laikam 3 x minēt, kā ir tikts pie šīm zemēm,- tā kā mēs nomājam zemi, maksājam īpašuma nodokli par šīm zemēm un esam reāli ķīlnieki...blakus zemes īpašums pieder V.Kalnkaziņai - vai nav dzirdēts uzvārds?

Atbildēt

NA - balagāns, ne partia

03.01.2019. 06:18

»

Lamata

Nav saprotams, ko darīja visi šie juristu bari, ja faktiski gandrīz neviens likums neatbilst Satversmei , tās būtībai. K.Rancāns kā ar vējdzirnavām cīnas jau gandrīz 30 gadu garumā


Piemērs par kadastrālās vērtības atšķirībām mūsu dzīvojamai mājai Mālpils ielā 2A piesaistītā zemes gabala.
Zemes plānā apgrūtinājumi nav reģistrēti, zemes gabali ar kadastra nr.0100 024 0274, 0100 024 0197, kas ir īpašnieku īpašums.
Tātad dalītā īpašuma zemei zem daudzdzīvokļu mājām ir jāizstrādā reāls piesaistītās zemes robežu plāns, ar visiem apgrūtinājumiem, kas līdz šim vairākumā gadījumu zemes robežu plānā nav redzami, nav uzrādīti, zemes zemesgrāmatu nodalījumā nav reģistrēti.

Privatizācijas komisiju paviršās vai bezatbildīgās rīcības rezultātā, izstrādājot zemes robežu plānu, VZD, nosakot zemes kadastrālo vērtību zemei zem daudzdzīvokļu mājām, mūsuprāt, ir pieļāvis ļoti nopietnus kadastrālās vērtības noteikšanas kritēriju izkropļojumus, pie tam atzīstot šo zemi kā tirgus zemi, kuras pārpirkšanas fakts 100% gadījumos tika pārkāptas pirmpirkuma tiesības slēpjot pirkuma faktu vai pārpērkot pa daļām ar dažu dienu starpību, dāvinot zemi svešai personai vai tml.

Atbildēt

NE barons

03.01.2019. 06:08

»

Aldis

Kāds deputāts teica - jūs, latvieši, spīdziniet savus latviešus. Tie, kurus jūs sauciet par okupantiem, jau sen izvācās no saimnieku mājām, nopirka savus dzīvokļus vai saņēma kompensāciju, tos atstājot, bet jaunajās mājās privatizēja savus dzīvokļus un zemi zem mājas saņēma īpašumā, vismaz vairākums...


Uzprcēji - "baroni"mums iegalvo,stāsta, cik svēts ir īpašums, cik lielu kaitējumu nodarīja okupācijas režīms, kas atņēma viņiem īpašumus (šeit - zemi) un ka viņiem tagad ir tiesības saņemt kompensāciju no tiem, kuri “sagrāba” šo zemi, uzbūvēja uz tās dzīvojamās mājas un zemi lietoja bez maksas, tagad lieto, grib dzīvot uz viņu rēķina, maksāt negrib. Ārā no mūsu zemes - uzĪriju sēnes lasīt, latvieši. To organizē NA - Rasnačs ar šo likumu.

Atbildēt

Stukačs

03.01.2019. 06:04

»

ha-ha

Kā brīvības cīņu karavīra dēls esmu iecelts okupanta kārtā,bez zemes,pat augļu koki aug uz svešas zemes,bet okupācijas laikā uzceltās būves izrādās ir kļuvušas par noziedzīgu darbību objektiem arī uz svešas zemes.Toties okupantu uzticības personām visi dokumenti ir kārtībā un paši kļuvuši par superpatriotiem...


Mūsuprāt, šie "zemes baroni" parasti ir izredzētie, nezina kas notiek uz zemes, tautu viņi nedzird vai negrib saprast, ka okupācijas laikā visi Latvijas iedzīvotāji TIKA PADARĪTI VIENĀDI, PAR PROLETĀRIEŠIEM: vieniem nacionalizēja īpašumus, otriem - tagadējiem dzīvokļu īpašniekiem, 50 gadu okupācijas periodā liedza iespējas tikt pie zemes vai mājas īpašuma. Arī privatizācijas procesā dzīvokļu īpašnieki nedabūja vairāk kā šo nabaga dzīvokli, bet liela daļa – 10321 mājās (Rīgā 8219) vai 78046 dzīvokļus (Rīgā 50691) vai kopā
304 138 cilvēkiem, kuri dzīvoja denacionalizētajās mājās, arī šo nabaga dzīvokli īpašumā vai šī dzīvokļa kompensāciju nesaņēma, laikam, ka tā laika vara, uz naidu kurinošo uzsaukumu pamata atzina, ka mantinieku māju dzīvokļu īrnieki bija līdzvainīgi okupācijā un īpašumu nacionalizācijā.

Atbildēt

jaajaa

02.01.2019. 21:47

...sor, pārāk nopietni mani, lūdzu, neuztvert...šovakar...:)

Atbildēt

jaajaa

02.01.2019. 21:44

...:D...nu tik vienkāršu lietu nevar atrisināt...zemes īpašniekam jāizpērk visas ēkas, visi dzīvokļi no tagadējiem īpašniekiem...un pēc tam tad dzīvokļa īpašnieks lai pats lemj, vai atpirkt par iegūto naudu savu dzīvokli ar nu jau domājamo zemes daļu, vai arī pirkt dzīvokli citur...a kamēr zemes īpašnieks nav vienojies ar dzīvokļa īpašniekiem un visu nopircis, noteikt kaut kādu simbolisku īres maksu...pats vainīgs, kad pirka zemi zemi, zināja, ka māja virsū...a tas, ka valsts ar likumu samazinās īres maksu līdz brīdim, kamēr arī ēkas nav kļuvušas par viņa īpašumu, tiesiskās paļāvības principu neskar..:D..

Atbildēt

Aga

02.01.2019. 20:34

Vienkārši iedalīt zemi Latgalē kā kompensāciju. ne viņi to zemi pirkuši, ne 40 gadā krediti bija izmaksāti! Pasludināt visu to zemi par valsts īpašumu, bez privatizācijas tiesībām!

Atbildēt

Lamata

02.01.2019. 18:59

Nav saprotams, ko darīja visi šie juristu bari, ja faktiski gandrīz neviens likums neatbilst Satversmei , tās būtībai. K.Rancāns kā ar vējdzirnavām cīnas jau gandrīz 30 gadu garumā.

Atbildēt

Aldis

02.01.2019. 16:56

Kāds deputāts teica - jūs, latvieši, spīdziniet savus latviešus. Tie, kurus jūs sauciet par okupantiem, jau sen izvācās no saimnieku mājām, nopirka savus dzīvokļus vai saņēma kompensāciju, tos atstājot, bet jaunajās mājās privatizēja savus dzīvokļus un zemi zem mājas saņēma īpašumā, vismaz vairākums, bet latvieši palika dzīvot saimnieku mājās un jūs viņus spīdzieniet - tā apmēram bijis stāsts.

Nudien, latvieši okupantos ieskaitīja savus latviešus un dzen projām no valsts. Un vai latvieši nav tie, kas strādā NA Maksātnespējas administrācijā un izveidoja, kā te raksta, zemes ģildes un spīdzina savu tautu? Tie nav latvieši, nacionāļi?

Un tahgad gatavojiet jaunu sēriju kā savu tautu paverdzināt vēl.

Atbildēt

ha-ha

02.01.2019. 16:24

Kā brīvības cīņu karavīra dēls esmu iecelts okupanta kārtā,bez zemes,pat augļu koki aug uz svešas zemes,bet okupācijas laikā uzceltās būves izrādās ir kļuvušas par noziedzīgu darbību objektiem arī uz svešas zemes.Toties okupantu uzticības personām visi dokumenti ir kārtībā un paši kļuvuši par superpatriotiem ar tiesībām pazemot un tiesāt.

Atbildēt

Anna

02.01.2019. 16:19

L Un kā tas, ka likumprojektā nav atrisināts jautājums par PRIVATIZĒTAJĀS MĀJĀS DZĪVOJOŠO ĪRNIEKU STATUSU, viņu loma un vieta zemes izpirkuma gadījumā - vai viņiem būs jāpiedalās zemes izpirkumā vai to vietā tiks uzlikts pienākums pašvaldībai šim dzīvoklim savu daļu izpirkt.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

FotoJūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika patriekts no partijas, jo sāka nesankcionētu nomelnošanas kampaņu pret oranžajiem Tautas partijas kolēģiem, pēdējā laikā uzstājīgi, nu jau gandrīz populistiskā manierē postulē nepieciešamību aizliegt tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus Rīgā šā gada vasarā gaidāmo bērnu dziesmu un deju svētku laikā.
Lasīt visu...

12

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

FotoŅemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu pārsteigumu, kuru klusībā īstenoja labklājības ministre Ramona Petraviča un kuram plašāka sabiedrība nepievērsa uzmanību.
Lasīt visu...

21

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

FotoTeikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt zaļo zonu, nevis Valsts drošības dienesta kompleksu, kura būvniecība nozīmētu arī koku izciršanu. Mana pārliecība ir, ka šī jautājuma apspriešanu ir pilnībā jārestartē - pašreizējie plāni jāaptur, un diskusija jāsāk no nulles.
Lasīt visu...

21

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

FotoVācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu, britu flote bloķēja piegādes no ārzemēm, un stratēģiski svarīgu izejvielu imports nokrita līdz kritiskam līmenim. Glābiņš atnāca no Maskavas.
Lasīt visu...

21

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

FotoNevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies, ka sapioseksuālis ir indivīds, kuru seksuāli piesaista un uzbudina cita cilvēka inteliģence un prāts.
Lasīt visu...

21

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

FotoAutortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini tiek piedēvētas J.Gebelsam, kaut patiesībā to uzrakstīja Hitlers, runājot par ebreju un marksistu lomu Vācijas sagrāvē Pirmā pasaules karā. Neskatoties uz to, trešā reiha propagandas ministrs savā darbībā konsekventi pieturējās pie šīs “gudrības”, un izskatās, ka Vladimirs Putins, pievērsdamies Otrā pasaules kara tēmai, ir ņēmis piemēru no minētajām personām.
Lasīt visu...

3

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

FotoAtbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam Rīgā, Brīvības gatvē 207 ir plānota Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecība, kas tiks sākta jau šogad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...

Foto

Šakāļi

Tā iegājies, ka vieni zvēri mums simbolizē drosmi un cēlumu, bet citi - gļēvumu un zemiskumu. Tā, piemēram, lauvu mēs dēvējam pat par zvēru karali,...

Foto

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

Latvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo...

Foto

Intelektuālā atombumba

Cilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku...

Foto

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

Pēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu...

Foto

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

Ģeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras...

Foto

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei,...

Foto

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

Nevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem...

Foto

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža...

Foto

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā...

Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...